fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 82 hlasů
film / komedie, drama, Československo, , 99 min.
DVD od 5.9.2012 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:10Hořká komedie o stárnoucím seladonovi, mladých dívkách a promarněných životech, které nelze vrátit.
Hlavní postavou je "Faun", který se v zajetí této paniky dostáva k neustálému vybičování svých smyslů, aby ještě stihl, co se stihnout dá. Má strach ze smrti, ze zesměšnění a je hnaný obavou, aby sa neuštval. Snaží se osvěžit své síly priblížením se k mládí, ale s panikou zisťuje, že se mu už nevyrovná a že mu už ani nerozumí...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Věra Chytilová a její adaptace povídky Jiřího Brdečky o chlípníkovi středního věku a jeho erotické touze. Rukopis této jedinečné režisérky je i zde zřejmý a tak jako obvykle někoho učaruje, někoho pohorší. Příběh má zajímavou myšlenku, které se tu málokdo všimne. Zoufalý boj se stářím. “Vždyť já vypadám ještě jako chlapec!”, zde zazní z úst Fauna v plné naději a zároveň zoufalství. Život protéká mezi prsty tak rychle, že se člověk pomalu nestačí ani pořádně rozhlédnout. “Ještě jsem nic neudělal!” Výtvarná stránka filmu koresponduje s příběhem a smyslně ho doplňuje. Podzim života takový jaký je. Lidská vrásčitá kůže jako kůra stromu a k tomu šelestění žlutooranžových listů. "A já pořád co mi to tlení připomíná: Vůně mýho dětství!" Stáří zkrátka přijde rychle a život tak dostane zcela jinou barvu. Touha je však stále silnější. "Panebože, dej, ať se dneska zamiluju a ať je to ta pravá!" Jak říká jedna kritika: ´Věra Chytilová je režisérka, jež si nikdy neodpustí mísit psychologické podhoubí s filmovou hrou kamery, střídat komiku i tragiku s absurdnem tak, že vytváří nadpozemsky přízemní realitu v jejímž světle jsou fauni odhaleni jako šašci paběrkující s tím málem, co životu dali.´ A tak se jedná o film vyjadřující vše jak mluveným slovem, tak i obrazem. Jiří Suchařípa v hlavní roli předvedl vynikající herecký výkon. Takových příležitostí měl dostat víc.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Faunovo velmi pozdní odpoledne

<>Obrázek nenalezen<> Faun, křestním jménem Karel, má všechny špatné vlastnosti, které jen mohou ženy na mužích objevit. Je ješitný, sobecký, samolibý, zbabělý a poněkud infantilní slaboch a snob, který chce jen brát a dostávat. Není schopen skutečného citu a ženy pouze zneužívá, zcela lhostejný k tomu co ony cítí, očekávají nebo si myslí. Žije v pečlivě udržovaném půdním bytě na Malé straně v Praze, pracuje v podniku zahraničního obchodu a myslí jen na svá milostná dostaveníčka. Jediné čeho se zestárlý svůdce mladých dívek děsí, je stáří. Snad právě proto se snaží "urvat" od života co ještě jde a bezhlavě se vrhá do každého potenciálního milostného dobrodružství, které se kolem něj mihne. Ať už je to zkušená Vendula, extravagantní Tereza nebo mladičká Petra, spolužačka dcery jeho přítele Josefa. Teprve díky řadě neúspěchů a hořkých proher, kdy jediným výsledkem jeho milostných pokusů je výsměch, si začne uvědomovat, jak marné a bláhové je jeho počínání, jak marný, prázdný a zbytečný byl jeho život.


Podobné filmy

Můj kamarád drak
(Pete's Dragon) Řezbář Robert Redford povídá dětem ze sousedství o drakovi, který žije hlu...
dnes 09.20
Nova Cinema
Přikázaný směr jízdy
Každý začátek je těžký! Vladimír Menšík a Jaromír Hanzlík v komedii o jednom svérázném uči...
dnes 09.50
ČT1
Ponožky
Jednou v životě si povyrazit! Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1981). Hrají: Z. Řehoř,...
dnes 14.20
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 22. 6. 2021 Svátek má Pavla
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz