fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

59% 681 hlasů
film / komedie, akční, thriller, USA/Německo, , 95 min., od 12 let
The In-Laws / Ein Ungleiches Paar
Kinopremiéra v ČR 12.2.2004, DVD od 16.8.2004 MagicBox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:52Bacha na tchána. Agent CIA má před sebou dva smrtelně nebezpečné úkoly _ zachránit svět a oženit syna. Co bude těžší?
Dva nastávající tchánové Steve Tobias a Jerry Peyser se poprvé setkávají na předsvatební oslavě svých ratolestí. Dr. Jerry Peyser má každou činnost naplánovanou tak, aby ze svého života vyloučil stres. Naproti tomu odvážný Steve Tobias pracuje jako agent CIA a jeho denní náplní je vyhýbání se kulkám, kradení tryskáčů a vyjednávání s mezinárodními pašeráky drog. Jeho životní styl příliš neprospívá vztahům s rodinnými příslušníky, ex-manželkou Judy a synem -ženichem Markem. A nyní narušuje i přípravy na svatbu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dokonalá partie brutálně nesourodé dvojice. prakticky díky té až přílišné extrémnosti obou je každá situace kdy jsou na obrazovce spolu (píšu na obrazovce - viděno poprvé v TV) zábavná a vtipná. Samozřejmě je potřeba nebrat vše zcela vážně, ale to přece u komedií není vůbec na škodu. Berte to tedy jako komedii s nadsázkou nebo tak trochu parodii na drsné agenty CIA co není až příliš přitažená za vlasy.. Tlustá kobra... jen si vzpomenu a musím se usmívat :-)
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dokud nás smrt nerozdělí

<>Obrázek nenalezen<> Tajný agent CIA Steve Tobias se setká s Rusem Čerkasovem, bývalým námořním kapitánem, který před lety ukradl jadernou ponorku Olga a nyní ji plánuje prodat francouzskému gangsterovi Thibodouxovi. Prodej má zprostředkovat právě Steve a vše se má uskutečnit v neděli. Jenže právě ten den se žení jeho jediný syn Marc, což Stevovi poněkud komplikuje situaci. Po scházce s Čerkasovem se mu i jeho kolegyni Angele Harrisové podaří uprchnout policii, ale na schůzku s rodiči nevěsty, upjatým doktorem Jerreymym Peyserem a jeho ženou Katherine, přijde pozdě. Přestože ho sledují agenti FBI, podaří se mu během schůzky sejít s Thibodouxovou spojkou. Šokovaný Jerry ho však přistihne, jak na záchodě restaurace zmlátil jednoho agenta FBI. Okamžitě chce svatbu zrušit a odvede rodinu pryč. Steve se mu jde další den omluvit, způsobí však pouze to, že je Jerry zatčen agenty FBI jako jeho komplic. <>Obrázek nenalezen<> Steve a Angela ho sice osvobodí a pokusí se mu říci pravdu, Jerry jim však zpočátku nevěří. Steve ho nadopuje prášky a pospíchá na schůzku s Thibodouxem. Jerry ho však opět prozradí, když zatelefonuje domů a netuší, že jeho telefon odposlouchávají agenti FBI. Na schůzce Steve Jerryho ještě víc zaplete do potíží, když ho představí Thibodouxovi jako zločince přezdívaného Tlustá kobra. Homosexuálnímu francouzskému gangsterovi se totiž Jerry zalíbí a pokusí se ho sbalit. Steve dostane zaplaceno za zprostředkování koupě a navíc se mu podaří stáhnout z gangsterova počítače seznam jeho zákazníků, se kterými obchoduje jako pašerák zbraní a drog. Na předsvatební večeři se Jerry pokusí prozradit Stevovu profesi, nikdo mu však nevěří.
obrazek
Situaci navíc opět zkomplikují agenti FBI, kteří vtrhnou na večeři a pokusí se zatknout Steva i jeho komplice, Tlustou kobru. Muži musejí prchat a šokovaný Jerry musí se Stevem skočit na padáku ze střechy mrakodrapu. Sotva přistanou, vyčte Stevovi, že je možná dobrý agent, ale velmi špatný otec. Také Melissa se pohádá s Marcem. Steve slíbí Jerrymu, že svatba proběhne hladce a požádá Angelu, aby se pokusila domluvit obchod až na pondělí. Cestou na svatbu se je sice pokusí zadržet FBI vedená agentem Hutchinsem, Steve ho však donutí počkat se vším až bude po svatbě. Než si stačí vydechnout zjistí, že Thibodoux odhalil pravdu a zajal jeho i Jerryho manželku a také Marca a Melissu. A pokud něco společně s Jerrym nepodniknou, gangster je bez lítosti zabije.


O filmu

obrazek
Dokud nás smrt nerozdělí je akční komedie plná napětí a vtipných situací. Patří do populárního žánru buddy movies o nesourodé dvojici, která se společně dostane do víru šílených událostí. Tvůrci filmu se inspirovali komedií z roku 1979 s názvem The In-Laws, kde si hlavní role zahráli Peter Falk a Alan Arkin a rozhodli se natočit její remake. Film vypráví příběh dvou otců s naprosto odlišnými životními styly, kteří se seznámí těsně před svatbou svých dětí. V tu dobu se jeden z nich (jenž pravděpodobně pracuje z příkazu CIA) snaží uzavřít velmi důležitý případ, který může ohrozit bezpečí mnoha lidí na celém světě, a zkazí tím svatební plány. Tím ale podoba s originálem končí.

obrazek
Producent Bill Todman Jr., který se rozhodl remake natočit k tomu říká: "Původní The In-laws byl skvělý film, ale zatímco my začínáme se stejným základem, dost jsme se odchýlili od starého příběhu. Tohle je jiný film pro jinou dobu a jiné publikum." A scenárista Nat Mauldin, který byl původním scénářem Andrewa Bergmana okouzlen dodává: "Více se zabýváme vývojem otce ženicha, zatímco původní film se zabýval hlavně proměnou otce nevěsty. Také mladá manželská dvojice je více zapojena do příběhu a je rozvinut vztah otce se synem."

obrazek
Producenti oslovili režiséra Andrewa Fleminga, k čemuž se producent Bill Gerber vyjadřuje: "Andy přináší tomuto filmu mladou a ojedinělou perspektivu. Jeho filmy nejsou všeobecné a předvídatelné. Hledali jsme někoho, kdo žánr buddy movie pojme jinak a počítali jsme s tím, že Andy bude mít sofistikovaný a originální přístup."
Při obsazování rolí bylo tvůrcům od začátku jasné, kdo by měl ztvárnit hlavní postavy. Když Fleming práci přijal, přitahovala ho představa obsazení Michaela Douglase a Alberta Brookse jako ústředního dua. K tomu poznamenává: "Svatby dělají z lidí maniaky - úplně se vymykají realitě. Svatby se tváří jako slavnostní události, ale vlastně jsou to psychodramata. A mít v tomhle psychodramatu Michaela a Alberta bylo moc dobré."

obrazek
Albert Brooks byl jasnou volbou pro roli Jerryho Peysera. "Albertova minulost herce, režiséra, scenáristy a ještě předtím komika je fenomenální" říká Gerber. "Když jsme uvažovali, kdo bude druhou stranou rovnice, byl Albert naší první volbou, protože je to komický génius."
Casting pro film, ve kterém je tolik vzájemného škádlení jako v tomto, je velmi obtížný úkol, tvrdí producent Joel Simon: "Nemůžete mít v těchto rolích stejné osobnosti, a to zahrnuje i jejich "manýry", styl mluvy, a dokonce fyzický zjev. Většina z nejvtipnějších scén ve filmu jsou Albertovy legrační obličeje. Jsou úžasné. Podíváte se na něj a už se smějete. Potom se podíváte na Michaelovu tvář a víte, že za těma očima se toho tolik děje - on plánuje, uvažuje a vymýšlí, jak zvládnout situaci. Je to perfektní kombinace, i beze slov."

O postavách

obrazek
O své roli Michael Douglas říká: "Steve pracuje v utajení, jedná s dealery zbraní a drog, připravuje na ně náročné pasti, to znamená, že se musí často chovat tak jako oni. Vzrušení a risk mu nahradily běžný život a on začal zanedbávat rodinu. Má dobré úmysly, ale je trochu výbušný a žije akcí, takže zapomíná na ty opravdu důležité věci v životě. Žije odděleně od manželky a málem zapomene, že se jeho syn žení."

obrazek
Albert Brooks ke své postavě dodává: "Jerry je šťastný, přímočarý, konvenční chlap, již dlouho ženatý. Práce je pro něj velmi důležitá - dovolenou si bere jednou za čtyři roky, jestli vůbec. Svatba jeho dcery je největší událost jeho života za poslední roky. Žije svůj život naplánovaný do nejmenší podrobnosti a potom přijde Michaelova postava. Jerry se stává stále více součástí Steveova světa a svět, který znal, začíná mizet. Nikdy by to nepřiznal, ale při zpětném pohledu cítí, že je to dobře. Přesto je každá minuta se Stevem pro Jerryho utrpením. Je přesvědčen, že tenhle chlapík je kriminálník a pravděpodobně také blázen.

obrazek
O pojetí své role Brooks poznamenává: "V tomhle filmu jsou scény s drsným humorem, takže jsem musel najít způsob, jak vypadat ztřeštěně, ale přitom seriózně. Diváci musí uvěřit, že je to vyděšený pedikér, který je donucen seskočit z mrakodrapu v centru Chicaga a ne jen rádoby vtipný herec."
Brooksův entusiasmus pro roli byl neuvěřitelný. Přišel na schůzku s tvůrci jako Jerry, říkal repliky ze scénáře a překypoval nápady, jak roli vylepšit. "Abych řekl pravdu," vtipkuje Gerber, "vlastně ani nevíme, které Brooksovy fobie jsou opravdové a které si vymyslel pro film."

obrazek
U komedií ve stylu buddy-movie je velmi důležité, aby ústřední dvojice byla sehraná. Práce s Michaelem Douglasem byla pro Brookse dalším velkým lákadlem. "Douglas je jeden z nejlepších herců, které znám. Říkal jsem mu buddy panic, protože v buddy-movie ještě nikdy nehrál."

Tajnou agentku Angelu Harris, která spolupracuje s Tobiasem, si zahrála Robin Tunney, držitelka ceny MTV Movie Award za roli v thrilleru Čarodějky (The Craft, 1996). Ten natočil právě režisér Dokud nás smrt nerozdělí Andrew Fleming. Část jejího tréninku pro roli zahrnovala hodiny kick-boxu. Sama Robin Tunney popisuje vztah Stevea a Angely jako komplikovaný, ale "flirtovný". "Když přijde na scénu Jerry, Angela žárlí na tohohle ufňukaného chlápka, který získává veškerou Steveovu pozornost. Žárlí i z profesních důvodů, protože Jerry se dostane doprostřed obchodu, který ona a Steve plánovali měsíce. Když Steve začne mít Jerryho opravdu rád, rozzuří jí to ještě víc"

obrazek
Pro role Marka a Melissy, dvojice, která sleduje, jak jsou jejich svatební plány ničeny jejich otci, tvůrci vybrali Ryana Reynoldse a Lindsay Sloanovou. Oba již předtím pracovali s Flemingem - Reynolds na filmu Čmuchalky (Dick, 1999) a Sloanová na seriálu Grosse Pointe. "Moje postava strávila celý život skrýváním toho, že můj otec je agent CIA v utajení", vysvětluje Reynolds, " a nyní to nemůže říct ani své snoubence, což v něm vyvolá veliký konflikt. Mark a jeho otec mají chladný vztah, i když se vlastně o sebe zajímají. Steve nebyl nikdy synovi k dispozici a teď to přehnaně kompenzuje vměšováním se do svatebních plánů. To Marka a rodinu jeho snoubenky dohání k šílenství."

<>Obrázek nenalezen<> O postavě manželky Stevea, Judy Tobiasové, její herecká představitelka Candice Bergenová tvrdí, že "Judy je mile praštěná. Chodí na terapii, která ji má dát po zmateném životě se Stevem dohromady." Tvůrci velmi pomohlo, že Bergenová a Douglas jsou bývalí sousedé, tudíž se dobře znají. Douglas přiznává: "Mám pro Candy slabost od doby, kdy mi bylo 14 a ona žila se svými rodiči kousek od mého otce. Společná práce nám dala možnost zavzpomínat na staré časy".

Herecké obsazení filmu Dokud nás smrt nerozdělí doplňuje David Suchet, jakožto padouch Jean-Pierre Thibodoux, další z komických postav snímku. Britský herec k tomu říká: "Ve svém životě jsem nenatočil moc komedií, většinou hraji ty nejhorší padouchy, takže tohle byl pro mě odpočinek a ohromná zábava."

O herci

Michael Douglas
obrazek Narodil se v New Jersey a vystudoval University of California. Poté, co zde v roce 1968 získal bakalářský titul, se přestěhoval do New Yorku, kde pokračoval v hereckém vzdělávání studiem na American Place Theatre a Neighborhood Playhouse. Svou první roli si zahrál v televizním filmu The Experiment, díky kterému následně získal také roli v celovečerním filmu Hail, Hero! Následovaly filmy Adam at 6 A.M., Summertree (tento film produkovala společnost jeho otce) a Napoleon a Samantha. Mezi natáčením celovečerních filmů se Douglas věnoval divadlu a televizní tvorbě - zahrál si v televizním thrilleru When Michael Calls a několika epizodách populárních seriálů Medical Center a The FBI. Poté obsadil jednu z hlavních rolí v seriálu z policejního prostředí The Streets of San Francisco, za kterou byl třikrát nominován na cenu Emmy. Dvě epizody také sám režíroval.
V tomto období Douglas se svou produkční společností Big Stick Productions koupil od svého otce práva na knihu Kena Keseyho Přelet nad kukaččím hnízdem. Poté, co byl odmítnut většinou velkých filmových studií, se mu film podařilo natočit ve spolupráci se Saulem Zaentzem, výkonným ředitelem jedné nahrávací společnosti. Film v režii Miloše Formana z roku 1975 získal pět Oscarů a vydělal více než 180 milionů dolarů. Douglas poté spolu s Jane Fonda vyprodukoval film Čínský syndrom (1979) a objevil se v jedné z hlavních rolí. Ke konci 70. let se znovu zaměřil na herectví a objevil se ve filmech V kómatu (1978), Running (1979), It's My Turn (1981), ...

Douglas založil novou produkční společnost Douglas/Reuther Productions, v jejíž produkci následně vznikly filmy Lovci lvů (1996, v tomto filmu také hrál), Vyvolávač deště (1997) a Tváří v tvář (1997). V roce 1998 si s Gwyneth Paltrow a Viggo Mortensenem zahrál ve filmu Dokonalá vražda a založil další produkční společnost Furthur Films. Film Skvělí chlapi měl premiéru v únoru 2000 a vynesl Douglasovi nominaci na Zlatý glóbus. Za svůj výkon obdržel také cenu BAFTA. Poté si zahrál ve filmu Traffic (2001) Stevena Soderbergha, který získal spoustu prestižních cen. V poslední době se Douglas objevil ve filmu Neříkej ani slovo a komediálním seriálu Will & Grace, za který byl nominován na Emmy.
Douglas žije se svou manželkou Catherine Zeta-Jones a mají spolu 2 děti. Douglas má také syna Camerona z předchozího manželství.

O tvůrcích

Andrew Fleming
Má za sebou filmy různých žánrů, na kterých se podílel i jako scenárista. Ať už to byly thrillery Zlé sny, Čarodějky nebo komedie Švédská trojka, Čmuchalky. Akční komedie Dokud nás smrt nerozdělí je jeho prvním filmem, který pouze režíruje a mohl v něm zužitkovat své předchozí zkušenosti, především ze snímku Čmuchalky. Fleminga lákala představa, že bude režírovat herecké duo Douglas - Brooks. Kromě toho považoval za velmi atraktivní také námět snímku. Svatby jsou "pokladnicí komické inspirace". Fleming přiznává, že měl nejprve obavy režírovat hvězdy takového kalibru, protože, jak Douglas, tak Brooks nejsou slavní jen jako herci, ale i jako filmoví tvůrci. Největším úkolem režiséra bylo potlačit smích na place. "Je neprofesionální smát se, když se natáčí, ale naštěstí se dají vystřihnout chvíle, když jsem to nezvládl."

Nat Mauldin a Ed Solomon
Scénáře se ujalo duo Nat Mauldin a Ed Solomon, kteří se inspirovali původním scénářem The In-Laws Andrewa Bermana. Mauldin má za sebou zkušenosti především z televize, kde se podílel na řadě seriálů. Do komediálního žánru se zapsal svými scénáři k filmům Kazatelova žena a Dr. Dolittle s Eddiem Murphym v hlavní roli. Solomon naproti tomu mohl do filmu vnést zkušenosti z akčních komedií, je totiž podepsán mimo jiné pod scénářem k veleúspěšným filmům Muži v černém a Charlieho andílci.

Podobné filmy

Zamilovaný Shakespeare
(Shakespeare in Love) Joseph Fiennes se vášnivě zamiloval do mladičké Gwyneth Paltrow. S l...
dnes 07.15
Nova Cinema
Blbý a blbější
(Dumb and Dumber) Jim Carrey a Jeff Daniels se snaží vrátit kufřík krásné dívce. Vydávají ...
dnes 11.25
Nova Cinema
Dračí srdce
(DragonHeart aka Dragon Heart) Středověký rytíř Dennis Quaid se rozhodne pomstít svého krá...
dnes 13.55
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 25. 10. 2021 Svátek má Beáta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz