fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

49% 106 hlasů
film / komedie, Česká republika, , 102 min.
Kinopremiéra v ČR 25.2.2010 v SK 4.3.2010, DVD od 29.9.2010 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:23Troška nepraktické švandy.
V lehké komedii sledujeme příběh slušného, hodného, do dnešního života se ale skoro nehodícího doktora Čeňka Dobeška. Byť svědomitým lékařem, neumí svého povolání či poslání využít ke svému prospěchu jako jiní. Je spokojen se svým životem po boku hezké manželky Zuzany a i bohužel úděsné tchyně Marie v panelákovém bytě a v jakoukoliv dobu vyhoví prosbám všech. Svou pokornou skromností a ochotou pobuřuje svou tchyni, která by ráda měla za zetě doktora s velkým D, tedy někoho, kdo je především uznávanou osobností, vydělávající velké peníze.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu V lehké komediální nadsázce sledujeme příběh slušného, hodného, ale do dnešního života se skoro nehodícího doktora Čeňka Dobeška. Byť svědomitým lékařem, neumí svého povolání či poslání využít ke svému prospěchu jako jiní jeho kolegové ze studií nebo ze špitálu. Spokojen se svým životem po boku hezké manželky Zuzany a i bohužel úděsné tchyně Marie Košvancové v panelákovém bytě 2 1 ochotně a v jakoukoliv dobu vyhoví prosbám všech, kteří zazvoní u jejich bytu, žádající jeho služby. Svou pokornou skromností a ochotou pobuřuje svou tchyni, která by ráda měla za zetě doktora s velkým D, tedy někoho, kdo je především uznávanou osobností, vydělávající velké peníze. A nesloužit komukoliv a zadarmo, jako to činí Čeněk.
Všechny komentáře k filmu 36+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Doktor od jezera hrochů

V lehké komediální nadsázce sledujeme příběh slušného, hodného, ale do dnešního života se skoro nehodícího doktora Čeňka Dobeška. Byť svědomitým lékařem, neumí svého povolání či poslání využít ke svému prospěchu jako jiní jeho kolegové ze studií nebo ze špitálu. Spokojen se svým životem po boku hezké manželky Zuzany a i bohužel úděsné tchyně Marie Košvancové v panelákovém bytě 2+1 ochotně a v jakoukoliv dobu vyhoví prosbám všech, kteří zazvoní u jejich bytu, žádající jeho služby. Svou pokornou skromností a ochotou pobuřuje svou tchyni, která by ráda měla za zetě doktora s velkým D, tedy někoho, kdo je především uznávanou osobností, vydělávající velké peníze. A nesloužit komukoliv a zadarmo, jako to činí Čeněk.


O filmu

obrazek
Natáčení filmu začalo v červenci v pražských Malešicích. Praha byla vůbec nejvíc obsazovanou lokací filmu. Z původně avizovaného natáčení v Bratislavě nakonec sešlo a scény z nemocnice na natáčely v 8. patře nemocnice Na Homolce v Praze 5. Po třech dnech v barrandovském atelieru, kde se točily scény s uříznutím bledé tváře dr. Čeňka Dobeška a kde byl následně štáb krmen pečenými vepřovými koleny, se natáčení přesunulo na stěžejní a velmi očekávanou část a lokaci natáčení do Keni, kde se část komedie o nesmělém doktorovi pochopitelně odehrává. Že bude film o něco „akčnější“ než kniha zaručuje fakt, že se děj knihy přenesl do současnosti.

Při natáčení filmu nebyl nikdo zraněn, ani pokousán hadem. Na své si ale štáb přišel při natáčení v Africe.

Po příletu do Nairobi čekala štáb 12ti hodinová cesta auty do vesnice Itibo. Itibo leží stranou od turistických oblastí, a tak nejbližší hotel je přes hodinu cesty od místa natáčení. Silnice v Keni jsou nekvalitní, takže každý přesun z místa na místo je hodně náročný, a takových přesunů má štáb před sebou několik.

Další den ráno, před cestou na první lokaci ve vesnici Itibo, ho v Nairobi přivítala česká velvyslankyně v Keni, paní Gita Fuchsová. Poté se štáb v doprovodu keňské produkce vydal na zhruba 8 hodinovou cestu směrem do vnitrozemí, aby se připravil na první natáčecí den, který je v pátek, 9. 10. 2009.

První dva dny natáčení proběhly ve areálu české nemocnice ve vesnici Itibo. Pro všechny zúčastněné to byl silný zážitek. V průběhu natáčení se v nemocnici narodilo miminko - což se poznalo podle radostného pokřiku ve svahilštině, který se rozléhal nemocnicí. Na miminko se pak část štábu včele se Zdeňkem Troškou šla podívat, a předala mamince drobné dárky. Do Itiba se na natáčení přijela podívat i česká velvyslankyně v Keni, paní Gita Fuchsová, v doprovodu konzula pana Jaroslava Mandyse. Zdeněk Troška předal za asistence paní velvyslankyně nemocnici v Itibo charitativní dar z Bohušovických mlékáren - nutriční nápoj Nutrilac.

Po skončení natáčení v Itibo se štáb vydala na cestu na další lokaci, do města Kisumu, na místní letiště. Letiště má typicky africkou atmosféru, kterou Zdeněk Troška využil pro natočení scény příletu doktora Dobeška do Afriky. Zatímco se natáčelo, průběžně přilétaly a odlétaly místní linky, a místní cestující se stali komparzem natáčeného filmu.

Z Prahy přiletěla Betka Stanková, která měla tu smůlu, že doletěla bez zavazadel. Situaci nesla velmi statečně, Bob Klepl i Jaroslav Šmíd jí každý věnoval po tričku, které jí, vzhledem k její drobné postavě, posloužily jako noční úbor. Kufr nakonec dorazil se zpožděním téměř 48 hodin…

Zatímco v Itibo celý štáb zaskočila zima, v Kisumu bylo skutečné africké počasí. Z herců, stejně jako z celého štábu, lil pot. Další lokací natáčení filmu Doktor od jezera hrochů je městečko Kakamega, respektive tamější prales. Po obhlídkách v pralese je jasné, že je to skutečně nebezpečná lokace. V pralese, kromě jiných zvířat, hlavně opic, žije 8 různých druhů jedovatých hadů… Proto je celý štáb včetně herců vybaven holinkami… A protože v pralese každý den odpoledne silně prší, nechybí ani pláštěnky.

Natáčení probíhá mimo turistické oblasti Keni a v poněkud polních podmínkách. Servis, který je běžný při natáčení filmů v České republice štáb Zdeňka Trošky v Keni nemá. Namísto obvyklého cateringu doprovází štáb místní kuchařka, která přímo na místě natáčení vaří pro štáb obědy. Vzhledem k místním podmínkách je každodenní stravou rýže, kukuřičná kaše “ugali” a kukuřičné placky “chapati”, pro zpestření pak případně špenát, čočka, fazole a nebo vařené banány… jen občas dojde na maso. Stejné menu je obvykle i k večeři v hotelu.

Pokud má štáb po natáčení chvilku času - jediná možnost, kam se vypravit, jsou místní trhy… Kromě zeleniny a luštěnin na nich lze zakoupit například mačety, případně součástky na kolo nebo domácí potřeby. A protože jsou všechna natáčecí místa mimo obvyklé turistické trasy - běloch na tržišti je pro místní atrakce. Keňani jsou přátelští a děti na český štáb pokřikují “muzungu”, což ve svahilštině znamená “bělochu”…

Noční život v Keni není - rozhodně ne pro štáb, protože vycházet po setmění, což je v tomto ročním období po 18 hodině, se z bezpečnostních důvodů nedoporučuje. Až na mírné střevní potíže některých členů štábu se všichni těší dobrému zdraví i náladě.

Aby se diváci filmu mohli potěšit záběry nádherné keňské přírody a divokých zvířat, bude muset štáb překonat na své cestě nejedno úskalí. "Během natáčení v Keni jsme potkali spoustu úžasných místních lidí, kteří nám byli ochotni pomoci za všech okolností a za každého počasí," říká výkonná producentka Kateřina Špůrová.

obrazek
Doktor od Jezera hrochů - Filmová adaptace knižní předlohy

Ne vždy se podaří natočit úspěšný film podle literární předlohy. Pak ale přišly knihy Miloslava Švandrlíka a zdařilo se. Úspěšnou filmovou adaptaci knihy Černí baroni vidělo podle ročenky UFD v roce 1992 1 631 000 diváků. A po 17 letech se dočkalo další literární dílo Miloslava Švandrlíka filmového zpracování.

Úspěch literární předlohy a filmu Černí baroni, široké scénáristické možnosti a jasný producentský přístup udělali z natočení filmu Doktor od Jezera hrochů téměř povinnost.

Film vznikal s jasným producentským záměrem, s jasnou marketingovou strategií. Dojem zámořské studiové práce podporuje i fakt, že se část filmu natáčela v Africe. Doktor od Jezera hrochů má sice správně filmově uzavřený příběh, ale důležité jsou všechny zásadní postavy , jejich vztahy a dialogy.

Filmové adaptace knižních děl dodržují vesměs několik nepsaných pravidel. Film musí být oproti knize podle typu filmu buď velkolepější nebo akčnější, případně se musí spolehnout na ještě více komických gagů. Této logiky se drželi i producent a tvůrci komedie. Letní poetiku, bezradnost sympatického hrdiny a kouzlo afrického prostředí doplnili kvalitními hereckými výkony známých a populárních herců, vedle kterých obsadili mladé a neokoukané tváře.

A proto velkým lákadlem pro diváky je herecké obsazení a více oblíbených hereckých tváří, než je u filmů Zdeňka Trošky zvykem. „Jedním z důležitých bodů úspěchu filmu bylo podle nás obsazení,“ říká producent Marek Veselický. „Mladé a neokoukané tváře jsme doplnili populárními herci,“ dodává.

Doktor od Jezera hrochů - Pocta Miloslavovi Švandrlíkovi

Miloslav Švandrlík se narodil 10. srpna 1932 v Praze. Po základní škole prošel několik zaměstnání a absolvoval dvouleté studium na pedagogickém oddělení městské hudební školy v Praze. Po roce 1950 získal maturitu, pak studoval na DAMU, studia ovšem po dvou letech zanechal. Poté se stal asistentem režie ve Vesnickém divadle v Praze. V roce 1953 nastoupil vojenskou službu k Technickým praporům PTP, po jejímž ukončení nastoupil na dráhu profesionálního spisovatele. Jeho nejúspěšnější knihou je dílo Černí baroni aneb Válčili jsme za Čepičky, které ironizující a satirickou formou znázorňuje absurdity v tehdejší socialistické armádě. Přestože se před rokem 1989 kniha šířila pouze samizdatem, stala se velmi populární.

Švandrlík se proslavil také spoluprací s humoristickým časopisem Dikobraz, v němž se často podílel na vtipech Jiřího Wintera Neprakty. Napsal i několik scénářů k televizním a rozhlasovým pořadům. Spisovatel zemřel v pondělí 26. října v pražské Thomayerově nemocnici ve věku 77 let.

Zdeněk Troška: "S panem Švandrlíkem jsem se naposledy setkal na jaře, kdy jsme připravovali zfilmování jeho úžasné knihy Doktor od jezera hrochů. Film do kin přijde v únoru a moc mě mrzí, že se ho pan Švandrlík nedočkal. Ztráta každého člověka, který dokáže pohladit a rozesmát, je nedozírná," zavzpomínal na spisovatele Troška. Švandrlíka práce na filmu natolik zaujala, že těsně před svou smrtí dokončil synopsi možného pokračování

Doktor od Jezera hrochů - Miloslav Švandrlík, básničky a víno

Miloslav Švandrlík byl především spisovatel a humorista, ale občas složil i nějakou báseň. Jako například v roce 2002, kdy seděl s přáteli ve vinném restaurantu Vinařského dvora Kovacs. Věnoval se degustaci vín a konzumaci dobrého jídla a v průběhu večera získal k vínu velmi vřelý vztah, který vedl k tomu, že sám navrhl panu Kovacsovi, že by chtěl být kmotrem některému z vín a že němu chce napsat povídání. A tak se tedy stalo, Miloslav Švandrlík se stal kmotrem Veltlínského zeleného ročník 2001, které vzniklo technologií Sur Lie.

Do dnešního dne se z této limitované edice uchovalo 60 kusů. Producenti se s panem Kovacsem dohodli, že jim poskytne dárkovou sadu této sběratelské lahůdky a ta bude vydražena na premiéře filmu. Výtěžek z této dražby bude dán mezinárodní humanitární organizaci Adra a jejímu projektu Zdravotnické zařízení v Itibo.

Další zvláštností v oblasti vína bude vytvoření speciální edice, která bude pojmenována po filmu Doktor od Jezera hrochů. Vinětu na tuto filmovou edici připravuje výtvarnice Jarmila Růžičková, dlouholetá spolupracovnice Miloslava Švandrlíka a ilustrátorka jeho knih.

Filmová edice vína z vinařství Kovacs bude k zakoupení od února 2010 v obchodní síti vinoték a obchodů v počtu 10 000 ks.

Doktor od Jezera hrochů - Známé i nové postavy a tváře

Kdo si oblíbil postavy a jejich charaktery v knižní předloze filmu a je zvědavý, jak je jejich herečtí představitelé a režisér ztvárnili, nebude zklamaný. Herci i režisér uchovali Švandrlíkovo umění dialogového humoru, přímé až jednoduché dějové linie a situační komičnosti.

Děj filmu a tvůrci dali prostor několika novým hercům. Především představiteli hlavního hrdiny Jaroslavovi Šmídovi.

„Už podle ohlasů na naší interní projekci pracovních sestřihů bylo jasné, že obsazení Jardy Šmída bylo tou pravou volbou,“ je z jeho výkonu nadšený producent.

Vedle málo známého Jaroslava Šmída pak exceluje jeho protipól v podání Jiřího Langmajera. Tereza Bebarová jako jeho manželka skvěle sekunduje svojí filmové matce Evě Holubové, která roli tchyně zahrála tak skvěle, že všichni muži na place Dobeška litovali a za zády Evy a Terezy jim přezdívali macecha a Marfuša. Postavu letušky Lenky hraje talentovaná herečka Alžbeta Stanková. Právě ona skvěle doplní ženské herecké obsazení filmu. Menší, ale významnou roli primářky ztvárnila anglická herečka českého Edita Brychta.

Zdeněk Troška (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Jak se Vám pracovalo s literární předlohou Miloslava Švandrlíka

Předloha pana Švandrlíka je napsaná skoro jako filmová povídka, takže její převod do scénáře nebyl zas až tak obtížný. Jen jsme museli z dramaturgického hlediska upravit ta místa, která jsou sice krásná, ale víceméně rozhlasová: příběh je totiž jakousi konverzační anekdotou, plnou skvěle napsaných postav a figurek, jenže pro film příliš ukecaných. Stejně tak jsme pozměnili dobu - sedmdesátá léta minulého století jsme převedli do současnosti, upravili některé reálie a i slovník, mluví se dnešním jazykem. Myslím, že si to divák ani neuvědomí a že se bude stejně dobře bavit..

Ve vašem filmu se objevují herci, se kterými jste zatím nikdy nepracoval. Jak vznikalo herecké obsazení

Už při čtení předlohy se mi vybavují mnohé tváře herců a hereček, kteří by tu kterou roli mohli zahrát. Každý by ji zahrál jinak a stejně dobře. Stane se, že pak někoho oslovíte, ale ten je jinými závazky časově nedostupný, takže zkoušíte dál. Byl jsem šťastný, když roli tchyně Košvancové vzala paní Eva Holubová, která mě napadla hned jako první, ale vůbec jsem nedoufal, že bude časově volná. Jí se ale nabídnutá role tak líbila, že si upravila své pracovní povinnosti a v létě s námi točila. Stejně tak Terezka Bebarová, Adéla Gondíková, Betka Stanková, Sandra Pogodová, Jirka Langmajer a mnozí další. V hlavní roli dr.Dobeška uvidíte Járu Šmída, jehož doktor - smolař je tak věrohodný, že je vám ho líto. Se všemi se pracovalo skvěle, každý si svou roli přímo hýčkal a je to znát.

Proč jste si vybral na natáčení Keňu

Děj se skutečně odehrává v Africe kdesi na stavbě nějaké průmyslové stavby. Nám se však podařilo zjistit, že kdesi v Keni v osadě Itibu, což je přímo v džungli na rovníku, byla postavená česká nemocnice, která pomáhá místním domorodcům ze širokého okolí. Myslím, že to byl skvělý nápad zapojit tento fakt do našeho filmu a tak doktor Dobešek jede právě sem jako vrchní lékař. Díky pomoci paní generální konzulky v Nairobi Gitě Fuksové, filmařům z nairobského filmového studia a hlavně mladému nadšenci - doktoru Aleši Bártovi, který v Itibu přímo působí, se nám náš záměr zdařil. Proto bych chtěl i touto cestou poděkovat všem, kteří se o to zasloužili.

Marek Veselický (rozhovor)
Můžete stručně představit vaši produkční společnost? (dosavadní činnost - případné úspěchy?)

Společnost Farbyka vznikla na Slovensku před 8 lety, zároveň jsme založili i českou produkci Farbyka production. Obě společnosti se zaměřují na produkování promo a event akcí, televizních relací, filmů. Jedním z nich je film Rozhovor s nepřítelem, který získal mnoho zahraničních cen a byl prodán do zahraničí. Společnost Farbyka byla v roce 2007 nominovaná poprvé za Slovensko jako producent v rámci projektu Producer on the move in Cannes. Další projekty jsou: Meeting the enemy - 2007, SR kino film, SMOG -2008 TV film 2008 -2009 TV cyklické relace - Zdravíčko pán doktor, Mama to vie najlepšie pro STV.

Švandrlíkova knížka od 80. let vyšla několikrát a stala se klasikou české humoristické literatury. Nepůsobí ale dnes už jako "historie"?

Právě naopak …. Proč nenavázat na klasiku, dá se říct na zlatý fond české literatury, kterou bezesporu literární předloha Miloslava Švandrlíka je. Zároveň proč neoživit klasické české komedie, které pohladí a pobaví a jsou zárukou kvalitního humoru. Myslím, že tyto komedie chybí a je třeba je začít opět natáčet a produkovat. A také jsme děj knihy, který vznikl v 80. letech, přenesli do současnosti.

Kde všude se bude film natáčet a kdy ho uvidíme v kinech?

V plánu máme natáčení v Čechách a v Keni - konkrétně v Itibo a Nakuru.

Ačkoliv půjde o ryzí "troškovskou" komedii, přece jen má mít projekt i vážnější podtón.

Nejde tak o podtón filmu, ale projektu, který je s ním spojen. Jde o podporu dobré věci. Některé scény jsme natáčeli na oční klinice Lexum, která je organizátorem sbírky Dejme brýle Africe v rámci České republiky . Úkolem sbírky je shromáždit co nejvíce funkčních dioptrických brýlí, které už jejich majitelé nenosí či nepoužívají, a poslat je lidem v nemocnici v Itibo v Keni, kde budeme natáčet na podzim. V rámci plánované distribuční premiéry chceme umístit ke vstupu do kin koše, do kterých mohou diváci vkládat svoje již nepoužívané dioptrické brýle, které ještě najdou uplatnění.

Ve filmu se sešla řada skvělých herců - bylo to díky tématu nebo jménu režiséra, s nímž prý herci moc rádi spolupracují?

Obojí. Oba pánové - jak Miloslav Švandrlík, tak Zdeněk Troška pro mne představují českou klasiku, kterou první umí napsat a druhý skvěle převést na filmové plátno. Herce jsme oslovili a po přečtení scénáře se všichni okamžitě rozhodli a roli přijali. Spojení Švandrlík - Troška funguje a bude zárukou kvalitní zábavy.

Jaroslav Šmíd (rozhovor)
obrazek
Jaké pro vás bylo natáčení s režisérem Zdeňkem Troškou?

Natáčení bylo pohodové a dobře se mi s ním pracovalo. Zdeněk byl vždy naprosto připravený a bylo znát, že už má v hlavě hotový celý film. To je pak paráda, když se můžete na režiséra spolehnout.

Podle čeho se rozhodujete, když zvažujete nabídku točit film?

V tomto případě to bylo jednoduché. Je to hlavní role, dlouho jsem netočil a já natáčení miluju!

Jaká je vaše postava, kterou jste ve filmu ztvárnil?

Trochu trouba, trochu smolař, trochu posera, ale hodný a dobrý!

Je vám vaše role něčím blízká?

Ano je.

Jak byste charakterizoval film a proč by ho diváci měli podle vás vidět?

Věřím, že to bude příjemná letní komedie, u které si lidé odfrknou a uvidí tam hodně zvířátek.

Co bylo pro vás během natáčení nejsložitější?

Nic.

Na který okamžik při natáčení nejraději vzpomínáte?

Na všechny dny, které jsem strávil na natáčení s báječným a profesionálním týmem.

Tereza Bebarová (rozhovor)
Jaké pro vás bylo natáčení s režisérem Zdeňkem Troškou?

Krása, krása, krása. Báječný, pohodový člověk, kamarád, profík a takhle bych mohla pokračovat do aleluja.

Podle čeho se rozhodujete, když zvažujete nabídku točit film?

Důležité je s kým ho točit. Ráda pracuju s lidmi, kteří nemají mindráky a oplývají smyslem pro humor.

Jaká je vaše postava, kterou jste ve filmu ztvárnila?

Ztvárňuji pěknou krávu. Dceru Evy Holubové. Typický příklad ženy, před níž by měl vzít chlap nohy na ramena. Ale tu postavu mám stejně ráda, ona je taková lidská....

Je vám vaše role něčím blízká?

Jo, ona to totiž se sebou myslí moc dobře. Jde jí o své vlastní blaho, to se dá pochopit, ne?

Jak byste charakterizovala film a proč by ho diváci měli podle vás vidět?

Švandrlík, Troška, příjemná švanda, krásná kamera, Afrika, dobří herci, prostě hezká česká komedie.

Co bylo pro vás během natáčení nejsložitější?

Náročnější byly pasáže milostné s Jiřím Langmajerem, myslím tím fyzicky, poněvadž tahle scéna měla nádech brutálně-komického sexu, a to jde pak o zdraví...O tom, že mě pak ještě zmlátila Gondíková bičíkem, už ani nemluvím.

Na který okamžik při natáčení nejraději vzpomínáte?

Tak celkově na všechno, prostě to bylo moc hezky strávené léto. Díky, Zdeňku!

Alžběta Stanková (rozhovor)
obrazek
Jaké pro vás bylo natáčení s režisérem Zdeňkem Troškou?

Zdeněk Troška je z kategorie lidí a režiséru, kterým bez rozpaku mohu říkat - laskavý srdcař ! A takové bylo i samotné natáčení tzn. obrovská pohoda.

Podle čeho se rozhodujete, když zvažujete nabídku točit film?

V první řadě mne zajímá samotný scénář, pak režie, obsazení, kamera, peníze...a samozřejmě nabízená role, v podstatě mne zajímá úplně všechno.Někdy se ale stane, že jedna z těchto věcí je natolik přesvědčivá a lákavá, že zbytek je opravdu už jen doplňkový.

Jaká je vaše postava, kterou jste ve filmu ztvárnila?

Lenka Ulverová je povoláním letuška, dívka v uniformě, milá, s profesionálním vystupováním, určitě taky žena, která ví co chce a vybírá si toho, do koho se zamiluje.

Je vám vaše role něčím blízká?

Mám takový pocit, že taky umím být milá - když chci !!!

Jak byste charakterizovala film a proč by ho diváci měli podle vás vidět?

Už jen třeba pro tu Trošku nepraktické švandy, co film nabízí a udělá tak někomu na pár desítek minut radost !

Co bylo pro vás během natáčení nejsložitější a na který okamžik při natáčení nejraději vzpomínáte?

Složité a těžké je pro mne vždy nezklamat důvěru, kterou dostanu na začátku. Ale přece jenom nejtěžší pro mne byl samotný přesun z ČR do Afriky. Nemám totiž tolik nalítáno, jako moje filmová role a především jsem tam letěla úplně sama !!! Myslím, že i Lenka by byla na mne pyšná. Já to tedy stihla podle letového plánu, ovšem moje zavazadlo až po 3 dnech !!!

Sandra Pogodová (rozhovor)
Jaké pro vás bylo natáčení s režisérem Zdeňkem Troškou?

Před natáčením jsem se ptala některých kolegů, kteří už se Zdeňkem pracovali, jaké to bylo? A všichni pěli chválu. Hned první natáčecí den jsem pochopila proč. On je úžasně pozitivní, dodává všem na place dobrou náladu a navíc vás herecky přesně navede, mimochodem výborně předehrává.

Podle čeho se rozhodujete, když zvažujete nabídku točit film?

Právě podle režiséra a spoluhráčů, to je pro mě rozhodující. Můžete dostat sebelepší roli, ale když pracujete s lidmi, s kterými si nerozumíte, tak si hraní stejně neužijete.

Jaká je vaše postava, kterou jste ve filmu ztvárnila?

Veronika Krajánková je nejošklivější sestřička ve špitále, je to taková chudera, co miluje svého nadřízeného. Je to vyloženě komická figurka, a tak jsem si ji i náležitě užila. Jak to s ní nakonec dopadne, uvidí diváci v kině.

Je vám vaše role něčím blízká?

Hahaha tak to opravdu není. Ona je opravdu extrémně mimózní, ale to do komedie patří.

Jak byste charakterizovala film a proč by ho diváci měli podle vás vidět?

Film jsem zatím neviděla, ale kniha i scénář jsou čistokrevná zábava. Kdo si chce odpočinout a v kině se pobavit, pro toho je tahle komedie jak dělaná.

Co bylo pro vás během natáčení nejsložitější?

Vůbec nic! To byla prostě jen pohoda a pogoda, hahaha..

Na který okamžik při natáčení nejraději vzpomínáte?

Vždycky, když nám Zdeněk předehrával, to byla fakt zábava. On je strašně vtipnej herec, měla jsem co dělat, abych s ním držela krok.

Edita Brychta (rozhovor)
obrazek
Jaké pro vás bylo natáčení s režisérem Zdeňkem Troškou?

Připadalo mi to jako Štědrý večer s blízkým kamarádem a během něho se z toho vyvinula práce.

Podle čeho se rozhodujete, když zvažujete nabídku točit film?

Scénář mě musí zaujmout a inspirovat.

Jaká je vaše postava, kterou jste ve filmu ztvárnila?

Trošku prdlá paní doktorka.

Je vám vaše role něčím blízká?

Ano, jsem také trošku prdlá.

Jak byste charakterizovala film a proč by ho diváci měli podle vás vidět?

Film je osvěžující svým humorem a optimismem, což všichni potřebujeme a oceníme.

Co bylo pro vás během natáčení nejsložitější?

Že jsem neměla více natáčecích dnů.

Na který okamžik při natáčení nejraději vzpomínáte?

Na první den, kdy mě Zdeněk Troška a jeho úžasný štáb uvítali mraženým Míšou a já se těšila na spolupráci s nimi.

Podobné filmy

Značka "Svobodný otec"
Václav Sloup v komedii o tom, jak otec a syn společně vyřešili jeden vážný problém svého ž...
dnes 10.45
ČT1
Děda, postrach rodiny
(The War with Grandpa) Robert De Niro byl se svým vnukem vždycky jedna ruka, měli se rádi ...
dnes 12.50
Nova Cinema
Babovřesky 3
Do Babovřesk přijíždí bývalá řádová sestra Glorie, která vystoupila z řádu a chce žít v mí...
dnes 14.35
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 12. 8. 2022 Svátek má Klára
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz