fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

69%
film / válečný, drama, USA, , 15 min., od 16 let
Hart's War
Kinopremiéra v ČR 4.4.2002, DVD od 1.10.2002 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize zítra Nova Cinema 00.35
Nova Cinema 00.35
Ukázka
01:58Jakou cenu má hrdinství?
Blíží se Vánoce roku 1944. Mladý americký nadporučík, v civilu student práv Thomas Hart, se sice účastní války, jenže díky otci-senátorovi má zajištěno klidné místo řidiče ve štábním praporu v Belgii. Jedina běžná jízda lesem však stačí k tomu, aby z bezpečí frontového týla padl do německého zajetí. Po řadě útrap se ocitne v zajateckém táboře spolu s dalšími Američany. Pro většinu z nich válka skončila, pro Thomase Harta teprve začíná. Nejvyšším důstojníkem mezi americkými vojáky je totiž mlčenlivý plukovník McNamara, který od první chvíle proti Hartovi něco má. Mladík začne odhalovat pravdu, až když mezi vojáky dojde k vraždě...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Škoda, že nakonec nerežíroval Cuarón, třeba by se mu z toho podařilo vyždímat lepší zážitek. Takhle je to v podstatě jen dramatická variace na Dannyho parťáky. Disponuje sice pěknou kamerou a hudbou, ale z hlediska scénáře je nevýrazná, klišovitá a plná patosu. Bruce Willis zde nepředvádí nijak závratný výkon (jako ostatně skoro ve všech filmech po přelomu milénia) a je to škoda, protože asi jako jediný nehraje úplně tuctovou postavu. Alespoň z počátku, v závěru je z něj samozřejmě Pravý Americký Plukovník. Colin Farrell naopak předvádí solidní výkon, ale Hart je prostě tradiční pan Charakter. Nenudil jsem se, ale kdyby si snímek udržel syrovost prvních třiceti minut, byla by to sakra podívaná. Takhle spíš průměr.
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hartova válka

obrazek
Thomas Hart je syn senátora a jako člen štábu amerického praporu v Belgii nikdy nebyl na frontě. Při běžné cestě lesem však padne do německého zajetí a po třech dnech mučení surovým vyšetřovatelem Lutzem vyzradí informace o skladech amerických pohonných hmot. Po strastiplné cestě je dopraven do zajateckého tábora v německém Augsburgu, kde je nespornou autoritou americké části tábora plukovník William McNamara. Zásadový muž se smyslem pro disciplínu, odvahu a vojenskou čest, který se snaží udržet v táboře pořádek. Ten odmítne Harta ubytovat s ostatními důstojníky, protože pochopí, že podlehl mučení a mluvil. Později za ním pošle dva nováčky, černošské piloty Lamara Archera a Lincolna Scotta. Hart se jich zastane před rasistickým seržantem Bedfordem. Prohnaný muž však Lamarovi podstrčí do postele kovovou hůl a ten je vzápětí za porušení táborového řádu popraven. Další noc je Scott přistižen nad mrtvým tělem zavražděného Bradforda. McNamarovi se u velitele tábora Vissera podaří prosadit, aby byl řádně souzen. Dostane na to týden.


obrazek
McNamara jmenuje nedostudovaného právníka Harta obhájcem a zkušeného právníka, kapitána Siska, prokurátorem. Začíná dramatické soudní jednání, ve kterém se Hart pokouší prokázat Scottovu nevinu. Naráží na řadu podivností, které ho vedou k šokujícímu odhalení důvodů k vraždě, k odhalení skutečného vraha i nečekaného pozadí případu. Důmyslná hra o čas má skrýt mnohem důležitější skutečnost, dávající všemu zcela nový význam.


O produkci

obrazek
Čtvrtá generace v armádě, plukovník William McNamara je uvězněn v německém válečném zajateckém táboře. Jako nejvýše postavený americký důstojník velí svým spoluzajatcům, udržuje smysl pro čest na místě, kde čest je lehce zničena, všechno pod nebezpečným, bdělým okem německého plukovníka Wernera Vissera . McNamara, který se nikdy nevzdal své vojenské povinnosti, tiše plánuje, čeká na svůj okamžik, aby znovu zaútočil na nepřítele. Vražda v táboře mu umožní realizovat riskantní plán. Visser a německé stráže jsou rozptýleni vojenským soudem. McNamara zosnuje důmyslný plán jak uprchnout a zničit nedalekou továrnu na střelivo, získá pomoc mladého poručíka Tommyho Harta. Hartova válka je skvělý příklad cti, odvahy a obětování se, jakého byli schopni vojáci ve válce, na obranu amerického způsobu života.


obrazek
Bruce Willis a Colin Farrel hrají ve filmu společnosti MGM Hartova válka, David Ladd Films, David Foster Productions, a Cheyenne Enterprises production, uvedeném společností Twentieth Century Fox. V režii Gregory Hoblita, scénář napsal Billy Ray a Terry George, podle románu Johna Katzenbacha. Ve filmu Hartova válka také hrají Terrence Howard, Cole Hauser, Marcel Iures a Linus Roache, v produkci Davida Ladda, Davida Fostera, Gregory Hoblita a Arnolda Rifkina. Výkonným producentem byl Wolfgang Glattes. K talentovanému týmu filmových tvůrců dále patří kameraman Alar Kivilo, návrhářka Lilly Kilvertová a střihač David Rosenbloom. Kostýmy navrhla Elisabetta Beraldová, hudbu složila nositelka Oscara, Rachel Portmanová.


obrazek
Autor John Katzenbach napsal román Hartová válka částečně na základě otcových zážitků. Nicholas Katzenbach, válečný zajatec II. světové války ve Stalag Luft III. (zajatecký tábor pro poddůstojníky a mužstvo za 2. světové války.) Poté, co Katzenbach přežil své zajetí, pracoval jako ministr spravedlnosti za vlády prezidenta Lyndona Johnsona. "Když můj otec zestárnul, uvědomil jsem si, že jsme nikdy nemluvili o jeho zážitcích v zajateckém táboře," říká John Katzenbach. "Tak jsem se ho začal na toto období jeho života vyptávat. Jako spisovatel a vypravěč, jsem začal chápat, že některé věci, které mi vyprávěl, by se mohly proměnit ve vzrušující, napínavý a tajemný příběh. Netrvalo dlouho a já jsem usedl a napsal úvodní řádky Hartovy války."

Katzenbach se díval na zajatecký tábor nejen jako na přitažlivé prostředí pro thriller, ale v příběhu spatřoval svědectví o nesnázích, které jeho otec podstoupil. Nazývá ho "doplňkem pravdy". Napsání Hartovy války umožnilo Katzenbachovi zdramatizovat odvahu a hrdinství amerických válečných zajatců a vzdát hold svému otci, který byl pro něj po celý život inspirací. Mimochodem, několik členů produkčního štábu mělo také rodinné vazby k válce. Dědeček návrhářky kostýmů Elisabetty Beraldové byl italský válečný zajatec. Otec výkonného producenta Wolfganga Glattese byl velitelem první německé ponorky. Zajali ho spojenci, a otec šéfa studia MGM Chrise McGurka byl také válečným zajatcem. Jeden z technických poradců, plukovník Hal Cook, byl zajat ve stejném táboře jako Nicholas Katzenbach. Filmová verze Hartovy války se začala rýsovat když producentům Davidovi Laddovi a Davidovi Fosterovi byly každému zvlášť, poslány první kapitoly Katzenbachova románu. Oba dva, aniž by o sobě vzájemně věděli, se okamžitě obrátili na různé lidi v MGM a vyprávěli o senzačním projektu. Dohodli se na tom, že spojí síly a prezident společnosti MGM Picture Michael Nathanson tento projekt pro studio zakoupil. Věci se daly okamžitě do pohybu. (2001).


obrazek
"Potřebovali jsme zhustit obšírné podrobné vyprávění do dvouhodinového filmu a zachovat celkový ráz románu a jeho celistvost." Poté co Jeb Stuart a Terry George napsali první scénáře, byl osloven spisovatel Billy Ray , aby napsal konečnou podobu scénáře, podle kterého se mělo točit. "Tento projekt umožnil napsat otevřený milostný dopis mužům, kteří sloužili a trpěli ve II. světové válce," říká Billy Ray, horlivý student vojenské historie. Ray zkoumal vyčerpávajícím způsobem každodenní život vojáků a strádání mužů v zajetí. "Patřím k první generaci Američanů, kteří nebyli nikdy na vojně," pokračuje Ray, "a byl jsem za to vždycky vděčný, i když jsem se cítil trochu provinile. Úcta, kterou cítím pro tyto veterány, roste s přibývajícími lety a s tím jak se jejich skutky krystalizují v historii." Producent David Foster je veterán z Korejské války a souhlasí s tím, že scénář vzdává hold některým z našich největších hrdinů. "Když jsem byl v armádě," říká, " psával jsem projevy pro Mikea Danielse, velícího generála U.S. Armády v Pacifiku, který nás bavil strašnými, veselými i děsivými příběhy o boji v Evropě.


obrazek
Jeden příběh vyprávěl o amerických vojácích, kteří osvobozovali zajatecký tábor a jak to bylo citově náročné jak pro zajatce tak pro ty, kteří je osvobozovali, všichni ti silní vojáci plakali a objímali se. Nikdy jsem na ten příběh nezapomněl, a když jsem si přečetl knihu, okamžitě jsem si na něj vzpomněl. Všichni bychom měli být velmi hrdí na jejich oběti a jejich úsilí." Když byl hotový scénář, bylo třeba najít režiséra a podle přání producentů byl na prvním místě Gregory Hoblit, který odstartoval kariéru Edwarda Nortona ve filmu Primal Fear a proslavil se prací na takových programech jako je NYPD Blue a Hill Street Blues. "Greg má jedinečné cítění pro mužské pouto a spor, a toto je mimořádně chlapský film," říká Ladd. (Skutečně, mezi 43 členy mluvících herců není jediná žena.) "Má také obrovskou znalost soudního prostředí, kterou získal při práci na filmech Primal Fear a na svých programech L.A. Law. Potřebovali jsme někoho, kdo zvládne také tuto stránku příběhu."


obrazek
Poté co byla podepsána smlouva s režisérem, bylo třeba obsadit film. Michael Nathanson si po prvním přečtení Hartovy války, představoval do role plukovníka Williama McNamary Bruce Willise. Nathanson poslal kopii scénáře Arnoldu Rifkinovi, Willisovu produkčnímu partnerovi, se kterým vedou Cheyenne Enterprises. Rifkin, po přečtení scénáře, upřímně souhlasil s Nathansovým návrhem. "Když jsem si to přečetl, okamžitě jsem se do filmu zamiloval," říká Rifkin " a okamžitě jsem věděl, že McNamara by byla pro Bruce dokonalá role. Je těžké najít kvalitní materiál, ale Hartova válka vypráví úžasný příběh a vypráví ho skutečně dobře. Věděl jsem, že se budeme chtít s Brucem na tomto projektu podílet." Rifkin sdělil Willisovi své nadšení a Willis se brzy rozhodl, že roli přijme.


obrazek
Když popisuje, co ho na té roli lákalo, Willis říká, "dlouho jsem studoval II. světovou válku a myslím si, že scénář byl skvělý," "Jsem neuvěřitelně vděčný," říká Hoblit k obsazení Willise. "protože on je pro roli ten pravý. Bruce je velmi dobrý herec s obrovskými vůdcovskými schopnostmi. To je něco co nemůžete jen tak "zahrát". Musí to být ve vás. Dozrál v někoho, kdo vzbuzuje respekt a může nosit uniformu. Bruce zkrátka vypadá přesně tak jak má vypadat Mc Namara." Filmaři poté hledali poručíka Tommyho Harta, další ústřední postavu scénáře. Věděli, že ho našli poté co zhlédli film Joela Schumachera Tigerland. Ve filmu hrál Colin Farrell postavu suverénního vojáka vietnamské války. Hoblit odvezl kopii filmu do Rifkinova domu v Idaho, promítnul ho Rifkinovi a Willisovi a těm se okamžitě Farrellův výkon líbil. Producenti byli nadšeni.
obrazek
"Collin vyskočil z plátna. Přesně jeho hledáme," říká producent David Foster. Před zahájením natáčení, Farrell strávil nějaký čas v Yale, seznamoval se s životem na akademické půdě univerzity Ivy League. Ve svých 24 letech je přesně ve věku Tommyho Harta, což neuniklo Hoblitovi, který má oko na výjimečné talenty. Tento režisér vybral neznámého Edwarda Nortona pro film Primal Fear z 2 000 herců, kteří prošli konkurzem. A projevil stejný pátrací talent při výběru Jima Caviezela pro film Frequency "Myslím, že je vzrušující, že většina diváků nebude nic moc od Colina očekávat." říká Hoblit. "Hrál jen v několika filmech, ale pro mnohé diváky, představí tento film jeho i jeho postavu. Myslím, že diváky osloví." Terrence Howard, Cole Hauser, Marcel Iures a Linus Roache hrají role poručíka Lincolna A. Scotta, štábního seržanta Vic W. Bedforda, Plukovníka Wernera Vissera a kapitána Petera A.Rosse. Všichni herci dali svým rolím svou vlastní sílu a filmaři se shodují, že výsledek je zcela výjimečný.

O filmu

obrazek
Postavení tábora
Chladný, stísněný a strohý, zajatecký tábor v Hartově válce je místo nahánějící hrůzu , kde pravidla se řídí podle rozmaru jednoho člověka: plukovníka Vissera. Jeho autorita je absolutní. Ve filmu McNamara protestuje, že Visser nerespektuje Ženevskou konvenci, Němec odpoví ledově a definitivně: "Rozhlédněte se, plukovníku. Tady...není Ženeva." Návrhářka Lilly Kilvertová vytvořila Stalag VI - směs zhruba 130 německých zajateckých táborů , které existovaly za II. světové války, které se lišily vzhledem, funkcí a výsadami. Zajatecký tábor, postavený na 400 akrech, s tucty kasáren a strážních věží, byl blátivý, zasněžený a mrazivý. 6 týdnů převážně nočního natáčení. Byl postaven v malé české obci Milovice, hodinu cesty autem od Prahy, v bývalém bydlišti poslední ruské armády v této zemi. " I když jsem byl v sebelepší náladě, asi deset minut před tím než naše auto vjelo do Milovic, jsem začal cítit depresi," říká Bruce Willis. " Uvědomil jsem si, že je to tím, že tábor je bezútěšný a ohavný. Proto byla tato role fyzicky nejnáročnější ze všech, které jsem vytvořil."


obrazek
V předvečer zahájení natáčení v táboře, strávil Willis noc spolu s několika členy filmového štábu v dřevěných ubikacích. Venkovní teploty klesly na minus dvacet. Hoblit říká: "Dorazili jsme brzy ráno, abychom připravili některé scény a já jsem spatřil Bruce jak se vykulil z jedné pryčny uvnitř ubikace. " Postel byla identická s těmi, které byly ve skutečných německých zajateckých táborech: hrubá dřevěná konstrukce, pobita napříč prkny a slamník. Spojenečtí zajatci fasovali jenom jednu deku, tak byli nuceni spát v kabátech a v botách. "Zážitek z tábora byl přinejmenším silný," říká Colin Farrell. "Náznakem jsme zažili to s čím museli vězni bojovat. Kromě nepochybného fyzického utrpení, čelili mimořádnému duševnímu stresu. Neustálá kontrola dozorců, žádné soukromí, ani okamžik jenom pro sebe. Neexistoval pocit budoucnosti, protože nedohlédli přes zítřek."


obrazek
Kilvertová četla celé měsíce knihy, zkoumala filmy a fotografie a studovala dokumenty, všechno v rámci přípravy na návrh scén. Chtěla vědět, kdo jsou ti muži, kteří byli v zajateckých táborech, jak byly takové tábory stavěny , z jakého materiálu a jakými nástroji. "Zajímalo mne, co ti muži dávali na postele, co jedli, jak prali prádlo, jak často se holili, jak udržovali teplo - všechno," říká Kilvertová. "Především jsem chtěla , aby všechno bylo reálné. Chtěla jsem znázornit stísněný prostor za plotem, v kontrastu s rozsáhlou prázdnotou a izolací, která byla kolem. Ti muži byli skutečně uprostřed ničeho. Také jsem chtěla vyjádřit chlad, neustálý chlad a sníh, něco, čemu nemohli uniknout." Všechno mělo vypadat, jako v roce 1944.


obrazek
Po všech přípravách a po usilovné práci, byla snaha filmařů po reálnosti, potvrzena návštěvou Johna Katzenbacha a jeho otce, Nicholase, jehož zajetí trvající 27 měsíců v Stalag Luft III, inspirovalo synovu knihu. Oba muži, v doprovodu Johnova syna, byli očividně dojati, když procházeli tábor. Nicholas Katzenbach říká, "Ten tábor je tak přesný až naskakuje husí kůže. "Když chcete natočit film z II. světové války, musíte být co nejvěrnější. Jak v dobrém, tak ve špatném. Jsem hrdý na to, co tady dokázali." "Procházka po zajateckém táboře vyvolala v Nicholasovi živé vzpomínky a já jsem byl mimořádně potěšen, že měl pocit, že jsme to udělali správně." říká Hoblit. "Tímto filmem chceme vzdát hold veteránům. Je důležité, aby si po jeho zhlédnutí mysleli, "Ano, tihle filmaři chovají úctu k tomu co jsme prožili."obrazek
Zajatecká vlaková sekvence
Na začátku filmu, poté co Tommy Hart padne do zajetí, vidí diváci drsnou cestu, válečných zajatců do táborů. Jedním slovem, podmínky byly neuvěřitelné. Byli nahnáni do vagónů jako dobytek. Mnozí američtí váleční zajatci už byli vážně zraněni, špatně oblečeni a nemocni. Vzhledem ke stísněnému prostoru, museli stát nebo střídavě sedět. Jediný kbelík sloužil jako hygienické zařízení. V okamžiku kdy vlak vjede do stanice, americké bombardéry zahájí útok, netuší, že jsou vagóny plné válečných zajatců, protože nápisy POW (Váleční zajatci) jsou na střechách vagónů zasněžené. Hart se se svými lidmi snaží zoufale zachránit, následuje jedna z nejpůsobivějších scén filmu. Natočeno za pět dní jak v exteriérech tak ve studiu, vlaková scéna je jednou z nejsložitějších a nejnapínavějších scén ve filmu. Lokace v českém městečku Zvoloněves.obrazek
Všechno zachytit na plátno
Kivilo, rodák z Montrealu, pracoval s Hoblitem už dříve na filmu Frequency a vítal příležitost si to zopakovat. Hoblit a Kivilo si prohlédli každý centimetr lokace, kde měl být v září 2000 postaven zajatecký tábor. V průběhu natáčení jsme spolupracovali s Barrandovskými studii. Vzhledem k barrandovským laboratořím a digitálnímu střihacímu zařízení, střihač David Rosenbloom rychle sestříhal scény z lokací. Tato přednost přispěla k tomu, že se filmaři rozhodli natáčet v Praze. České hlavní město má filmovou tradici od roku 1920. Barrandovská studia sloužila vlastně Hitlerovi k natočení jeho mnoha propagandistických filmů. David Ladd vzpomíná: " Navštívil jsem Prahu na podzim roku 1997 a zamiloval jsem si ji. Na Barrandově jsem byl ohromen množstvím rekvizit a kostýmů. Za tři týdny dorazil rukopis Hartovy války a já jsem věděl, že Praha je k tomuto natáčení ideální." Barrandovský rozsáhlý Ateliér 6 (druhé největší Studio v Evropě) byl použit pro interiér C Ubikací, kde probíhal první natáčecí den. Colin Farrell, Cole Hauser a další herci získali vojenskou orientaci pro Hartovu válku od technického poradce Michaela Stokeyho, který s nimi už před tím spolupracoval na filmu Tigerland.obrazek
Život v německém zajateckém táboře
"Stráže by nás bez váhání zastřelily," vzpomíná Cook. "Ochranka byla přísná, protože několik měsíců předtím uprchlo 76 britských letců z tábora v akci, která se proslavila jako "Velký útěk." 50 jich bylo , po opětovném zajetí, zastřeleno." Cook vypráví, že v táboře vládla mimořádná disciplina díky americkému velícímu důstojníkovi, který se nebál konfrontace. "V červenci 1944, krátce po atentátu na Hitlera, pozdravil německý důstojník nacistickým pozdraven s nataženou rukou místo obvyklého vojenského pozdravu. Náš plukovník tam jen stál - odmítl opětovat takový pozdrav." Cook věří, že velitel zachránil svým lidem životy tím, že je nutil v zajateckém táboře každý den cvičit. Předpokládal, že budou evakuování hlouběji do Německa, neboť ruská armáda postupovala. Měl pravdu. 28. ledna 1945, Cook a 12.000 dalších spojenců pochodovali ve sněhu a v mrazivém chladu, do nitra Německa. Přestože mnozí zemřeli, Cook věří, že fyzická kondice zachránila mnohé před smrtí včetně jeho samého.


obrazek
Přestože Cook během zajetí zhubnul o 25 kilo, podařilo se mu v závěrečných válečných týdnech uprchnout do Švýcarska. 29. května 1945 se dostal do New Yorku - měl 2l. narozeniny. "Vždycky jsem se domníval, že mne válka oloupila o mládí, ale dala mi mužnost," poznamenává Cook. Odmítá označení hrdiny. "Jenom jsem přežil. Hrdinové se domů nevracejí," říká tiše. Poté co navštívil místo, kde byl kdysi zajat, kde je nyní pouze deska, přijel Cook do Prahy a začal pracovat na filmu Hartova válka. Jeho manželka s ním navštívila filmový německý zajatecký tábor v Milovicích."Lépe pochopila to co jsem zažil, když jsme procházeli tím táborem, než když jsem jí to všechno léta vyprávěl," říká Cook. "Byl jsem poctěn , že jsem mohl pracovat na tomto projektu a mimořádně mě potěšil Hoblitův smysl pro detail. Chová v sobě obrovskou úctu k tomu, co lidé jako já prožili, a pro mě je čest sdílet s ním a s těmito mladými herci svou minulost. Je to nádherný, jímavý zážitek v tomto konečném stádiu mého života."

O hercích

Bruce Willis
obrazek Prokázal ve své kariéře neuvěřitelnou všestrannost. Od role posledního akčního hrdiny v úspěšných filmech Die Hard (Smrtonosná past) k mimořádně úspěšnému filmů Šestý smysl a Unbreakable, Willis získal věhlas nejtalentovanější filmové hvězdy výnosných hitů. Vychován v dělnické rodině v New Jersey, Willis navštěvoval Montclair State College, protože tam existovalo špičkové divadelní oddělení. Po četných konkurzech, dostal roli ve hře Nebe a Země v roce 1977. Opustil školu a přestěhoval se do Hell´s Kitchen aby budoval hereckou kariéru. Brzy byl obsazován do divadelních her a televizních reklam, mezitím příležitostně hraje na harmoniku v různých kapelách. Herecky se prosadil v roce 1984, když přijal hlavní roli v úspěšné hře Sama Sheparda Fool for Love.

Později, téhož roku, když cestoval do Los Angeles, byl Willis vybrán ze 3.000 zájemců pro roli Davida Addisona v populárním TV seriálu Moonlighting, za který získal cenu Emmy a Zlatý Globus a stal se mezinárodní hvězdou. V roce 1986 pokračoval ve své lásce k hudbě, vydal mimořádně úspěšné album Motown Records s názvem "Bruce Willis: The Return of Bruno,". Willis debutoval po boku Kim Bassingerové v komedii Blakea Edwardse Blind Date. Poté pracval se stejným režisérem roli Toma Mixe ve filmu Sunset , následoval úspěšný film Smrtonosná past, jeden z nejúspěšnějších filmů roku 1988. Další byl film Normana Jewisona In Country. Pak následovala komedie Kdo to tam mluví I a II. V roce 1990 hrál Willis ve filmech Smrtonosná past 2, Bonfire of the Vanities po boku Toma Hankse. Dále v psychologickém dramatu Mortal Thoughts. V akční dobrodružné komedii Hudson Hawk. A ve filmu Bo Weinberga Billy Bathgate.

Následují filmy The Last Boy Scout, Striking Distance, North, Color of Night. Pulp Fiction., Nobody´s Fool, Smrtonosná past 3, Four Rooms. Twelve Monkeys, The Jackal, Mercury Rising. Armageddon, Snídaně Šampionů podle románu Kurta Vonneguta , na kterém spolupracoval také jako výkonný producent. Před nedávnem hrál v úspěšném filmu Šestý smysl, který byl nominován na 6 Oscarů. Dále hrál po boku Michelle Pfeifferové ve filmu Story of Us v režii Roba Reinera, produkoval a hrál v černé komedii The Whole Nine Yards, a účinkoval v úspěšném filmu Disney´s The Kid.

Willis znovu pracoval s režisérem filmu Šestý smysl, M.Night Shyamalanem ve filmu Unbreakable. K Willisovým nejnovějším filmům patří Banditi. V režii Barry Levinsona v něm hrál s Billy Bobem Thorntonem a Cate Blanchettovou. V létě 2001 režíroval a hrál v černé komedii Sama Sheparda True West v Liberty Theater v Hailey, Idaho. Hra o komplikovaném vztahu dvou bratrů byla natočena společností Showtime k vysílání 2002, jako hold Robertu Willisovi, mladšímu bratrovi Bruce Willise, který v červnu 2001 zemřel na rakovinu slinivky.

Colin Farrell
obrazek Narodil se v Irsku, stal se jedním z nejslavnějších současných mladých herců. V současné době natáčí thriller Farma po boku Al Pacina. Je synem bývalého fotbalisty Eamonna Farrella a synovcem Tommy Farrella. Oba Tommy a Eamonn Farrelovi hráli za Irish Football Club, the Shamrock Rovers, v roce 1960. Colin měl zpočátku v úmyslu následovat svého otce a strýce, ale brzy se jeho zájem soustředil k herectví a Colin navštěvoval the Gaiety School of Drama v Dublinu. Před zakončením studií ztvárnil hlavní roli v miniseriálu Dierdrea Purcella Falling for A Dancer. Hlavní roli v seriálu BBC Ballykissangel, a hlavní roli v režijním debutu Tima Rothe The War Zone.

Terrence Howard
obrazek Získal cenu NAACP Image za svůj skvělý výkon ve vedlejší roli The Best Man, za kterou také obdržel nominace od the Chicago Film Critics Association a the Independent Spirit Awards. K dalším filmům, na kterých spolupracoval patří m. j. Angel Eyes s Jennifer Lopezovou, Glitter po boku Mariah Careyové, Investigating Sex a HBO Boycott s Jeffrey Wrightovou. (Za tento film získal nominaci na NAACP image award).

Cole Hauser
obrazek Hraje ve filmu White Oleander s Michelle Pfeifferovou, Renee Zellwegerovou a Robinem Wrightem Pennem. Počítá se také s jeho rolí po boku Bruce Willise na příštím Willisově filmu Man of War. Hauserovi se dostalo uznání kritiky za jeho výkon v roli štábního seržanta Cota ve filmu Joela Schumachera Tigerland. Za tuto roli byl nominován na ocenění za nejlepší mužskou roli. K výčtu dalších filmů patří: Pitch Black, The Hi-Lo Country, Good Will Hunting, Higher Learning, Scotch and Milk, School Ties, a Dazed and Confused. Na obrazovce se Hauser se objevil v ABC seriálu Stevena Spielberga Hight Incident. Hauser vyrůstal ve Spojených Státech a v současné době žije v Los Angeles.

O tvůrcích

Gregory Hoblit
se zasloužil o změnu americké televize. Získal si nejen úctu amerických diváků, ale také uznání kritiků. K Hoblitovým filmům patří Frequency, Fallen, Primal Fear. Narodil se v Abilene, ve státě Texas, vyrůstal v Berkeley, California. Studia absolvoval na UCLA. Profesionální dráhu zahájil v Chicagu, kde pracoval pro Chicago ABC pobočku WLS-TV. Posléze se vrátil do Los Angeles, kde spolu produkoval půl hodinové situační komedie, dva nízko rozpočtové filmy a dokumentární film, který produkoval a režíroval. Hoblit pak společně produkoval šestihodinový miniseriál Loose Change a dvouhodinový film Dr. Strange. Později spolupracoval se Stevenem Bochcoem v MTM Enterprises. Spolu produkovali film týdne Vampire a seriály Paris, Hill Street Blues a Bay City Blues. Pak následoval Bochcoa do Twentieth Century Fox, zahájil spolupráci na L.A.Law, Hooperman, Cop Rock, Civil wars a NYPD Blue. V roce 1992 Hoblit režíroval film Class of ´61 pro společnost Amblin Entertainment a výkonného producenta Stevena Spielberga.

Billy Ray
Napsal scénář a koprodukoval film Volcano v hlavních rolích Tommy Lee Jones a Anne Hecheová. V současné době píše scénář pro Toma Cruise s názvem Metamorphosis a připravuje scénář Affirmative Action pro Jerry Bruckheimera, v předběžném obsazení Willa Smithe a Ben Afflecka.

David Ladd
V současnosti produkuje MGM komedii A Guy Thing, v hlavních rolích Julia Stilesová a Jason Lee, v režii Chris Koch. Připravuje k produkci v letošním roce různé filmy, včetně Godspeed a Lawrence Mann, na jehož produkci se bude podílet Michael Douglas a Further Films v režii Richarda Loncrainea. Zahajuje produkci filmu I Want Kandee ve stylu klasické romantické komedie Prázdniny v Římě. Ladd, syn legendárního Alana Ladda, vstoupil do zábavního světa v dětské roli. Za svou první roli v celovečerním filmu Proud Rebel, získal Zlatý Globus. Film režíroval Michael Curtiz v hlavní roli s Alanem Laddem, Olivií de Havillandovou a Johnem Carradinem. David se také objevil v úspěšném filmu Dog of Flanders a Misty. Ladd žije v Los Angeles se svou manželkou , herečkou Dey Youngovou a se svými dvěma dcerami, Jordn a Shane.

David Foster
Rodák z New York City, se chtěl stát sportovním komentátorem jako jeho idol, zemřelý sportovní komentátor New York Times, Red Smith. Po absolvování střední školy, se přesunul na Západ a studoval na University Of Southern California, kde dosáhl bakalářského diplomu na fakultě filmu a žurnalismu. První film v jeho produkci byl McCabe and Mrs. Miller Roberta Altmana, s Warrenem Beattym a Julií Christieovou. V roce 1972 produkoval Foster svůj druhý film The Getaway, v režii Sama Peckinpaha v hlavních rolích Steve McQueen a Ali McGraw. K jeho dalším filmů patří: The Drowning Pool, s Paulem Newmanem a Joanne Woodwardovou. Heroes, v hlavní roli Henry Winkler, Sally Fieldová a Harrison Ford. The Thing, (režie John Carpenter v hlavní roli Kurt Russell a Caveman, v hlavní roli s Ringo Starrem, Dennisem Quaidem a Shelly Longovou. Russel hrál po druhé pro Fostera ve filmu The Mean Season S Mariel Hemingwayovou, v režii zemřelého Philipa Borsose.

Arnold Rifkin
Je s Brucem Willisem spoluzakladatelem společnosti Cheyenne Enterprises, LLC, společnost, se sídlem v Los Angeles, California a Jackson Hole, Wyoming, se zaměřením na zábavní průmysl, filmovou a televizní produkci. Před založením Cheyenne Enterprises se Arnold zabýval déle než 20 let hledáním talentů. Svou kariéru zahájil v Rifkin - David a byl zakládajícím partnerem mimořádně úspěšné společnosti Triad Artists. V roce 1992 byla Triad Artists koupena Agenturou William Morris a Arnold byl jmenován ředitelem Motion Picture Department. V roce 1996 se stal prezidentem této agentury a zůstal u William Morris Agency do září 1999, kdy založil Cheyenne se svým bývalým 17 letým klientem, Brucem Willisem. Pochází z New Yorku, studoval na the University of Cincinnati, nyní žije v Los Angeles a v Jackson Hole se svou manželkou Ritou a svými třemi dětmi.

Wolfgang Glattes
Je mimořádně zkušený producent, který pracoval na více než 30 celovečerních filmech včetně takových titulů jako je film Romana Polanského Devátá brána, s Johnny Deppem, U.S.Marshals, v hlavní roli Tommy Lee Jones, a Mad City s Johnem Travoltou a Dustinem Hoffmanem. K jeho dalším titulům patří Larger Than Life, Blue Chips, Fire in the Sky, The Handmaid´s Tale, Sing, a Nadine. Narodil se v Německu, studoval ve Stockholmu a v Paříži, pak vstoupil do filmového průmyslu. Pracoval jako první asistent režie v Mnichově. Trvale pracoval na americké produkci natáčené v Evropě včetně filmu Boba Fosse Cabaret, kde poznal a později se oženil s Fosseho asistentkou choreografie, Kathryn Dobyovou. V roce 1976 se přestěhoval do New Yorku a později do Los Angeles, kde nyní žijí. K jeho dalším filmům patří: All That Jazz, (spoluproducent) Star 80. (producent). Předtím zastával funkci buď prvního asistenta režie nebo vedoucím produkce na filmech: A Walk with Love and Death, Downhill Racer, Rosebud, Twilight ´s Last Gleaming a Willy Wonka and the Chocolate Factory. Byl spoluproducentem filmu Sidneyho Lumeta Power a film Roberta Bentona Klid noci.

Podobné filmy

Inferno
Známý symbolog Tom Hanks se probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici. Tady vkládá na...
dnes 20.00
Nova Cinema
Smrtelné lži
(Arbitrage) Newyorský obchodní magnát Robert Miller se chystá prodat svůj finanční fond s ...
dnes 22.30
Nova Cinema
Kód Enigmy
(The Imitation Game) V zimě roku 1952 dostala britská policie hlášení o vloupání do domu p...
zítra 17.45
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 4. 2024 Svátek má Vojtěch
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz