fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    

komedie, Francie/Belgie, , 96 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...
Three young women at a hair salon all like the son of the clothing store proprietors across the mall. Although Robby is selfish and shallow, he's appealing to Lili, the salon's manager, who's trendy and also the salon-owner's moll; to Mado, who's innocent and sweet; and to Pascale, who's intelligent but passive and downcast. Robby's dad tells him to grow up and see beyond the mercurial Lili, so he proposes suddenly to Mado. She's delighted, but the day before the wedding, Lili returns to give Robby another look. In the background, a Yank who was a soldier in France in World War II returns to Paris and tries to recapture the love of his wartime sweetheart, Robby's mom.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Má první dokoukaná Akerman. Z komentářů tu a z několikerého pokusu o Jeanne Dielman jsem měl obavu, že Akermanové kino nebude pro mě, že půjde trochu o vznešenou nudu. V případě Golden Eighties to tak ale není. Je to příjemná limonádka s příjemně inteligentním uhýbáním dramaturgickým klišé, zjevně inspirovaná Demym (a to nejenom Paraplíčky a Slečinkami, ale i Jedním pokojem ve městě), Rivettovými zápletkami (a proti Haut-bas fragile je o třídu výš), ale Akerman podle mě viděla i Dámu na kolejích - alespoň scény z kadeřnictví tomu odpovídají. Moc mě bavila práce s ansámbly - a že jich bylo! Jemná ironie v pohledu na zaprděné měšťáky a vzápětí za ní taky ironizace revolt proti ní - většinou jsme všichni zbabělci, když jde o to něco změnit. Jen vraiment amour nás na chvíli vytrhává...
Nejslabší na tom všem je hudba - je tam sem tam dobrý song a Seyrig zpívat viděti je mazec. Ale osmdesátková aranžmá nejdou zkousnout dodnes a písničky by stačilo utnout po druhé sloce. Delphine Seyrig tu má pár opravdu silných scén. Nejsem si zdaleka jistý, zda byla opravdu dobrá herečka - rejstřík jejích gest je omezený a úsměv se mění snadno v grimasu. Má v sobě ale něco s příslibem, jakousi intencionalitu: bez dechu sleduji, co udělá v další sekundě.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 28. 2. 2020 Svátek má Lumír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz