fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

57%
dětem / animovaný, komedie, film / dobrodružný, pro děti, science fiction, USA, , 91 min., od 7 let
Ice Age 5
Kinopremiéra v ČR a SK 14.7.2016, DVD od 1.2.2017 a Blu-Ray od 16.11.2016 Bontonfilm

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:51Tohle bude třeskutý!
Scratova epická honba za nepolapitelným žaludem jej katapultuje do vesmíru, kde náhodně spustí sérii kosmických událostí, které transformují a ohrozí ledový svět. Aby se zachránili, musí Sid, Manny, Diego a zbytek skupiny opustit svůj domov a vydat se na výpravu plnou komických momentů a dobrodružství. Odcestují do neznámých exotických zemí, kde se potkají s celou řadou nových, svérázných postav.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jestli lze nějaké období pozemských dějin označit za hodně zajímavé časy nabité všemožnými katastrofickými událostmi, za časy, které každému pořádně prověří schopnosti přežít, pracovat pro tým a také sílu jeho charakteru, pak je to určitě doba ledová. Jedno jaká. Jestli první, druhá nebo pátá. A právě v pátém dílu jedné z nejpopulárnějších animovaných filmových sérií opět potkáváme všechny staré známé hrdiny a pár úplně nových. Přichází ledová událost roku a s ní mamuti Manny, Ellie a Broskvička, něco jako lenochod jménem Sid, tygr Diego nebo vačičáci Crash a Eddie. Nezapomněli jsme na někoho? Samozřejmě – na toho nejdůležitějšího, veverčáka Scrata. Ten, jak je jeho nedobrým zvykem, ve snaze ulovit konečně věčně prchající žalud způsobí nehodu, z níž se vyklube karambol a z něj úplná katastrofa. Začne to tím, že vytrvalého Scrata hon za žaludem katapultuje do vesmíru. A tam, díky třaskavé směsi své pověstné nešikovnosti a nekončící smůly, náhodně spustí sérii kosmických, nikoliv komických, katastrof. Což vede i k zcela zásadnímu ohrožení naší planety, na kterou rázem míří asteroid jako hrom a ohrožuje ledový svět i s jeho obyvateli. A protože se naše parta skládá ze samých nefalšovaných a neohrožených hrdinů, nečeká na své vyhubení, ale vydává se na záchrannou výpravu do tajemné Geotopie, během níž ji potká nejen řada nebezpečenství, dobrodružství a komických chvilek. Sice jim tu a tam bude tuhnout krev v žilách, ale to především zimou, jinak to bude hlavně legrace. A jestli se Scrat konečně setká se žaludem? Kdo ví..
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Doba ledová: Mamutí drcnutí

Jestli lze nějaké období pozemských dějin označit za hodně zajímavé časy nabité všemožnými katastrofickými událostmi, za časy, které každému pořádně prověří schopnosti přežít, pracovat pro tým a také sílu jeho charakteru, pak je to určitě doba ledová. Jedno jaká. Jestli první, druhá nebo pátá. A právě v pátém dílu jedné z nejpopulárnějších animovaných filmových sérií opět potkáváme všechny staré známé hrdiny a pár úplně nových. Přichází ledová událost roku a s ní mamuti Manny, Ellie a Broskvička, něco jako lenochod jménem Sid, tygr Diego nebo vačičáci Crash a Eddie. Nezapomněli jsme na někoho? Samozřejmě - na toho nejdůležitějšího, veverčáka Scrata. Ten, jak je jeho nedobrým zvykem, ve snaze ulovit konečně věčně prchající žalud způsobí nehodu, z níž se vyklube karambol a z něj úplná katastrofa. Začne to tím, že vytrvalého Scrata hon za žaludem katapultuje do vesmíru. A tam, díky třaskavé směsi své pověstné nešikovnosti a nekončící smůly, náhodně spustí sérii kosmických, nikoliv komických, katastrof. Což vede i k zcela zásadnímu ohrožení naší planety, na kterou rázem míří asteroid jako hrom a ohrožuje ledový svět i s jeho obyvateli. A protože se naše parta skládá ze samých nefalšovaných a neohrožených hrdinů, nečeká na své vyhubení, ale vydává se na záchrannou výpravu do tajemné Geotopie, během níž ji potká nejen řada nebezpečenství, dobrodružství a komických chvilek. Sice jim tu a tam bude tuhnout krev v žilách, ale to především zimou, jinak to bude hlavně legrace. A jestli se Scrat konečně setká se žaludem? Kdo ví


O filmu

obrazek
Scratova epická honba za nepolapitelným žaludem jej katapultuje do vesmíru, kde nešťastnou náhodou spustí sérii kosmických událostí, které transformují a ohrozí ledový svět. Aby se zachránili, musí Sid, Manny, Diego a zbytek skupiny opustit svůj domov a vydat se na výpravu plnou legrace a dobrodružství. Během své cesty do nových exotických zemí narazí na celou řadu nových svérázných postav.

Dobu ledovou si oblíbili diváci po celém světě. Jedná se o druhou největší animovanou filmovou sérií na světě. Každý její nový příběh nasazuje stále vyšší laťku filmovému dobrodružství, humoru, rozsahu, škále a Doba ledová: Mamutí drcnutí je zatím tím největším a nejambicióznějším dílem ze všech. Příběh diváky zavede do nových prostředí, například do kosmu i do nového světa vytvořeného z krystalů, do tzv. Geotopie. Jedná se o novou kapitolu v ledové pentalogii a mnoho z jejích postav započne i novou osobní cestu.

Příběh nového filmu je hluboce zakořeněn v mytologii původní Doby ledové. Producentka Lori Forteová pracuje na této animované sérii od samého počátku. Několik jejích nápadů se stalo základem pro některé z filmových příběhů. Forteová vysvětluje: “V prvním filmu se odehrává scéna, kde skupina prochází jakýmsi ‘muzeem,’ doby ledové, kde vidíme prehistorické ryby, dinosaury, Sidův vývoj a kosmickou loď nebo létající talíř.

“Vždycky jsme si uvědomovali, že ta kosmická loď byla zajímavá a věděli jsme, že se k ní váže nějaký další příběh, který bychom mohli v budoucnu prozkoumat, ale tehdy jsme nevěděli, co přesně to bylo,” pokračuje. “Takže jsme se rozhodli, že nastal ten správný čas, abychom se vrátili k této části doby ledové a položili základy pro Mamutí drcnutí.”

Scratův život se obrátil vzhůru nohama díky technologii již dříve. Konkrétně se tomu tak stalo v na Oscara nominovaném krátkém filmu No Time for Nuts. Scrat tu našel stroj času a napáchal jinou velkou technickou spoušť. Další spojení s původním filmem a jeho dalšími díly poskytuje rodinná dynamika, která je zdrojem emocí a jádrem filmu. Navíc dobře vyvažuje komediální a dobrodružnou stránku filmu. Ale stejně jako většina rodin, i to naše filmové stádo se musí přizpůsobit světu, který je neustále v pohybu. “Zavedeme naše postavy dále, než na co jsme byli doposud zvyklí,” říká Forteová. “Nesmírně nás baví sledovat, jak daleko můžeme postavy dostat, do jakého světa a jaké překážky musí překonat. Také rádi zasazujeme naše hrdiny do prostředí, na které nejsou připraveni.“

Avšak postavy snímku Doba ledová vždy zvítězí, protože se dokáží přizpůsobit situaci. “Stádo se vyvíjí,” pokračuje Forteová. “Svět kolem nich se mění a oni se musí měnit také.”

obrazek
...kam se Scrat ještě nedostal

Scrat je samozřejmě jedinou postavou, která se nikdy nezmění. V Době ledové: Mamutím drcnutí pokračuje ve svém honu za prokletým žaludem. Ale tentokrát ho jeho mise zavede na místa, kde se žádná z postav Doby ledové ještě nedostala - do vesmíru. Následky jeho skopičin lze směle označit za “scratostrofické.” V tomto filmu Scrat pohání příběh vpřed namísto toho, aby byl pouhým “bavičem” hlavního příběhu.

A bylo na čase. Scrat je přítomen téměř u každého většího okamžiku v historii světa. Objevil se v době ledové, způsobil oblevu, způsobil střet ztraceného světa dinosaurů s dobou ledovou, zapříčinil rozdělení kontinentů a nyní spustil sérii kosmických katastrof, které Dobu ledovou ohrožují. “V tomto filmu je Scrat do značné míry zodpovědný za expanzi vesmíru, jak ho známe,” poznamenává Forteová. “Je to jeho verze velkého třesku.”

Režisér Michael Thurmeier uvítal příležitost najít jedinečné prostředí a katastrofy pro milovaného pronásledovatele žaludu. “Vidím tolik potenciálu v tom, co můžete se Scratem dělat,” poznamenává. “Stal se skutečnou klasickou animovanou postavou. Scrat nikdy nepřestane být vytrvalý, bez ohledu na to, co se s ním stane.” Nová Scratova cesta připravila také hodně překážek pro samotné filmaře. Tentokrát se musí vypořádat s gravitačními silami, nadpozemskou technologií a nekonečnými záhadami vesmíru.

Prázdné hnízdo: Rázové vlny jiného druhu

Když Scrat začne hrát s planetami pinball, způsobí pohromu. Uvede největší ze všech asteroidů do pohybu a ten se řítí k Zemi. Opět platí, že Scratovy nehody mění život a svět a mají trvalé následky pro naše hlavní hrdiny. Současně dochází k událostem zcela odlišné povahy, ale stejné intenzity. Broskvička, dcera Mannyho a Ellie, se bude vdávat a pro Mannyho to je stejně nežádoucí vývoj jako přistání asteroidu na jeho dvorku.

“Asteroid mířící k Zemi by se dal přirovnat k vpádu Mannyho budoucího zetě Juliana do Mannyho mamutího života,” potvrzuje Thurmeier. Obojí, obávaná kosmická kolize a rýsující se “prázdné hnízdo” má obrovský dopad na postavy a jejich svět. “Filmy z řady Doba ledová se vždy dotýkají životních mezníků postav. Sledují, jak se vyvíjí jako rodina,” dodává režisér.

Takže Mannyho svět se mění a on z toho není nadšený. Broskvička překvapila své rodiče šokující zprávou, říká spoluautor filmu, Galen Tan Chu: “Manny to vnímá jako hrozbu. Nejenže se bude vdávat, ale ona se spolu se svým nastávajícím hodlá odstěhovat a začít si svůj vlastní život v páru.” Podle Mannyho nikdo není dost dobrý pro Broskvičku a to zejména v době, kdy svět spěje ke svému konci. Dokáže Julian ochránit jeho dceru? Manny o tom dost pochybuje.

Režisér filmu i protagonista hlavní filmové postavy snímku jsou oba otcové a mohou potvrdit, že tomuto sentimentu diváci porozumí. Thurmeier s úsměvem dodává: “Mám dvě malé dcery, a když se podívám na Mannyho, tak vidím svou budoucnost. Moje holky vyrostou a vdají se a to je životní fakt. Doufejme, že se poučím z Mannyho chyb.”

Ray Romano, který znovu propůjčil svůj hlas Mannymu, má obdobnou rodinnou situaci jako Thurmeier. “Mám dceru, která je přibližně stejně stará jako Broskvička,” vysvětluje známý komik a herec. “Jako pro otce, to je pro mě hořkosladké. Chcete, aby vaše dcera byla šťastná a našla někoho výjimečného, a přesto se nezbavíte pochybností, zdali ten, kterého si nakonec vybere, pro ni bude dost dobrý. A tak uvažuje i Manny. Ví, že Julian není špatný chlapík, ale to neznamená, že si může vzít Broskvičku. Julian musí Mannymu dokázat, že si Broskvičku zaslouží a Manny se musí naučit přijmout skutečnost, že jeho dcera se odstěhuje a vstoupí do další fáze svého života. A to není snadné, znám to z vlastní zkušenosti.”

Romano si ke své postavě vytvořil blízký vztah dlouho předtím, než se jako Manny musel srovnávat se změnou v životě své filmové dcery. “Manny je hodně jako já, jen je trochu lepší,” žertuje. “Je orientovaný na rodinu, nemá rád změny a bohužel v jeho případě a v případě jeho rodiny nejde o nic jiného než o samé změny.”

Vzhledem k tomu, že Romano propůjčuje svůj hlas Mannymu již 15 let, není žádným překvapením, že je s postavou v naprostém souladu. “Manny je dojemný v tom, jak se drží morálních zásad,” říká Forteová. “Je jadrný a vřelý. Rayův hlas toto vše nabízí.”

Mannyho lepší polovička, Ellie, se stejně jako její manžel obává dne a hodiny, kdy Broskvička opustí jejich společný domov. Avšak ona zastává jiný, více praktický postoj. “Ellie se chce ujistit, že udělala maximum, aby připravila Broskvičku pro samostatný život,” říká Chu. Ellie prošla dlouhým vývojem, vzpomeňte si, když jsme se s ní setkali poprvé v Době ledové: Obleva, myslela si o sobě, že je vačice,” vzpomíná Queen Latifah, která si roli Ellie i tentokrát zopakovala. Přesto Latifah poukazuje na to, že Ellie není zcela připravena na to, aby Broskvička opustila stádo. “Ellie chápe, proč Broskvička chce odejít, ale je toho na ni moc,” říká herečka a zpěvačka. “Koneckonců, Broskvička je stále její dítě. Je těžké vidět, jak je opouští. Samozřejmě Manny to prožívá ještě hůř. Takže mezi oběma dvěma to je zkrátka šílené.”

Ale nic nezastaví Broskvičku a jejího snoubence v tom, aby způsobili radikální zvrat v rodinné dynamice. Broskvička je po uši zamilovaná do Juliana a svatba bude - pokud se stádu podaří předejít kosmické katastrofě. Keke Palmerová, která se vrací jako Broskvička, říká, že její postava je stejným mamutem, jakého jsme poznali a jakého jsme si oblíbili v minulých dílech.

Tentokrát ale vstupuje do nové, vzrušující i znepokojující fáze svého života. “Broskvička se konečně setkala s chlapcem, kterého si chce vzít,” říká Palmerová. “Je připravená zažít romantiku, což komplikuje její vztah s otcem, protože ten ji stále vnímá jako holčičku. Ale Broskvička je připravena vzít svůj osud do vlastních rukou. Je přesvědčená, že Julian je pro ni tím pravým. Julian se nebere příliš vážně, miluje svou rodinu a samozřejmě miluje Broskvičku.”

Je tomu tak, Julian je vše a mnohem víc: je dobrodružný, roztomilý a spontánní. No, možná je podle Mannyho měřítek až příliš spontánní. Stoický táta není fanoušek svého budoucího zetě ani jeho extrovertních způsobů. Stručně řečeno, říká Chu: “Julian je vším, čím Manny není. Mladý mamut představuje změnu, se kterou se Manny musí vypořádat. On je ten skutečným asteroidem v Mannyho životě!”

Adam DeVine se tentokrát připojil k rodině Doby ledové, když propůjčil svůj hlas této postavě. “Julian je velmi zábavný a zábavu milující člověk nebo spíše mamut. A vždycky si myslí o všech jen to nejlepší. Je pozitivní v každé situaci,” říká herec.

Julian je ideálním partnerem pro Broskvičku, ale Manny se v jeho přítomnosti cítí být nesvůj. “Manny je tak trochu opak Juliana,” pokračuje DeVine. “Je mrzutý a ne vždy se dívá na věci z té lepší stránky. Takže Julian se snaží vnést svůj optimismus do Mannyho světa.”

Forteová říká, že filmaři uvítali mnoho z DeVinových nápadů pro tuto roli. “Adam je okouzlující, nepředvídatelný a zábavný,” říká, “Julianovi dodává ducha, dobrodružnost i potrhlost, vše co Manny není.”

“Je pochopitelné, že se Broskvička zamiluje do kluka, který se zdá být pravým opakem jejího otce,” dodává Thurmeier. “Ale jedno je spojuje - jejich láska k Broskvičce.”

Vzhledem k Julianovým bezstarostným způsobům, Peter de Sève, který navrhoval postavičky této animované série již od prvního dílu, se rozhodl dodat Julianovi kulatější, méně zastrašující tvary, než jaké má Manny. “Na Julianovi nenajdete rovné linie nebo hrany,” dodává de Sève. Filmový art director a další veterán této animované série, Michael Knapp, se přidá: “Je to nejnačechranější mamut, jakého jsme kdy vytvořili. Jeho vzhled je živý, radostný a hodí se k této postavě.” Navzdory otřesům způsobeným zásnubami Juliana a Broskvičky, Manny, jeho rodina i celé stádo v závěru jejich filmové cesty pochopí, že rodiny se sice rozrůstají a mění, ale opravdová láska vždy zůstává.

obrazek
Sid: Hledání lásky na nesprávných místech

Filmy série Doby ledové jsou také milostnými příběhy: Manny má Ellie, Broskvička má Juliana, Diego má Shiru. Dokonce i bláznivé bratrské pouto mezi odvážlivci Crashem a Eddiem je jistým druhem lásky. Ale co Sid lenochod? Jistě, má ve stádu své kamarády, kteří jsou jako jeho bratři a sestry. Přesto se v jeho případě romantická láska ukázala být nepolapitelnou, ne-li nemožnou.

To neznamená, že by si Sid lásku nezasloužil. Thurmeier dodává: “Pokud je Manny emocionálním jádrem filmů Doby ledové, pak je Sid jejich komickým svědomím. Má dobré srdce a jak jsme viděli v prvním filmu, měl velký podíl na tom sjednotit stádo. Byl to právě on, kdo Mannyho obměkčil. “A není to o tom, že by Sid neměl zájem o romantiku. Chu poznamenává: “Sid má srdce na dlani.”

V neustále se měnícím vesmíru Doby ledové, a zejména v tom, který prochází obrovskými změnami a kde zažijeme Mamutí drcnutí, je možné cokoliv, dokonce i Sid může narazit na tu pravou. Ale nejdříve to v případě tohoto nešťastníka v lásce začne jako obvykle. Když se s ním setkáme v tomto filmu poprvé, Sid zrovna dostává kopačky, tentokrát od Francine, kterou požádal o ruku ... na jejich prvním rande.

Přesvědčen, že se sám nikdy neožení, vezme na sebe roli svatebního plánovače pro Broskvičku a Juliana. Ale později, během jejich dobrodružné cesty do fantaskního světa, Sid naváže jedno nečekané spojení, jaké nikdo, a zejména Sid, nečekal.

John Leguizamo opět vkládá svůj jedinečný vokální um do této postavy, kterou si tak zamiloval. “Sid je vždy upřímný ve svých reakcích na situace, které mohou být i katastrofální,” říká Leguizamo. “Také prošel vývojem, naučil se zodpovědnosti a získal si důvěru stáda.” Pokud jde o neupadající popularitu této postavy, herec říká: “Všichni v sobě máme trochu ze Sida - šilhavý optimista, který je vždy pozitivní, bez ohledu na to, jak moc něco pokazí.”

Diego a Shira - Připraveni na nový přírůstek

Stejně jako jeho “bratři”, Manny a Sid, i Diego, šavlozubý tygr prochází životními změnami. Kdysi osamělý zabiják nyní pociťuje otcovské touhy, ale jeho milovaná Shira si není jistá, zda dokáže být dobrou matkou.

Diego býval tvrďák, ale jeho přátelství s Mannym a Sidem ho obměkčilo. Jeho bojem vyostřené instinkty a reakce se zmírnily díky jeho vztahu se Shirou, která patřila do skupiny pirátů, než se potkala s Diegem. Byla víc než tou pravou partnerkou pro Diega a nakonec z něj udělal kocourka. Denis Leary se vrací jako Diego a Jennifer Lopezová si zopakovala svou roli Shiry.

Práce na novém dílu Doby ledové v Learym vyvolala vzpomínky na jeho zkušenosti z prvního filmu. “Vzpomněl jsem si na moment, kdy jsem poprvé uslyšel Raye, Johna a sebe během našeho prvního nahrávání,” říká. “Napadlo mě, jak dobře se doplňujeme.”

Herec/komik je potěšen novými zkušenostmi jeho postavy v tomto filmu. “Diego začíná cítit něco, co ještě nikdy předtím necítil, že by mohl být připraven na mláďata,” potvrzuje Leary. “Rád by se už usadil a založil rodinu.”

Zatímco Manny, Ellie, Broskvička, Diego, Shira a nakonec i Sid zažijí masivní změny ve svých životech, dva členové jejich stáda se nikdy nezmění. Jedná se o odvážné vačice Crashe a Eddie, jejichž žerty poskytly nezapomenutelné okamžiky bláznivé fyzické komedie. Ve skutečnosti asteroid řítící se k Zemi, který může způsobit konec světa, vyvolá v obou bratrech jen to nejhorší/nejlepší. “Jsou do značné míry v manickém stavu celý svůj život,” říká Josh Peck, který se vrací jako Eddie. Seann William Scott, který se vrací jako Crash, se přidá: “Jsou to skutečně spřízněné duše, které vždy čekají na tu pravou chvíli, aby způsobili menší potíže… i velké potíže.”

obrazek
Buck nás zachrání a kdo zachrání Bucka před Dino ptáky?

Hrdinou Crashe a Eddieho je Buck, divoký, mírně pomatený lasičák, již jsme se s ním setkali v Době ledové: Úsvitu dinosaurů. V tomto filmu je to právě Buck, kdo přinese svým přátelům zprávu o konci světa. Buck je stádu vždy k dispozici, i když je situace naprosto katastrofální.

Buckův návrat do světa Doby ledové, již jsme se s ním setkali v předchozím díle, Doba ledová: Země v pohybu, je pro režiséra filmu návratem vítaným, jelikož patří mezi největší fanoušky této postavy. “Buck byla moje nejoblíbenější postava v Úsvitu dinosaurů,” říká Thurmeier, “a byl jsem opravdu rád, že jsme byli schopni vymyslet příběh, kde bychom mohli tuto postavu ze Ztraceného světa přivést zpět.”

Buckův heroický návrat Thurmeier a Chu představí v jednom souvislém záběru - “něco, o co jsme se ještě nikdy předtím nepokusili,” říká režisér. Knapp dodává: “V tomto záběru ho přivedeme zpět tím nejšílenějším možným způsobem.”

Simon Pegg si znovu nasadí Buckovu pásku přes oko, samozřejmě obrazně řečeno, pro jeho druhý výstup v této roli. “Buck se vynoří z podzemního Ztraceného světa, kde je jediným savcem. Tentokrát mu a jeho skupině hrozí ještě větší nebezpečí, i přesto zůstává stále roztomilým, jednookým hrdinou, jak ho znáte a máte rádi.”

“Buck je trochu potrhlý. Ale je také hrdinou,” naznačuje Forteová. “Simon ztvárnil všechny odstíny této postavy tak krásně.” Každý hrdina potřebuje darebáka, nebo rovnou tři, a Buckovým úhlavním nepřítelem je trojice dakotaraptorů, otec Gavin, jeho syn Roger a dcera Gertie, kteří rozhodně pocházejí z nesprávné strany prehistorického hnízda. Kradou vejce dinosaurům a jsou s Buckem ve věčném boji o jídlo a nadřazenost.

Když se Buck vynoří ze svého podzemního světa, poté co zmaří Gavinův, plán na krádež vajec, okřídlená rodina mu je v patách. Jakmile se dozví, že svět bude rozmetán obřím asteroidem, zbystří ještě větší příležitost. “Dakotaraptorové si myslí, že když Bucka zastaví v jeho snaze o záchranu Doby ledové, budou ptáci opět na vrcholu potravního řetězce, protože nikdo jiný na světě nezbude,” vysvětluje Max Greenfield, nová hvězda filmu, který ztvárnil ve svém celovečerním animovaném debutu Gavinova slaboučkého syna Rogera. Je to opravdu malomyslná, směšná představa, na což ptáci nakonec sami přijdou. Logické uvažování není zrovna jejich silnou stránkou, alespoň Roger používá svůj mozek k něčemu víc, než k vyplnění prostoru uvnitř hlavy. “Možná je skrčkem v tomto vrhu, ale Roger je hlasem rozumu, zkrátka je z nich nejchytřejší.”

Patriarchou rodiny dino-ptáků je Gavin v podání Nicka Offermana ze seriálu Parks and Recreation. Herec soucítí s Gavinovou situací. “Je popudlivý a má dvě děti, které jsou pro něj velkým zklamáním. “Dokonce i jeho dcera Gertie, která je alespoň ztepilá a svou práci odvede,” říká herečka, která jí propůjčila svůj hlas, Stephanie Beatrizová. Nakonec si jich ale naučí vážit za to, co dříve považoval za jejich slabost.”

Pokud dinoptáky charakterizuje jejich schopnost krást a tendence k podlosti, pak Sidova babička, Babi, je mistrem verbálních hlášek. Víte, že jistá část mozku nás cenzoruje, abychom neřekli něco nevhodného v nevhodnou dobu? Babi ji nemá.

Wanda Sykes se vrací v roli Babi, kterou již ztvárnila ve snímku Doba ledová: Země v pohybu. O své postavě říká, že: “Zastíní kohokoliv, koho potká. Tolik ji baví ostatní vytáčet. Nemá vůbec žádné zábrany.”

Geotopie: Nová láska pro Sida a nová naděje pro stádo

Buck si začne pohrávat s myšlenkou, že by mohli v místě předchozího dopadu asteroidu najít nápovědu, jak novou hrozbu zastavit. Z místa srážky se nakonec vyklube geoda velikosti stadionu, který se nachází uvnitř kráteru. Je to fantastický svět, který je svěží s bujnou vegetací a s krásnými krystaly. Nachází se tu křišťálová stěna z meteoritu, která má magické vlastnosti, chrání prosperující vesnici před nepřízní počasí. Je to místo, kde se zastavil čas.

Nazývá se Geotopie. Mezi její obyvatele patří mladá lenochodka jménem Brooke, která se okamžitě zamiluje do Sida. Ano, zhrzený lenochod, který nikdy nemohl najít lásku, se po uši zamiluje. V případě Brooke si Sid zcela určitě polepšil, protože jak poznamenává Chu: “Ona je vším, v co by mohl lenochod doufat: krásná, chytrá a temperamentní. Nikdy by vás nenapadlo, že by mohla mít o Sida zájem, ale má.” Co Brooke na Sidovi vidí? Thurmeier se odváží říct: “Pochopila, že to je dobrý člověk.”

K týmu Doby ledové se v roli Brooke přidala zpěvačka/skladatelka Jessie J, která dle očekávání do svého výkonu vnáší i jistou melodickou kvalitu. Jessie si na postavě Brooke oblíbila naprosto všechno, její charakter, její vzhled i její srdce. “Brooke má dlouhé, splývavé, zázvorově hnědé vlasy a hodně ráda se chichotá,” říká britská umělkyně, mezi jejíž nedávné hity patří “Bang” natočený společně s Arianou Grande a Nicki Minaj. “Miluje Sida pro jeho jedinečné vlastnosti. Brooke je hrdá, že pochází z Geotopie, tohoto krásného úžasného místa, kde nikdy nezestárnete.”

Nejvýznamnějším občanem Geotopie je Shangri-Llama, který Geotopii provozuje jako rezort pro cvičení jógy. Stádo Shangri-Llamu vyhledá, aby jim odpověděl na otázky spojené s jejich monumentální výzvou, ale místo toho aby jim nabídl spásnou moudrost, Shangri-Llama trvá na tom, aby se Manny, Diego a Sid a ostatní zkroutili do bláznivých jogínských póz. Nejenže jim to nijak nepomůže na jejich misi, ale navíc to je bolestivé. Jesse Tyler Ferguson (Taková moderní rodinka), který ztvárnil chvástajícího se zen guru, konstatuje, že jeho postava: “Je příliš sebejistá, což mu není ku prospěchu.”

Ferguson dále konstatuje, že si velice užil hledání hlasu Shangri-Llamy, tento proces nazývá: “Hledáním rovnováhy mezi jeho komplexem nadřazenosti a fasádou, na které se najdou trhliny. Vyzařuje z něj klid a mír, ale když se svět kolem něj začne doslova rozpadat, sám se zhroutí.”

Více užitečnou postavou v Geotopii je Teddy, zajíček, který brzy po příchodu stáda, zbystří Babi. Teddyho namluvil Michael Strahan. Tato fotbalová hvězda se již dříve ujala role spolu-moderátora v Live! With Kelly & Michael a nyní v Good Morning America.

I s jeho mnoha kariérními úspěchy, Strahan si myslel, že si z něj někdo dělá legraci, když obdržel telefonát s nabídkou pro roli v Době ledové. “Myslel jsem, že to musí být nějaký vtip, protože jsem nikdy předtím nic takového nedělal,” vzpomíná. Je zřejmé, že se jednalo o skutečnou nabídku a Strahan říká, že se těší, až uvidí Teddyho protahování svalů ve 3D.”

Známý astrofyzik a popularizátor vědy, Neil deGrasse Tyson propůjčil svůj hlas lasičákovi “Neilu deBuckovi” - výplodu Buckovy fantazie, který spolu s ostatními super inteligentními fantazijními výplody “Pythagorem Buckem” a “Robo-Buckem,” pomáhá skupině vymyslet, jak asteroid pokořit.

Tysonova cesta do Doby ledové: Mamutího drcnutí začala, když jeden z tvůrců příběhu umístil fotografii známého vědce do prezentace. Chu vzpomíná: “Mike [Thurmeier] a já jsme se na sebe podívali a řekli si: “Pojďme z něj udělat postavu ve filmu.”

“Neil byl skvělý,” říká Forteová. “Měli jsme možnost mluvit s jedním z největších světových astrofyziků o tom, jak se mamutovi podaří odklonit obří asteroid.”

“Myslel jsem si, že nás vyhodí z místnosti,” vtipkuje Thurmeier. Místo toho “Neil tuto myšlenku přijal a poznamenal, že v plánech stáda by se dalo najít nějaká vědecká linie. Užil si s touto postavou spoustu zábavy,” dodává Chu.

Co se týče jeho podoby, Michael Knapp říká: “Byl to docela organický přechod od Neila deGrasse Tysona na Neila deBucka. “Použili jsme Neilovu bradku a velké, výrazné oči a umístili jsme je na velmi odlišný tvar hlavy, než je ta Neilova. Bylo zvláštní a zároveň legrační sledovat, jak náš animovaný Neil začal vypadat jako skutečný Neil.”

obrazek
Navrhování nových světů

Doba ledová: Mamutí drcnutí nás přenese do těch nejvzdálenějších míst naší galaxie a pak do utopického geodu na Zemi. Film nám představí světy, které jsme ještě nikdy předtím ve filmech této animované série neviděli.

“Vytvořili jsme novou paletu a vizuální styl, který přesahuje království ledu,” říká Thurmeier. Jako vždy se jedná o scratocentrický svět, kdekoliv se Scrat ocitne. “Když jsme v daném světě se Scratem, vidíme to jeho očima,” říká Knapp. A Scrat se vždycky - vždycky! - honí za žaludy. “Takže jsme to promítli do estetiky kosmické lodi, která má žaludovou tématiku všude, kam se podíváte. Dveře jsou ve tvaru žaludů. Půdorys můstku lodi má obrovský, osvětlený žalud. Žaludy jsou zkrátka součástí DNA lodi.”

Všudypřítomné žaludy jsou jen začátkem vizuální bohatosti filmu. Najde se zde také výběr různých odstínů růžové a fialové, které uvidíme poprvé, když Scrat zaktivuje loď a odletí do vesmíru. Dokonce i Julian dostal trochu fialové do svého designu.

Scratovy galaktické eskapády mají velký dopad na Zemi, což se projevilo na změně zemského terénu. Když se mu podaří posunout pozici měsíce, Scrat způsobí změny v přílivu a odlivu. Poté Scrat sešle na zem smršť z velké rudé skvrny na planetě Jupiter, což způsobí velkou elektrickou bouři, se kterou se musí stádo vypořádat. Jedná se o nejhorší vlasatý den, statická elektřina všem načechrá kožíšky. Také se musí vyhnout malým meteoritům, které za sebou po dopadu zanechávají krátery na kdysi nedotčeném zemském povrchu. Je to taková předehra před velkým výbuchem, kterému se stádo snaží předejít. “Užili jsme si spoustu legrace, když jsme se snažili zničit krajinu Doby ledové,” říká Knapp.

Geotopie je pravděpodobně tím nejvýraznějším příkladem nového vizuálního stylu a palety filmu. “Je to zdaleka největší změna, jakou jsme uskutečnili od předchozích filmů,” říká Knapp. “V některých ohledech to je vyvrcholení našeho letitého průzkumu, ale s velmi odlišným stylem. Umožnilo nám to se rozlétnout a zajít i za běžnou barevnou paletu a použít širší a bohatší škálu barev.”

Zatímco postavy, se kterými se setkáme v Geotopii, jsou podobné těm z minulých filmů Doby ledové, prostředí kolem nich ovlivnilo a změnilo jejich vzhled: jejich srst je delší a v tónech barevné palety Geotopie: “Takže jsou mnohem zářivější a barvitější než postavy, které jsme viděli dříve,” říká Knapp. “V ‘normálním’ světě se vyjímají, ale do Geotopie se báječně hodí.”

Podobné filmy

Simpsonovi XXXI (7)
(The Simpsons XXXI) Žijeme la pura vida Jak to dopadne, když Marge začne prahnout po doko...
dnes 18.15
Prima Cool
Hunger Games: Vražedná pomsta
(The Hunger Games: Catching Fire) Jennifer Lawrence se po šokujícím vítězství v posledním ...
zítra 06.05
Nova Cinema
Zachraňte Willyho 3
(Free Willy 3: The Rescue) Willy se svojí družkou plavou přímo do pasti rybářů, kteří obch...
zítra 14.45
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 6. 2024 Svátek má Květa
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz