fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 694 hlasů
film / western, akční, dobrodružný, USA, , 126 min., od 12 let
DVD od 24.10.2012 a Blu-Ray od 18.9.2013 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:04Slavný americký western o dvojici odvážných pistolníků, kteří se navzdory všem osobním obtížím postaví bandě zlotřilých padouchů terorizujících malé texaské městečko.
Do městečka El Dorado, kde je šerifem J. P. Harra, přijíždí muž jménem Thorton. Dostal nabídku, aby spolupracoval s jistým Bartem Jasonem. Šerif Thortona zná, a tak se ptá, co tu Thorton hodlá dělat. Poté Thortonovi vysvětlí, že Jason je darebák, který se snaží nezákonným způsobem získat studnu na pozemku, patřícím početné rodině MacDonaldsových, takže Thorton Jasonovi spolupráci odmítne. Při odjezdu z města se však situace pořádně zamotá - Thorton narazí na jednoho z MacDonaldsových synů, který po něm začne střílet, a Thorton mladíka těžce zraní...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu El Dorado jako kvalitní hollywoodský western rozhodně nezklame. John Wayne hraje klasického dobrodružného borce se srdcem na pravém místě, Robert Mitchum zase krásně zvládá ožralého pobudu s odznakem šerifa a nedaleko za nimi je James Caan, který už v jedné ze svých prvních filmových rolí předvádí charisma a velký potenciál. Jenže i přes kvality filmu jsem se během sledování nemohl zbavit pocitu deja vu. A aby taky ne, když jsem o pár měsíců dřív viděl Rio Bravo, vedle kterého působí El Dorado skoro jako remake. Drsňák Wayne na správné straně zákona? Je to tam. Nalitý šerif/zástupce snažící se získat ztracenou důstojnost? Samozřejmě. Mladý nováček hnaný pomstou? Komická postava zmateného staříka? Uhlazený záporák podnikatel s tlupou banditů? Ano, ano a zase ano. Dokonce se tu opakují i celé scény, jako pronásledování záhadného střelce do nepřátelského baru nebo zabarikádování šerifovy stanice a následné propuštění rukojmí. Je škoda, že se tvůrci nevydali originálnější cestou a přestože si tenhle film stále zaslouží vysoké hodnocení, jeho účinek už není tak silný, jako u o 7 let staršího díla. Pokud jste Rio Bravo ještě neviděli, tak si tenhle kousek jistě naplno užijete, ale nedoporučuji oba filmy zhlédnout brzy po sobě.
Všechny komentáře k filmu 9+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu El Dorado

<>Obrázek nenalezen<> Do texaského městečka El Dorada přijíždí hlavní postava příběhu, zkušený pistolník Cole Thornton, kterého si chce najmout místní zbohatlík, rančer Bart Jason. Ke svému překvapení se tu setká nejen s Maud, která ho miluje, ale také starým přítelem, šerifem Japeem Harrahem. Od Jasona se vzápětí dozví, že si ho chce najmout, aby odstranil Harraha, který mu jako odhodlaný strážce pořádku stojí v cestě k záměru získat násilím pozemky s vodou, které patří rodině poctivých MacDonaldových. Pochopitelně odmítne, cestou z jeho ranče se však dostane do konfliktu s MacDonaldovým synem Lukem a smrtelně ho zraní. Sám je vzápětí ze zálohy postřelen jeho sestrou Joey. O dva měsíce později se Cole dozvídá, že šerif Harrah z nešťastné lásky zcela propadl alkoholu a zabijákům tak nic nebrání v tom, aby odstranili MacDonalda a jeho rodinu.
obrazek
Přestože kulka uvízlá v Coleho těle tlačí na páteř, čímž způsobuje krátkodobé ochrnutí, rozjede se pistolník do El Dorada, aby pomohl příteli a splatil dluh MacDonaldově rodině. Přidá se k němu nezkušený mladík Mississippi, kterému Cole před nedávnem zachránil život. Postará se o přítele, ze které se opravdu stala opilecká troska, a pomůže mu opět se vzchopit, když Jasonovi zabijáci těžce zraní dalšího MacDonaldova syna, aby tak vyprovokovali rodinu k odvetě a mohli ji za pomoci dalších najatých zabijáků zlikvidovat. Cole, Harrah společně s Mississippim a starým zástupcem šerifa Bullem úspěšně zakročí. Zneškodní muže, kteří na MacDonaldovy střílejí ze starého kostela a zatknou Jasona. V rozhodujícím okamžiku však Colemu nakrátko ochrne ruka s pistolí, čehož využijí Jasonovi muži a získají zpět svého chlebodárce.
obrazek
S ním v čele zajmou nejstaršího MacDonaldova syna Saula a chtějí ho vyměnit za pozemky s vodou. A tak se Cole s přáteli opět vydává do akce, aby jednou provždy nastolil v El Doradu zákon a pořádek.


Podobné filmy

Jurský svět: Zánik říše
(Jurassic World: Fallen Kingdom) Na ostrově Isla Nublar se probudila tamní sopka a dinosau...
dnes 15.00
Nova Cinema
Mars útočí!
(Mars Attacks!) Stovky létajících talířů z Marsu míří k Zemi. Americký prezident a jeho tý...
dnes 22.25
Nova Cinema
Ještě větší lhář
(Bigger Fatter Liar aka Big Fat Liar 2) Kevin je nadaný student střední školy, který má vš...
zítra 11.40
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 12. 5. 2021 Svátek má Pankrác
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz