fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 50 hlasů
film / thriller, krimi, drama, Švédsko/Dánsko/Německo, , 147 min., od 15 let
Luftslottet som sprängdes
Kinopremiéra v ČR 16.12.2010, DVD od 21.3.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:15Milénium - příběh investigativního novináře Michaela Blomkvista a tajemné hackerky Lisbeth Salanderové je fascinující zprávou o současném světě.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Podstatně lépe napsáno a natočeno než předchozí díl, ale i tak to není o moc víc než průměrný politický thriller – což je ale předpokládám problém předlohy, která pro mě s každým pokračováním ztrácí na atraktivnosti. Muži, kteří nenávidí ženy mají zajímavý děj a krásné lokace, atmosféru, styl. Alfredson se tentokrát snažil, ale Dívka, která kopla do vosího hnízda stejně působí jako chudý příbuzný. A ta délka jí nepřidává. Překvapivě důstojné, ale nijak objevné zakončení.
Všechny komentáře k filmu 17+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dívka, která kopla do vosího hnízda

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro "Sekci" - nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení. Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud Lisbeth přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na "Sekci". Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle "požár" uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista.


O filmu

obrazek
Společnosti Zodiak Entertainment a Yellow Bird uvádí třetí část filmového zpracování slavné knižní trilogie Stiega Larssona Millennium: Dívka, která kopla do vosího hnízda.

Příběh začíná tam, kde skončil předchozí díl Dívka, která si hrála s ohněm: Lisbeth byla pohřbena zaživa Zalou - svým otcem a jeho komplicem Niedermannem. Přežila, když se sekyrou ubránila Zalovi právě ve chvíli, kdy ji postřelil do hlavy. Niedermann unikl ve chvíli, kdy na místo činu dorazil Mikael Blomkvist a inspektor Bublanski.

Lisbeth Salander je převezena do nemocnice v Gothenburgu. V hlavě má život ohrožující kulku, proto je odvezena rovnou na sál. Její otec, Zala, je operován ve stejné nemocnici. Skončí na stejném oddělení a plánuje, jak se dcery zbaví jednou provždy. Lisbeth totiž znamená nebezpečí přímo pro něj i pro “Sekci” - utajenou, nelegální skupinu uvnitř tajné policie, jež je zodpovědná za Zalu a jeho bezpečí. Ale dřív, než se Zalovi povede jeho plán realizovat, je sám zastřelen přímo na nemocničním pokoji starým, pomateným mužem, který poté zastřelí i sám sebe. Je jasné, že někdo se ho pokoušel umlčet a že se kolem pohybují mocné síly, které se chtějí zbavit Lisbeth. A Niedermann je stále na útěku...

Mikael Blomkvist se začne zabývat Lisbethinou temnou a tragickou minulostí. Zdá se, že existovalo tajné vyšetřování, které odhalilo, že Zala byl “Sekcí” chráněn úplně ve všem. Lisbeth jim stála v cestě a stala se nevinnou obětí v této hře. Zala s pomocí “Sekce” a psychiatra Teleboriana spolupracovali na tom, aby byla v pouhých dvanácti letech nedobrovolně zavřena v psychiatrické léčebně. Bylo s ní systematicky zle zacházeno. Lisbeth nespolupracovala a byla velmi nezlomná, proto měla být jednou navždy umlčena.

Kvůli bezpečnostním důvodům zůstává Lisbeth v nemocnici na delší dobu a čeká zde na soud. Je obviněna z pokusu o vraždu svého otce. “Sekce” se opět snaží ji dostat nadobro do psychiatrické léčebny. Mikael Blomkvist požádá svoji sestru Anniku, advokátku, zda by Lisbeth u soudu zastupovala. Lisbeth její pomoc zdráhavě přijme. Mikael se chystá napsat zprávu, která ukáže, že je Lisbeth nevinná a zároveň odhalí několik vysoce postavených lidí napojených na “Sekci”. V souvislosti se soudem proti Lisbeth vydává nakladatelství Millennium zvláštní číslo. Existují ale lidé, které chtějí ukrýt vlastní operace a udělají cokoliv, aby uchránili pravdu před veřejností.

obrazek
O knize

„Dívka, která kopla do vosího hnízda“ je třetí částí trilogie „Millenium“, kterou napsal švédský novinář a spisovatel Stieg Larsson (1954-2004). Od roku 2005, kdy ve Švédsku vyšla první kniha, se celá trilogie stala velkým mezinárodním bestsellerem, s 21 milióny prodanými knihami ve více než 40 zemích.

Všechny knihy získaly četná ocenění, nezvýznamnější jsou:

„Muží, kteří nenávidí ženy“ - Nejlepší severský krimi román roku 2006 a Britská knižní cena za nejlepší krimi thriller roku 2009

„Dívka, která si hrála s ohněm“ - Nejlepší švédský krimi román roku 2006

„Dívka, která kopla do vosího hnízda“ - Nejlepší severský krimi román roku 2008

Michael o postavě Mikaela Blomkvista:

“Mikael Blomkvist je člověk, který když je něčemu na stopě, nedá pokoj, dokud nenajde řešení. Má mimořádný smysl pro spravedlnost, kterou brání ze všech sil. Když si myslí, že někdo dělá něco špatně, nejen že to řekne nahlas, ale postará se, aby dotyčnýdostal co proto a nejlépe skončil za mřížemi.”

Michael o přípravě na roli:

“Věnoval jsem nějaký čas období Larssonova života, kdy byl mladý. Zajímalo mě, jaká byla doba, když on a jeho generace vyrůstali. Do 90. let si s sebou nesli něco zvláštního, co zmizelo v době, když začali hromadně zakládat firmy.”

Noomi o postavě Lisbeth Salander:

“Lisbeth je člověk, který hodně trpěl. Byla nucena si vytvořit vlastní svět, svoje vlastní pravidla, neboť ta, která existovala, jí nepomohly. Vždy byla ve svém světě úplně sama, mimo něj byla vždy velmi užitečná. Lisbeth uzamkla své srdce a zakázala si jakékoliv pocity, aby se ochránila. Ve svém nitru je velmi bolavá. Když nechá někoho k sobě proniknout, je potom neuvěřitelně loajální a důvěřivá. Za to, v co věří, bude bojovat do poslední kapky krve.”

Noomi o přípravě na roli:

“Všichni lidé mají v různé míře všechny vlastnosti. U všech rolí, které jsem kdy hrála, bylo velmi důležité najít v sobě tu danou vlastnost. V případě Lisbeth jsou na prvním místě její rány a zranitelnost. Já měla ty své uloženy poměrně hluboko, tak jsem je musela vyvolat, abych byla schopná Lisbeth zahrát.”

Podobné filmy

Pravda
(Vérité, La) Brigitte Bardotová a Sami Frey v lásce a žárlivosti jako voda a oheň. Francou...
dnes 23.35
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Nezvratný osud 4
(Final Destination, The aka Final Destination 4) Nick Bannon má nečekanou předtuchu o stra...
zítra 00.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Krvavý diamant
(Blood Diamond) Bývalý žoldák Leonardo DiCaprio a prostý rybář Djimon Hounsou se octnou up...
zítra 01.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 25. 5. 2020 Svátek má Viola
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz