fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

67% 1575 hlasů
film / komedie, akční, krimi, USA, , 117 min., od 15 let
The Heat
Kinopremiéra v ČR a SK 1.8.2013, DVD a Blu-Ray od 13.11.2013 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:02Jedna by druhou nejraději zabila. Ale šéf jim to zakázal.
Upjatá a konzervativní zvláštní agentka FBI Sarah Ashburnová je špičková vyšetřovatelka, která při své práci vždy postupuje metodicky. Krom pověstné preciznosti však proslula i neskonalou arogancí. Prostořeká Shannon Mullinsová zase patří ke "skvostům.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pohodová buddycop komedie, která má dost prořízlou hubu a naštěstí postrádá typický toaletní humor.
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Drsňačky

Zvláštní agentka FBI Sarah Ashburnová a bostonská policajtka Shannon Mullinsová už nemůžou být odlišnější. Upjatá Sarah pracuje v New Yorku a doufá v další povýšení. Je ambiciózní, talentovaná, inteligentní a má detektivní schopnosti jako Sherlock Holmes. Je vždy a za všech okolností tou nejchytřejší ze všech a nebojí se to dát najevo. Kvůli tomu taky nemá ani rodinu ani přátele. Jen kolegy, kteří ji nesnáší. Oproti tomu svérázná Shannon vyrostla na ulicích Bostonu a umí střílet rovnou od boku. Pistolí i svou nevymáchanou pusou. A protože před nedávnem mimo jiné zatkla i svého bratra, tak ji pro změnu nesnáší její rodina. Tyto dvě představitelky zákona se prostě musí nevyhnutelně potkat - Sarah je totiž převelena do Bostonu, aby pomohla tamní policii vyřešit sérii brutálních vražd. A tak nastane nevyhnutelný střet nejen s bostonským podsvětím, ale i mezi představitelkami zákona, protože dostaly rozkaz, že spolu musí na případu spolupracovat. Potíž je v tom, že ani jedna z nich o takovou spolupráci nestojí. Sarah chce všem dokázat, že sama vyřeší velký případ, a Shannon zase nechce, aby pracoval někdo cizí a ještě takto nesnesitelný na "jejím území". Ale protože rozkaz je rozkaz, nakonec musí vytvořit detektivní dvojici a stát se parťačkami. Zatímco Sarah zjišťuje, že se jí hodí Shanonina pouliční chytrost, Shanon se naopak učí sebeovládání, aby se, dříve než někoho seřve nebo praští, aspoň nadechla. Když nakonec spojí své síly a postaví se brutálnímu drogovému magnátovi, postihne je překvapivá věc: přátelství.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Strávila jsem posledních 30 minut přemýšlením o tom, jakým způsobem Tě zabiju

Sarah Ashburnovou potkáváme ve chvíli, kdy doufá v povýšení, které ji vytáhne z její domovské základny v New York City do Bostonu, aby pomohla vyřešit záhadu, která se skrývá za několika vraždami. V cestě jí ovšem stojí drsná bostonská policajtka Shannon Mullinsová, která nezáří zrovna nadšením z toho, že FBI - a speciálně nafoukaná Ashburnová - strká nos do jejího rajónu. Ashburnová je rozhodnutá Mullinsové ten případ vyrvat, ale ta rozcuchaná, sprostá policajtka je soupeřem, který vzbuzuje respekt. Obě brzy zjistí, že mají společného víc, než si kdy dokázaly představit, včetně toho, že ani jedna nezapadá do standardní společnosti a dalších doplňkových schopností.

Dynamika dvojice Ashburnová-Mullinsová je podobná fyzikálnímu paradoxu formulovanému větou „Co se stane, když se setká nezastavitelná síla s nehybným objektem”. Jen je těžké tady rozpoznat, kdo je kým. Ashburnová je ambiciózní, talentovaná, chytrá a má schopnosti dedukce a intuice připomínající Sherlocka Holmese. Je vždycky tou nejchytřejší v místnosti a nestydí se dát to všem vědět. Sociálně neohrabaná Ashburnová nemá rodinu, přítele a dokonce ani přátele. Jejím jediným společníkem je kočka … která patří její sousedce.

„Ashburnová je jako agentka FBI tak dobrá, protože je pečlivá, tvrdohlavá a důkladná,“ říká Bullock. „Co se ale týká jakékoliv sociální interakce, je úplně neschopná. V usilovné snaze zakrýt tuto svoji slabost se stává ve své práci nesnesitelně arogantní. Ashburnovou lidé respektují, ale nemají ji rádi, protože není týmový hráč. Kdykoliv otevře pusu, lidé ztuhnou.”

Pokud se Ashburnová poněkud zklidní, Mullinsová jí ráda vyjde vstříc. Mullinsová, jak říká její představitelka Melissa McCarthy, je „přesně ten pes, který štěká, ale nekouše, přestože ve skutečnosti vlastně lidi bije” Mullinsová vyrostla na ulicích Bostonu a se zločinem (a jeho pachateli) bojuje stylem střelby od boku (a od pusy). Ona je tím „yang” k Ashburnové „yin”.

Ashburnová se ráda dostává lidem do hlav; Mullinsová je do ní radši praští. Není překvapující, poznamenává režisér Paul Feig, že dynamika mezi Ashburnovou a Mullinsovou je zpočátku nepřátelská, protože „Ashburnová chce prokázat své schopnosti tím, že vyřeší velký případ, ale Mullinsová nechce Ashburnovou na své půdě. Mullinsová neustoupí. Naopak - je zvyklá, že lidé ustupují jí.”

Ashburnová je tedy donucena pracovat s Mullinsovou, ale speciální agentka FBI nakonec zjistí, že pouliční chytrost její nové parťačky může být přínosem v jejich snaze vyšetřit konkrétní kriminální případ. „Během té doby, kdy se od Mullinsové učí spoléhat víc na svůj instinkt a na intuici a méně na rozumový kalkul, vyleze Ashburnová ze své ulity, otevře se novým způsobům myšlení a stane se lepší agentkou,” říká Feig.

Zároveň se ale Mullinsová učí od Ashburnové, jak si osvojit trochu sebeovládání a také zhluboka se nadechnout předtím, než někoho rozmlátí na kaši. A potom se stane něco naprosto neočekávaného. „Dělali jsme si z toho legraci, ale Drsňačky jsou svým způsobem milostný příběh,” říká McCarthy. „Mullinsová a Ashburnová spolu nejdřív bojují, potom to překonají a nakonec je společná práce těší. To dává komedii srdce. Nikdo se nechce dívat na dva hloupé lidi, kteří dělají špatně svoji práci. Ale Ashburnová a Mullinsová jsou společně víc než jen součtem jejich individuálních schopností, takže jim nakonec fandíte.”

Jejich začínající přátelství pramení zejména z toho, že ani jedna nezapadá do normální společnosti, ale podle Feiga je to možné hlavně proto, že jsou obě skutečně dobré v tom, co dělají. „S těmito typy postav, tedy se silnými ženami zkoušejícími nalézt své místo ve světě, pracuji opravdu rád. Ashburnová a Mullinsová do toho zapadají, protože jsou obě ve své práci skvělé, obě pro svou kariéru hodně obětovaly a nedělají kompromisy.”

Jakkoliv jsou postavy a situace humorné a neskutečné, Feig trval na jejich autenticitě. „Když se chce někdo stát policajtem pochůzkářem nebo brilantním agentem FBI, který na sebe bere ty nejtěžší úkoly, musí být tak trochu tvrďákem. Může mít obavy a strach, ale někde hluboko uvnitř musí mít to „něco”, co ho dělá výjimečným a oddaným této práci. Mullinsová a Ashburnová tyto kvality mají.”

„Mullinsová a Ashburnová jsou naprosto odlišné, ale spojuje je to, že svou práci berou velmi vážně,” souhlasí McCarthy. „Jejich osobnosti možná jejich kariérní postupy poněkud brzdí, ale jejich schopnosti mluví samy za sebe. Jejich vzájemný respekt přeroste do přátelství.”

obrazek
Drsňačky: začínáme

Drsňačky jsou prvním zfilmovaným scénářem Katie Dippold, která píše pro televizi komediální seriály jako např. Parks and Recreation a MadTV. Základem filmu byla láska Dippold k filmům o policejních parťácích. Měla mnoho favoritů, ale vybrala si akční komedii z roku 1986 Se strachem v zádech v hlavních rolích s Billym Crystalem a Gregorym Hinesem jako vtipnými chicagskými policajty. „Vždycky jsem měla ráda tento typ filmů,” říká Dippold, která nedávno slíbila napsat pro režiséra Paula Feiga další komedii. „Postavy a herci neustále vypadali, jako když se úžasně baví.”

Záliba Katie Dippold v policajtských komediích se stala základem pro scénář, který nakonec svým humorem a srdcem překročil hranice žánru. Feig byl ze scénáře nadšený a prohlásil, že je „jedním z nejvtipnějších, které jsem kdy četl.” „Když dodáte nějaká prsa, postavíte tenhle žánr na hlavu,” vtipkuje Bullock. „Asi lidi překvapí, co prsaté ženské dokáží.”

Když filmař oznámil Katie Dippold, že Drsňačky budou jeho dalším filmem, začínající scénáristku to doslova vyvedlo z míry. „Myslela jsem, že si ze mě někdo vystřelil,” přiznává Dippold. „Přišel mi email, že se mnou chce jít Paul na oběd. Když jsem si to přečetla, nebyla jsem několik minut schopná slova. Potom jsem si řekla, že to je asi vtip.”

„Ano, to je Katie,” přikyvuje producent Jenno Topping. „Neuvěřitelně skromná a opravdová.” S první verzí scénáře v ruce začal Feig obrovskou rychlostí pracovat na obsazení filmu. V tom mu pomohla jasná představa o tom, jak by měl jeho „tým snů“ vypadat. „Vždycky jsem byl velkým fanouškem Sandry Bullock a jak jsem četl scénář, běželo mi hlavou prostě okay, Ashburnová je Sandra. Ashburnová se projevuje jako ona. Sandra je velmi zábavná jak ve filmech, tak ve skutečném životě. Je sebevědomá a bezvadná, ale také zvyklá věci analyzovat až to může působit komicky, což se mi líbí. A takhle jsem si postavu Ashburnové představoval.”

„Sandra dodala příjemnou svěžest něčemu, co mohlo být velmi nepříjemnou postavou,” dodává Katie Dippold. „Umí působit dojmem výborné studentky a je v tom vážně skvělá.” A McCarthy poznamenává, že „Sandra je výtečná, zábavná a trochu ujetá. Skvěle jsme spolu ladily.”

Nebylo potřeba velkého přesvědčování, aby Bullock na účast v Drsňačkách kývla. Byla velkou fanynkou filmu Ženy sobě a chtěla pracovat s jeho režisérem, Paulem Feigem. „Když jsem se dívala na Ženy sobě, zažívala jsem ty vzácné chvíle, kdy jsem si říkala, že tohle je člověk [Feig], s kterým chci pracovat, protože víte, že vás udělá lepším - a že on je tím, kdo dokáže z Drsňaček udělat něco nezapomenutelného.”

Do role Mullinsové nehodlal Feig obsadit nikoho jiného, než svou hvězdu z Žen sobě, Melissu McCarthy. „V Ženách sobě byla Melissa mojí hrdinkou,” říká. „Zhruba po přečtení 15 stran scénáře Drsňaček mě napadlo obsadit právě ji. Scénář, který byl už tak neuvěřitelně legrační, se stal desetkrát vtipnějším, když jsem to četl s představou Melissy jako Mullinsové.“

„Melissa se té role zhostila s takovou vervou, že vás to šokuje,” pokračuje Feig. „Je těžké uvěřit, že uvnitř té postavy je Melissa.” Chemie mezi Bullock a McCarthy byla zřejmá od první chvíle. „Když jsme měly první společnou čtenou zkoušku, dělaly jsme s Melissou ty samé obličeje, obě najednou,” vzpomíná Bullock. „Máme rozdílný rytmus, ale společně fungujeme výtečně. Sešly jsme se v tolika věcech; je to něco, co jsem nikdy nemyslela, že na takové úrovni zažiji.”

Síla dynamiky dvojice Bullock-McCarthy, která byla od počátku evidentní, inspirovala další dolaďování scénáře. „Na konci první čtené zkoušky bylo zřejmé, že se Sandy a Melissa ve svých postavách pěkně uvelebily, a bylo na Katie Dippold a na mně, abychom vzali všechen ten půvab a kouzlo, dodali to do scénáře - a nechali ty ženy skutečně vzlétnout,” říká Feig.

Dippold se účastnila natáčení Drsňaček a přicházela s novými vtípky a drobnými změnami. „Běžně povoluji improvizaci,” dodává Feig, „ale vždycky musíte začít s perfektním scénářem.”

Podle Dippold bylo celé natáčení velmi uvolněné. „Sandy a Melissa vzaly to, co bylo na stránce a udělaly to ještě humornější, než jsem si dokázala představit,” říká. Jejím favoritem je scéna, kdy Mullinsová obviňuje svého nadřízeného, že nemá varlata, když odmítne její požadavek, aby Ashburnovou z případu vyhodil. „Melissa se chopila jediné řádky scénáře ‘Neviděl někdo kapitánovy koule?’ a proměnila to v něco velkolepého.”

<>Obrázek nenalezen<> Trochu fyzična (neboli... Chceš hrát o svůj šourek a varlata? Tak pojď, prohraj!)

„Už dva měsíce tluču lidi; je to velmi očistné,” vtipkovala Melissa McCarthy v průběhu natáčení Drsňaček. Oblíbeným terčem Mullinsové je Rojas, drobný dealer a pasák, kterého hraje senzace YouTube Spoken Reasons (alias John A Baker Jr.). Během prvního setkání hodí Mullinsová na prchajícího podvodníka meloun. Tento výjimečný zásah ukazuje odhodlání a bleskové reakce Mullinsové - a nastaví laťku bezbřehému humoru celého filmu. „No řekněte, kdo po někom hodí vodní meloun?” ptá se nevěřícně Spoken Reasons.

Vzduchem plachtící meloun je jen začátek Rojasových problémů s Mullinsovou a nakonec i s Ashburnovou. Zatímco od něj získávají informace, pobídnou Ashburnová s Mullinsovou nešťastného Rojase ke spolupráci…tím, že ho nechají viset volně z balkónu. Herecký výkon mladého umělce byl umocněn faktem, že skutečně visel tři patra nad zemí, připoután pouze speciálním drátem, který ho držel ve vzduchu.

Feig velmi ocenil, že Spoken Reasons souhlasil s tím, že se nepoužije green-screen nebo CGI. „Nikdy nehrál v žádném filmu a udělalo na mě dojem, když chtěl natočit tu scénu tak, aby byla co nejautentičtější. Nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo by prostě přišel poprvé před filmovou kameru a plnil tak mistrovsky pokyny.”

Zpracovávání kriminálních živlů je jen částí komických scén filmu. Mezi nejhumornější scény patří ta, ve které to Ashburnová s Mullinsovou rozjedou v bostonské putyce, kde se nad sklenkou nakonec spřátelí. „Pravdou je, že jsme pečlivě připravovali choreografii celé scény … celé ty tři a půl sekundy,” tvrdí McCarthy. „Nemůžeš tady dělat choreografii,”dodává Bullock, „protože to musí vypadat co nejstupidněji.”

Právě improvizace dodala natáčení zábavu a šmrnc. „Melissa má fantastické pohyby,” říká Bullock. „Když jsem ji viděla tancovat, věděla jsem, že budeme velkými kamarádkami.” McCarthy dodává: „Jo, pohyby, to já zvládám - ovšem postrádám schopnost to zastavit.”

Mullinsová je na akce všeho druhu připravena v oblečení ve stylu trochu hip-hop a trochu Patti Smith, a vždy s nezbytnou vestou na sobě - funkční („aby měla kam strkat všechny věci,“ říká Feig) a zároveň pohodlnou. Ashburnová, zapnutá, upnutá a veleúspěšná, je zahalená v kostýmku, pod kterým má cosi, co Mullinsovou dokonale zmátne: stahovací kalhotky. Když Ashburnová vysvětluje módní ignorantce Mullinsové, k čemu stahovací kalhotky slouží, šokovaná policajtka vykřikne: „Co by tak, k…a, mohlo vypadnout?”

obrazek
Všechno to pochází z rodiny

Pevně sešněrovaná Ashburnová není jedinou noční můrou Mullinsové, která si musí také poradit se svou nekontrolovatelnou rodinou. Poté, co uvězní svého vlastního bratra za obchodování s drogami, je Mullinsová exkomunikována ostatními členy jejího klanu z jejich řad, včetně její matky, otce, čtyř bratrů a dokonce i jejich partnerek. Feig vysvětluje: „Mullinsová zatkla svého bratra a poslala ho do vězení, aby ho zachránila - jde vlastně o jakýsi druh nařízených lázní. Ale pro zbytek rodiny je to neodpustitelná zrada a tím zrádcem je ona. Je to velmi semknutá rodina, ale mají hodně zajímavý způsob, jakým to prokazují.”

A k tomu všemu si představte, co se stane, když Mullinsová přivede Ashburnovou do smršti, kterou je rodinný oběd Mullinsových (sestávající z kuřecích nuget /neboli „nugetek” jak říkají této pochoutce/, hrnce zelených fazolí a studené mísy). Slova jako „zničení” a „vykuchání” ani zdaleka nepopisují to, co Ashburnová podstoupí dřív, než se vůbec posadí. „Jsou to verbální jatka,” definuje to McCarthy. „Přijít do místnosti plné členů rodiny Mullinsových je jako vejít přímo do náruče tasmánskému čertu,” líčí Bullock. „Nemáte na výběr, pouze chytáte útoky. Nemůžete nic říct; můžete pouze reagovat. Nemůžete to vrátit, protože by vás bez mrknutí oka podřízli.”

„Herci, kteří hrají rodinu Mullinsové, nebyli nic míň než naprostí géniové,” pokračuje Bullock. „Mohli jste namířit kameru na kohokoliv z nich a dostali jste skvělý příběh.”

„V podstatě jsme se všichni spolčili proti Ashburnové,” uvádí k tomu komik Bill Burr, který hraje bratra Mullinsové, Marka. „Fakt jsme se do toho pořádně obuli. Bylo to jako nějaká šílená soutěž, kdo dokáže říct přímo do tváře Sandry Bullockové neomalenější věc.”

Petera, dalšho bratra Mullinsové, hraje Joey McIntyre a Nate Corddry je mladší sourozenec Nate. Věrná stoupenkyně pořadu Saturday Night Live Jane Curtin, a Michael Tucci představují rodiče celého toho šílenství, přítelkyně bratrů hrají Jessica Chaffin a Jamie Denbo.

Většina těchto herců skutečně pochází z Bostonu, což dodalo scéně zábavnost a opravdovost. „Je tam cosi spojeného s jejich přízvukem a přístupem,” přemítá Feig. „Pro mě to celé je jakousi ‘třešničkou na dortu’ celého natáčení.”

Právě potřeba schopnosti herců zabydlet se ve svých postavách vedla k tomu, že si Feig udělal na tuto „třešničku” svůj vlastní casting. „Paulův casting je kombinací instinktu a paměti,” říká Topping. „Tak strašně miluje komedii, že do sebe vstřebává všechno - filmy, stand-upy, televizi - aby objevil, kdo dělá něco zajímavého. Neustále hladoví po nových komediálních hlasech.”

Na komediálnosti filmu se významnou měrou podílejí i Demian Bichir jako Ashburnové nařízený kapitán Hale a Marlon Wayans jako agent FBI Levy. Bichir, který nedávno získal nominaci na Oscara za svůj výkon ve filmu Za lepší život, a který září v dramatickém televizním seriálu „The Bridge” si vychutnával své scény s Bullock. „Ashburnová dovádí Halea k šílenství,” vysvětluje herec, „ale myslím, že ji zároveň povzbuzuje, aby uspěla.”

Agent FBI Levy Marlona Wayanse má, jak to sám nazývá, pro Ashburnovou „cosi”, „ale ona je tvrdým oříškem.“ Wayans, který hrál mimo jiné ve Scary Movie, ovšem tvrdí, že pokud má někdo na to, to dokázat, je to právě Levy.

Město Boston hraje ve filmu také důležitou úlohu a stejně jako další produkcí vybrané lokace včetně staré Boston Herald building a zavřené policejní stanice „vypráví příběh o městě,” říká výtvarník Jefferson Sage. „Všechno to byly nádherné budovy.”

Podobné filmy

Špatnej polda
(The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans) Nicolas Cage v roli zkušeného, ale drogov...
dnes 21.55
ČT2
Vetřelci vs. Predátor 2
(Aliens vs. Predator - Requiem) Na Zemi havaruje vesmírné plavidlo s nepřátelskými Vetřelc...
dnes 22.05
Prima Cool
Kazišuci
(Blockers) Leslie Mann, John Cena a Ike Barinholtz se náhodně dozví z komunikace svých dce...
dnes 22.30
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 10. 4. 2021 Svátek má Darja
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz