fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 994 hlasů
film / drama, Životopisný, historický, sport, USA, , 135 min.
Miracle
DVD od 10.11.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
05:06Je to film navitý radostným dějem a napětím.
Jedná se o inspirativní příběh podle skutečnosti, který se odehrává na pozadí jedné z největších událostí historie sportu - kdy v roce 1980 hokejový tým Spojených států amerických triumfálně porazil na Olympijských hrách Sovětský svaz. Roli dynamického a pevně odhodlaného trenéra Herba Brookse si zde zahrál Kurt Russel, který byl nominován na Zlatý Globus a podává ve filmu vynikající výkon. Herb Brooks měl téměř nesplnitelný sen - chtěl porazit zdánlivě neporazitelné Rusy v jejich vlastní hře. Brooks začínal s náhodně vybranou skupinou dvaceti kluků a trénoval je tak, aby hráli jako nikdy předtím. Udělal z nich tým, který věřil, že se mu podaří dosáhnout nedosažitelného.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Sportovní film vyprávějící příběh hokejového trenéra Herba Brookse, scenáristicky sepsaný na základě skutečné události, kterak v roce 1980 dovedl hokejový tým k vítězství nad neporazitelným Sovětským svazem. Nelze si tak nepřipomenout jiné sportovní snímky tematicky shodné, z nichž nejslavnější je samozřejmě ´Rocky IV. (1985). Zatímco v pozadí probíhá studená válka, vůle Sověty porazit je prostě ohromná. Sami o tom něco víme, když si připomeneme hokejový zápas Čechoslováků se Sověty po okupaci Československa armádou Varšavské smlouvy. Jak to dopadlo víme a překvapením je, že to tu dokonce i zazní a ne zrovna jednou. V hlavní roli Kurt Russell a již od první scény vyznívá dojmem naprosté přesvědčivosti. Jestli přesně trefil charakter skutečného Herba Brookse ale těžko posoudit. Ve své zásadovosti se k Brooksovi hodí staré dobré heslo: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti! A to doslova. Jeho přístup k hráčům mnohdy hraničí až se sadismem, ale vše k dobru věci, když se ví, proti komu se chystají. Dějová šablona se od jiných sportovních snímků ničím nevymaňuje, takže je od první chvíle, chtě nechtě, předvídatelný. Tvrdý trénink, sem tam nějaké ty spory a nakonec napínavá sportovní událost, která po divácké stránce pohltí. Zápas je dobře nasnímaný, sestříhaný a má tak ohromnou energii, že do poslední vteřiny jeden ani nedýchá. Tento snímek se povedl a patří mezi ty lepší sportovní filmy, které prostě po filmové stránce plně uchvátí.
Všechny komentáře k filmu 21+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hokejový zázrak

Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Palcid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava.


Podobné filmy

Stroj času
(The Time Machine) Vědec a vynálezce Guy Pearce, posedlý myšlenkou, že cestování časem je ...
dnes 05.35
Nova Cinema
Seznamte se, Joe Black
(Meet Joe Black) Mediální magnát Anthony Hopkins si užívá života plnými doušky, ale i pro ...
zítra 20.00
Nova Cinema
Zrcadlový princ
(In a Class of His Own) Školník Richi Donato je u všech oblíbený, děti se mu svěřují a vše...
čt. 23.9. 12.55
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 21. 9. 2021 Svátek má Matouš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz