fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

57%
film / komedie, drama, romantický, USA, , 100 min., od 12 let
Coyote Ugly
Kinopremiéra v ČR 12.10.2000, DVD od 1.5.2001 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:44Mladá, krásná a talentovaná? Takových je plný New York!
Violet Sandfordová se chystá vyplnit si svůj dávný sen. Po vzoru své zesnulé maminky se chce stát uznávanou hudební skladatelkou. Ví ale, že z malého městečka Jižní Amboy, kde doposud žila, se jí to povede jen stěží. Odjíždí tedy přímo do centra amerického hudebního průmyslu, do New Yorku. Velkoměsto ji však nepřijme zrovna s otevřenou náručí. Gramofonové společnosti ji odmítají, navíc je hned druhý den vykradena a nezbude jí ani na skývu chleba. V té nejtěžší chvíli potká skupinu svérázných děvčat, které ji nepřímo nabídnou práci. Pokud na to bude mít, může se stát jednou z "kojotek" - ztřeštěných barmanek z divokého klubu Coyote Ugly, kde není nic nemožné. Violet je zpočátku jako hrom do police, ale brzy osvědčí svoje kvality. A stejně tak i muzikální talent. A kdo ví, zda se jí na její cestě nepodaří potkat i životní lásku.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Čerstvě plnoletá Violet (Piper Perabo) opustila rodné New Jersey, aby si v New Yorku splnila svůj sen. Písničky, které píše, jsou přece skvělé a když se opravdu snažíš, dokážeš to. Nadšení a optimismus ji ale rychle opouštějí, protože narazí na nepropustnou hradbu nezájmu uměleckých agentů i nahrávacích společností. Navíc jí vykradou byt a Violet záhy po příjezdu na Manhattan stojí před zásadním rozhodnutím. Vzdát se svého snu a vrátit se k milujícímu otci (John Goodman) na předměstí, nebo zatnout zuby a bojovat prozatím ne o uměleckou kariéru, ale o holé přežití? Violet zvolí druhou možnost a najde si v práci v baru Coyote Ugly. Mladé pohledné barmanky tu ve vší počestnosti používají svůj sexappeal a taneční i hudební talent, aby pobavily a k větší žízni rozpálily hosty podniku, který je každou noc našlapaný k prasknutí. Díky svému nadání, urostlému tělu a pohledné tváři se z Violet brzy stane hlavní hvězda baru. Role Divoké Kočky jí pomůže zbavit se chronické trémy, ale znovu ji postaví před osudové dilema. Má se spokojit se svou slávou a dobře placenou prací v baru, nebo jít dál za svým písničkářským snem?
Všechny komentáře k filmu 41+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Divoké kočky

<>Obrázek nenalezen<> Dvacetiletá Violet Sanford pracuje už celé čtyři roky v malé pizzerii v městečku South Amboy v New Jersey. Její touhou je ovšem prorazit do světa showbyznysu jako hudební skladatelka. Přes nesouhlas svého otce Billa se proto rozhodne odjet a zkusit štěstí v New Yorku. Kamarádka Gloria ji tu najde bydlení v zašlém, vybydleném činžáku v Čínské čtvrti. Violet se dlouho nedaří. Marně obchází hudební agentury s demopásky, marně se pokusí uspět v podniku, kde vystupují nové talenty. Má takovou trému, že ze sebe nevydá ani hlásku a uteče, navíc trpí komplexem kvůli matce, která se kdysi marně pokoušela v New Yorku prorazit jako zpěvačka. Navíc ji někdo vykrade a sebere jí elektrické piáno na kterém skládala. Jediným drobným kladem ve vší té smůle je sympatický Kevin O'Donnell, za kterým ji poslal jeden barman se tvrzením, tvrdící, že je manažer. Byl to jen žert, protože ve skutečnosti Kevin u něj v baru dělal hamburgery. Přesto se z nich stali přátelé. Jednoho dne zoufalá Violet narazí na bar U Hnusnýho kojota, který vede energická Lil a který je proslulý barmankami, jež občas na barovém pultu tančí, řádí a dráždí nadšené hosty.
obrazek
Nesmělá Violet sice nemá na přijetí příliš velké šance, Lil ji však přesto dá šanci, když dívka dokáže uklidnit propukající rvačku. Přes řadu drobných i větších omylů a trapasů se dívka v baru rychle zaučuje a také se sbližuje s Kevinem, který na sebe prozradil, že pochází z Austrálie, má několik zaměstnání, je sirotek a sbírá komiksy. Violet se podaří uklidnit další rvačku, která se strhne v baru, vyfotí ji však přitom jeden reportér a obrázek v novinách se dostane až k jejímu otci, který má kvůli ní v rodném městečku ostudu. Když za ní přijede, dívka ho marně uklidňuje, nakonec se s ním rozejde ve zlém, stejně jako po prudké hádce s Kevinem a jakoby toho zlého nebylo dost, dostane kvůli Kevinovi výpověď. A když už se zdá, že horší to být nemůže, zahlédne Kevina jak si domů vede vysokou atraktivní blondýnu, navíc jejího otce srazí auto. Když ho navštíví v nemocnici, slíbí mu, že se vrátí domů.
obrazek
Otec jí však prozradí, že matka nechala zpívaní nikoli vinou neúspěchu, ale kvůli němu a rodině, se kterou na jeho přání zůstala doma. Nechce, aby Violet promeškala svou šanci jako její matka a usmíří se s ní. Violet si v New Yorku najde novou práci v elegantním baru a odmítne návrh Lil, aby se vrátila. A když dostane možnost vystoupit na festivalu nových talentů, přijdou ji na vystoupení podpořit nejen otec a všechny kolegyně z baru U Hnusnýho kojota, ale také Kevin. Teď už Violet zbývá jediné. Nepodlehnout trémě.


O natáčení

obrazek
"Je to příběh o velkém snu," tvrdí producent filmu Divoké kočky Jerry Bruckheimer, který má na svém kontě takové hity jako Top Gun, Skála, Con Air a Armageddon. "A také o překážkách, které musíte překonat, než se dostanete jeho splnění nadosah. Pokud budete tvrdě pracovat a soustředíte se pouze na svůj cíl, dokážete nakonec cokoliv jste si předsevzali."
Pro svůj nový film si Jerry Bruckheimer vybral debutujícího režiséra Davida McNallyho, který patří k nejúspěšnějším světovým tvůrcům reklam a videoklipů. "Když dělám reklamní spot, musím myslet v atraktivních záběrech," vysvětluje režisér. "Celovečerní film je ale něco docela jiného. V reklamě mám 30 nebo možná 60 vteřin na upoutání divácké pozornosti a každý záběr má být pastva pro oči. Ve filmu musím u každého záběru přemýšlet o kontextu scény, o tom, jak bude na diváka působit vcelku. Celovečerní film není o promýšlení jednotlivých záběrů, ale o promýšlení celých scén."
obrazek
Předlohou pro scénář Giny Wendkosové byl článek v časopise GQ, na jehož základě vytvořila poutavý příběh o dívce, která se nebojí jít za svým snem. Podobné překážky jako filmová Violet museli tvůrci překonat při jejím hledání. Rozsáhlé konkursy na představitelku hlavní role probíhaly ve 20 velkých městech po celých Spojených státech a v Kanadě. Castingoví odborníci si dokonce nechali poslat videokazety až z Anglie a Skotska. Mezi tisíci nadějných uchazeček nakonec padla volba producenta a režiséra na půvabnou Piper Perabo, která měla za sebou pouze několik menších rolí. "Když jsem poprvé četla scénář," přiznává Piper, "zaskočilo mě kolik styčných bodů mám se svou postavou. Vždyť i já jsem vyrůstala v New Jersey a po přestěhování do New Yorku jsem pracovala v baru než jsem získala svou první roli." I když je Piper sama vynikající zpěvačkou, její pěvecký part ve filmu převzala populární popová hvězda LeAnn Rimes.
obrazek
Pro mnoho diváků bude určitě překvapením, že "postfeministický bar" Coyote Ugly v New Yorku skutečně existuje. Sídlí na 1st Avenue v srdci East Village a už deset let je každý večer nabitý k prasknutí. Filmový bar ovšem není jeho věrnou kopií, naopak je kompilací desítek podniků, jakousi esencí ideálního baru. Výtvarník filmu Jon Hutman při rešerších navštívil přes 120 barů po celých Spojených státech v New Yorku, Chicagu, New Orleansu, Austinu i jinde. "Prošel jsem také asi šedesát barů v Los Angeles, ale nenašel jsem v nich nic inspirativního," vzpomíná Hutman. "L.A. totiž nemá skutečnou barovou kulturu," dodává.

O hercích

Piper Perabo
Svou první hlavní roli v Divokých kočkách získala jako vítězka rozsáhlých hereckých konkurzů, které proběhly ve Spojených státech i jinde ve světě.
Mladičká herečka má za sebou za sebou pouze několik menších rolí ve filmech Single Spaced, Whiteboys, Knuckleface Jones a naposledy The Adventures of Rocky& Bullwinkle, kde se objevila po boku Roberta De Nira, Rene Ruso a Jasona Alexandera. Rodačka z Toms River v New Jersey absolvovala Ohio University a v současné době žije v New Yorku.

Adam Garcia
Původem z Austrálie odstartoval svou hvězdnou kariéru jako muzikálový herec v londýnském nastudování "Horečky sobotní noci". Díky úspěchu muzikálu získal v Austrálii svou první hlavní roli ve filmu Bootmen a v současné době natáčí v režii Penny Marshallové snímek Riding in Cars With Boys, v němž je partnerem Drew Barrymoreové.
Adam Garcia je rodák ze Sydney. Od dětství navštěvoval prestižní taneční školu Capital Dance Studio a velmi záhy debutoval na divadelním jevišti v "Hot Shoe Shuffle". Při zájezdu show do Evropy zůstal v Londýně a brzy byl obsazen do "Pomády". Díky svým hereckým i pěveckým schopnostem pak získal hlavní roli v mimořádně úspěšné "Horečce sobotní noci".

John Goodman
Patří se svou nepřehlédnutelnou vizáží dobráckého hromotluka k nejvýraznějším představitelům vedlejších rolí v americkém filmu. K těm nejpamátnějším patří jeho postavy z filmů bratří Coenů - uprchlý trestanec ze Zmatků v Arizoně, sympatický vrah z Bartona Finka a zmatkářský kámoš hlavního hrdiny z komedie Big Lebowski.
Rodák ze St. Louis, který studoval na Southwest Missouri State University, začínal na konci 70. let na off-broadwayských divadelních scénách. Ve filmu i v televizi dokázal Goodman s úspěchem střídat vážné a komediální role. Z televizních obrazovek si ho určitě pamatujeme jako manžela svérázné hrdinky v klasickém sitcomu "Roseanne",na druhou stranu byl dvakrát nominován na cenu Emmy za role v televizním přepisu hry Tennessee Williamse "Tramvaj do stanice Touha" a ve filmu "Královská ryba" Z jeho četných celovečerních filmů připomeňme tituly Flintstoneovi, Včera narození, Babe, Král Ralph, Pidilidi, Blues Brothers 2000, nebo Počítání mrtvých.

O tvůrcích

David McNally
Divoké kočky jsou filmovým debutem úspěšného režiséra reklam a videoklipů, jehož spoty získaly řadu ocenění. McNally se měl stát původně inženýrem, ale z vysoké školy záhy odešel. Absolvoval turné s populární kanadskou kapelou The Pinups, založil si vlastní grafické studio a pro módní společnost Le Chateau produkoval a natáčel fashion klipy. Jejich úspěch přivedl mladého tvůrce k režírování videoklipů (např. Celine Dion) a záhy i k první reklamě. V současné době připravuje pro producenta Jerryho Bruckheimera svůj druhý celovečerní film, akční komedii Down and Under.

Jerry Bruckheimer
Stojí za filmovými hity jako Flashdance, Policajt v Beverly Hills, Top Gun, Nebezpečné myšlenky, Krvavý příliv, Skála, Con Air, Armageddon, Nepřítel státu - které celosvětově utržily z prodeje vstupenek a videokazet více než 3 miliardy dolarů.
Jerry Bruckheimer, rodák z Detroitu, je synem chudých německých imigrantů. Už od dětství byl fascinován filmem a věnoval se fotografování, za které získal ve 14 letech prestižní ceny National Scholastic Award a Special Kodak Award. Po vystudování University of Arizona pracoval v detroitské reklamní agentuře, kde se z podatelny vypracoval až na producenta a art-directora. Mnoho televizních reklam, které produkoval, získalo ceny na Mezinárodním festivalu reklamy v Cannes. Od roku 1983, kdy společně s Donem Simpsonem produkoval filmový hit Flashdance, patří většina jeho projektů k divácky mimořádně úspěšným filmům. Se svým partnerem Donem Simpsonem spolupracoval až do jeho smrti v roce 1996.
V našich kinech by naposledy uveden Bruckheimerův automobilový hit 60 sekund s Nicolasem Cagem v hlavní roli.

Podobné filmy

Zakladatel
(The Founder) V roce 1954 dostal obchodní cestující Ray Kroc objednávku na šest mixérů na ...
dnes 05.25
Nova Cinema
Nahoru dolů
(Bounce) Reklamní agent Ben Affleck velkoryse přenechá svou letenku náhodnému známému ale ...
dnes 09.30
Nova Cinema
Popelka na farmě
(A Cinderella Story: Starstruck) Finlay žije v malém městečku Dreary na farmě, která její ...
dnes 14.05
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 5. 10. 2023 Svátek má Eliška
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz