fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

53% 1292 hlasů
dětem / animovaný, USA, , 80 min.
Garfield / Garfield: The Movie
Kinopremiéra v ČR 12.8.2004, DVD od 1.11.2004 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:46Nejlínější kočka na světě má konečně důvod vstát ze svého křesla
Garfield, všemi milovaný kocour, nemůže mít život sladší. Zaparkován na pohodlném křesle před televizí pojídá své oblíbené lasagne a komanduje svého nebohého pána Jona. Garfield je pánem vesmíru. Zamilovaný Jon opět - jako již mnohokrát v poslední době - vezme Garfielda ke krásné veterinářce Lize Wilsonové. Ta jako vždy konstatuje, že Garfieldovi vůbec nic nechybí "je to prostě jen spokojená tlustá kočka". Jon od ní tentokrát dostane živé, ocasem vrtící, stvoření, které Garfield ve svém životě rozhodně nepostrádal. "Garfielde, seznam se s Odie, že je to roztomilá fenka." Vtipný kocour zůstane poprvé ve svých devíti životech beze slova. Hloupoučká Odie si honí ocásek až se jí zamotá hlava, naráží do zdí a pro nic za nic štěká, to všechno k Jonovu neutuchajícímu nadšení. Nadšeně přivítá Odie ve svém domově.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tento film sami nikdy nepáčil. A keď som ho pred niekoľkými rokmi vedel v televízii tak som ho behom zopár minút vypol. Je to jednoducho nuda určená iba pre deti, a dospelí si ju tak akurát s nimi môžu odtrpieť... Hodnotenie: 2.2/10
Všechny komentáře k filmu 63+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2, Oficiální stránka 3    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Garfield

obrazek
Odie obrátí Garfieldův dokonalý svět vzhůru nohama. Garfieldovo řešení: Ven, prropadený pse! Když nešťastná fenka zmizí v ďábelských spárech místní celebrity Happyho Chapmana, řekli byste, že se Garfield bude radovat. Ale on cítí zodpovědnost za osud toho druhého. Garfield se s nezvyklou energií, odvahou a nesobeckostí, oprostí od svého lenivého života a vrhne se do akce. Vyrazí na neuvěřitelnou misi: zachránit Odie!

Toto dobrodružství spojí Jona a Liz, stejně tak jako Garfieldovy kočičí kamarády Nermala a Arlene. Ale nejdůležitější, dá dohromady Garfielda s Odie, která ačkoli by to vybíravý kocour nikdy nepřiznal - je opravdu jeho nejlepší kamarádka.O filmu

obrazek
Garfield, světově známá komiksová postavička, se stává nejslavnější filmovou hvězdou. Kocour, vyznavač razící hesla "byl bych radši, kdyby rána začínala později" a "raději bych se rochnil jako prase, než abych pracoval", hlavní představitel počítačového akčního filmu natočeného podle kresleného komiksu v 2.600 novinách s 260 miliony čtenáři po celé zeměkouli.
Producent John Davis, k jehož mnoha hitům patří "Doktor Dolittle" a "Daddy Day Care," samozřejmě chtěl převést Garfielda na velké plátno. "Je na čase, aby se z Garfielda stala slavná filmová hvězda," říká Davis. "Je líný, směšný, ztřeštěný a má názor. Nezáleží na tom jestli je vám pět let nebo padesát. Každý si přijde svým způsobem na své."

Několik let, Davis spolu s koproducentem Brianem Manisem, zarputile (promiňte) pronásledovali tvůrce Garfielda Jima Davise (žádný příbuzenský vztah), aby získali práva k natočení filmu o Garfieldovi.
Jim Davis, se po čtvrt století malování a psaní komiksů o Garfieldovi rozhodl, že nastal čas zfilmovat svou postavičku."Vždycky jsem se ke Garfieldovi choval jako ke skutečné kočce," říká Davis. "Mám ho tak v hlavě. A nová technologie ho konečně může autenticky představit."
Jim Davis a John Davis chtěli zůstat věrni Garfieldovu duchu, který 25 let oslavoval Garfielda po celém světě "Myslím, že Garfield je milován lidmi všeho věku z několika důvodů," říká Jim Davis. Je velmi fyzické zvíře pokud se týká humoru a děti to milují."Náctiletí" se ztotožňují s jeho odporem proti autoritě. Je sám sebou. A na úrovni dospělých, prozrazuje naše slabůstky jako je přejídání, nadměrné spaní, nedostatek cvičení nebo nedostatek motivace. Má odvahu říct a udělat spoustu věcí, které bychom nedělali. Tak toho na nás hodně prozrazuje."

obrazek
Ve skutečnosti, připouští Davis, "jsem z 30 procent Garfield - neběhám, miluji lasagne a rád odpočívám a těch dalších 70 procent vkládám do postavy Garfieldova majitele, Jona. Jsem snílek a na škole jsem si kreslil zkušenosti s dívkami pro případné zklamání v Jonově milostném životě.
Se zajištěnými filmovými právy na Garfielda, požádal John Davis scénáristický tým Joela Cohena & Aleca Sokolowa ("TOY STORY," "Cheaper by the Dozen") o scénář.
Cohen říká, že Garfieldovo kouzlo spočívá v jeho neurózách. Alec a já rádi vyprávíme příběh prostřednictvím citových výlevů postavy nebo v tomto případě kočky," vysvětluje. A když si vzpomenete na "TOY STORY," vidíte jak skloubení zápletky a neuróza postavy posouvá příběh. Podobně, Garfield a jeho rejstřík neuróz, nám poskytly skvělou příležitost vyprávět příběh prostřednictvím jeho podnětů."

Pokud zůstanete věrni jeho jednoduchým přáním, neuděláte chybu.
Dva scénáristé se vydali do Garfieldovy země - a domova Jima Davise Muncie, ve státě Indiana, aby se sešli s tvůrcem Garfielda, aby si pomluvili o jejich hvězdě. Jim nám obrovsky pomohl, protože má neomylnou schopnost vidět v našem scénáři, co je s Garfieldem v pořádku a co není." říká Sokolow.
"Garfield je pánem vesmíru, dokud do jeho života nepřijde Odie a nezničí mu jeho dokonalý svět." říká John Davis . "Jako nový bratříček. Veškerá pozornost se soustředí na Odie. Garfield se cítí mimo a rozhodne se, že ji vykáže. Ale když se Odie sama ztratí, Garfield si uvědomí, že vlastně tu malou potvůrku miluje. Tak tato agorafobická kočka, která má svoje království označené řetězem a nikdy nejde nikam dál, se teď musí vydat do velkého, zlého, bezohledného světa, aby našla a zachránila Odie.

obrazek
Na několika místech během příběhu, Cohen a Sokolow vytvoří Garfieldovi čtvrtou stěnu - může mluvit přímo k divákům. Uvědomili jsme si, že mnohé velké komiksové filmové legendy použily tuto techniku, jako například Bob Hope, Danny Kaye, Groucho Marx" říká Cohen.

Práce na scénáři pokračovala, John Davis vybral Pete Hewitta jako režiséra, protože byl nadšen Hewittovým filmem "The Borrowers," napínavým příběhem o čtyřpalcových lidech, kteří bojují za záchranu svého domova. "Ten film se mi líbil a věděl jsem, že Pete má pro Garfielda nezbytný cit a komediálnost. Peter má skvělý smysl pro humor, kterým přispěl do tohoto projektu, ale také chtěl, aby to bylo věrohodné. Myslím, že to je velmi důležité, protože chcete, aby Garfield a jeho svět ožil podle vašich představ. "
Hewit objal postavu a její filmový svět. Během pre-produkce, dal Hewitt dohromady tým k natočení 70 minutového animovaného filmu. "Natočil jsem celý filmový příběh, sestříhal ho, nechal postavičky namluvit herci a podmaloval hudbou a zvukovými efekty," říká Hewitt. Tak jsme se mohli na film podívat brzy a zjistit, co vyšlo , co můžeme vystřihnout a co bychom měli přidat." Jak se blížilo hlavní natáčení, objevila se důležitá otázka: Kdo namluví Garfielda? John Davis říká: "Hledali jsme někoho s kousavým satirickým ikonickým a skvělým smyslem pro komedii a měli jsme štěstí na dokonalou osobu: komediální legendu, Billa Murraye. "Bill Murray je šprýmovný. Na kocoura se velmi hodí. Bylo to dokonalé obsazení. Nemohl jsem být šťastnější."

obrazek
Filmaři obsadili Breckina Meyera do role Garfieldova pána, Jona Arbuckla. "Breckin má humor a umí dokonale zahrát "každého s kočkou".
Meyerovi nebyl Garfield a jeho svět cizí, vyrůstal na komiksech. "Moje matka byla velká komiksová fanynka," říká. "Každé Vánoce jsem ji věnoval dárek s Garfieldovou tématikou, například vycpané zvíře nebo loutku. Takže, když jsem dostal Jonovu roli, okamžitě jsem e-mailoval matce Jonův obrázek se zprávou, " podívej se koho teď budu hrát!" Měla obrovskou radost ...

Meyer má drobný "problém", který mu mohl dělat potíže: Je alergický na kočky. Tak ho potěšilo, když se dozvěděl, že Garfield bude vytvořený počítačem. "Do posledního dne jsem neřekl filmařům, že mám alergii na kočky." říká Meyer. "Ale jelikož jsem měl několik scén s Garfieldovými kočičími přáteli Nermalem a Arlene - kteří byli skuteční - měl jsem stále po ruce lék proti alergii."
Jennifer Love Hewittová hraje Jonův milostný objekt - Garfieldovu veterinářku - Liz Wilsonovou. John Davis už pracoval s Jennifer Hewittovou na komedii "Heartbreakers," "Je skvělá komediální herečka. Má charisma a velmi se k Breckinovi hodí," říká Davis.

Pete Hewitt dodává: Záleželo na tom, abychom obsadili dvojici, které je spolu dobře, ale také, aby byli natolik výrazní, že si je zapamatujeme. Abychom až budou na plátně nezapomněli co se mezi nimi děje."

obrazek
"Mezi Liz a Jonem jde o vzájemný náraz," poznamenává Jennifer Love Hewittová."Liz má v příběhu za úkol rozbušit Jonovi srdce rychleji kdykoli se s ní octne v místnosti. Proto si on vymýšlí důvody proč chodí s Garfieldem na veterinu." Jennifer Love Hewittová, je také velkou Garfieldovou obdivovatelkou. "Od dětství se dívám na kreslené seriály. Mívala jsem velkou oranžovou kočku, kterou jsem chtěla pojmenovat Garfield, ale byla jsem přehlasována bratrem. A poprvé jsem ochutnala lasagne, právě kvůli Garfieldovi," dodává.
¨Herečka provedla několik osobních úprav "aby se dostala do role." Jelikož její komiksová proti role nosí krátké vlasy, Love Hewittová uposlechla. "Nechala jsem se ostříhat tak jako nikdy předtím, " říká. " Moje nové rozježené vlasy, falešné řasy a pestrobarevné oblečení ve mě opravdu vyvolaly ten správný pocit kreslené postavičky."

Stephem Tobolowsky hraje zlovolného Happyho Chapmana, působícího v dětském programu na malé kabelové televizi. "Happy má představu velkých věcí," říká Tobolowsky. " Rád by účinkoval v celostátní televizi a v budoucnosti si představuje jak získá několik Cen Emmy.
Jedna role pro tak všestranného herce nestačí. Zahraje také roli Happyho bratra - dvojčete Waltera J.Chapmana, prominentního moderátora.

obrazek
Tobolowsky chtěl mít pro Happyho zvláštní slogan, tak si ho vymyslel. "Happy není ten nejostřejší nůž v zásuvce, tak jsem si vymyslel tuto jednoduchou průpovídku. "Buď Šťastný" což jsem zdůraznil ukazováčkem. Myslel jsem, že by se to dalo snadno zapamatovat.
Hned zpočátku se k filmovému štábu připojil muž, díky kterému to všechno vzniklo. John Davis svěřil zvířecímu koordinátorovi - veteránovi Larrymu Madridovi ("Dr. Dolittle," "George of the Jungle," "102 Dalmatinů") filmový trénink čtyřnohých herců. Zpočátku filmaři uvažovali o tom, že Garfielda bude hrát skutečná kočka. "Našel jsem kočku, která vypadala přesně jako on, ale nebyla tak mohutná," vzpomíná. "V předchozím filmu jsem oblékl kočku do tlustého oblečku a totéž jsem chtěl udělat Garfieldovi. Ale pak jsme se rozhodli, že ho vyrobíme počítačově.

Pro roztomilou fenku Odie, kletbu Garfieldovy existence, uvažoval Madrid od začátku o pejsánkovi Tylerovi. Napůl jezevčík, napůl skotský teriér. Pracoval jsem s Tylerem na jiném filmu a myslel jsem si, že to bude perfektní Odie, protože vypadá jako kreslený s tím svým dlouhým tělem, krátkými nohami a výmluvnýma očima," říká Madrid. "Ale Pete chtěl, abych ho zkrášlil. Ostříhali jsme ho a zesvětlili mu chlupy na těle. Tlapky, uši, čenich a ocas jsme nechali tmavé, takže vypadala velmi elegantně."
Tylerova identická sestra Chloe zastupovala Tylera v méně fyzicky náročných scénách, a zpříjemňovala mu zasloužené přestávky během filmování.

obrazek
Tyler se musel do svého debutu na velkém plátně naučit několik náročných atletických cviků, včetně velké taneční sekvence v psí show. Už uměl skákat na zadních nohách, ale musel se ještě naučit skákat na jednom místě a pak se točit kolem dokola, také na zadních nohách. V den svého tanečního čísla byl Tyler nefalšovaný Gene Kelly. Ostatně, točení se dokola patří teď mezi jeho nejoblíbenější kousky.
Tyler musel také zvládnout skok dozadu. "Při tomto kaskadérském kousku jsme použili kšíry, aby to jeho dlouhé tělo zvládlo. A zase, prováděl to s gustem," říká psí trenérka Kristy Cambellová.

Člověk by si myslel, že fyzická scéna - jako naučit kočku jezdit na skateboardu s koláčem, nebo skočit do kýble a ujet v něm 12 stop - bude pro Madrida a kočky oříšek. Ale tyhle kaskadérské kousky nebyly zdaleka tak náročné jako naučit kočky v klidu sedět a dlouhou dobu se dívat. "Kočky se rychle nudí, tak je musíte zaujmout na tak dlouho, aby v takové pozici vydržely," říká Madrid. "Je to mnohem komplikovanější než byste čekali."
Madrid a jeho tým také trénovali kočku Happyho Chapmana, Persnikitty. Dále dobrmana Lucu, nezbedného chlapíka z okolí. A pět myší, které hrají Louise. Dohromady jsme měli na starosti 15 koček, 30 krys a 35 psů různých ras.
Abychom zvládli speciální filmové kousky s tolika zvířaty, zaměstnala produkce dva filmové štáby, které točily simultánně. První štáb točil lidské herce a Odie. Druhý točil zvířata.

obrazek
Vytvořit správný vzhled Garfielda bylo stejně tak důležité jako obsazení. "Chtěli jsme natočit film ve velmi citlivém vizuálním stylu," říká John Davis. Filmař Dean Cundey, ASC, produkční výtvarník Alexander Hammond a kostýmní návrhářka Marie France dali Garfieldovi vizuální styl, který spojuje fantazii a skutečnost. "Naše představa byla lehce ze světa fantazie. Je to reálný svět, ale co do výběru barev a povrchu inspirovaný komiksem. Není v něm mnoho tkaniva."

"Věděli jsme také, že Garfield bude oranžový. Bylo rozhodnuto, že on bude jediný oranžový objekt v celém filmu."
Hewitt a Hammond rozdělili film do tří rozdílných pohledů. "Garfieldův dům a jeho okolí jsou jeho doména, kde se cítí zcela v pohodě," říká Hammond. "Tak jsme mu udělali slepou uličku, natočenou v areálu Universal Studios, kouzelnou, přívětivou filmovou ulici: barevné domy s předními verandami, upravené trávníky, stinné stromy."
Když se Garfield vydá do velkého města (také nafilmovaného v areálu Universal Studios) najít Odie, Hammondovy návrhy reagují na skutečnost, že Garfield je zcela mimo své prostředí.

Kostýmní návrhářka Marie France dala hercům klasický vzhled. "Inspirovala jsem se padesátými léty, klidnějším obdobím," říká France. "Ženy nenosily kalhoty, nikdo nenosil džíny nebo plátěnky. Liz nosí sexy hezké šaty, ale mají jistou noblesu, protože Liz je profesionální žena. U Jona se výtvarnice odchýlila od komiksové předlohy a dala mu stylovější, příjemný vzhled. Nikdo nemá na sobě oranžovou. Tato barva patří výhradně Garfieldovi."

obrazek
Animační supervisor Chris Bailey, který pracoval na "Malé mořské víle" a "Lvím králi", byl na place při Garfielfdových scénách. Ukázal hercům jak držet neexistující kočku, jakoby tam Garfield doopravdy byl. "Zpočátku herci drží neviditelnou postavu křečovitě nebo příliš blízko nebo příliš daleko," říká Bailey. "Tak jsem dal Breckinovi do rukou pytel s fazolemi, aby cítil jistou váhu. A dal jsem mu vycpaného Garfielda, aby viděl, kde má kocourovi podepřít zadek a hrudník."

Dan Deleeuw , z domu vizuálních efektů Rhytm & Hues , byl ve studiu, aby zjistil přesný počet místností, nábytku a změřil vzdálenosti. Díky tomu znovu postavil scény v počítači během post produkcí a střihání. Natáčení bylo pouze první krok v dlouhém a komplikovaném procesu převést Garfielda do filmového života.Během následujících 12 měsíců, filmaři neúnavně tvořili podobu vtipného kocoura za použití nejmodernější počítačové techniky.

Garfield má více než 500 počítačových záběrů, z nichž na 425 je Garfield sám. Zbylé záběry animují ústa na scéně "mluvících zvířat": Nermala, Arlene, Lucy a Louise. (Odie nemluví.) "Protože pro tyto role jsme použili skutečná zvířata, musí být jejich čenich počítačový, abychom mohli synchronizovat animaci s dialogem a dodat jejich tvářím jistý výraz." říká Hewitt.
Natočili jsme herce na video, abychom mohli na scéně někdy použít i mluvu jejich těla. I tak nepatrné záležitosti jako že herec zvedne obočí nebo se speciálně zašklebí se dá v animaci použít."
Po 18 měsících hlavního natáčení a post produkce a práce na speciálních efektech, Garfield konečně debutuje jako živá akční hvězda.
"Bylo to spolupráce herců, produkčních filmových tvůrců a týmu zvláštních efektů," říká John Davis. " A všichni měli společnou představu, natočit film, který ocení děti, "náctiletí" a dospělí na různých úrovních."
Ale nejlepší je citovat samotného Garfielda o svém debutu na velkém plátně, po čtvrtstoletí komiksové a televizní slávy: "Zjistil jsem, že když si počkáte tak se dočkáte."

O hercích

Stephen Tobolowsky
obrazek Účinkoval ve více než 50 filmech a 100 televizních programech. USA Today ho zařadily mezi devět nejobsazovanějších herců v roce 1990, kde hrál ve filmech "Groundhog Day," "Sneakers," "Thelma a Louisa," "Hořící Mississippi a "Pták na drátě."
Tobolowsky vyrůstal v Dallasu, ve státě Texas a absolvoval vysokou školu hereckou na University of Illinois. Kromě herectví napsal a režíroval hru, "True Stories" s Davidem Byrnem a režíroval "The Miss Firecracker Contest." Tobolowsky byl také zařazen časopisem BUZZ mezi 100 nejsympatičtějších lidi v Los Angeles.

Bill Murray
obrazek Je znám hereckými výkony v televizních seriálech i v blockbusterech.
Jeho herecký výkon v roli Boba Harrise ve filmu Sofie Coppolové "Ztraceno v překladu" byl oceněn mnoha poctami, včetně Ceny Hollywood Foreibn Press za nejlepší herecký výkon, (Zlaté Globy), BAFTA, the Broadcast Film Critics, the Independent Spirit Awards, the Satellite Awards, the National Society of Film Critics, the New York Film Critics, the Los Angeles Film Critics a j.
Jeho ztvárnění Hermana Blume ve filmu Wese Andersona "Rushmore" mu přineslo četná ocenění. Za "Rushmore" a za film Ivana Reitmana "Krotitelé duchů" byl nominován na Zlatý Globus.
Murray zahájil svou hereckou kariéru v rodném Chicagu se skupinou Second City. Poté hrál v NBC programu "Saturday Night Live" a brzy na to získal Cenu Emmy jako jeden ze scénáristů tohoto programu. Po svém filmovém debutu ve filmu Ivana Reitmana "Meatballs," spolupracoval na filmech "Stripes" a na dvou dílech "Krotitelů duchů".

O tvůrci

John Davis
Prezident společnosti Davis Entertainment, je jedním z nejplodnějších hollywoodských producentů "major" filmů a televizních filmů.
Společnost Davis Entertainment má tři divize - celovečerní film, nezávislý film a televizi - natáčí a produkuje filmové a televizní projekty pro "major" studia, nezávislé distributory, televizní sítě a kabelové televize. Společnost, založena v roce 1985, má v současnosti smlouvu s Twentieth Century Fox a má v produkci přes třicet filmových projektů v různých "major" studiích.
Davis se narodil a vyrůstal u Denveru, v Coloradu. Filmem byl posedlý od mládí. Jeho otec koupil nedaleké kino, kde Davis viděl téměř 300 filmů za rok. Davis studoval na Amherst College, absolvoval Bowdoin College, (tato věta zní zvláštně ... absolvoval Bowdoin a studoval na Amherst? Byl napřed na Amherstu a pak přešel?) a získal diplom na Harvard Business School.

Jim Davis
Tvůrce Garfielda, se narodil v roce 1945 v Marionu, v Indianě a vyrůstal na malé farmě Black Angus s rodiči, Jamesem a Betty Davisovými a se svým mladším bratrem, Davem (Doc). Davis myslí, že by se asi stal farmářem, kdyby neměl v dětství urputné záchvaty kašle. Na nižší střední škole bylo jeho astma mírnější a Davis mohl hrát i středoškolský fotbal. Pak studoval na Ball State University v Muncii, v Indianě. Po vysoké škole pracoval Davis dva roky pro místní reklamní agenturu a stal se asistentem Toma Ryana, tvůrce filmu "Tumbleweeds". Davis se naučil dovednostem a disciplině nezbytné k tomu, aby se stal agenturním kreslířem a vyrazil svou vlastní cestou.
Davis dosáhl mnoha úspěchů s Garfieldem, včetně čtyř Cen Emmy za mimořádný animovaný program a přijetí do Síně slávy (1998). Ale nejcennější jsou ceny z National Cartoonist Society: Best Humor Strip (1981 a 1985), the Elzie Segar Award (1990) a žádané Reuben Award (1990) za všestrannou dokonalost v kreslení.
Davis je zakladatel a prezident společnosti Paws, Inc. Oženil se s Jill Davis a má tři děti, James, Ashley a Christophera.

Podobné filmy

Simpsonovi XXVIII (19)
Burnsova univerzita Když vidí, jak to jde se vzděláním z kopce, pan Burns se rozhodne, že...
dnes 18.15
Prima Cool
Zig a Sharko III
(Zig and Sharko III) Jediným cílem hladové hyeny Ziga, je mořská víla Marina, která ale má...
zítra 06.00
Nova
Zvonečkovi
(Bellflower Bunnies) Animovaný seriál o králičí rodince, natočený na motivy velmi oblíbené...
zítra 06.05
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 12. 6. 2021 Svátek má Antonie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz