fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 404 hlasů
film / dokumentární, Francie/USA, , 79 min.
Kinopremiéra v ČR 27.10.2016 v SK 9.3.2017

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:14Historie jedné neobyčejné knihy rozhovorů mezi mladým Françoisem Truffautem a stránoucím Alfredem Hitchcockem, která dodnes patří k nejlepším „učebnicím filmu", která o filmovém řemesle řekne víc než jakákoliv skutečná učebnice.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu čas, který mají tvůrci na svůj komentář -takového scorseseho, bych poslouchal hodiny- jako až povážlivě limitující faktor, co dělá z dokumentu ´jen´ teaser na knížku ..ale teaser v pravdě bravurní !
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hitchcock/Truffaut

V roce 1962 proběhlo v prostorách studia Universal zvláštní setkání dvou zcela odlišných režisérů. Mladý François Truffaut, který měl tou dobou již za sebou tři filmy a dlouholetou kariéru filmového kritika, zde po celý týden zpovídal jednoho ze svých „mistrů", Alfreda Hitchcocka. Z rozhovorů vzešla patrně nejznámější „učebnice filmu" vůbec, Rozhovory Hitchcock - Truffaut, která čtenáři přináší nejen detailní vhled do díla Alfreda Hitchcocka, ale i do jeho uvažování o filmu a tvůrčím procesu či obecnější úvahy o kinematografii. Kniha se stala nezbytnou součástí knihoven nejen filmových nadšenců a studentů filmu, ale i mnoha věhlasných režisérů, kteří se k ní dodnes hlásí, jako jsou Martin Scorsese, Richard Linklater, David Fincher, Peter Bogdanovich nebo Olivier Assayas. A právě všichni výše zmiňovaní se také objeví ve filmu Kenta Jonese lakonicky nazvaném Hitchcock/Truffaut. Dokumentární film mapující nejen vznik této unikátní knihy, ale přinášející i portrét obou režisérů, vznikl ve spolupráci režiséra Kenta Jonese a filmového kritika a historika Serge Toubiany. Právě druhý zmiňovaný je považován za největšího odborníka na tvorbu Françoise Truffauta a je i spoluautorem jeho nejuznávanější biografie. François Truffaut, jedna z klíčových osob francouzské nové vlny, vynikající nejen svými filmy, ale i kritickou tvorbou pro magazín Cahiers du cinéma, pomohl spolu s dalšími kolegy ustanovit Hitchcocka jako svébytného „auteura", mistra svého řemesla, a obhájit jej coby jedinečného umělce. Kniha rozhovorů je pak završením jeho obhajoby, závěrečnou řečí mladého advokáta filmového umění. A stejně jako kniha postupuje chronologicky Hitchcockovým dílem, podobně i film sleduje stejnou strukturu, zaměřuje se na klíčové prvky v jeho tvorbě, ale přidává navíc i okolnosti vzniku této série rozhovorů a komentář k jejich vlivu na další režiséry. Z mnoha archivních materiálů, fotek či samotného zvukového záznamu rozhovorů zde vzniká nejen filmová pocta oběma režisérům, ale i filmovému umění jako takovému.


Podobné filmy

Královnina korunovace
(The Queen's Coronation) Symbol britského majestátu nám představí přímo jeho současná nosi...
út. 2.6. 21.55
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Leonardův deník
Animovaná výtvarná reminiscence na téma lidského života, inspirovaná motivy kreseb Leonard...
pá. 5.6. 15.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Království opic
(Monkey Kingdom) V rozlehlé džungli na Srí Lance pohltil prales opuštěné starobylé město. ...
ne. 7.6. 05.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 31. 5. 2020 Svátek má Kamila
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz