fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

72% 42 hlasů
film / komedie, Československo, , 100 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
02:30Česká filmová komedie o zarputilém nepříteli žen a mladíkovi, který nebyl tím, čím se zdál být.
Adině Mandlové to sluší i v pánském obleku. Statkář Orlický má za sebou tři nepovedená manželství. Tato zkušenost z něj udělala zapřisáhlého nepřítele všech žen. Na jeho panství mohou pracovat pouze staří mládenci a k témuž údělu nutí i svého synovce a univerzálního dědice Ríšu. Jednoho dne však strýček zjistí, že se Ríša tajně schází s dívkou, rozlítí se a rozhodne se ho ze závěti vyškrtnout. Má totiž v záloze vhodnějšího dědice: kabaretního tanečníka a zpěváka Adu Bártů, potomka své sestry, která se kdysi provdala proti vůli rodičů. S příbuznými se potom léta nestýkala, a tak starý pán nemá ani tušení, že domnělý synovec Ada je ve skutečnosti rázná a podnikavá neteř...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dejte si radit, to nemůže nikdy vadit.... a vyberte si radši jinou komedii s Mandlovou, neboť jich natočila mnoho a neporovnatelně lepších. Holka nebo kluk? bohužel nic víc než talentovanou Adinu nenabízí.
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Holka nebo kluk?

<>Obrázek nenalezen<> Hlavní postavou je Ada Bártů, vystupující v operetní revui jako zpěvák a tanečník. Statkáři Jaroslavu Orlickému, který po třech nepovedených manželstvích zcela zanevřel na ženy, se jeví jako mnohem vhodnější dědic než jeho vlastní synovec Ríša, který se ke strýčkově zděšení začal scházet s dívkou. Tajemník Kropáček, který má potenciálního dědice přivézt, sice zjistí, že jde skutečně o potomka statkářovy sestry, která se kdysi provdala proti vůli rodičů, a dokonce o potomka, který má ty nejlepší předpoklady, protože je absolventem hospodářské školy, ale pak s hrůzou zjistí, že Áda je ve skutečnosti dívka, která se pouze pro vystoupení v manéži převléká za muže. <>Obrázek nenalezen<> A jeho zděšení ještě nabude, když zjistí, že se dívka chce ve stejném přestrojení skutečně vydat na strýčkův velkostatek a ucházet se tam o práci. První část plánu sice vyjde nadmíru dobře, strýček převlek neprohlédne, ale potíže na sebe přece jen nenechají čekat. Adá se totiž zamiluje do sympatického Ríši.


O filmu

obrazek
Svižnou komedii postavenou na kolotoči záměn a nedorozumění natočil v roce 1938 Vladimír Slavínský (Pokušení paní Antonie, Falešná kočička, Rozkošný příběh, Dědečkem proti své vůli). Představitelka hlavní role Adina Mandlová zde nejen hraje, ale také zpívá a skvěle stepuje.

Podobné filmy

Střelci
Jak si zasloužit nevěstu. O jedné neobvyklé zkoušce dvou ženichů. Povídka z oblíbeného cyk...
dnes 14.01
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Katie Fforde: Zkouška věrnosti
(Katie Fforde: Die Treue-Testerin - Spezialauftrag Liebe) Když si žena myslí, že je jí muž...
zítra 00.55
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Prci, prci, prcičky: Nahá míle
(American Pie Presents: The Naked Mile) Erik Stifler je možná jediným Stiflerem, který uko...
zítra 01.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 27. 2. 2020 Svátek má Alexandr
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz