fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

61%
film / komedie, akční, dobrodružný, romantický, USA, , 115 min., od 12 let
The Jewel of the Nile
DVD od 20.8.2007 Bontonfilm, Blu-Ray od 3.3.2021 Magic Box

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:28Volné pokračování filmu Honba za diamantem - Joan a Jack přijmou pozvání šejka, aby mu pomohli najít vzácný klenot.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to příjemná a pohodova komedie na kterou se dá koukat.
Všechny komentáře k filmu 20+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Honba za klenotem Nilu

obrazek
Zatímco Jack si užívá luxusu bohatého muže, Joan se marně pokouší napsat nový román. Po hádce přijme Joan z trucu pozvání okouzlujícího šejka, aby s ním odjela do jeho země a napsala reportáž o tom, jak se stal sjednotitelem kmenů kolem Nilu. Mezitím jeden z mužů, kteří se pokusili o neúspěšný atentát na šejka, požádá Jacka, aby mu pomohl proniknout do šejkova paláce, kde tyran ukrývá klenot kmene - Al Jawharu. K Jackovi se přidá starý "přítel" Ralph a Joan v šejkově paláci pochopí, že není hostem, ale vězněm a má napsat lživou oslavu vládce tyranizujícího svůj lid. Joan objeví dalšího šejkova vězně, brýlatého chlapíka, který jí pomůže uprchnout. Dvojice se setká s Jackem a Ralphem a společně uprchou před pronásledovateli z paláce.
obrazek
Ani během útěku se však milenci nepřestávají hádat a pak ještě Jack zjistí, že klenotem, který měl zachránit, není žádný další diamant, ale právě jejich brýlatý průvodce nazývaný Klenot Nilu, považovaný za svatého muže. Přes veškerou snahu trojice opět padne do rukou šejka Omara, který chystá velkolepou slavnost, na níž se chce prohlásit vládcem. Joan a Jack mají zahynout ve studni. Těsně před tím, než do ní spadnou, objeví se na scéně Ralph.


O filmu

obrazek
Nové dobrodružství natočil hollywoodský veterán Lewis Teauge (z jeho tvorby připomeňme adaptaci Kingova románu Cujo, tří povídek tohoto spisovatele ve filmu Kočičí oko, či vězeňskou sci-fi Obojek) a v hlavních rolích se samozřejmě představí Michael Douglas (Wall Street, Volný pád, Základní instinkt), Kathleen Turnerová (Čest rodiny Prizziů, Válka Roseových, Šest vražd stačí, maminko) a Danny De Vito (Válka Roseových, Bezohlední lidé, Hoffa). Za zmínku stojí i kameraman filmu Jan de Bont, jehož režisérský debut Nebezpečná rychlost se stal hitem stejně jako jeho další film - Twister. Pokračování dobrodružné komedie vzniklo v roce 1985 s mnohem větším rozmachem a samozřejmě také rozpočtem než díl první. Natáčelo se na třech kontinentech - v Africe, Spojených Státech a v Evropě. Například scény z Omarova paláce se natáčely v hlavním městě marockého království Fezu, kde měl třistačlenný štáb k dispozici celý rozlehlý palác. Přestože byl film kritikou přijat o poznání chladněji než díl první, což se přičítá především slabšímu scénáři Rosenthala a Konnera, kteří nahradili tragicky zesnulou scenáristku první části Diane Thomasovou, určitě je to film, který stojí za to opět vidět.

Podobné filmy

Příšerky útočí
(Critters Attack!) Drea a její bratr Filip žijí v domě strýce Louise, který pracuje jako p...
zítra 01.20
Nova Cinema
Poldové
(Cop Out) Policista Bruce Willis byl i se svým kolegou po zpackaném zásahu proti drogovému...
zítra 03.00
Nova Cinema
Nenávidím den Sv. Valentýna
(I Hate Valentine´s Day) Nia Vardalos se nechává ráda dobývat, miluje květiny i den svatéh...
zítra 05.15
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 20. 2. 2024 Svátek má Oldřich
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz