fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

67% 1737 hlasů
film / animovaný, dobrodružný, komedie, USA, , 94 min., od 7 let
Ice Age 4: Continental Drift
Kinopremiéra v ČR a SK 28.6.2012, DVD a Blu-Ray od 2.11.2012 Bontonfilm

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Nejoblíbenější zvířecí partička na světě je konečně zpět!
Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá. Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu - dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou. Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají..
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Někdy se jim to povede (1,3), někdy je to už trochu horší (2,4), ale své kouzlo to má a stále si ho drží na rozdíl od pokračování jiných animovaných pohádek. Opět přidali další postavy, já jsem si zamilovala bábinu, její hlášky mě doslova rozdrtili a jsem opravdu hodně zvědavá na další pokračování.
Všechny komentáře k filmu 66+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Doba ledová 4: Země v pohybu

Oblíbená mamutí rodinka Mannyho, Ellie, jejich teenagerské dcerunky Broskvičky, lenochoda Sida, šavlozubého tygra Diega a potřeštěného krysoveverčáka Scratta, aby prožili nové napínavé dobrodružství. Právě Scratt, se svou vášní pro žaludy a jejich ukrýváním totiž způsobí katastrofu nevídaných rozměrů. Podaří se mu zasadit svůj žalud takovým způsobem, že pradávná Pangea začne praskat a lámat se na jednotlivé kontinenty a díky pohybu litosférických desek dojde i k rozdělení naší prehistorické party. Ellie a Broskvička zůstanou na jednom kontinentu a Many, Sid a Diego jsou unášeni proudem na ledové kře hluboko do širého oceánu. Ať to stojí, co to stojí, naši tři odvážní přátelé se musí dostat zpátky domů a při tom na ně čeká nejedno velké dobrodružství. Při cestě zpět jim dají zabrat nejenom mořské bouře, přílivové vlny a mořské příšery, ale musejí zvládnout i první společné soužití na jedné malé kře a tak se můžeme těšit na řadu komických scén plných vzájemného špičkování. Shodou okolností a náhod se na jejich provizorní loď, kterou si vytvořili z ledovce, dostane i Sidova babička, kterou skupinka zachrání v příboji mořských vln. Už, už se zdá, že naše partička kamarádů bude zachráněna, když se z oparu mlhy vynoří loď, jenže její podivínská posádka na palubě ani v nejmenším nehodlá našim kamarádům pomoci. Naopak, všichni jsou zajati a dostávají se do ještě větší šlamastiky.


O filmu

obrazek
V novém díle Doby ledové, který nese podtitul Země v pohybu, má Scrattovo šílené pronásledování prokletého žaludu (což je jeho problém starý jako lidstvo samo) nesmírné následky. Dojde k pohybu kontinentů, který způsobí nemilé dobrodružství Mannyho, Diega a Sida. Uprostřed těchto otřesných událostí se Sid znovu setká se svojí mrzoutskou babičkou a celá jejich skupina narazí na divokou partu mořských pirátů, kteří jsou rozhodnuti, že jim zabrání, aby se mohli vrátit zpět domů.

Nová kapitola jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob v sobě skrývá skvělou podívanou a dojemnou sílu, humor a laskavost. Plus nejoblíbenější prehistoriskou krysoveverku na světě a výjimečně nenormální skupinu zvířat zapadající do jakékoliv doby.

Magická ingredience fenomenálního úspěchu série z Doby ledová se jmenuje univerzálnost. Zaměření na rodinu nabízí bohaté emoční možnost, humor a dobrodružství. “‘Doba ledová’ byla vždycky o rodině,” říká Lori Forte, která produkovala všechny díly série a nyní se podílela i na scénáři. “Nezáleží na tom, o čem je konkrétní díl, vždycky se to stočí zpět k rodině, teď konkrétně k tomu, jak Manny, Diego a Sid mají jistotu, že jim jejich blízcí jistí záda. Způsob vyprávění a humoru je blízký každému.”

“Od samého začátku to byl příběh daný hrdiny - tři různá zvířata s různými zážitky a zkušenostmi. Když se s nimi setkáme, vůbec se neznají, a když se s nimi loučíme, jsou rodina,” dodává jeden ze scénáristů Jason Fuchs. “Každý díl ukazuje, co to znamená být rodina. Je to něco, do čeho se prostě narodíte? Všechny postavy se tím zabývají. Podle mně to je Diego, který trochu odmítavě položí zásadní otázku, a to, jaký je rozdíl mezi skupinou a rodinou. Diego odpovídá, ‘Můžeme se na sebe spolehnout.’ To je to, co znamená rodina, a o tom je tento díl.”

obrazek
Samostatnou linkou filmu je pokračující dobrodružství Scrata, jehož smyslem života, jeho jedinou celou existencí, je vytoužený, nepolapitelný žalud. Scratova touha po žaludu má své následky, v prvním díle způsobí dobu ledovou jako takovou. V nejnovějším díle nejsou Scrat a jeho předmět zájmu ničím menším než spouštěčem neštěstí. Zapomeňte všechno, co jste se naučili v zeměpise o utváření kontinentů rozsáhlými tektonickými turbulencemi a sopečnou činností. Doba ledová: Země v pohybu ukazuje, že k seismickému pohybu došlo díky Scratovým nešťastným dobrodružstvím.

Film nám ho představuje v situaci, kdy se vydává na svoji obvyklou výpravu: ukořistil vytoužený žalud, uložil ho do země a … náhle se hory začaly trhat, země se otevřela a zemský povrch se roztrhal na sedm kontinentů. Scrat se propadne do středu země, která prochází masivními zemětřeseními, jež způsobí, že se Manny, Diego a Sid ocitnou na moři odtrženi od zbytku jejich tlupy, včetně Mannyho milované ženy Ellie a pubertální dcery Broskvičky (ta se narodila v roce 2009 v třetím díle Doba ledová: Úsvit dinosaurů.)

Před kalamitou se Manny s tvrdohlavou Broskvičkou neustále dohadují, přesně jako to dělají otcové a jejich dospívající děti. “Manny je prototypem přehnaně starostlivého otce,” říká Steve Martino. “Přeje si, aby navždy zůstala jeho malou holčičkou, ale ona je ve věku, kdy se chce osamostatnit a postavit se na vlastní nohy.”

“Prehistorická doba je pro starostlivého otce docela perná,” vtipkuje scénárista Michael Berg, který se podílel na scénáři k dalším dvěma dílům z Doby ledové. “Čeká tam na všechny hodně nebezpečí - a hodně pubertálních chlapců.”

Mannyho lepší polovička, Ellie, je uprostřed jeho frenetického otcovství oázou klidu a stability (z klidu ji nevytrhnou ani její dva k problémům náchylní “bratři”, vačice Crash a Eddie.) “Ellie a Manny se doplňují,” říká Queen Latifah, která opět propůjčila Ellie hlas v originále. “Manny je přehnaně starostlivý, Ellie je víc v klidu, protože rozumí, čím Broskvička prochází, zvlášť, co se zájmu o chlapce týče.”

obrazek
Jejich největší konflikty pramení z rostoucího množství času, který Broskvička tráví se svými vrstevníky, zvlášť s Ethanem. Žádného otce (dvounohého ani čtyřnohého) nepřekvapí, že Manny si myslí, že nikdo není pro jeho Broskvičku dost dobrý. “Je jasné,” říká režisér Romano, “že když vám dcera přivede domů kluka mamuta, nelíbí se vám a nemyslíte si o něm nic dobrého.” Dalšími “puberťáky” ve filmu jsou kamarádka Steffie, mamutí slečna, která s Broskvičkou bojuje o Ethanovy city. Když zjistí, že Broskvičce se Ethan také líbí, začne se chovat jako pravá žena - začne být zlá a žárlivá.

Nejbližším kamarádem Broskvičky je “krtkoprase” (typ prehistorického zvířete) Luis, věrný přítel, který by ale chtěl být něco víc. Jak je ale nastavená hierarchie jejich střední školy, je jasné, že Luis vždycky ostrouhá. Možná však jeho vnitřní kuráž všechno změní.

Zatímco Manny se zabývá problémem otcovství, jeho nejlepší kámoši řeší svoje vlastní problémy. Na první pohled se zdá, že Diego je nad míru spokojený. Zůstává nezávislým, svobodným mladíkem a soubojem s dinosaurem v minulém díle Doby ledové si upevnil svoji pozici ve skupině. Na poznámku, že ve společnosti Mannyho rodiny měkne, odpovídá, že vždycky zůstane neoblomným zabijákem.

Nebyla by to ale Doba ledová, kdyby naše kamarády nepotkala velká změna. A to i zmiňovaného Diega, který potká parťačku - a možná něco víc - v šavlozubé tygřici Shiře (v originále ji mluví Jennifer Lopez). Kdo by si v prvním díle pomyslel, že nezávislý Diego se zamiluje, a ještě k tomu do slavné J-Lo!

Láska ale nikdy není snadná. Shira patří k pirátům, kteří zajali Diega, Mannyho a Sida jako rukojmí, takže jejich první setkání je nepřátelské, kdy se utkají tváří v tvář a zuby na zuby. Jejich síly jsou vyrovnané, s čímž se Diego nikdy před tím nesetkal. Shira je femme fatale. Je vtipná, rychlá a chytrá. Jsou si víc podobní, než by si jeden tygr pomyslel, a proto mezi nimi vznikne pevné přátelství. Stejně jako Diego v prvním díle opustil svoji skupinu tygrů, Shira opustila svou, protože se jí nelíbila jejich mentalita. Připadala si, že tam nepatří, což se změnilo, když potkala piráty. Mezi nimi se cítila dobře. Teď ale stojí před dalším rozhodnutím, a to, zda zůstane s nimi nebo začne nový život s Diegem.

Třetím členem trojice hrdinů je lenochod Sid, který má také rodinné problémy, ale zcela jiné povahy. Do života mu nečekaně vstoupí dávno ztracená rodina, včetně matky, otce, bratra a strýčka, který těžce bojuje se základními hygienickými návyky. Navíc za sebou vlečou Sidovu starou babičku, kterou oslovují Babi. Jejich návštěva má jasný cíl - odložit problematickou babičku u Sida a zase potichu zmizet. “Když vidíte Sidovu rodinu, pochopíte, proč Sid je Sid,” říká Berg. “Je to velmi dysfunkční skupina. Ale Sid má velké srdce a na svém vztahu s hašteřivou Babi intenzivně zapracuje.”

“Sid chce všechno dělat po svém, což většinou vede ke katastrofě,” říká John Leguizamo, který postavu v originále namluvil. Tentokrát si ho katastrofa v podobě babičky najde sama. Sid se vždycky chtěl znovu setkat se svojí rodinou, protože měl pocit, že všichni kromě něho někoho mají. A najednou jsou tady. Teda chvíli tu jsou, pak zase ne a jako památku na sebe mu nechají babičku.

Stejně jako ostatní postavy z Doby ledové i Babi má charakteristický vzhled, vycházející z ruky animátora celé série Petera de Sèvea. Má dlouhou, smradlavou srst, bezzubou pusu, vrásčitou kůži a neviditelného mazlíčka jménem Poklad (Precious).

obrazek
Na moři

Babi je nečekaný, dodatečný trosečník, kterého spolu s Mannym, Diegem a Sidem smete na ledovci vlna, způsobená Scratovým pohybem kontinentů. Ale její zmatené šaškárny jsou to poslední, co hochy trápí. Jsou zajati piráty, které vede nebojácný orangutan Kapitán Střevo. Tento samozvaný král oceánu a pirát pirátů je rád banditou, který žije podle přísných pravidel moří. Má ohromné drápy a nebojí se je používat. Jak hrdě říká, dokáže přeměnit vaše vnitřnosti na vaše “vnějšnosti”. Nikdo s ním nechce mít co do činění.

Tedy pokud nejste Manny, který se mu musí postavit, neboť Kapitán Střevo mu stojí v cestě zpět k jeho rodině. Jsou to vyrovnaní soupeři. “Manny a jeho banda porazili v posledním dobrodružství dinosaury, takže teď jsme museli přijít s ještě těžším kalibrem,” říká producent John C. Donkin.

Kapitán Střevo je pravým opakem Mannyho, co se představ o rodině týče. Z Mannyho se stal rodinný typ - ženatý s pubertální dcerou a otcovskou zodpovědností vůči svému klanu, do kterého patří i Sid a Diego. Je přesvědčen, že rodina vám dodává sílu. Kapitán Střevo si myslí, že vás brzdí a oslabuje. Ale jeho pirátská posádka je svým způsobem taky jeho rodina. Takže, seznamte se:

Shira - výše zmiňovaná, krásná a nebezpečná šavlozubá tygřice, která se postaví Diegovi - aby se do něj bláznivě zamilovala.

Flynn - Střevova pravá ruka, rosolovitý, dvousetkilový tuleň. Když se přivalí na scénu a zastaví se, jeho břicho se pohybuje dál! Je největším z celé posádky. Má nadšení malého dítěte a ve všech vidí to dobré, dokonce i v Střevovi, což je věc obtížná.

Šilhoň- nejmenší, nejroztržitější člen. Králík s napoleonským komplexem. Stále připravený k souboji, stále neschopný kohokoliv přemoci.

Gupta - prehistorický jezevec, který má hřbet označený lebkou a zkříženými hnáty. Ideální adept na pirátskou vlajku. Jeho problémem je, že má bílé břicho, což je barva symbolizující kapitulaci. Gupta chce vždycky vlát bílou barvou navrch, což Střeva hrozně rozčiluje.

Raz - prehistorická klokanice, odbornice na zbraně. Je vysoká a drsná, kromě ženského pohlaví je ideálním ztělesněním statného piráta.

Silas - francouzský racek - upjatý, korektní.

Dobson - tichý, slaný námořník, bručoun, věčný stěžovatel. Je přesným opakem veselého Flynna.

obrazek
Tento zvěřinec pirátů má ve svém držení Mannyho, Sida a Diega, ale také prasečí kreaturky Damany. Naši hrdinové brzy zjistí, že právě oni jim můžou pomoci. Uzavřou dohodu - když jim pomůžou ukrást Střevovu loď (se kterou, jak Manny doufá, doplují zpátky domů), pomůžou jim na oplátku dostat se z pirátských drápů.

Svoji vlastní roli má v nejnovějším díle Doby ledové “Matka příroda”. Právě ona způsobí roztržení kontinentů, rozbouření oceánu, který smete naše hrdiny, a zborcení skalní stěny, jež ohrožuje všechny zbylé na pevnině.

Filmové zvuky v tomto filmu jsou prací uznávaného zvukového designéra Randyho Thoma. Hudbu znovu vytvořil John Powell.

Podobné filmy

První pohled
U nás o tom rozhoduje maminka... Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1975). Hrají: L. Šaf...
dnes 06.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Ať žije nebožtík
Bláznivé kousky Huga Haase ve výborné komedii o napravení nenapravitelného flamendra (1935...
dnes 06.50
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Babe: Prasátko ve městě
(Babe: Pig in the City) Jako tři mušketýři se Babe, Ferdy a pan Hoggett vydávají na křížov...
dnes 07.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 25. 10. 2020 Svátek má Beáta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz