fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 1188 hlasů
film / science fiction, USA/Japonsko, , 115 min.
Final Fantasy: The Spirits Within / Fainaru fantaji / Gaia: Final Fantasy
Kinopremiéra v ČR 2.8.2001

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:03Kompletně počítačový film na motivy slavné série videoher, natočený samotnými tvůrci této série.
Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivnýcha bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží...
Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Průlomový snímek a bohužel komerčně neúspěšný. Ale za pokus to stálo. První pixelový animovaný film bez živých herců, který obrazově vyniká v každičkém detailu do této doby nevídané a ve snaze o co nejrealističtější animaci. Ve své době fenomenální, ale jak doba pokročila, přeci jen ještě v mnoha ohledech krapet topornější. Příběh na poli sci-fi a fantasy je však složitější na pochopení a to je zřejmě hlavní důvod k propadu. Když je moc psychologie a filozofie spojené s pomalejším tempem, nikdy to nedělá dobrotu. Každopádně děj ohodnotí snad je příznivci tohoto žánru, neboť po obsahové stránce nelze nic vytknout. A spojení s videohrou? No, raději o tom ani nepolemizovat.
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Final Fantasy: Esence života

Je rok 2065. Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivných bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží...
Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi. Final Fantasy: Esence života je film, který popírá všechno, co bylo dosud natočeno. Diváci se ocitají v hyperrealitě, kterou umožňuje počítačová technologie CGI.


O natáčení

obrazek
Times Square se noří do tmy. Všude kolem jsou barikády proti vetřelcům z vesmíru. Na všem leží smrt jako stín. Aki věří, že lidské vlastnosti jako odvaha, odevzdání se a láska mohou zachránit planetu Zemi... Nic z toho se však neodehrává na scéně. Vítejte do digitálního světa, kde počítačová grafika a animace dosahují takových hranic, které divákům umožňují takovou míru imaginace jako nikdy předtím. "Na rozdíl od jiných filmů postavených na základě počítačových her, má Final Fantasy: Esence života originální příběh a postavy," vysvětluje producent Jun Aida. "Přineslo to však tolik komplikací, že by bylo jednodušší angažovat živé herce. Jenže my jsme chtěli vyzkoušet úplně nový žánr a nové postupy při natáčení filmu. A to by s živými herci nebylo možné." Přípravné práce k filmu proto trvaly několik let. Film však nevznikl v Hollywoodu, ale na tropické Havaji. Ve studiu Square´s Honolulu pracují nejlepší světoví grafici na nejnovějších počítačích Silicon Graphic Imagery a GG softwaru. Právě v tomto snímku jsou vidět nejnovější trendy v CGI.

Studio, kde Final Fantasy vznikal zabírá několik pater v budově Harbor Court v centru Honolulu. Pracuje zde asi 200 lidí. Sešla se zde řada talentů z celého světa. Ti samí počítačoví grafici pracovali na Godzille, Matrixu a Titaniku, někteří z nich jsou bývalí animátoři od Disneyho. Dveře hlídají bezpečnostní kamery a vejít se dá pouze po zadání elektronického kódu. Většina grafiků pracuje na dvou až třech monitorech v místnostech se zatemnělými okny. Stěny pokrývají ručně kreslené scénáře či pečlivě vypracované detaily - například kresba pokožky nebo struktura vlasů lidských postav, nebo futuristické detaily z kosmu. Další část studia sídlí v budově blízko známého místa zvaného Diamond Head. Speciálně školení herci a akrobati tu v přiléhavých trikotech tráví hodiny tím, že ztvárňují komplikované akční sentence. Během tohoto procesu je herec oblečený do trikotu se sedmatřiceti bílými terči a simuluje lidské pohyby. Šedesát speciálních kamer přenáší tuto akci na obrazovku počítače. Tím vzniká předobraz digitálního herce.
Tyto podklady dostávají odborníci v Harbor Court. Jsou to trojrozměrná schémata lidského těla v pohybu. Na ty se pak "obléká" holá kůže či textilie, dodělávají se výrazy obličeje. Dbá se na detaily vlasů a záhybů látek. "Technicky je vytvoření opravdových lidských emocí tím nejtěžším problémem," říká režisér Sakaguchi. "Přivést tyto objekty k životu znamená napodobit lidský pohyb, vlasy, oblečení. Kdyby se to mělo animovat ručně, zabralo by to strašného času. Na druhou stranu jsou naši herci vždy včas na place a dbají pokynů režiséra," dodává s úsměvem.

obrazek
Studio, kde Final Fantasy vznikal zabírá několik pater v budově Harbor Court v centru Honolulu. Pracuje zde asi 200 lidí. Sešla se zde řada talentů z celého světa. Ti samí počítačoví grafici pracovali na Godzille, Matrixu a Titaniku, někteří z nich jsou bývalí animátoři od Disneyho.
Dveře hlídají bezpečnostní kamery a vejít se dá pouze po zadání elektronického kódu. Většina grafiků pracuje na dvou až třech monitorech v místnostech se zatemnělými okny. Stěny pokrývají ručně kreslené scénáře či pečlivě vypracované detaily - například kresba pokožky nebo struktura vlasů lidských postav, nebo futuristické detaily z kosmu. Další část studia sídlí v budově blízko známého místa zvaného Diamond Head. Speciálně školení herci a akrobati tu v přiléhavých trikotech tráví hodiny tím, že ztvárňují komplikované akční sentence. Během tohoto procesu je herec oblečený do trikotu se sedmatřiceti bílými terči a simuluje lidské pohyby. Šedesát speciálních kamer přenáší tuto akci na obrazovku počítače. Tím vzniká předobraz digitálního herce.
Tyto podklady dostávají odborníci v Harbor Court. Jsou to trojrozměrná schémata lidského těla v pohybu. Na ty se pak "obléká" holá kůže či textilie, dodělávají se výrazy obličeje. Dbá se na detaily vlasů a záhybů látek. "Technicky je vytvoření opravdových lidských emocí tím nejtěžším problémem," říká režisér Sakaguchi. "Přivést tyto objekty k životu znamená napodobit lidský pohyb, vlasy, oblečení. Kdyby se to mělo animovat ručně, zabralo by to strašného času. Na druhou stranu jsou naši herci vždy včas na place a dbají pokynů režiséra," dodává s úsměvem.

O produkci

obrazek
Snímek Final Fantasy: Esence života natočil Hironobu Sakaguchi podle původního scénáře Ala Reinerta a Jeffa Vintara. Hlasy postavám vytvořeným na počítači propůjčili v originále Alec Baldwin, Steve Buscemi, Peri Gilpin, Ming-Na, Donald Sutherland a James Woods.
Film zahajuje éru digitální kinematografie: poprvé se lidské city simulovaly na počítači a poprvé technologie CGI nahradila živé herce. "Když jsme se rozhodli použít počítačovou technologii CGI, bylo nám jasné, že jí budeme muset přizpůsobit kameru, zvláštní efekty i akce na scéně. Ale to nejdůležitější, čeho jsme tím mohli dosáhnout, je vytvoření lidských postav počítačem," říká režisér Hironobu Sakaguchi. "Chtěl jsem vytvořit bohatou podívanou, plnou jednoduchých emocí, na základě dobrodružného vyprávění. Režisér se netají tím, že inspiraci k natočení filmu mu poskytla série interaktivních počítačových her. Mohl si tak realizovat svůj sen vytvořit pomocí počítačové grafiky a nejlepších herců novou formu zábavy."Příběh je původní a postavy kompletně vytvořené na počítači," pokračuje režisér. "Vždycky jsem chtěl spojit technickou dokonalost interaktivních her s filmovými vizuálními efekty. Final Fantasy: Esence života je první krok k uskutečnění tohoto snu." První počítačová hra série Final Fantasy vyšla již v roce 1987 a od té doby vzniklo dalších osm pokračování.

<>Obrázek nenalezen<> Některé projekty CGI vytvářejí fantastické, barevné virtuální světy, které jsou alternativní realitou. Jiné pouze děsí tím, že do našeho reálného světa zasazují jiné lidi, věci a místa. Final Fantasy: Esence života jde svou cestou objevování reálného i fantaskního světa. "Myslíme si, že tento snímek je něco úplně speciálního," říká ředitelka Columbia Pictures Any Pascalová. "Je to speciální forma animace, kterou diváci dosud neviděli." Hrdinkou této digitální podívané je Aki, krásná a talentovaná virtuální herečka, kterou vytvořil tým počítačových grafiků a jejich výkonné stroje.

O tvůrcích

Hironobu Sakaguchi
Od roku 1986 se podílí na rozvoji společnosti Square Co. Ltd. Vytvořil počítačové hry, kterých se prodalo více než 40 miliónů kusů. Série Final Fantasy se prodalo dalších 30 miliónů kusů.

Motonori Sakakibara
Narodil se v Tokiu a vystudoval architekturu. Začínal jako animátor v televizi. Do Square studia přišel v roce 1995, aby se podílel na Final Fantasy VII, nejprve jako šéf animátorů a potom režisér.

Jun Aida
Pracuje ve Square studiu v Honolulu. V roce 1994 produkoval film Street Fighter: Poslední boj, který na celém světě vydělal asi 100 miliónů dolarů.

Podobné filmy

Wild Wild West
Pistolník Will Smith a šerif-vynálezce Kevin Kline musejí zadržet zločince, který plánuje ...
dnes 12.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Mumie
(The Mummy) Brendan Fraser a Rachel Weisz nevědomky oživí mumii velekněze. Zlo bylo uvolně...
dnes 14.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Jsem číslo čtyři
(I Am Number Four) Mimozemšťan John tají svou totožnost, aby se vyhnul smrtelnému nebezpeč...
zítra 06.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 31. 3. 2020 Svátek má Kvido
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz