fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

48% 1049 hlasů
film / komedie, USA, , 100 min.
Kinopremiéra v ČR 16.8.2001, DVD od 1.6.2005 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:32Ohrožený les, medvědí láska a Eddie Murphy jako veterinář, který rozumí řeči zvířat v pokračování úspěšné americké komedie.
Eddie Murphy se vrací coby lékař, který má schopnost mluvit se zvířaty. Tentokrát v roli obhájce "zvířecích práv" v první stávce uvnitř zvířecí říše. Doktor Dolittle ma tolik dvou a čtyřnohých klientů, že je nemůže ani zvládnout. Jenže oni chtějí víc než návštěvu jeho ordinace. Hájí les před bezohlednými lidskými projektanty. A kdo jiný by měl být nápomocný, než doktor Dolittle! A doktor má plán: najít ohrožené druhy, chráněné zákonem. Najde osamocenou medvědici Avu, která žije v lese odsouzeném k zániku. Ale potřebuje partnera - a Dolittle si myslí, že ho našel. V cirkuse. Archie, cirkusový medvěd, nechce nic slyšet o stěhování k nové družce. Ještě že doktor mu vysvětlí, že jeho místo je právě v přírodě a právě u Avy.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Podstatné je, že je to zbytočné pokračovanie. Neprináša nič nové, opakuje čo bolo úspešné, jednoducho klasické zlé a zbytočné pokračovanie, ktoré sa tak môže páčiť iba deťom a ktoré si ja už nikdy nepozriem... Hodnotenie: 2.0/10
Všechny komentáře k filmu 25+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dr. Dolittle 2

obrazek
Veterinář John Doolittle, který rozumí řeči zvířat má díky svému daru plné ruce práce. V ordinaci léčí nemocná zvířata a mimo to je nucen řešit různé problémy, se kterými se na něj zvířata obracejí. Ani doma nemá klid. Manželka Lisa mu vyčítá, že se nevěnuje rodině a vzpurná starší dcera se s ním hádá. A zdá se, že bude ještě hůře. Celý den totiž Doolittla obtěžovala různá zvířata se vzkazy od bobra, který žije v lese a je místním bosem. Doktor se za ním vydá a dozví se od něj, že zvířatům v lese hrozí smrt, protože vlivná dřevařská společnost bezohledně likviduje přírodu v širokém okolí. Doolittle slíbí pomoc a obrátí se na přítele v ZOO. Od něj se dozví, že těžbě je možno zabránit, pokud se v oblasti žije nějaký ohrožený zvířecí druh. A takový tu opravdu žije, medvědice Ava. Aby však mohl soud rozhodnout o zastavení těžby, musí Doolittle najít ještě samce. Jediný, kterého doktor objeví, se však narodil a vyrostl v cirkuse. Jmenuje se Archie a životem v cirkuse je poněkud zhýčkaný.
obrazek
Přesto se to Doolittle rozhodne zkusit. Přemluví manželku, která je právničkou, aby se ujala obhajoby zvířat a té se podaří dosáhnout měsíčního odkladu kácení. Další rozhodnutí závisí na tom, zda Archie dokáže žít v lese s Avou. Zatímco Doolittle přemlouvá Avu, aby to s Archiem zkusila, a líného medvěda, aby to v lese zkusil, naštvaný majitel dřevařské firmy John Potter společně se svým právníkem Jackem Rileyem přemýšlí, jak Doolittlův plán překazit a zvrátit výsledek na svou stranu. Zdá se, že mnoho práce mít nebudou. Ava totiž zhýčkaným medvědem, který neumí žít v přírodě pohrdá. Není divu, Archie se v lese bojí, když má chytit rybu málem se utopí, a když se pokouší s medvědicí flirtovat spadne ze stromu. Doolittle má všeho dost, ale právě, když už začíná uvažovat, že to vzdá, přece jen se dostaví první výsledky. Archie se pomaličku mění, přinese Avě rybu a při procházce lesem se s ní blíží a když se kvůli ní vydá pro úl vysoko nad skálou, Ava přece jen souhlasí, že to s ním zkusí.
obrazek
Jenže vyhráno stále není. Potter se svým právníkem mají v záloze podraz, kterým dosáhnou toho, že se Archie opět ocitne za mřížemi. Soudce rozhodne ve prospěch dřevařské společnosti. Ale Doolittle se postaví težebním strojům a vyvolá stávku, ke které se postupně přidají všechna zvířata. Lesní i domácí, dostihoví koně i delfíni v zábavních parcích po celém světě. Bude to však na záchranu lesa stačit?


O natáčení

obrazek
V roce 1998 okouzlil Dr. Dolittle malé i velké obecenstvo na celém světě. Komediální talent Eddie Murphyho a počítačové efekty vdechly každému zvířátku vlastní jedinečnou osobnost. Toto spojení předčilo všechna očekávání. Eddie Murphy si za celou svoji kariéru, kdy natočil filmy jako Policajt v Beverly Hills a Zamilovaný profesor, získal největší divácký ohlas jako doktor Dolittla.
Sám Eddie Murphy vzpomíná: ?Moje děti měli moc rády první film s Dolittlem. Jim i mně připomínal kreslené filmy s Bugs Bunnym, kde lidé a zvířátka spolu komunikují? Film je pozoruhodný tím, že natáčení se zúčastnilo přes 250 dvou a čtyřnohých členů komparsu, představujících téměř sedmdesát různých druhů ze severoamerické divočiny. Producent John Davis komentuje "Vždycky je pro vás největší štěstí, když děti přijdou a řeknou, "Tati, mně se ten film moc líbil, je bezvadný".
Davis, Murphy a scénárista Larry Levin (který spolupracoval na scénáři Dolittla v roce 1998) se chopili této výzvy a příležitosti pokračovat v tomto světově známém fenoménu. Nyní mohou využít dalších komediálních možností a předvést jak talent doktora Dolittla ovlivní jeho rodinu a jeho zvířecí kamarády. "Náš první Dolittle byl o tom, že si uvědomil, že má tyto schopnosti a jak s nimi naloží," vysvětluje Murphy. "Nyní, když už všichni vědí, že umí mluvit se zvířaty, uvidíme jak se změní jeho vztah k rodině a jak dokáže využít svých mimořádných schopností?" Nový film má větší reklamu, větší škálu zvířátek a ještě víc zvláštních efektů. Chtěli jsme, aby to byla nejen opravdová legrace, ale, aby to mělo také srdce a bylo to o něčem" dodává John Davis.

Larry Levin, který byl dlouho aktivní na poli životního prostředí, napsal příběh o Dolittlovi, který přichází na pomoc zvířátkům, bojujícím za záchranu svého domova v divočině. "Jelikož už jsme začali s myšlenkou mluvících zvířat, myslel jsem si, že by bylo zajímavé využít téma hynoucí divočiny pohledem těchto zvířat."vysvětluje Levin. Pak přišel s myšlenkou doktorova plánu jak zachránit domov zvířátek a s komickými možnostmi nového "zachránce." "Cirkusový medvěd je nejnevhodnější bytost k "rehabilitaci," poznamenává Levin. "Tak jsem vytvořil postavu Archieho, který je v zásadě "výkonný umělec", který je zvyklý hrát hrstce divákům, ale chce se stát hvězdou." Ale Archie netušil, že jeho nové obecenstvo - les plný skeptických zvířátek - bude tak početné.
Davis a společnost Twentieth Century Fox se obrátili na režiséra Steve Carre, který ohromil hollywoodskou komunitu svým režisérským debutem, úspěšnou komedií Next Friday. Carr spolupracoval s Davisem a Levinem na scénáři. "Chtěli jsme, aby byl scénář napsán tak,jakoby ho vyprávěl chlapec, který se narodil na Třiadvacáté ulici," říká Carr. "Film, který líčí zvířata jako zvířata, ale nechá nám nahlédnout do toho jaká by byla, kdyby byla lidmi."
obrazek
Po dokončení scénáře, začali filmaři s obsazováním hereckých rolí. První úkolem bylo dát dohromady Murphyho s jeho "rodinou" z prvního filmu a všichni byli velmi potěšeni když Kristen Wilsonová, Raven - Symoné a Kyla Prattová všechny souhlasily s tím, že se znovu ujmou svých rolí. Nově příchozí do světa Dolittla jsou ostřílení herci Kevin Pollak a Jeffrey Jones, kteří představují inženýrské projektanty, kteří chtějí proměnit zvířecí les na sídliště. plus Lil Zane, který hraje Erica, nového přítele Charisse, starší Dolittleovy dcery. Jeho role vytváří to, co Carr označuje jako "setkání generací" . Carr spolupracoval s osmnáctiletým Lil´ Zanem na hudebním videu. "Přísahám, že jsem si myslel, že točím video s Beatles," vzpomíná Carr. "Běhali tam mladí lidé a pronásledovali ho." Stejně tak jako v roce 1998 , hodně humoru v novém filmu spočívá na hercích, kteří namlouvají zvířátka." Chtěli jsme hlasy, které mají svěží, rázný, břitký styl," poznamenává Davis. Steve Zahn, který namlouvá Archieho, fast-food - milujícího a partnerku hledajícího medvěda, byl nadšen myšlenkou, že bude pracovat na filmu, ve kterém hraje Eddie Murphy. "Eddie je legendou v komedii a je to skvělý herec," říká Zahn. "Je to někdo, jehož práci znám - s jehož prací jsem vyrůstal - a který mi pomohl namlouvat role, i když jsem byl v nahrávacím studiu sám." Ve filmu dále namlouvají Lisa Kudrow jako Ava, objekt Archieho citů: Phil Proctor, namlouvá roli opilé opice. Frankie Muniz a Mandy Moore namlouvají medvíďata. Michael Rapaport jako Joey, mafiánský mýval, Andy Dick jako Lennie , mafiánská lasička. Bob Odenkirk, Jamie Kennedy a David Cross jako šelmy psovité hledající terapii, Jacob Vargas jako frustrující chameleon, a Renee Taylorová jako rozjívená želva.
obrazek
Tento úžasný výčet doplňuje více než 250 čtyřnohých členů komparsu, představujících téměř sedmdesát různých druhů ze Severoamerické divočiny. Vlky, žirafy, vačice, mývalové, psi, a sovy, všichni shromáždění ve zvukových studiích společnosti Twentietch Century Fox, trpělivě čekají na svůj záběr a na režii Steve Carre nebo (svého vlastního trenéra). Ale jedno zvíře, které prožívá svůj filmový debut, stojí stranou. Tank, přes dva metry vysoký, 400 kilo vážící medvěd, který vyhrál mezi 50 konkurenty, kteří se ucházeli o roli Archie, zachránce ohroženého lesa. "Někdy bylo těžké, uvědomit si, že je to medvěd a ne člověk." říká Davis. Její trenér , Doug Seus, je hollywoodský veterán a jeden z nejváženějších krotitelů zvířat v oboru zábavního průyslu. Předtím, Seus trénoval Barta, dva metry sedmdesát vysokého, 750 kg těžkého medvěda, známého mezi svými fanoušky jako "medvědí John Wayne" , který hrál v mnoha filmech včetně "The Edge" a "Legends of the Fall." Tank je nástupce Barta, který podlehl v loňském roce ve věku 23 let rakovině. Přes mnohé výhody v hollywoodské hvězdné říši, včetně vlastního prostoru na parkovišti společnosti Fox, Tank ohromil herce i štáb svým "nehvězdným" chováním. "Tank je náturou laskavý, bezproblémový, roztomilý medvěd," poznamenává Seus. "Přijímá život takový jaký je: má ohromný přístup. Všichni medvědi jsou od přírody snadno zneklidněni, a Tank má tuto vlastnost také. Ale rychle to překoná."
obrazek
Tank a jeho medvědí kolegové obvykle reagují na potravu, včetně jablka, kuřat, mrkve a dokonce i na suchou psí stravu. Nicméně, jelikož Dr. Dolittle 2 se natáčel v podzimních a zimních měsících, kdy je medvědí metabolismus a apetit pomalejší, Seus a jeho tým, museli najít jiné metody jak přimět Tanka k akci. Po každém záběru, trenéři medvěda pochválili "chlapík." Ostatní členové filmového štábu se také zúčastnili tohoto procesu. "Tank dokončil záběr, pak seděl a ozýval se celý sbor pochvalných slov, který trval patnáct minut, "směje se Carr. "Kdyby se mě dostalo takového povzbuzení, byl bych prezident." K usnadnění Tankova výkonu, stejně tak jako k zajištění bezpečnosti herců (zvířecích i lidských) a filmového štábu, filmoví tvůrci nastolili něco co nazvali "medvědí způsob."

Vzhledem k tomu, že medvědi se snadno rozptýlí, a jsou vnímaví na pachy, byli členové filmového štábu požádáni, aby nepoužívali žádné kolínské vody, parfémy nebo voňavé deodoranty, a aby se nekoupali ve voňavém mýdle. Na place se nesmělo jíst a členové štábu byli varováni, aby nenosili v kapsách větrové pastilky ani žvýkací gumy. Pro několik záběrů Archieho, filmoví tvůrci použili animatronické animace, kterou ovládalo pět lidí. Ale většinou diváci na plátně uvidí Tanka a ostatní zvířata, rychle dodává Steve Carr. "Řekl bych nejméně devadesát procent jsou skutečná zvířata. Zvířecí pohyby patří k přírodě, ty nemůžete reprodukovat, ať se snažíte sebevíc." Carr velmi oceňoval zvířata a jejich schopnosti, ne-li jejich pracovní etiku. Hlavním rysem života na place při natáčení Dr. Dolittle 2, byla trpělivost. Více než padesát lidí, většina z nich zvířecí trenéři, byli stále po ruce, aby pomohli Carrovi dosáhnout dobrého zvířecího záběru. "Obrovské procento naší práce bylo čekání na zvířata, aby udělala to co mají nacvičené," říká Carr.A k tomu bylo zapotřebí velké trpělivosti.

O hercích

Eddie Murphy
obrazek Znovu se ujal role doktora, který rozumí řeči zvířat. Murphy zahájil svou kariéru, před 25 léty. V devatenácti letech si zahrál ve filmu Saturday Night Live, v roce 1980 a od té doby zaznamenal na stříbrném plátně úspěšnou kariéru. Jeho filmové tržby patří k těm nejúspěšnějším. K jeho mnohý titulům patří seriály "48 Hours," " Trading Places"," Coming to America" a "Policajt z Beverly Hills". V roce 1989 Murphy realizoval svůj režijní debut filmem "Harlem Nights". K němuž napsal scénář a hrál v něm, vedle Richarda Pryora a Redda Foxxe. V roce 1996 Murphy ztělesnil sedm různých postav v celosvětovém trháku "Zamilovaný profesor". Murphy hrál a produkoval úspěšnou komedii "Life", ve které také hrál Martin Lawrence. A hrál v úspěšné komedii "Bowfinger" spolu se Steve Martinem. Namlouval také postavičku Draka Mushu v animovaném filmu Mulan. Nedávno hrál ve filmu "Zamilovaný Profesor II: The Klumps spolu s Janet Jacksonovou a propůjčil svůj hlas spolu s Mikem Myersem a Cameronem Diazem do filmu Shrek.
Dále ho uvidíme ve filmu Pluto Nash a v současné době natáčí film "Showtime, s Robertem de Nirem. Murphy bude znovu pracovat s producentem Brianem Grazerem pro Universal a Imagine ve filmu "The Incredible Shrinking Man."

Kristen Wilsonová
Znovu se ujímá role Lisy Dolittlové, je první partnerkou Eddie Murphyho, která s ním bude hrát znovu. Narodila se a vyrostla v Massachusetts, kde trénovala jako baletka a čtyři roky vystupovala s Bostonským Baletem. Brzy na to se přestěhovala do New Yorku, kde hrála v "Tyson" a pak si zahrála svou první filmovou roli v "Bulletproof" .

Jeffrey Jones
Je nejvíc znám za svůj herecký výkon v roli hudbu milujícího císaře Josefa II ve filmu "Amadeus" a v klasickém ztělesnění frustrovaného ředitele školy ve filmu "Ferris Bueller s Day Off." Narodil se v Buffalo, New York, Jones začal hrát v přípravce na medicinu na Lawrence College ve Wisconsinu. Pak přešel na prestižní Guthrie Theater v Minneapolis , potom studoval London´s Academy of Music a Dramatic Arts, na stipendium. Dále hrál Jones v několika TV seriálech.

Kevin Pollak
obrazek Účinkoval za posledních deset let ve více než 30 filmech. Začátkem tohoto roku, hrál Pollak vedle Jennifer Lopezové ve filmu "The Wedding Planner," a ve filmu "3,000 to Graceland," s Kurtem Russellem a Kevinem Costnerem. Nedávno,jsme ho viděli v nadpřirozeném thrilleru "The End of Days" spolu s Arnoldem Schwarzeneggerem," a "The Whole Nine Yards" po boku Bruce Willise a Matthew Perry. S Jackem Lemmonem a Walterem Matthau hrál v kasovně úspěšném filmu "Dej si pohov, kámoši" a v jeho pokračování "Grumpier Old Men," Za jeho výkon ve filmu "The Usual Suspects" se u dostalo ocenění od the National Board of Review. Také hrál ve velmi úspěšném filmu Martina Scorsese "Casino", s Robertem De Nirem a Joe Pescim.

Raven - Symoné
Jedna z nejpopulárnějších dětských hereček. Vrací se k roli, kterou poprvé hrála v roce 1998 ve filmu Dr. Dolittle. Obdržela několik ocenění za výkony mladých hereček.

Kyla Prattová
Také se znovu ujímá role, kterou hrála poprvé v roce 1998 ve filmu Dr. Dolittle. Prattová hrála v celovečerních filmech a také ve více než tuctu televizních seriálů. K jejím nejnovějším filmům patří "Love and Basketball,"" One Night Stand" s Wesley Snipesem a Natassiou Kinski. Ve filmu "Mad City" s Johnem Travoltou a Dustinem Hoffmanem.

Lil ´Zane
Osmnáctiletý hudebník vydal nedávno svoje první album "Young World: The Future" v World Wide Entertainment / Priority. Narodil se v Yonkersu, ale od sedmi let vyrůstal v Atlantě. Lil´Zane debutoval ve filmu "Ten Vyvolený" po boku Seana Conneryho.

O tvůrcích

Steve Carr
Debutoval celovečerním filmem "Next Friday," pokračováním úspěšného trháku z roku 1995 "Friday", v obou hrál Ice Cube. Jeho hlavní činností byla režie a grafické zpracování mnoha hudebních video klipů a mnoha reklamních filmů.

John Davis
Jako prezident Davis Entertainment, předsedá mnohým filmovým a televizním společnostem, které za posledních dvanáct let vyprodukovaly téměř 60 filmů. Davis založil ve své společnosti tři oddělené divize. Filmovou, klasickou a televizní. Jeho filmová divize uzavřela v současné době produkční smlouvu se společností Twentieth Century Fox a spolu s dalšími dvěma divizemi má rozdělaných více než 30 projektů v různých významných studiích, stejně tak jako ve čtyřech nejdůležitějších televizních sítích.
Davis v nedávné době produkoval komedii "Heartbreakers" se Sigourney Weaver, Genem Hackmanem a Jennifer Love Hwittovou.
Další film v jeho produkci pro Fox je thriller "Behind Enemy Lines," ve kterém hraje Gene Hackman a Owen Wilson. Pro Regency, Davis produkuje komediální drama "Life, Or Something Like It, ve kterém hrají Angelina Jolie a Edward Burns. Davis produkoval v roce 1998 Dr. Dolittla, s Eddie Murphym. Mezi jeho další tituly patří "Out to Sea" (také pro Foxe), se skvělým komediální dvojicí Jack Lemmon a Walter Matthau. , blockbuster "The Firm" kde hrál Tom Cruise. "Dej si pohov, kámoši", který dostal cenu za nejlepší komedii roku. Jeho pokračování "Grumpier Old Men" , film, ve kterém se znovu objevila dvojice Jack Lemmon , což ocenila zejména starší divácká generace. Dále produkoval Foxů film "Courage Under Fire" s Denzelem Washingtonem a Meg Ryan, "The Chamber" filmové zpracování bestseleru Johna Grishama, ve kterém hraje Gene Hackman a Chris O Donnell.
"Daylight" ve kterém hraje Sylvestr Stallone. "Vodní svět " s Kevinem Costnerem a "Sám doma a bohatý" s Macaulay Culkinem. Davis produkoval mnoho dalších filmů jak pro kina tak pro televizi.

Larry Levin
Spolupracoval (s Nat Mauldin) na scénáři Dr. Dolittle. Kromě několika televizních titulů spolupracoval s Betty Thomas na dvou projektech: adaptaci knihy "The Dreyfus Affair", a na scénáři s názvem "Snatching Sinatra." Rovněž pracuje s producentem Donald De Linem na projektu u Paramountu.

Neil Machlis
Výkonný producent racoval ve stejné funkci na nedávno uvedeném filmu Twentieth Century Fox "Bedazzled" v režii Harolda Ramise a také produkoval komedii Mika Nicholse "What Planet Are Your From?" Předtím pracoval jako výkonný producent na Nicholsových filmech "Primary Colors," "The Birdcage," "Wolf" a "Postcards From the Edge". Machlis také pracoval na úspěšných komediích. Narodil se v New York City, absolvoval marketing na American University in Washington, D.C. Pak se vrátil do Washingtonu a pracoval pro jednu malou filmovou produkční společnost. Jeho první zaměstnání bylo zpravodajský kameraman v roce 1968 v Democratic National Convention v Chicagu.

Joe Singer
Založil v roce 1996 Joseph m.Singer Entertainment. Ta se stala velmi rychle jednou z nejúspěšnějších produkčních společností. K Singerovým filmům patří Dr. Dolittle s Eddie Murphym a slavné drama "Courage Under Fire." Mezi jeho další filmy patří "Daylight," "Dante s Peak," "Mercury Rising." Singer má také několik rozpracovaných projektů.

Daryn Okada
Zahájil svoji kariéru v šestnácti létech, kdy pracoval prakticky ve všech odděleních nízko rozpočtového nezávislého celovečerního filmu "Phantasm" v režii Dona Coscarelliho. (Který napsal i scénář).V roce 1990 pracoval Okada se Steve Minerem poprvé na televizním miniseriálu "Elvis."

William Sandell
Byl jmenován na cenu za skvělou výtvarnou práci na filmu "The Perfect Storm."

Craig P. Herring
Spolupracoval pětkrát s Haroldem Ramisem.
Vypracoval se po střihačském žebříčku od učně po asistenta. Stříhal Ramisův film "Analyze This" a "Bedazzled."

David Newman
Skládal hudbu k takovým filmům jako je "Bedazzled," "102 Dalmatinců" "Duets" "Zamilovaný profesor II: The Klumps," Bowfinger a mnoha dalším. Je členem proslulé Newmanovy rodiny skladatelů, do které patří Randy, Lionel a Alfred. Narodil se a vyrostl v Los Angeles. Absolvoval studium na University of Southern California.

Podobné filmy

Auta
(Cars) Sebevědomý červený sporťák Blesk McQueen je nejmladším šampiónem mezi závodními aut...
dnes 17.55
Nova Cinema
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže
(Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest) Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlom...
dnes 20.00
Nova Cinema
Vánoční Kameňák
Je advent a starosta Pepan má plné ruce práce s tím, aby s pomocí svého nového tajemníka M...
zítra 00.50
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 9. 12. 2021 Svátek má Vratislav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz