fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 1581 hlasů
film / komedie, akční, dobrodružný, science fiction, USA, , 102 min., od 12 let
Galaxy Quest / Captain Starshine / GalaxyQuest
DVD od 1.10.2001

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:45Seriál skončil, dobrodružství teprve začíná...
Komedie Galaxy Quest rozvíjí vtipný a zajímavý nápad: jak by se asi zachovali ti, jejichž tváře jsou důvěrně známé z televizních obrazovek a jsou diváky obdivováni pro mimořádné osobní hrdinství a schopnost rozhodovat se ve stresových situacích. Představují hrdiny, kteří jsou doslova nabiti znalostmi a zkušenostmi, jež běžnému smrtelníkovi prostě unikají. Jenže ve skutečnosti jsou to jen lidé. Před kamerou dokázali své role sugestivně interpretovat, ale když dojde na lámání chleba, tedy na skutečnou cestu do vesmíru, promění se v hrstku egocentrických, žárlivých jedinců, jen sotva schopných sebemenšího rizika.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vynikající parodie, ke které jsem se, žel bohu, dostal až jako k uctění památky Alana Rickmana, který tady je mimochodem ze všech herců nejlepší. Naprosto geniální parodie Star Treku, která je vtipná, nenudí, má spoustu vynikajících hlášek (viz Rickman) a hlavně je skvěle napsaná a zahraná, a na které je vidět, že to ty herce fakt bavilo a užili si to. A taky aby ne, protože málokterý film (natož parodie) je tak cool, jako Galaxy Quest, který je geniálně prošpikován mnoha úžasnými odkazy. Pro milovníky Star Treku (a neje pro ně) naprostá povinnost, protože nejen, že mu dává totálně na prdel, ale zároveň ho uctívá tak, jako nic jiného. Nejlepší parodie s nejlepšími kulisami a efekty. A navíc je tam Alan Rickman, který je fantastický a geniální a navíc v jedné ze svých nejlepších rolí. Čest jeho památce. Při Grabhtarově kladivu, tohle fakt nemá konkurenci! A ty záběrečné úvodní titulky byly jen úžasnou třešinkou na lahodném dortu. 100%.
Všechny komentáře k filmu 24+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka, Oficiální stránka (ČR)    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Galaxy Quest

obrazek
Nejsou astronauty ... pouze je hraji v televizi. Po čtyři sezóny, od roku 1979 do roku 1982, posádka lodi NSEA Protector oblékala své uniformy do vzrušujících a často i nebezpečných misí ve vesmíru. Pak byl jejich seriál zrušen. Po téměř dvaceti letech, hvězdy již klasického sci-fi seriálu "Galaxy Quest" jsou stále oblečeni ve svých kostýmech a účinkují na nejrůznějších setkáních sci-fi fanoušků, jež na ně nemohou zapomenout. Někteří z nich však jejich seriálová dobrodružství berou příliš vážně ...
Thermiáni, mimozemšťané z planety Klatu Nebula, zaměnily televizní seriál Galaxy Quest za historický dokument. Přistávají na Zemi, aby požádali Komandéra Petera Quinciho Taggarta a jeho posádku o pomoc v boji proti zlým a velmi skutečným nepřátelům.
Bez scénáře, bez režiséra a bez ponětí o tom, jak se cestuje doopravdy vesmírem, se herci stávají aktéry představení svých životů, aby se stali hrdiny, tak jak si to o nich myslí Thermiáni.
obrazek
Režie se ujal Dean Parisot (Home Fries), který získal Oscara za svůj krátký film The Appointments of Dennis Jennings. Scénář napsali David Howard a Robert Gordon, podle námětu Davida Howarda.
Na filmu se dále podíleli kameraman Jerzy Zielinsky, výtvarnice Linda DeScenna, kostýmní výtvarník Albert Wolsky. Zvláštní efekty pro film vytvořil Stan Winston (Jurský park) a Bill George.

"Příběh televizních herců, kteří jsou lapeni v seriálu na tisíce pokračování, sebou nese velmi komický potenciál," říká jeden z producentů filmu. "Když jsem četl scénář, často jsem se nahlas smál, reakce herců a ironie příběhu mi připadaly velmi zábavné."
Dean Parisot, poznamenává: "Příběh je založen na jednotlivých postavách, kdy herci v našem filmu mají najednou šanci uskutečnit to, co zatím jenom hráli v televizním seriálu a stát se skutečně svými seriálovými postavami. Máte tu přehlídku egocentrických, žárlivých a sobeckých herců, kteří jsou najednou posláni na skutečnou misi do vesmíru a je velmi komické, že jsou to jediný lidé z planety Země, kteří by měli splnit tak velký a náročný úkol - zachránit Thermiány."


O filmu

obrazek
Tým specialistů ze studia ILM je rovněž zodpovědný za exteriéry vesmírné lodi NSEA Protector a dalších lodí, které se ve filmu objevují. Jako první vidíme vesmírnou loď v jednom dílu ze 70. let a bylo pro tým z ILM docela těžké, vyrobit vizuální efekty tak, aby vypadaly právě jako ze 70. let. "Muselo to vypadat, že jde o speciální efekty ze seriálu 70. let s matnými liniemi, vybledlými barvami apod. 'Skutečný' Protector postavený Thermiány je pak doslova mistrovské dílo," říká Bill George.
Výtvarnice Linda DeScenna měla podobný úkol týkající se interiéru vesmírné lodi NSEA Protector, který zabral pět ateliérů ve studiu Warner Hollywood. Skutečná loď musela vypadat jako replika té ze seriálu, takže naše motto bylo replikovat, nevynalézat." uvádí DeScenna.
Filmaři vydedukovali, že Thermiáni byli barvoslepí, takže většina barev je monochromatických, laděných do různých odstínů šedé.
Pro záběry ze 70. let, výtvarnice DeScenna, kameraman Zielinski a režisér Parisot hledali inspiraci u obdobných seriálu z té doby. Během natáčení sekvencí jakoby z let 70., si celý štáb užil dost legrace. "Říkal jsem podobné věci jako, pojďme to udělat více kýčovité, ať ten speciální efekt vypadá hůř....bylo to bláznivé", směje se režisér Parisot.
Jedním z nejnáročnějších úkolů, bylo pro filmaře najít místo pro natáčení mimozemské planety, kde se vyskytují Berylliové koule, které posádka potřebuje pro opravu své kosmické lodi. "Nakonec jsme objevili ideální místo v Utahu, jmenuje se to Goblin Valley. Je to národní park se spoustou unikátních skal," říká Parisot.
Natáčení bylo pro celý štáb velmi náročné, díky vysokým teplotám, všudypřítomnému písku a velmi špatné dostupnosti celého místa. "Nosit gumovou masku a bavlněný kostým na místě jako je Goblin Valley je skutečná zkouška výdrže," říká Rickman. "Ale je to úžasné místo!"
Součástí natáčení, byly i průzkumy a výzvědy na skutečných sci-fi setkáních, konaných po celých Spojených státech. Alan Rickman k tomu uvádí: "Myslím, že je fajn, když se lidé po té, co se vrátí z nějaké nudné práce obléknou do kostýmů a jdou si někam hrát na hrdiny. Bůh ví, že to je to, co já dělám vlastně celý život."
"Je to jako být znovu dítětem," dodává Allen. "To je i důvod proč miluju filmování."
"Pro mě," říká Weaverová, "bylo natáčení velmi pozitivním zážitkem a velkou zábavou, doufejme, že se diváci budou rovněž dobře bavit."

O obsazení

obrazek
Herci, jako hvězdy seriálu Galaxy Quest, herci jako hvězdy filmu Dream Works Galaxy Quest měli příležitost zahrát si co by mohlo být téměř považováno za trojroli, postavy ze seriálu ze 70. let, herce předvádějící své bývalé postavy v letech 90. a konečně své alter ega, která musí sehrát důležitou roli a splnit tak očekávání při skutečné vesmírné výpravě.
Tim Allen, je jedním z nejpopulárnějších komediálních herců, představuje Jasona Nesmithe, herce, který byl hvězdou v roli Komandéra Petera Quincy Taggarta v televizním seriálu Galaxy Quest. Allen k roli řekl: "Chtěl jsem si zahrát v podobném typu filmu a scénář Galaxy Quest se mi velmi líbil. Jsem velký fanda Science Fiction a vždycky jsem chtěl pilotovat vesmírnou loď. Koneckonců, kdo by nechtěl?"
Allen byl po sedm let hvězdou TV seriálu Kutil Tim a byl rovněž se svou postavou neustále spojován. Rozumí tak proto velmi dobře své postavě ve filmu, která stále svou roli bere vážně a je s ní i v soukromí spojována. "Můj hrdina je dobrák a snílek, který věří tomu, že je to skvělé být přirovnáván a ztotožňován s televizní postavou. I když se věci zvrtnou, nakonec celou civilizaci zachrání a to je vlastně to, co já dělám pořád...a jsem v tom i velmi dobrý," žertuje Allen.
Parisot dodává: "Když byl seriál zrušen, byl tím asi nejvíc zklamán právě Jason, který už dále nemohl být tím skvělým Komandérem, a proto když najednou dostane příležitost stát se znovu "velkým hrdinou" a řídit skutečnou vesmírnou loď, neváhá a skočí po této příležitosti. Během filmu se do sebe zahleděná postava Komandéra stále více učí sebeobětování a pokoře. Zjistí jaké je to být hrdinou...ne jenom si na hrdinu hrát v televizi."
Jednu z hlavních postav filmu hraje Sigourney Weaverová. Již před tímto filmem si zahrála v komedii s názvem Working Girl a cestování vesmírem je hračkou pro hvězdu filmů o Vetřelcích. Diváci budou ale možná tentokrát překvapeni jejími blond vlasy v roli Gwen DeMarcové. V televizním seriálu Galaxy Quest hraje Gwen Poručíka Tawny Madisonovou, jejíž rolí v posádce se zdá není nic jiného, než po palubním počítači opakovat jeho hlášky. V příběhu chce Gwen být více důležitá a zastávat jinou funkci v posádce lodi, protože když skutečně tenkrát hrála v seriálu, v hantýrce štábu byla pouze "roštěnka".
"Myslím ze Gwen byla velmi frustrovaná tím, že ji nikdy nebrali v seriálu příliš vážně," říká Weaverová. "Myslím, že pro ni je největší příležitostí během jejich skutečné mise to, že ji ostatní začnou brát vážně, a že i ona sebe začne brát vážně."
"Na scénáři se mi moc líbilo, že je to příběh lidí, kteří mohou zachránit vesmír, i když neumí nic jiného, než zmáčknout knoflík a odříkat text ze scénáře. Je to jako by mě zavolali z NASA, abych jim pomohla zneškodnit nějakou vesmírnou obludu, protože jsem hrála ve filmech, kde jsem to dělala," směje se Weaverová.
NASA by ji pravděpodobně nezavolala, ale filmaři byli nadšeni obsazením Weaverové do role Gwen. Do filmu přinesla i jedno vylepšení své vlastní postavy a to byly blond vlasy. "Přemýšlela jsem, jaká byla asi v tu dobu představa o ideální ženě. Myslím, že blond vlasy a urostlá postava je právě to, jak by měla vypadat." Zbytek štábu a herců si však nemohl pomoct od dojmu, že změna vlasů měla na Sigourney i jistý vedlejší účinek. "Nemyslím si o blondýnkách nic špatného, ale něco se s ní stalo vždycky, když si tu blonďatou paruku dala na hlavu," poznamenává Parisot. Weaverová to uvádí na pravou míru: "Ano, je pravda, že se mi trošičku zatočila hlava a připadala jsem si trošku mimo, ale nebylo to jenom v těch blond vlasech, ale celkově ten kostým a vše kolem na mě mělo jistý vliv..."
Dalším členem posádky, který prošel unikátní transformací byl Alan Rickman, který hraje Alexandera Dana. Slavný Shakespearovský herec, Dane je navždy spojován se svou rolí v televizním seriálu Galaxy Quest - Dr. Lazarus, napůl člověk, napůl mimozemšťan z planety Tev'Meck. "Alexander odstartoval svou kariéru, když přijal nabídku na roli v tomto seriálu, ale stal se tak navždy obsazován do obdobných rolí," říká Parisot. "Už nikdy se nemůže vrátit k Hamletovi, je uvězněn ve své roli a proto má depresi, kdykoli si oblékne svůj seriálový kostým."
Pro Rickmana to byla první role ve sci-fi filmu. Filmem byl nadšen od prvního okamžiku co začal číst scénář. "Je vždycky dobrým znamením, když při čtení scénáře vás to nutí stále otáčet stránky a číst, já jsem je stále otáčel a smál se. Film má chytrou a vtipnou myšlenku, navíc velmi dobře zpracovanou."
Jako rodilý mimozemšťan má jako jediný z celé posádky zvláštní masku, kterou mu přichystali specialisté ze studia Stana Winstona. "Myslel jsem, že je důležité, aby maska byla natolik dobrá, aby přesvědčila Thermiány, kteří věří, že jsme skuteční, ale aby byla zároveň trochu ujetá v tom smyslu, aby bylo znát, že si ji nasazuju sám," říká Rickman.
Rickman rovněž svou masku použil jako hereckou metodu, jak uvedl Parisot: "Chtěl, aby mu ta maska byla nepříjemná a aby mu tak pomohla ke kýženému hereckému výrazu, totiž, že svou roli nenávidí....a to se opravdu povedlo."
Do týmu posádky NSEA Protector patří rovněž Tony Shalhoub jako Fred Kwan, který hraje Strojníka Chena, dále pak Daryl Mitchell jako Tommy Webber. Nejmladší z celé posádky, Webber byl dětským hercem a hrál desetiletého navigátora Lareda.
Shalboub ke své postavě říká: "Je komická v tom, že mimozemšťané si o něm myslí, že je schopen opravit turbo generátor se žvejkačkou v puse a šroubovákem za uchem. Ve skutečnosti je to nešika, kterému dělá problém si otevřít pytlík s brambůrky."
Naopak Darryl Mitchell ke své roli Tommy Webbera říká, že je na ní asi nelegračnější to, že ve filmu vůbec je. "Nebo jste někdy slyšeli o tom, že by nějaký mimozemšťani unesli černocha? Nikdy. Když jsem četl scénář, padal jsem smíchy. Jsem z těch, kteří nikdy moc sci-fi nezajímalo, takže tohle byl pro mě zcela nový svět, ale musím dodat, že po hraní v tomhle filmu, jsem začal věřit na mimozemský život. Musí tam být!"
Sam Rockwell se přidal k posádce jako Guy Fleegman, který vystupoval v epizodní roli pouze v jednom jediném dílu seriálu Galaxy Quest. V tomto dílu byl zabit vesmírným monstrem těsně před reklamním blokem. Guy je proto přirozeně překvapen, když se ocitne s posádkou ve skutečném vesmíru, obsazen ve své roli s názvem Člen posádky č. 6, tentokrát je to ale doopravdy.
Rockwell ke své roli poznamenává: "Guy je velkým fandou seriálu. Ti lidé jsou pro něj opravdoví hrdinové a tak, když se stane součástí jejich "nové mise", připadá si jako v nebi. Když ale zjistí, že jde skutečně o život, změní poněkud názor." Mimozemští přátelé a vetřelci
Žádný pořádný sci-fi film se neobejde bez nejrůznějších mimozemšťanů a Galaxy Quest toho není výjimkou. V prvé řadě jsou to Thermiáni. Přicházejí na Zem z planety Klatu Nebula, aby najali posádku NSEA Protector na svou ochranu proti nepřátelským a nemilosrdným Sarrisům. Thermiáni nemají ani ponětí, že celá posádka jsou jen herci. Na druhou stranu, posádka nemá ani ponětí, kdo jsou vlastně Thermiáni.
Vůdce Thermiánů se jmenuje Mathesar, kterého si zahrál Enrico Colantoni. "Hrát mimozemšťana je velmi zábavné, protože nikdo o vás pak nemůže říct, že jste nehrál pravdivě. Nemohou jen tak říct: 'Mimozemšťan by se takhle nechoval.' Umožňovalo mi to se hodně uvolnit."
Postrachem Thermianů je zlý Roth'h'ar Sarris, nazývaný jednoduše Sarris. Zahrál si ho britský herec Robin Sachs. Sachs měl opravdu těžkou práci. Jak říká Parisot: "Musel projevit všechnu svou vnitřní nenávist a zlobu a to skrze svůj gumový kostým...Robin odvedl opravdu dobrou práci."

Sarrisův kostým, stejně tak jako kostým jeho posádky zlých mimozemšťanů, byl vyroben nositelem Oscara Stanem Winstonem a jeho týmem.
Společně rovněž dali vzniknout Thermiánům, kteří ve své originální podobě jsou dost podivné kreatury. Winston dodává: "Když jsme tvořili Thermiany chtěli jsme, aby vypadali dost podivně, ale ne strašidelně. Proto jsme jim dali do očí jistou dávku dobroty, která odráží jejich čistou duši. Jsou to tedy ve své původní podobě podivně vypadající mimozemšťani, ale zároveň i přátelské a přítulné bytosti.
Zbylé mimozemšťany, se kterými se posádka Protectora během filmu setkává, je skupina kanibalistických modrých dětí a gigantická kamenná potvora. Tyto vyrobilo studio George Lucase Industrial Light & Magic (ILM) pod vedením Billa George.
Ve filmu Galaxy Quest tak máte možnost vidět ty nejmodernější vizuální, mechanické a makeup efekty současnosti.

Podobné filmy

Zpověď královny střední školy
(Confessions of a Teenage Drama Queen) Lindsay Lohan miluje rušný život v New Yorku. Když ...
dnes 14.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Jsem číslo čtyři
(I Am Number Four) Mimozemšťan John tají svou totožnost, aby se vyhnul smrtelnému nebezpeč...
dnes 16.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kameňák 2
Jak náhle se modrý pramen objevil, tak i zmizel. To ví nejlépe babka Kropáčková, která poz...
dnes 18.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 25. 11. 2020 Svátek má Kateřina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz