fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

65%
film / dobrodružný, akční, drama, thriller, USA, , 129 min., od 12 let
The Perfect Storm
Kinopremiéra v ČR 14.9.2000, DVD od 1.3.2001 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:17Příroda nemá slitování, pocítíte její zuřivost.
Kapitán Billy Tyne, jemuž se v tom roce příliš nedařilo, zvolil cestu do nebezpečných vod, což se posádce stalo osudným. Jejich rodiny a příbuzní v massachusettském Gloucesteru se návratu Andrey Gail nedočkali. Pohltila ji dokonalá bouře, vytvořená sloučením hurikánu z moře a studené fronty z pevniny.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pro mě klasika katastrofického žánru, která říká, že jakmile se na lodi podělá jedna věc, nastalý řetězec již nejde zastavit. Skvěle zahrané a na svou dobu excelentní efekty. Jeden z nejlepších filmů o hurikánu, který jsem z mořských vln viděl. Člověk má ještě před titulky maximální respekt před tou matkou přírodou. Jediné negativum toho všeho je, že občas je mírně zdlouhavé. 75%
Všechny komentáře k filmu 30+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky (Belgie), Oficiální stránky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dokonalá bouře

Na podzim 1991 se rybářská loď Andrea Gail vrátila do přístavu v Gloucesteru sice v pořádku, ale s malým úlovkem. Kapitán Billy Tyne proto oznámí, že za dva dny znovu vyplují. Nálada je napjatá a námořníci se jen neradi loučí se svými blízkými, když si sotva stačili vydechnout. Bobby Shatford slíbí přítelkyni Christine, že to bude naposled, a pak už zůstane s ní a dětmi. Loď vypluje za úsvitu, od počátku se však nic nevyvíjí dobře. Mechanik Bugsy má problémy se zařízením na výrobu ledu, nová posila posádky, nervní Sully, se dostane do sporu s dobráckým Murphem, napětí roste a počasí se zhoršuje. Zatímco Billy se rozhodne plout do nebezpečných vod, kde předpokládá větší úlovek, v přístavu rodiny a přátelé námořníků sledují s obavami předpovědi meteorologů, kteří upozorňují na mimořádně silnou bouři. Menší i větší lodě začínají mít problémy a jachta Mistral se tříčlennou posádkou se převrátí. Billova posádka je však nadšená. Konečně narazili na bohatý úlovek. Podpalubí se plní rybami a zdá se, že se konečně vše obrací k lepšímu. Jenže pak se definitivně porouchá zařízení na výrobu ledu a posádka musí okamžitě do přístavu. Navzdory předpovědím počasí plují přímo, a zatímco záchranáři pátrají po posádce převržené jachty, zkušený Billy se probíjí stále mohutnějšími vlnami. Potom však porucha přeruší spojení a Billy netuší, že míří přímo do středu zuřící superbouře.


O filmu

obrazek
Gloucester v Massachusetts je jedním z největších rybářských přístavů v severním atlantiku. Dokonalá bouře je dramatizací skutečných událostí, jejichž hlavní účastníci byli na plátně věrně zobrazeni. Společnost Warner Bros. natočila tento příběh podle bestselleru Sebastiana Jungera, který se držel celých sto týdnů na prvním místě mezi paperbacky nakladatelství The HarperCollins. Hlavní role byly obsazeny (s přihlédnutím k důrazu na realističnost vyprávěného příběhu) dvěma hvězdami, které již jednou ve filmu Tři králové dokázaly, že jsou schopny v podobném žánru působit věrohodně - GEORGEM CLOONEYEM a MARKEM WAHLBERGEM.
obrazek
Pod vedením jednoho z nejlepších režisérů současnosti WOLFGANGA PETERSENA nastoupili oba herci na společnou palubu, aby s pomocí trikového studia ILM složili hold těm odvážným rybářům z lodi Andrea Gail, kteří neváhali čelit jedné z nejstrašlivějších bouří všech dob.

O hercích

George Clooney
Se v našich kinech naposledy objevil ve filmu Tři králové, kde hrál spolu s Markem Wahlbergem amerického vojáka, který se v Kuvajtu rozhodne uloupit náklad zlatých cihel ukrytých Iráčany pro Sadáma Husajna. Předtím hrál v komedii Zakázané ovoce, kde byl charismatickým bankovním lupičem, který se zamiluje do své pronásledovatelky. S bratry Coeny nedávno natočil snímek O Brother, Where Art Thou?
Narodil se v Kentucky jako syn Nicka Clooneyho. Ten v americké televizi uváděl klasické filmy. Clooney je navíc bratrancem Miguela Ferrera, který jej v počátcích kariéry povzbuzoval a pomáhal mu (na videu je můžeme společně vidět ve snímku Harvest). Oboje Clooney potřeboval, protože když se roku 1982 přestěhoval do Los Angeles, byl dlouho bez práce. Pokud tedy nepočítáme mikroskopické roličky v béčkových filmech. Cesta na herecký Olymp potom vedla přes malé role v televizních seriálech jako je například Roseanne, aby nakonec získal velkou roli v superúspěšném seriálu z lékařského prostředí ER. Jako host se v tomto seriálu objevuje dodnes. Na vrchol se potom dostal díky titulní roli temného mstitele ve snímku společnosti Warner Bros. Batman a Robin.

Mark Wahlber
Nedávno dokončil film s Charlize Theronovou The Yards. V našich kinech jsme ho spolu s George Clooneym viděli v jiném snímku společnosti Warner Bros. Tři králové. Debutoval komedií Penny Marshallové Vzbuďte se, vojáci!. Potom hrál spolu s Leonardem DiCapriem ve snímku podle knihy Jima Carrolla Rváčův deník. Následovala jeho první hlavní role ve filmu režiséra Jamese Foleyho Fear a poté role po boku Billa Paxtona v titulu Traveller. Diváci si ho však především pamatují díky jeho partu naivního zabijáka v akčním snímku Big Hit. Objevil se také coby Dirk Diggler ve filmu Hříšné boogie.
Wahlberg nazpíval dvě úspěšná hudební alba: Music for the People, You Gotta Believe.

Mary Elizabeth Mastrantoniová
Hrála loni hned ve dvou zajímavých projektech - snímku Limbo Johna Saylese a ve filmu My Life So Far.
Před filmovou kamerou se poprvé objevila díky roli v satiře Martina Scorseseho Král komedie (nakonec byla vystřižena při finálním krácení díla), po které brzy následoval part sestry Ala Pacina v gangsterce Briana De Palmy Zjizvená tvář. Tady už zůstala, aby ji Scorsese požádal o odpuštění rolí po boku Toma Cruise a Paula Newmana v Barvě peněz. Vyneslo jí to nominaci na Oscara v kategorii nejlepší vedlejší role a nabídky od takových tvůrců jako James Cameron (Propast) nebo Michael Apted (Causa Wardových).
Mezi její nejvýraznější filmy pak patří Král zbojníků Robin Hood, Consenting Adults nebo Bílé písky.

John C. Reilly
V našich kinech se vedle Dokonalé bouře objeví ještě ve filmu Paula Thomase Andersona Magnólie. Před tím hrál ve snímku ze sportovního prostředí Kevina Costnera For Love of the Game a ve válečném dramatu Tenká červená linie ( nominace na Oscara).
Diváci si ho poprvé všimli v jiném Andersonově filmu - Hříšné boogie, kde hrál porno hvězdu Reeda Rothchilda. S tímto režisérem se ovšem znají už od dob jeho debutu - snímku Hard Eight, kde hrál spolu s Gwyneth Paltrowovou. Díky jeho fyziognomii obsahuje Reillyho filmografie výrazné, nezřídka záporné postavy, jako je například hledaný zločinec Terry usilující o život Meryl Streepové v Divoké řece.
Z dalších Reillyho filmů jmenujme drama Co žere Gilberta Grapea nebo filmy jako Dolores Claiborneová, Nejsme žádní andělé, Stav milosti, Hoffa a Oběti války.
V průběhu natáčení filmu Reilly zjistil, že má k příběhu osobní vztah protože jeho praprapradědeček byl rybářem lovícím ve stejných vodách jako posádka lodi Andrea Gail.

Diane Laneová
Začala hrát na divadle už v šesti letech protože její otec byl herecký pedagog a matka zpěvačka. Před filmovou kamerou debutovala romantickou lovestory o dívce z bohaté rodiny, která se zamiluje do taxikáře Střípky lásky. Později se převtělila do poněkud ostřejších rolí - stala se pistolnicí na Divokém západě ve westernu Divoké kočky, milenkou mafiána v Cotton Clubu nebo rockovou zpěvačkou unesenou motorkáři v hudebním thrilleru Ohně v ulicích. Po boku svého tehdejšího manžela Christophera Lamberta pak hrála v thrilleru Tah jezdcem. Později se rozvedli, její kariéra mírně stagnovala, objevila se ve filmech jako Soudce Dredd a Jack. Až roku 1999 si zahrála v produkci Miramaxu ve snímku A Walk on the Moon, za nějž byla nominována na Independent Spirit Award. Opět se jí začalo herecky dařit. Warner Home Video distribuuje mimo jiné dva její filmy z poslední doby Divoký Bill a Muž z Virginie.

William Fichtner
Nedávno se objevil ve snímku Passion of Mind s Demi Mooreovou. Hrál také ve filmu Drowning Mona po boku Dannyho DeVita a Bette Midlerové, s Johnem C. Reillym se pak potkali ve snímku The Settlement.
Z jeho další filmografie bychom mohli zmínit film s jinou, tentokrát kosmickou, posádkou Armageddon, thriller Nelítostný souboj, sci-fi Zvláštní dny, thrillerózní režijní debut Kevina Spaceyho Albino Alligator, nebo sci-fi film, ve kterém hrál po boku Jodie Fosterové - Kontaktu.
V televizi se Fichtner pravidelně objevoval v seriálu Grace v jednom kole.

Karen Allenová
Je jednou z nejvytíženějších hereček posledních dvou let. Hrála ve filmu The Basket s Peterem Coyotem a s Henrym Celéem a spolu s Jamesem Foxem ve titulu Shaka Zulu: The Citadel.
Mezi její další filmy patří sci-fi thriller Vražedný computer, vánoční duchařský příběh Scrooged, fantaskní snímek Starman, nebo první díl série Indiana Jonese Dobyvatelé ztracené archy.

Allen Payne
Hrál především v romantickém snímku Dražší než rubíny. Předtím se objevil ve filmu Jason's Lyric s Jadou Pinkettovou a Forestem Whitakerem nebo v hororu Wese Cravena Upír v Brooklynu s Eddiem Murphym a Angelou Bassettovou.
Payne debutoval v muzikálu Střechy, také hrál v CB4 a ve válečném dramatu The Walking Dead a spolu s Mariem Van Peeblesem a Wesley Snipesem v New Jack City. Společnost Warner Home Video distribuuje jeho snímek Letci z Tuskegee.

O tvůrcích

Wolfgang Petersen
Poprvé se zviditelnil pro světovou kinematografii díky thrilleru Ponorka, který natočil ještě v rodném Německu. Roku 1982 se díky tomu stal prvním režisérem nominovaným za německy mluvený film na Oscara v historii této ceny. Ponorka byla celkem nominována na šest zlatých sošek a stala se nejúspěšnějším německým filmem uvedeným ve Spojených státech.
Jako jeden z mála režisérů na světě dokázal ve svých filmech skloubit umělecké kvality s komerční úspěšností. Platí to pro thriller Air Force One s Harrisonem Fordem, který byl několikrát nominován na Oscara, sci-fi Epidemie s Dustinem Hoffmanem, nebo další thriller - S nasazením života, ve kterém Clint Eastwood bojoval s Johnem Malkovichem. Petersen také napsal a režíroval okouzlující pohádkovou fantazii Nekonečný příběh, ambiciózní sci-fi Můj nepřítel a thriller o ztrátě paměti Ztracená totožnost.
Jako producent zastřešoval snímek Muž tisíciletí s Robinem Williamsem, Instinkt s Anthonym Hopkinsem a Cubou Goodingem, Jr. a polit-thriller Rudý labyrint s Richardem Gerem.

Bill Wittliff
Asi nejvíce se proslavil adaptací bestselleru Osamělá holubice pro úspěšnou televizní minisérii. Pro filmové plátno napsal Legendu o vášni, kterou také produkoval. Dále napsal scénář pro s komedii s Woodym Harrelsonem a Kieferem Sutherlandem Cesta kovbojů nebo western s Williem Nelsonem Barbarosa, který také produkoval.

James Horner
Získal Oscara za hudbu k filmu Titanic. Za tentýž film dále získal Zlatý glóbus. Mimo to má na svém kontě pět nominací na Oscara, a to za Apollo 13, Statečné srdce, Pole snů, druhý díl Vetřelce a za nejlepší píseň Somewhere Out There z filmu Americký ocásek. Na Zlatý glóbus byl nominován za filmy Statečné srdce. Legenda o vášni, Glory a také za onu zmiňovanou píseň z Amerického ocásku.
Horner se učil na Royal Academy v Londýně ještě předtím než se přestěhoval do Los Angeles, kde získal diplom z hudby na University of Southern California a titul v hudební kompozici a teorii na University of California v Los Angeles. Začal komponovat pro studentské filmy v American Film Institute a ve svých pětadvaceti poprvé složil hudbu k celovečernímu filmu The Watcher. Od té doby složil hudbu k filmům jako například Up From the Depths, The Lady in Red, Battle Beyond the Stars, Vlci nebo The Pursuit of D.B. Cooper. V devětadvaceti složil hudbu k thrilleru 48 hodin a ke druhému dílu filmového Star Treku. Od té doby skládal v průměru hudbu k jednomu filmu ročně.
Má na svém skladatelském kontě hudbu k filmům jako Drtivý dopad, Výkupné, Odvaha pod palbou, Jasné nebezpečí, Dalších 48 hodin nebo Jumanji.

John Seale
Nedávno dokončil film nominovaný na Zlatý glóbus a Oscara - Talentovaný pan Ripley.
Ještě předtím však jednoho Oscara získal a to za divácky veleúspěšný romantický snímek Anglický pacient. A ještě předtím byl nominován na Oscara za Rain Mana a thriller s Harrisonem Fordem Svědek. Byl také nominován na cenu BAFTA za filmy Gorily v mlze, Svědek a Talentovaný pan Ripley. Seale, který se narodil v australském Queenslandu, kde začínal jako pomocný kameraman. Spolupracoval s Peterem Weirem na filmech Piknik na Hanging Rock, The Last Wave a Gallipoli. S Weirem spolupracoval na Svědkovi, Pobřeží Mosquitů a Společnosti mrtvých básníků. Mezi dalšímy filmy na kterých pracoval jsou Město andělů, Americký prezident, Noviny, Firma nebo Lék pro Lorenza.

Podobné filmy

Poseidon
Cestující na luxusní lodi Poseidon jsou v dobré náladě a protože se blíží příchod Nového r...
dnes 18.10
Nova Cinema
Muž s cejchem smrti
(Marked for Death) Agent z protidrogového oddílu Steven Seagal zjistí, že je jeho sousedst...
dnes 22.00
Prima Cool
Matrix
(The Matrix) Keanu Reeves žije dvojím životem. Ve dne je počítačový expert a zároveň je ob...
dnes 22.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 30. 5. 2024 Svátek má Ferdinand
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz