fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 473 hlasů
film / animovaný, dobrodružný, komedie, fantasy, Belgie, , 85 min.
Thunder and the House of Magic
Kinopremiéra v ČR 9.10.2014 v SK 16.10.2014, DVD od 7.10.2015 Bontonfilm

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:20Připravte se na magická dobrodružství!
Opuštěný kocourek Bouřka se jednoho deštivého dne ukryje v tajuplném domě starého kouzelníka, kde bydlí také celá řada nevšedních bytostí ze světa fantazie. Ale ne každý je nadšený příchodem nečekaného hosta. Králík Jack spolu s myškou Maggie udělají všechno proto, aby kocourka vyhnali. Situace se ještě zhorší, když kouzelník skončí v nemocnici a jeho chamtivý synovec využije šanci, aby dům prodal. Kocourek se nevzdává a rozhodne se spolu s novými kamarády jejich kouzelný dům zachránit.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Kam se hrabe Kozí příběh. Pro děti fajnovka, co neurazí. 65%
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dům kouzel

Hrdinou dobrodružného pohádkového příběhu Dům kouzel je zrzavý kocourek Bouřka, který najde útočiště v domě starého kouzelníka Lawrence, kde žijí další zvířátka i oživlé hračky. Na rozdíl od laskavého starého pána nejsou někteří ze starousedlíků příchodem nového přírůstku nadšeni. Králík Jack a myška Maggie by Bouřku nejraději vyštvali. Vše se změní, když se kouzelník ocitne v nemocnici a dům chce prodat jeho chamtivý synovec. Zvířátka i hračky se pod vedením Bouřky spojí a zmobilizují své síly, aby nekalé akci zabránily, což se u každého potencionálního kupce podaří. Vše dobře dopadne a Lawrence se vrátí a opět vystupuje.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> ,,Dům kouzel je inspirovaný 12 minutovým 4D filmem Strašidelný dům. Byla to filmová atrakce, při které si diváci mohli naplno užít kino ve formátu 4D. Po Sammyho dobrodružstvích a Sammyho dobrodružstvích 2, jsme hledali námět na celovečerní pohádku, tehdy nás zaujal již zmíněný 4D snímek. Šlo o krátký film, ze kterého bylo potřeba udělat ucelený delší příběh. Prvních deset minut Domu kouzel vizuálně připomíná některé pasáže z původního 4D filmu, který vznikl před deseti lety.” říká režisér a producent Ben Stassen.

,,Zpočátku jsme zvažovali název Strašidelný dům, ale slovo “kouzelný” se k filmu hodilo mnohem víc, protože dům patří kouzelníkovi a postavičky ožívají díky kouzlům. Proto jsme se nakonec rozhodli pro Dům kouzel. Děti se nemusí bát, film není vůbec strašidelný, právě naopak. Dokonce i ve scéně, kdy potenciální zájemce o vilu vyběhne vylekaný ze dveří křičíc: ‘V tom domě straší!’, je zábavná, protože dětský divák ví, že všechno nastražil kocourek Bouřka a jeho přátelé.” dodává Ben Stassen.

O animaci

,,Dům kouzel představí velké množství nejrůznějších postaviček. Dohromady je jich 50 a každá z nich je ručně nakreslena. Celý proces vyžadoval precizní přípravu. Zkoušeli jsme různé styly a výtvarná provedení. Třeba u kocourka jsme chtěli vytvořit něco mezi koťátkem a dospělým kocourem. To vyžadovalo hlavně z hlediska proporcí použití vícero možností k dosáhnutí požadovaného efektu.” říká druhý z režisérské dvojice, Jérémie Degruson.

,,Taky jsme dělali skici postaviček a zejména u těch záporných jsme si to naplno užívali. U postavy Lawrence jsme zkoušeli najít herce, který by nám posloužil jako předloha. Já osobně jsem si vybral Pierra Richarda. Připadal mi jako archetyp starého pána s rozcuchanými vlasy. Kdyby byl Dům kouzel hraný film, určitě bychom obsadili Pierra Richarda do role Lawrence!” dodává s úsměvem Degruson

obrazek
O hudbě

,,Měl jsem štěstí, že se mi podařilo navázat oboustranou spolupráci se skladatelem Raminem Djawadim. Dělal hudbu už k mému prvnímu filmu Cesta na měsíc 3D,” říká Ben Stassen. “Od té doby spolupracoval na známých televizních seriálech jako třeba Prison Break a Hra o trůny. Také na filmech Nepřítel pod ochranou s Denzelem Washingtonem, Pacific Rim nebo Hotel Transylvánie. Navíc složil hudbu ke všem mým ostatním projektům. Ramin Djawadi má úžasný cit pro komponování filmové hudby, což je při animovaných pohádkách nesmírně důležité. Musíte vytvořit všechno od začátku do konce. Nejsou tam herci, kteří by se filmu ujali a vnesli do něj část své osobnosti,” pokračuje Stassen. ,,Při animáku začínáte s bílou obrazovkou, není tam světlo, zvuky ani hudba. Všechno musíte vytvořit. Je proto důležité mít někoho, jako je Ramin, někoho, kdo dokáže zkomponovat výstižný hudební podklad, který odráží povahu jednotlivých postav a jejich momentální náladu. Ať už jde o komerční skladby, ke kterým jsme koupili práva nebo skladby pro orchestr, máte jen dvě možnosti. Buď hudbu vytvoříte před tím, než začne proces animace nebo až úplně na konci, když je film hotový. Jestli máme scénu, která se odehrává v hudebním rytmu, musíme mít nejprve hotovou hudbu. Například scéna, kdy kocourek příjde domů, kouzelník ho srdečně uvítá a v dobré náladě pustí z gramofonu baletní hudbu. Celé tři minuty všichni tancují v rytmu hudby. Je zřejmé, že při této scéně musela nejprve vzniknout hudba, ke které byl dodatečně udělán obraz. Když začnete pracovat na soundtracku, umíte přesně odhadnout scény, kde se hodí písnička a zbytek doplníte filmovou hudbou podle obrazu. Ramin Djawadi prožil dva měsíce ve svém nahrávacím studiu. Podíval se na jednotlivé scény, zkomponoval k nim hudbu a ta buď zafungovala nebo ne. Hudba musí být dokonale zesynchronizovaná s obrazem,” dodává.

obrazek
Obyvatelé domu kouzel

Bouřka
Bouřka je roztomilý kocourek, kterého jednoho dne vyhodí na ulici. Hledá úkryt před bouřkou, když najednou natrefí na Dům kouzel. I přes námitky nevrlého králíka a stěžující si myšky, se náš malý hrdina zanedlouho stane miláčkem kouzelníka, který v domě bydlí. Později, když ho ostatní obyvatelé příjmou mezi sebe, získá odvahu a sebedůvěru. Společně zažijí nevídaná dobrodružství kolem záchrany jejich milovaného Domu kouzel.

Lawrence
Hbité zamávání hůlkou a kouzlo je na světě! Představujeme Vám Lawrence alias Magického Lorence. Jako by tenhle svérázný kouzelník s dobrosrdečným úsměvem ani nepocházel z naší planety. Myslíte si, že je starý? Mýlíte se! Je pln energie a vynalézavosti malého dítěte. Bydlí ve světě fantazie Domu kouzel, který je plný zvířat a různých živých věciček. V magickém světě tohoto veselého iluzionisty se vždy najde místo pro nováčka, zejména když jde o kocourka, který ani na chvíli nezaváhá vystrčit drápky na obranu svého nového pána.

Maggie
Drobná Maggie má vždy co říct. Nikdy si neodpustí nějakou tu stížnost, mrzutost nebo vyvolání sporu. Maggie je nejlepší kamarádka králíka Jacka a společně tvoří opravdu dokonalou dvojici. Je maličká, prchká a dokonce i trochu nesmělá. Časem zjistí, že Bouřka je odvážný a připravený čelit jakékoliv výzvě, jen aby všechny v Domu kouzel ochránil.

Jack
V Domě kouzel má Jack rozhodující slovo. Žije tam už mnoho let a nějaký malý kocour bez domova ho přeci nevyvede z míry! Jacka respektují všichni obyvatelé domu a ať se mu to líbí nebo ne bude si muset zvyknout na to, že Bouřka je součástí jejich velké rodiny a nakonec by ho vlastně byla škoda.

Kiki
Kiki přestaň už štěkat! Tahle malá čivava se projevuje neúnosně hlasitě vždy, když má strach. Od té doby, co je Kiki přesvědčen, že v Domě kouzel straší, má ještě větší nedůvěru k jeho obyvatelům… Možná kromě kocourka Bouřky, toho by byl totiž možná ochoten i bránit, kdyby přišlo k nejhoršímu.

Edison
Edison je takové malé sluníčko. Je to příjemný a přátelský chlapík, jakého jen tak někde nenajdete. Pokud se s váma skamarádí, je to přátelství na celý život. Můžete se na něj spolehnout, že vám posvítí i v té největší tmě a s odhodláním si to vyřídí s každým nezvaným hostem.

Šéfkuchař
Šéfkuchař to umí s jídlem lépe než kdokoliv jiný. Je jedničkou ve výrobě palačinek všeho druhu a králem kuchyně Domu kouzel.

Podobné filmy

Thor
Trvalo mnoho let, než ve své říši nastolil vládce bohů Anthony Hopkins křehký mír. Jenže j...
dnes 11.40
Nova Cinema
Neohlížej se, jde za námi kůň
Dětská komedie o bratrech Skořepových, pilných a vytrvalých sběračích starého papíru. Ve s...
dnes 14.25
Nova Cinema
Vítr v kapse
Čerství průmyslováci se zapojují do pracovního procesu a získávají zkušenosti, které jim š...
dnes 15.55
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 3. 8. 2021 Svátek má Miluše
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz