fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

66%
film / science fiction, akční, dobrodružný, mysteriózní, USA, , 139 min., od 12 let
Divergent
Kinopremiéra v ČR 1.5.2014 v SK 8.5.2014, DVD a Blu-Ray od 3.9.2014 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize čt. 20.6. CineStar TV Fantasy 20.30, čt. 20.6. Filmbox 10.10
CineStar TV Fantasy 20.30
Filmbox 10.10
Ukázka
01:14Tvoje odlišnost je pro ně nebezpečná. Na motivy světového bestselleru.
Po strašlivé válce je Chicago obehnáno vysokou zdí a lidé, kteří v něm žijí rozděleni do pěti aliancí - Sečtělí, Mírumiloní, Upřímní, Neohrožení a Odevzdaní. Zbylá populace nemá žádná práva a říká se jim Odpadlíci. Když děti dosáhnou šestnácti let, musí si vybrat, do které aliance chtějí vstoupit. Tak se musí rozhodnout i mladá Beatrice.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu To se zas něco nepovedlo. Svět, který má uchvátit, a nikdy by v něm nic takhle fungovat nemohlo. Ale to není důležité, protože máme obdivovat, fandit, bát se a soucítit, přičemž k ničemu z toho se nesmí pustit logika. Kvůli speciálně vycvičené "vražedkyni" zemřou při její ochraně oba rodiče, protože zlá se rozhodne odpůrce masově postřílet, místo aby do nich nafrkala taky ovládací čipy? Ne, tak takhle by to fakt nešlo...
Všechny komentáře k filmu 64+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Divergence

Chicago budoucnosti, to je zpustošené město a rozpadlé budovy tyčící se k nebi. Celá společnost je rozdělena do pěti frakcí, vyznávajících jednu z lidských cností (Neohroženost, Oddanost, Sečtělost, Upřímnost a Mírumilovnost). Každá vyznává jiné hodnoty, ale všechny vzájemně spolupracují a vytvářejí harmonický celek. Hlavní hrdinka Tris podstoupí v 16ti letech povinný rozřazovací rituál, který má určit, které z frakcí zasvětí svůj budoucí život. Takové začlenění je definitivní a ruší i rodinné vazby. Frakce je víc než krev hlásá heslo společnosti. Tris má ale jeden velký problém. Zkouška ukáže, že je divergentní, má předpoklady pro více frakcí. Její myšlení není šablonovité. Její odlišnost ohrožuje fungování celé společnosti. A není v tom sama. Tris postupně zjišťuje, že dokonalé uspořádání frakcí není bez chyb. Naopak, napětí ve společnosti stoupá a hrozí, že sežehne vše, co mu stojí v cestě, včetně jí samotné.


O filmu

obrazek
Frakce

Odevzdanost (v originále Abnegation) - hlavním mottem je obětavost ve službě druhým. Každý člen této frakce musí vše, co koná, podřídit dobru celé společnosti, nikoli svému osobnímu prospěchu. Nikdy nesmí upoutávat pozornost na sebe, vyzdvihovat své úspěchy, musí potlačit veškeré touhy, vykonávat prospěšnou práci pro dobro celku a vystupovat i jednat nenápadně. K tomuto dopomáhá i volné šedé oblečení, které ukazuje, že není důležitý jedinec, ale skutky, které činí a které prospívají všem. Nesnáší sobeckost. V této frakci je zakázaná veškerá marnivost - šperky, líčení, ale třeba i pohledy do zrcadla. Právě zde se narodila hlavní hrdinka Beatrice (Tris).

Dystopické společnosti Chicaga vládne rada složená pouze z členů frakce Odevzdanosti (včetně rodičů Tris), protože ti za všech okolností jednání pouze pro dobro všech a jsou naprosto neúplatní. Substance při Obřadu volby: šedé kameny.

Neohroženost (v originále Dauntless) - nenávidí zbabělost. Vždy se snaží posunout hranice lidských možností o kousek dál. Pohrdají smrtí. Hlavním úkolem této frakce je starat se o vnitřní i vnější bezpečnost celého města. Přijímací rituál do Neohroženosti je mimořádně náročný - sestává z tvrdého tréninku, ze zkoušek odvahy i psychycké odolnosti, ochoty snášet bolest - a zájemci, kteří ho nezvládnou, končí jako odpadlíci (jedinci na okraji společnosti, kteří nemají svou frakci). Poznávacím znakem je černé oblečení, tetování, piercing, extravagantní účesy, halasnost a neochota podřizovat se pravidlům - kromě těch, která vycházejí z filozofie této frakce. Substance při Obřadu volby: řeřavé uhlíky.

Sečtělost (v originále Erudite) - ze všech problémů lidstva viní nevědomost. Hlavním snahou členů této frakce je načerpat co nejvíce znalostí a ty pak využít. Pochází od nich naprostá většina nových vynálezů, přístrojů, léků. A právě Sečtělost vymyslela simulaci používanou při zkoušce i při následném výcviku Neohrožených. Nicméně členové frakce se při realizaci svých plánů nezastaví před ničím a jejich skrytým cílem je ovládnout celé Chicago a zbavit se současné rady složené výhradně z představitelů Odevzdanosti. Poznávacím znakem je modrá barva, brýle a ochota vždy a za každých okolností číst a diskutovat. Substance při Obřadu volby: voda.

Mírumilovnost (v originále Amity) - pro členy této frakce je největším nepřítelem agrese. Všechny konflikty se snaží řešit dialogem, neuznávají fyzické násilí. Snaží se žít v sepětí s přírodou a jejím rytmem. Starají se o zemědělství a zásobují město potravinami. Do sporů mezi dalšími frakcemi nezasahují, ale vždy jsou ochotní ujmout se role zprostředkovatele při jednání. Poznávacím znamením je červené a žluté oblečení. Substance při Obřadu volby: hlína.

Upřímnost (v originále Candor) - nesnáší pokrytectví. Vždy a za všech okolností mluví upřímně, i kdyby tím měli ohrozit sami sebe. Realitu vidí pouze černo-bíle. Proto nosí černý oblek a bílou kravatu. Při přijímacím rituálu prozradí pod vlivem speciální drogy všechny svá tajemství, takže už nemají co tajit a nemusí tedy lhát. U většiny dalších frakcí jsou kvůli tomu neoblíbení. Ve městě působí především jako zákonodárci a soudci. Substance při Obřadu volby: sklo.

obrazek
Svět Divergence

Chicago budoucnosti. Neznáma katastrofa zpustošila celé město, rozpadlé budovy se tyčí jako memento zmaru k obloze a populaci tvoří pouze zlomek počtu původních obyvatel. Celá společnost je rozdělena do pěti frakcí, z nichž každá vyznává jiné hodnoty, ale všechny vzájemně spolupracují a vytvářejí zdánlivě harmonický celek. Hlavní hrdinkou je Beatrice, jež se narodila do rodiny patřící k frakci Odevzdanost, ale vždycky cítila, že obětovat se pro dobro ostatních není to, co by sama chtěla. A proto, když v šestnácti letech podstoupí Obřad volby (povinný rituál, při kterém si všichni šestnáctiletí musí zvolit svou budoucí frakci, k níž pak již budou patřit celý život), přestoupí k Neohroženým - frakci, která se naopak vyznačuje odvahou, divokostí a nerespektováním pravidel. Ovšem tato volba pro Beatrici znamená i ztrátu rodiny, protože jak říká základní pravidlo společnosti „frakce je víc než krev“.

Během úvodního výcviku si Beatrice změní jméno na Tris a doufá, že nyní začne nový život - život podle svých představ. Tvrdě trénuje, s maximálním nasazením se zúčastňuje všech misí, ale i zde se projeví její odlišnost - je divergentní (má předpoklady pro více frakcí, její myšlení není šablonovité, a tím ohrožuje fungování celé společnosti). A postupně zjišťuje, že ani údajně dokonalé uspořádání není bez chyb. Naopak - napětí postupně stoupá a hrozí, že sežehne vše, co mu stojí v cestě, včetně Tris.

O knižní trilogii

Divergence je prvním dílem trilogie - jednotlivé díly se jmenují Divergence (v originále Divergent), Rezistence (v originále Insurgent) a Aliance (v originále Allegiant) - a je debutem třiadvacetileté autorky Veronicy Rothové, která vystudovala tvůrčí psaní na Northwestern University. V současnosti žije v Chicagu a pracuje jako spisovatelka na plný úvazek. Ihned po vydání knihy bylo jasné, že se jedná o mimořádně úspěšný debut. Okamžitě se zařadila na přední místa v žebříčku bestsellerů, prodalo se jí několik desítek milionů kusů a byla přeložena do desítek jazyků. Stejně úspěšně se vedla i další dvě pokračování. Veronice Rothové se podařilo vytvořit mimořádně poutavý dystopický svět (Opak utopického dokonalého světa. V dystopické budoucnosti je společnost naopak určitým způsobem deformována.), v jehož kulisách rozehrála strhující příběh plný neočekávaných zvratů, napětí a akce. Celá trilogie oslovila miliony čtenářů.

Podobné filmy

Šaman
(Medicine Man) Sean Connery se podílí na výzkumu v amazonské džungli a potřebuje asistenta...
dnes 14.55
Nova Cinema
Jurský svět: Zánik říše
(Jurassic World: Fallen Kingdom) Na ostrově Isla Nublar se probudila tamní sopka a dinosau...
dnes 20.00
Nova Cinema
Blade: Trinity
Zdá se, že upíři konečně našli způsob, jak se nadobro zbavit svého úhlavního nepřítele Wes...
zítra 02.45
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 18. 6. 2024 Svátek má Milan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz