fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

80% 3917 hlasů
film / dobrodružný, fantasy, mysteriózní, USA, , 142 min., od 12 let
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Kinopremiéra v ČR 10.6.2004, DVD od 24.11.2004 Warner, Blu-Ray od 15.11.2017 Magic Box

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:23I třetí rok ve Škole čar a kouzel v Bradavicích bude plný překvapení a nebezpečí ...
Harry Potter a jeho přátelé Ron a Hermiona se vracejí po absolvování třetího roku ve škole čar a kouzel v Bradavici. Museli tam čelit nejtemnějšímu strachu, neboť stáli tváři v tvář nebezpečnému uprchlému vězni a stejně hrůzným mozkomorům vyslaným na jejich ochranu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jeden z mých oblíbenějších dílů série Harry Potter. Postavy už znatelně zestárly. Úplně mi tu nesedí obsazení Remuse Lupina, naproti tomu je Sirius Black super, ale ten bohužel nemá zase tolik výraznou roli. Zajímavě si pohráli s měničem času, naopak vlkodlak vypadá strašně. Také bych ocenila víc z Harryho prázdnin v Příčné ulici.
Všechny komentáře k filmu 190+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu

obrazek
Třináctiletý Harry Potter tráví jen nerad další léto u svých vzdálených příbuzných, rodiny Dursleyových. Musí se chovat vzorně a nevěnuje se žádným kouzlům. To trvá ovšem pouze do doby, než přijede na návštěvu sestra strýce Vernona teta Marge. Teta Marge byla na Harryho vždy mimořádně zlá. Tentokrát zašla tak daleko, až se nakonec jeho zásluhou "náhodně" nafoukla jako obrovský balón a odletěla. Harry se obává trestu od tety a strýce a zákazu z Bradavice a z Ministerstva kouzel, které studentům přísně zakazuje používat kouzel mimo kouzelný světem, a proto v noci uteče.

Vzápětí nato nastoupí Harry do "záchranného autobusu", třípatrového fialového vozidla, které ho dopraví do hospody Děravý kotel. Po příjezdu se Harry setká s ministrem kouzel Korneliem Popletalem, který ho překvapivě nepotrestá za jeho pochybné čáry. Namísto trestu trvá pouze na tom, aby Harry před svým návratem do Bradavice zůstal jednu noc v Děravém kotli.
obrazek
Nakonec se ukáže, že ministr Popletal Harryho nevyloučil ze školy proto, že z vězení z Azkabadu utekl záhadný a nebezpečný čaroděj Sirius Černý. Ten byl podle legend zodpovědný za přivedení lorda Voldemorta k Harryho rodičům a za jejich následnou smrt. Nyní lord usiluje i o zabití Harryho. Jediným bezpečným místem pro Harryho tudíž zůstává Bradavice.

Aby však nebylo všem hrůzám konec, hostí Bradavice hrozivé azkabanské stráže zvané mozkomoři. Ti jsou umístěni ve škole, aby chránili Harryho a další studenty před černým čarodějem. Mozkomoři vysávají svým obětem duše a bohužel pro Harryho jsou jím nevysvětlitelně přitahováni. Jejich neustálá přítomnost vyvolává v Harrym bezmoc a chvění až do morku kostí. To přetrvá až do doby, než nový učitel obrany proti černé magii profesor Lupin naučí Harryho používat Patronovo zaklínadlo, které Harryho ochrání před vlivy mozkomorů.
obrazek
Harryho třetí rok v Bradavici je mezitím naplněn vzrušujícími novými postavami, jako Klofan či napůl pták a napůl kůň Hipogrif. Vystrašený Harry se také setká s předzvěstí smrti v podobě Smrtonoše. Zažije i jiná napínavá dobrodružství, jako například tajnou návštěvu kouzelné vesnice Prasinky, rozluštění tajemství skrytých v začarovaném Pobertově plánku či hrůzostrašný výlet do Chroptící chýše (nejnavštěvovanější místo v Británii). Kromě toto se bude Harry pokoušet s pomocí Rona a obra Hagrida, který převzal v Bradavici novou funkci péče o kouzelné tvory, porozumět záhadným objevováním a zmizením Hermiony.

Střetnutí mezi Harrym a záhadným vězněm Siriem Černým se zdá být nevyhnutné... Jaký je však přesně vztah profesora Lupina k Harrymu? Co je ono temné tajemství, které by profesor Snape tak rád prozradil? A proč chtějí Ronovy krysí prašivky tolik utéci z jeho moci? Harry bude potřebovat veškerou možnou kuráž, kouzla a podporu, aby dokázal odpovědět na tyto otázky a odhalit pravdu skrytou za Siriem Černým a jeho vazbami na tajemnou minulost nadaného mladého čaroděje.


O hercích

Daniel Radcliffe
obrazek Čtrnáctiletý Daniel Radcliffe si opět zopakoval roli Harryho Pottera, kterou tak úspěšně zahrál již v předchozích dvou dílech Harry Potter a Kámen mudrců a Harry Potter a Tajemná komnata.
Díky roli Harryho Pottera se Daniel Radcliffe proslavil po celém světě a získal také v roce 2002 cenu britského Variety Club za nejlepšího nováčka. V dubnu 2002 obdržel také prestižní cenu Davida Di Donatella.
Daniela Radcliffea vybrala produkce z tisíců uchazečů až po dlouhém hledání ideálního představitele. Daniel je synem literárního agenta Alana Radcliffea a castingové agentky Marcii Greshamové. Před úlohou v Harrym Potterovi se objevil v televizním filmu BBC David Copperfield. Svůj celovečerní debut si odbyl jako syn Jamie Lee Curtisové a Geoffreyho Rushe ve filmu Panamský krejčí. Po premiéře filmu Harry Potter a kámen mudrců se zařadil mezi nejznámější lidi planety. "Je tu jeden významný rozdíl," říká třináctiletý Daniel o svém úspěchu. "Předtím jsem nikdy neviděl svou tvář otištěnou na autobusech." Co však stále zdůrazňuje: Jsem Daniel, ne Harry! Na podzim přešel Radcliffe na novou školu. "Doufám, že moji noví spolužáci budou chtít poznat mě, nikoliv Harryho a budou mě mít rádi kvůli mně samotnému," říkal před příchodem do školy Dan. I nadále zůstává příznivcem fotbalového Fulhamu, poslouchá punkovou muziku - Sex Pistols, Iggyho Popa, The Clash. "Rád bych se jednou stal spisovatelem, ale když přijde na psaní, jsem strašlivě líný," přiznává se třináctiletá hvězda, která byla označena jako nejznámější chlapec na Zeměkouli. " Napsal jsem už povídku, ale má jen jedinou stranu. Ale také by se mi líbilo režírovat."

Rupert Grint
obrazek Ron je nejlepším Harryho kamarádem, s nímž se potká ve vlaku do Bradavic. Ron pochází z velké rodiny, má řadu bratrů, kteří jsou všichni kouzelníci, a Ron se jim touží vyrovnat. Rodina není příliš movitá, a tak je Ron často zdrojem posměšků. Pro jeho zrzavou kštici si ho nemůžete splést. Představitel Rona, Rupert Grint, je nejstarším z trojice hlavních dětských představitelů. Vystupuje ve představeních malého divadelního spolku. Postava Rona byla jeho nejoblíbenější již v době, kdy vůbec nevěděl, že bude ve filmu hrát. Ve škole má Rupert rád kreslení, během natáčení nakreslil například podobiznu herce Alana Rickmana, který hraje profesora Snapea.

Emma Watsonová
obrazek Desetiletá Emma Watsonová sbírala herecké zkušenosti v různých divadelních představeních už od malička. V sedmi letech vyhrála hlavní cenu ve školní soutěži v recitaci poezie. Se svou filmovou postavou má prý společnou lásku ke kočkám. Emma zbožňuje zvířata, ale kočky nejvíc, doma má dvě jménem Bubbles a Domino. Její nejoblíbenější postavou z knihy je rovněž Hagrid, neboť navzdory tomu, že je to obr, dokáže být velmi citlivý. Hermiona patří k nepilnějším žákům bradavické školy a nebojme se říct, že je trochu šprtka. Přesto se dokáže stát Harryho a Ronovou nejlepší kamarádkou a nepostradatelnou pomocnicí při Harryho úkolech. Spisovatelka Rowlingová přiznává, že do Hermiony tak trochu promítala sama sebe.

Tom Felton
obrazek Patnáctiletý Tom Felton hraje Draco Malfoye, hlavního nepřitele Harryho Pottera ze zmijozelské školy.
Tom je profesionálním hercem osm let a na filmovém plátně se poprvé objevil v roce 1996 v roli Peagreena ve filmu Petera Hewitta Pidilidi. V roce 1999 si zahrál filmového syna Jodie Fosterové ve filmu Anna a král.

Alan Rickman
obrazek Charismatický Angličan si získal mezinárodní věhlas díky thrilleru Smrtonosná past, kde hrál protivníka Bruce Willise. Kromě toho v řadě titulů přesvědčil, že je všestranně nadanou hereckou osobností, která se po právu pyšní řadou prestižních ocenění, jako je britská cena BAFTA za vedlejší roli ve filmu Robin Hood: Král zbojníků, Zlatý globus a Emmy za roli ve filmu Rasputin nebo nominace na cenu BAFTA za snímky Rozum a cit a Michael Collins. Rickman patří rovněž k renomovaným divadelním osobnostem, jako člen Královské Shakespearovské společnosti zazářil v divadle ve West Endu a na Broadwayi ve hře Nebezpečné známosti, kde byl nominován na cenu Tony. Jako režisér se rovněž představil komorním filmovým dramatem Zimní host s Emmou Thompsonovou v hlavní roli.

O tvůrcích

Alfonso Cuarón
obrazek Alfonso Cuarón se poměrně rychle stal jedním z nejuznávanějších režisérů své generace, a to zejména díky poslednímu snímku Mexická jízda, za který získal nominaci na Oskara v kategorii nejlepší původní scénář a nominaci Britské filmové a televizní akademie za nejlepší zahraniční film a nejlepší původní scénář.
Cuarón se narodil a vyrostl v Mexiko City. Vystudoval film a filozofii na univerzitě v Mexiku, pracoval jako asistent režie v řadě filmů a režíroval i televizní show. Jeho filmovým debutem byla černá komedie Solo Con Tu Pareja, která se stala největším hitem mexických kin v roce 1992. Cuarón následně režíroval jednu epizodu seriálu Padlí andělé. Jeho americkým debutem byl film Malá princezna, za který získal dvě nominace na Oskara (kamera, výprava). Jeho druhým americkým filmem pak byla v roce 1998 adaptace klasického díla Charlese Dickense Velké naděje.
Cuarón založil společně s Jorge Vergarem vlastní producentskou společnost pro španělsky mluvené filmy Anhelo a pro anglicky mluvené filmy společnost Monsoon Entertainment.

Chris Columbus
obrazek Režíroval první dva filmy o Harry Potterovi, třetí díl přenechal z rodinných důvodů Alfonsovi Cuarónovi a zůstal "pouze" v pozici producenta. Ještě před filmy o Harry Potterovi se proslavil především jako režisér rodinných komedií Sám doma a Sám doma 2 - Ztracen v New Yorku a veselohrou Mrs.Doubtfire - Táta v sukni.
Pochází z Pennsylvánie, na střední škole se začal zajímat o film, natáčel s vlastní kamerou na 8 mm film. První úspěch začal sbírat jako scenárista, nejúspěšnější byly filmy Gremlins a Mladý Sherlock Holmes. Z jeho dalších titulů jmenujme například Dva v tom či Druhá nebo první s Julií Robertsovou a Susan Sarandonovou.

Podobné filmy

Hněv Titánů
(Wrath of the Titans) Perseus si užívá zaslouženého válečného odpočinku a živí se jako ryb...
dnes 18.15
Nova Cinema
Volání divočiny
(Born Free) Příběh lvice Elsy, natočený podle stejnojmenného románu Joy Adamsonové. Britsk...
dnes 22.30
ČT2
Agatha a podstata vraždy
(Agatha and the Truth of Murder) Ne každý může být zachráněn. Agatha Christie vyšetřuje ok...
dnes 23.25
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 31. 1. 2023 Svátek má Marika
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz