fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

68% 1396 hlasů
film / thriller, drama, USA, , 154 min., od 15 let
The Firm
DVD od 17.1.2001 Hollywood

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:28Místo nadějného místa u zavedené firmy čeká mladého právníka smrtelně nebezpečná past.
Mitch je mladý ambiciózní právník. Dostává místo u prestižní mezinárodní advokátní společnosti. On i jeho žena jsou vřele přijati a cítí se jako v ráji. Tento pocit jim však nevydrží dlouho. Mitch postupně odhaluje temné pozadí celé firmy. Tom Cruise a Gene Hackman v hlavních rolích napínavého thrilleru.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je zázrak,že tak dlhý film dokázal po celý čas udržať napätie.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Firma

<>Obrázek nenalezen<> Hlavní postavou napínavého příběhu z právnického prostředí je mladý absolvent elitní univerzity Mitch McDeere, který si z velké nabídky míst zvolí malou, ale zavedenou firmu specializující se v Memphisu na daňové záležitosti. Přestěhuje se s manželkou Abby do pěkného domku, který jim poskytne firma a zpočátku všechno vypadá skvěle. Všichni se k nim chovají skvěle, dostane se jim ujištění, že firma klade důraz na rodinný život a Mitch dostane k dispozici mercedes. Jenže velmi záhy se začnou vynořovat první mráčky. Starší zkušený právník Avery Tolar, který Mitche dostane na starosti, zavalí mladého právníka prací, takže ten se vrací domu stále později a stále více unavený. Navíc mu neznámí muži naznačí, že ve firmě není něco v pořádku, protože za nevyjasněných okolností zahynuli už čtyři její právníci.
obrazek
Mitch se o nich pokusí něco zjistit, ale jejich spisy jsou zablokované. Svěří se s obavami bratrovi, který je ve vězení kvůli zabití v hospodské rvačce a ten ho pošle za svým známým, soukromým detektivem Eddie Lomaxem. Ten slíbí,m že se pokusí něco zjistit, dřív než to však stihne, objeví se dva muži a zastřelí ho. Jeden z mužů, který Mitche varoval mu řekne o smrti detektiva. Je to agent FBI a zavede ho za svým nadřízeným Voylesem, který mladému právníkovi vysvětlí jak se věci mají. Firma pracuje pro chicagskou mafiánskou rodinu Morolto. Vyhlédne si vždy schopného mladého právníka, zahrne ho komfortem a tím si ho zavářže, o několik let později, když už právník nemůže couvnout, zasvětí jej do skutečnosti. Pokud se právník přece jen pokusí vycouvat, mafie ho prostě odstraní. FBI firmu sleduje již několik let, nemá však důkazy.
obrazek
Ty má podle Voylese obstarat Mitch, pokud se chce zachránit. A nemá prý moc času, protože firma prý velmi rychle přijde na to, kdo si najal zabitého detektiva. Mitch, který získá pomocnici v Tammy, milence zabitého detektiva, se rozhodne jednat.


Podobné filmy

Naposledy spolu
(The Keeping Hours) Mark a Elizabeth mají svatbu na zahradě svého domu. Slaví s rodinou, p...
dnes 22.00
Nova Cinema
WikiLeaks
(The Fifth Estate) Jak daleko lze zajít v odhalování pravdy? Americko-belgický film o muži...
dnes 23.35
ČT2
Andělé a démoni
(Angels & Demons) Na proslulého symbologa Toma Hankse se obrátí ředitel elitního švýcarské...
dnes 23.50
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 10. 5. 2021 Svátek má Blažena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz