fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    

79% 126 hlasů
animovaný / fantasy, Česká republika, , 100 min.
Kinopremiéra v ČR 28.11.2002, DVD od 3.11.2003

Režie: ,
Herci: ,

Ocenění: 2002, Český Lev, Výtvarný počin (M. Velíšek, P. Poš)


Ukázka
01:16Nejen hlas a jedinečné vypravěčské umění Jana Wericha, který namluvil na gramofonovou desku mezi lety 1960 - 1967 své pohádky z knížky FIMFÁRUM, daly základ pro pentalogii loutkových filmů dlouhou cca 90 min. Pohádkami se prolínají ty nejpitoresknější postavy jako stvořené k výtvarné i herecké karikatuře.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu No, možná se to velké většině lidí zdá vtipné, pěkné nebo prostě dobré, mně ale vůbec ne. Opravdu se mi to vůbec nelíbilo, postavičky byly docela strašidelné. Brrr. Doufám že už to nikdy neuvidím. Asi to má dobrý základ (knihu), já ale asi nejsem pravá osoba, která by to ocenila.
Všechny komentáře k filmu 22+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Fimfárum Jana Wericha

obrazek
Fimfárum
...Měsíček svítil a na mělčinách to šplouchal. Ryby se třely. Hřbetní ploutvičky se nad vodou tetelily...a nad tím vším sedí Čochtan na vrbě a usmívá se. Prst na rtech, kývá na kováře a šeptá: "Tiše! Řekou proudí láska... chceš něco?" "Fimfárum chci," povídá kovář. "Jestli chceš rybám kazit svatbu, ty nemehlo..." "Nechci, Fimfárum chci" a kovář se mu zase svěřil. "To neznám," povídá Čochtan, "co by to mohlo bejt, to mě samotnýho zajímá." "Čerti vědí, co to může bejt," povídá kovář. "No vidíš, když čerti, tak čerti, ty jednoho znáš, zeptej se ho! ..."

obrazek
Lakomá Barka
...Nic nesplete člověka tolik jako jméno vesnice. ...Řekli by jste Dejvice, dej více! Tam se asi lidé předhánějí v rozdávání. Vůbec ne. Škrtili, škudlili a byli krkouni. ...Nejlakomější držgrešle ze všech byla Barka, farářova kuchařka a to bylo všem známo. Nejenom že schraňovala šlupky od buřtů a šila z nich záclony... A téhle Barce povídá farář: "Co kdybychom to druhé prase dali...". "Ani pomyšlení...!". "Počkej, Barko! Myslil jsem na učitelovic, mají tolik dětí a nám jeden čuník stačí." ...Je zajímavé, že přibližně v téže chvíli učitel došel k podobnému závěru: "Já mám hladovejch krků jako píšťal u varhan a na faře jsou dva vepři a dva lidi." Dlouze se zamyslel a...

obrazek
Až opadá listí z dubu
Když někdo nechce udělat, co se na něm vyžaduje, obyčejně to odbude tím, že řekne až naprší a uschne. A nebo udělá dlouhý nos a řekne tůdle!... Znám jednu vesnici za sedmi serpentinami a devíti rigoly na jih od Prahy, kde v podobném případě říkají až opadá listí z dubu. První to tam řekl sedlák Čupera, to už je hodně dávno. A já vám povím, jak a proč se tam to rčení zavedlo...

obrazek
Splněný sen
Jistý Loudal z Radětic se neustále hádal se svou ženou. "Sázet na čísla je nemrav nemravná, i když to císař pán z potřeby podporuje!" jen se rozhlídni kolem sebe!" křičela a mávala rukama, takže z dálky připomínala větrnej mlýn. "Skrz střechu teče, omítka se drolí, podlahy žere houba, protože všechno prosázíš." "Však já se jednou trefím!" Konejšil ji i sebe Loudal. "A pak si koupím vinohrad. Jen si vzpomeň, co mi stará cikánka prorokovala!"..."Já musím ty numera vsadit." "Nic takovýho. Sen je sen, probudíš se je den..."

obrazek
František Nebojsa
"Každej jsme ňákej, ale takovej, jako je můj syn František, je málokdo. ...Sílu má jak bejk, ale mám s ním starost. Neumí se bát." ..."Jak to? Neumí se bát, čeho?... Snad by jste nechtěl mít syna strašpytla?"... "Co vás nemá! Von se nejen vůbec nebojí, von ani neví, co je strach. Porád se mne ptá, táto, co je strach? Ukažte jak se bojíte, já se to naučím." ..."A zkusil jste ho vystrašit?" "Předloni. Švagr, hejtman u dělostřelců přivezl zvlášť na to petardu až z Terstu. Kluk seděl a četl si Orbis pictus. Zapálili jsme tu petardu za zády, vokno to vyrazilo, Frantovi to sedřelo na zádech kazajku a chytla podlaha." "A co von?" "Povídal, táto co je to za hluk, a četl dál." "To je vo mrtvici," pravil hospodský. Chvilku se přihlouple usmíval a pak vyhrkl: "Jestli umíte držet hubu, tak vám toho kluka naučím bát..."

O tvůrcích

Aurel Klimt
Vystudoval Katedru animované tvorby na Filmové a televizní fakultě Akademie muzických umění v Praze. Nejprve se věnoval kreslené animaci, posléze v ateliéru Radka Pilaře videoartu a od třetího ročníku pod vedením tvůrce slavných "Medvědů od Kolína" profesora Břetislava Pojara pixilaci a loutkové animaci. Během studií na sebe výrazně upozornil již svými prvními filmy a jeho jméno proniklo na mezinárodní festivaly. Za svou tvorbu získal vysoká domácí i mezinárodní ocenění, včetně nominace na studentského Oskara. Od dokončení školy pracuje především na svých autorských filmech, ale realizoval i divadelní představení nebo televizní znělky. Na svých filmech, ale i ostatních projektech si zajišťuje scénář, střih, animaci, režii, technologii (scénografii) a většinou i námět.

Vlasta Pospíšilová
Absolvovala Vyšší školu uměleckoprůmyslovou v Praze, kde se specializovala na loutkářství a scénické výtvarnictví. Po ukončení studia byla v roce 1956 přijata jako asistent animátora do Studia loutkového filmu v Praze (nyní Krátký film Praha, a. s., Studio Jiřího Trnky). Zde pod uměleckým vedením Jiřího Trnky získala, při přípravě celovečerního loutkového filmu "Sen noci svatojánské", základ pro svou profesi. Z těchto zkušeností poté čerpala a vycházela z nich při celé své další práci. Na filmech "Archanděl Gabriel a Paní Husa" a "Kybernetická babička" pracovala již jako samostatný animátor. Dále spolupracovala na dlouhé řadě filmů loutkových, ploškových a experimentálních i na kombinaci hraného a animovaného filmu. Vytvořila např. loutku - dvojníka živého herce v televizním seriálu "Pan Tau" (režie J. Polák).

Martin Velíšek
Absolvent ateliéru sklářského výtvarnictví na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (1983-1989). Svou volnou tvorbou skleněných plastik, obrazů a kreseb (od roku 1987) zaujímá na mnohých výstavách, které každoročně pořádá, širokou veřejnost nejen u nás, ale i ve světě. Vedle volné tvorby je M. Velíšek známý i jako autor filmové animace a ilustrátor knih. Právě zde se mu výborně otevírá prostor pro jeho specifický smysl pro absurdní humor, který vnáší do svých děl především vyprávěným příběhem.

Petr Poš
Absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (1958-1962) - ateliér filmové a televizní grafiky profesora Adolfa Hoffmaistera. Po ukončení studií získal stáž na Královské akademii v Bruselu (prof. Dewint). Dále působil tři roky na VŠUP v Praze jako asistent profesora Jágra. Pracuje v oblasti reklamní grafiky, ilustrace, výstavního designu. Za dobu své výtvarné činnosti vytvořil zhruba třicet ilustrovaných titulů a čtyřicet plakátů pro bývalou UPF a plakáty pro komerční účely, za něž získal. řadu čestných uznání.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 26. 2. 2021 Svátek má Dorota
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz