fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

68% 72 hlasů
film / komedie, krimi, Československo, , 98 min.
DVD od 9.3.2009 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Detektivní komedie o příliš zvědavé dívce, která chtěla vypátrat pravdu o své zmizelé kamarádce.
Do horského hotelu přichází mladičká a velmi zvědavá dívka Anna, která hledá svoji kamarádku. Obě se znají z dětského domova a ona jí prý dluží nějaké peníze. Zaměstnanci Anně sdělí, že její přítelkyně už před časem zmizela, nejspíš prý odešla "za lepším". Anně se to ale moc nezdá - má u sebe od kamarádky pohled, ze kterého vyplývá, že myslela na všechno jiné než na odchod. Anna právě opět nemá kam jít, životem se už nějaký čas od opuštění dětského domova protlouká všelijak, a tak přijme místo v hotelové kuchyni jako brigádnice. Přitom začíná pátrat po zmizelé kamarádce. Její všetečné dotazy brzy přinesou výsledek - Annu se pokusí někdo zabít...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jedna z prvních filmových rolí Dáši Veškrnové. Průměrná detektivka odehrávající se na horském penzionu,kdesi v Krkonoších nepřekvapí ani neurazí. V úvodní scéně jsme svědky vraždy pohledné, ale nepohodlné milenky Gity, která pracovala jako servírka v jednom krkonošském hotelu a jediným vodítkem je maskot, zavěšený na zpětném zrcátku u řidiče. Po několika týdnech se na opuštěné cestě, vedoucí právě k onomu hotelu, objeví její kamarádka, naivní až prostoduchá Anna, které prý servírka dluží nepatrný obnos. A protože holku z děcáku nikdo nehledá a i 50 korun je pro ni velký peníz, udělá si výlet za Gitou - do hotelu ji sveze fešácký doktor Rendl, který se jí velmi líbí.
Všechny komentáře k filmu 13+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Holka na zabití

<>Obrázek nenalezen<> Hlavní postavou příběhu, který začíná vraždou mladé servírky Gity Szábové, je její kamarádka Anna, která přichází do horského hotelu na Bobím vrchu. Ptá se po kamarádce Gitě, ale nikdo z personálu o dívce, která tu v zimě pracovala jako servírka, nic neví. Cestou zpátky ji zastaví bílý gazík a doktor Rendl, sekundář místní nemocnice a člen horské služby, jí nabídne, že ji sveze do Pece pod Sněžkou, kde může počkat na autobus. Anna, která pochází z dětského domova a živí se jako brigádnice na nejrůznějších místech, však neodjede a druhý den nastoupí na Bobím vrchu, kde ji kuchař Muraško přijme jako myčku nádobí. Nepřestává pátrat po Gitě a postupně zjišťuje řadu znepokojivých věcí. Zmizela, aniž si vyzvedla poslední plat, boty z opravy nebo vkladní knížku, kterou měla ukrytou pod matrací, a navíc zjistí, že Gita byla těhotná. Poručík Sláma, kterému Anna o své zmizelé kamarádce vypráví, pochopí, že jde o dívku, která byla před časem nalezena mrtvá v Polsku. Ujme se vyšetřování a zjistí, že když ji naposledy viděli, nasedala do bílého gazíku.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Detektivní příběh, ve kterém je zcela obyčejný člověk postaven do role detektiva, vznikl v roce 1975 a podle scénáře Josefa Šilhavého jej natočil režisér Juraj Herz. V hlavní roli svérázné Anny uvidíte Dagmar Veškrnovou, která začínala právě u Juraje Herze v úspěšné komedii Holky z porcelánu. V dalších rolích uvidíte Ilju Prachaře jako Slámu, režiséra a herce Víta Olmera jako provozního hotelu Petráka, Josefa Abrháma jako Rendla, Karla Augustu jako kuchaře Murašku, Václava Lohniského jako vrchního Otíka, Jiřího Líra v tradiční roli vrchního, Václava Helšuse jako Honzu a další. V malinké roličce hosta restaurace s poněkud neobvyklými chutěmi se objeví i režisér Juraj Herz.

Podobné filmy

Poklad byzantského kupce
Kapitán Exner a půvabná studentka řeší záhadnou vraždu, která souvisí s cenným archeologic...
dnes 14.01
ČT1
Půl domu bez ženicha
Podnikavý otec Vladimír Menšík vystavěl pro své dcery královskou rodinnou vilu. Sousedé zá...
dnes 16.20
Nova Cinema
Táta na plný úvazek
(Jersey Girl) Ben Affleck zůstává po smrti své ženy sám se svou malou dcerkou. Protože dál...
dnes 18.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 28. 11. 2022 Svátek má René
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz