fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

59% 1003 hlasů
film / thriller, drama, USA, , 115 min., od 12 let
Enough
Kinopremiéra v ČR 19.9.2002, DVD od 31.1.2003

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize út. 7.2. Sony Max 20.00
Sony Max 20.00
Ukázka
02:19Když vám nikdo nepomůže, nezbývá než bojovat!
Obyčejná žena se jednoho dne rozhodne pomstít svému manželovi, který ji začal terorizovat a vyhlásí otevřený boj. Ve fyzické, ale i psychické válce nervů se neočekávaně mění v akční hrdinku: je schopná všeho, aby ochránila svou dceru. Slim, tvrdě pracující ženu, která si myslí, že v bohatém a okouzlujícím Mitchovi potkala ideálního muže, hraje Jennifer Lopez. Žijí spolu idylickým životem na předměstí, ale po narození dcerky Grace Slim poznává i odvrácenou stránku Mitchovy osobnosti. Jeho temné druhé já dokáže obrátit důvěru, lásku a domácí pohodu v teror a nebezpečí. Z obav o dceru se Slim pokusí z manželství utéct, ale Mitch ji začne okamžitě pronásledovat. Žena si změní jméno, zevnějšek i identitu a začne se skrývat. Nikdo jí nemůže pomoct, ani přátelé, ani policie. Ale Slim už má strachu a skrývání dost.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jennifer Lopez je sice plnohodnotny clovek, ktory si zasluzi respekt a uctu, ale rovnako je priserna herecka. Film do priemeru potiahla len rezia Apteda /Jeden Svet nestaci/ a dej, ktory sa snazi zaujat divaka, ale nedari sa mu velmi. 60 %
Všechny komentáře k filmu 13+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dost

obrazek
Pohledná servírka Slim pracuje v losangelském bistru Red Car, kde se také seznámí se sympatickým bohatým podnikatelem Mitchem Hillerem, za kterého se po čase provdá. Zdá se, že má před sebou šťastnou budoucnost. Mitch jí plní každé přání, třeba pro ní koupí velký dům, který se jí zalíbil. A když se jim narodí zdravá dcerka Grace, vypadá všechno je dokonalé. To všechno se však o čtyři roky později zhroutí, když Slim náhodou zjistí, že Mitch má milenku. Muž se jí nejprve omluví, ale když Slim ztropí povyk, bez varování jí udeří a srazí k zemi. Potom jí sebere klíče a doklady a odejde ke své milence s tím, že on vydělává peníze a on také bude určovat pravidla jejich soužití. Slim navštíví jeho matku, která sice pozná co se stalo, ale Slim se od ní nedočká ničeho víc než politování.
obrazek
Její nejlepší kamarádka Ginny jí poradí, aby se obrátila na policii, což však Slim odmítne. Přesto se po dalších Mitchových výhrůžkách na policii informuje o případném postupu a brzy pochopí, že ani tady pomoc nenajde. Nakonec se rozhodne vzít Grace a od Mitche utéci. Pokusí se o to uprostřed noci za pomoci Ginny, svého zaměstnavatele Phila a dalšího kolegy. Mitch je však přistihne. Surově zmlátí Slim a ostatní, kteří jí přišli na pomoc, ohrožuje pistolí. Ženě se nakonec přece jen podaří uniknout. Zdaleka však nemá vyhráno. Když se chce ubytovat v hotelu, zjistí, že má zablokované konto, ubytují se s Garace tedy v laciném hotýlku, ale tam je Mitch objeví. Oběma se na poslední chvíli podaří utéci a díky pomoci Phila odletět do Seattlu, k bývalému Sliminu příteli Joeovi. Jenže sotva si odloží kufr, vtrhnou do bytu agenti FBI, kteří ji hledají. Slim se i s Grace podaří ukrýt, zoufale vša přemýšlí jak se neodbytného manžela zbavit.
obrazek
Nakonec se vydá do San Francisca za bohatým podnikatelem Jupiterem, který je jejím skutečným otcem. Ten však otcovství popře a ještě ji urazí. Teprve když i jeho v kanceláři obtěžují agenti FBI, je ochoten jí pomoci. Díky jeho penězům se Slim usadí s novou identitou v malém přímořském městečku. Ale ani to ji před Mitchem neuchrání. Muž se tu jednoho dne objeví a přímo před očima Grace ji brutálně zmlátí. Chystá se soud o svěření dítěte a Mitch se netají tím, že s pomocí svých peněz dosáhne svého. Když Slim zjistí, že ji v boji proti manželovi nepomůže ani policie, ani advokáti, na které se obrátila, rozhodne se bojovat sama. Svěří Grace na čas Ginny a sama podstoupí tvrdý výcvik v bojovém umění, kterému se učí ženy v izraelské armádě. Potom vnikne do Mitchova domu v Los Angeles a připraví vše tak, aby mohla manžela zabít v nutné sebeobraně. Skutečně se jí Mitche podaří vyprovokovat k boji a porazit ho. Zabít ho však nedokáže.


O filmu

obrazek
Drásavý thriller Dost režíroval Michael Apted (Jeden svět nestačí, Gorily v mlze, Enigma) podle původního scénáře Nicholase Kazana (získal nominaci na Oscara za scénář k filmu Zvrat štěstěny). Film přinesl zajímavou příležitost Jennifer Lopez, která se musela vyrovnat s extrémní fyzickou zátěží a zahrát roli ženy, která se mění od bytosti zachvácené strachem v silnou hrdinku. "Scénář se mi líbil od první chvíle, protože moje postava je vlastně Rocky v sukních, jenom víc zakotvená ve všední realitě," říká herečka. "Slim je nejdřív normální holka, která pracuje jako servírka, a najednou pro ni přijede princ na bílém koni. Jenže pak všechno ztratí, nemá už čemu věřit a musí bojovat o to, aby znovu získala vládu nad svým životem. Obdivuji její odvahu a sílu."
obrazek
Slim musí změnit nejen svůj pohled na manžela a na celý svět, aby se zachránila, ale také své tělo. Proto projde výcvikovým táborem, aby byla připravená se s manželem vypořádat. Pro Lopez to znamenalo, že se musela stejně jako její postava naučit bojová umění. Herečka přiznává, že ji to opravdu bavilo, protože se naučila, jak díky technice může žena přeprat i většího a silnějšího muže. Prošla výcvikem v bojovém umění Krav Maga, které vyvinula izraelská armáda pro své příslušnice a které patří k nejúčinnějším na světě. Jejím trenérem byl odborník na bojová umění Wade Allen, který říká: "V Krav Maga je pouze jedno pravidlo - použít všechno, co se dá." Jennifer Lopez však přišla také na to, že toto bojové umění je skvělé vybití. Ne nadarmo se tato metoda stává jedním z nejmódnějších trendů v amerických fitness centrech. <>Obrázek nenalezen<> Herečka také úzce spolupracovala s kaskadéry a bojové umění Krav Maga ovládla natolik, že se nechala zastupovat jen v 5 % nebezpečných scén. Protihráčem Slim ve hře na kočku a myš je Mitch, který se v sekundě z okouzlujícího, zábavného a milujícího snoubence promění v nemilosrdného a chytrého pronásledovatele. Jeho představitel Billy Campbell je známý jako ideální ženich pro Selu Wardovou v televizním seriálu Once and Again. Campbell sám roli Mitche považuje za další průlom ve své kariéře směrem k dramatickým rolím. "Je samo o sobě vzrušující hrát něco jiného než jen to, že jsem pěkný. A hrát záporňáka s Jennifer, to byla jen třešnička na dortu," směje se herec.
obrazek
Campbella nejvíc zajímalo pronikat hlouběji do Mitchovy patologické osobnosti. Tvrdí, že Mitch je člověk, který se nezastaví před ničím, což ho děsilo a zároveň přitahovalo. "Nejvíc nebezpečné je na něm to, že na první pohled vypadá jako milý a chytrý chlapík. Uvnitř je však úplně jiný." Billy Campbell se snažil Mitche hrát tak, aby mu diváci zpočátku propadli stejným způsobem jako Slim. I pro ně je překvapením, když se jim před očima změní v někoho jiného. Slimina nejlepší kamarádka Ginny, kterou hraje nositelka Oscara Juliette Lewis, je jediná, kdo stojí v bitvě proti Mitchovi na její straně. Herečka tvrdí, že název filmu je sám o sobě dost výmluvný: "Když máte něčeho dost,musíte prostě něco udělat a do této fáze se Slim dostala.
obrazek
Historie filmu Dost začala ve chvíli, kdy scénáristu Nicholase Kazana napadlo napsat thriller s jiným druhem hrdiny: obyčejnou manželkou a matkou, která se nijak neliší od tisíců podobných žen, vystavených každodennímu psychickému i fyzickému nátlaku. Jeho scénář dostali do rukou producenti Irwin Winkler a Rob Cowan a okamžitě se rozhodli jej realizovat. Od počátku měli jasno v osobě režiséra - Michaela Apteda, který má široký záběr od čistých akčních filmů jako byla například bondovka Jeden svět nestačí až po oscarový film Coal Miner´s Daugther či Gorily v mlze. Potřebovali totiž někoho, kdo má zkušenost nejen s akčním žánrem, ale také s psychologickými dramaty. Apted má navíc ještě zkušenosti dokumentaristy, kterého vždy zajímala každodenní témata. Bez váhání také obsadili do hlavní role Jennifer Lopez.
Natáčelo se především v Jižní Kalifornii, například v centru Los Angeles, na pláži v Santa Monice a na malebných místech Pacific Palisades, Brentwoodu či Pasadeny. Potom se štáb přesunul do Seattlu. Výcvikový tábor Krav Maga se natáčel v pevnosti Worden v Port Townsendu. Všichni se soustředili na natáčení závěrečné scény, při níž se štvaná žena mění v silného lovce. "Vymyslet střet mezi Jennifer a Billym bylo velmi těžké, protože režisér chtěl absolutně realistickou a autentickou scénu," říká koordinátor kaskadérů Simon Crane. "Chtěl, aby byl cítit každý úder, takže nebylo možné zvolit graciézní choreografii typu Tygr a drak. Proto jsme při vytváření této scény důsledně vycházeli z charakteru každé postavy. Kladli jsme přitom důraz hlavně na to, aby to vypadalo jako ze života."

O hercích

Jennifer Lopezová
obrazek Debutovala ve filmu My Family. K jejím dalším filmům patří například Soderberghovo Zakázané ovoce s Georgem Clooneym, U-Turn Olivera Stonea, Vlak plný peněz s Woody Harrelsonem a Wesley Snipesem, Coppolův Jack, Anakonda, Cela či Svatby podle Mary. Propůjčila svůj hlas také postavě Azteky v animovaném filmu Antz - MravenecZ. V lednu 2001 se Lopez stala první ženou v historii, která měla v jednom týdnu první místo ve filmových i hudebních hitparádách. Postaral se o to právě snímek Svatby podle Mary a album J.Lo. Jako zpěvačka debutovala v roce 1999 albem On the 6, kterého se na celém světě prodalo více než sedm miliónů kusů a které získalo dvě ceny Grammy. Hit If You Had My Love se držel pět týdnů v čele hitparád. Jejího druhého alba J.Lo se jen v prvních týdnech prodalo přes dva milióny kusů.

Billy Campbell
Získal za roli v seriálu Once and Again nejen pozornost kritiky a diváckou popularitu, ale v roce 1999 i nominaci na Zlatý glóbus. Objevil se v menších rolích ve filmech The Rocketeer, Gettysburg, Brylcream Boys, Bram Stoker´s Dracula a dalších a v několika dalších televizních seriálech.

Juliette Lewis
obrazek Získala pozornost kritiky už v roce 1991 rolí ve filmu Martina Scorseseho Cape Fear po boku Roberta De Nira, Nicka Nolta a Jessiky Lang. Vynesla jí nominaci na Oscara i na Zlatý glóbus. Zahrála si v komedii Woodyho Allena Manželé a manželky, ve filmu Kalifornie s Bradem Pittem, Co žere Gilberta Grapea s Leonardem DiCapriem a Johnym Deppem, v komedii se Stevem Martinem Mixed Nuts či ve filmu Garry Marshalla Jiná láska.

O tvůrci

Michael Apted
obrazek Narodil se v Anglii a studoval práva a historii v Cambridge. Kariéru začal v televizi, kde se brzy dostal k režii populárního seriálu Coronation Street. Několik jeho epizod získalo cenu Britské akademie. Ještě v Británii režíroval dokument, který sledoval různé skupiny lidí vždy po sedmi letech a který byl označen za nejzajímavější dokumentární projekt v historii filmu. V roce 1980 začal pracovat ve Spojených státech a hned jeho první hollywoodský film Coal Miner´s Daugther získal sedm nominací na Oscara včetně toho za nejlepší film. Nakonec sošku získala za roli v tomto snímku Sissy Spacek. Apted natočil několik dalších filmů, například Continental Divide, Gorky Park, Kipperbang či Critical Conditions a odjel do Rwandy a Keni natáčet Gorily v mlze se Sigourney Weaver. K jeho dalším snímkům patří například Thunderheart s Valem Kilmerem, thriller Záblesk ve tmě s Madeline Stowe či Nell, za kterou získala Jody Foster nominaci na Oscara. K jeho posledním filmům patří bondovka Jeden svět nestačí a špionážní drama Enigma.

Podobné filmy

Greenland: Poslední úkryt
(Greenland) Gerard Butler s manželkou a malým synem se vydávají na útěk před obrovskou kom...
dnes 17.00
Nova
Šifra mistra Leonarda
(The Da Vinci Code) Proslulý symbolog Tom Hanks je přivolán do Louvru k vraždě místního sp...
dnes 20.20
Nova
Válka policajtů
(36 Quai des Orfevres) Gérard Depardieu a Daniel Auteuil – dva rivalové, dva pohledy na po...
dnes 21.50
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 28. 1. 2023 Svátek má Otýlie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz