fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

56% 808 hlasů
film / komedie, USA, , 100 min.
Hotel for Dogs
Kinopremiéra v ČR a SK 16.4.2009, DVD od 26.8.2009 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:15Ani psa by nevyhnali.
Jak dlouho lze udržet v tajnosti, že máte psa? Dlouho ne, což si sourozenci Andi a Bruce moc dobře uvědomují. Problém je o to aktuálnější, že se tihle sirotci dostali do spárů pěstounů, kteří zvířata přímo nenávidí. Výchozí situace pro filmovou adaptaci slavné stejnojmenné knížky nemohla být vyhrocenější. Každodenní ilegální uspokojování základních potřeb jejich chlupatého přítele Pátka vystřídá mnohem ambicióznější plán, na jehož počátku stojí objev zpustošeného bývalého hotelu. Andi a Bruce na něj náhodou narazí na útěku před policisty a uvnitř objeví dva Pátkovy toulavé soukmenovce. Tehdy se v jejich hlavách zrodí šílený nápad poskytnout azyl všem opuštěným psům z blízkého i širokého okolí. Andi do projektu vloží smysl pro improvizaci a organizační talent, Bruce zase své technické schopnosti, které dokážou proměnit nepotřebné harampádí v užitečné nástroje, jež dokážou obyvatele psího hotelu bavit a hlavně krmit. Na pětihvězdičkový servis naštěstí nejsou sami. Záhy se k nim přidají tři vrstevníci, které nadšení obou mladých hoteliérů zdravě nakazí. Jenže i když film žánrově spadá do kategorie moderní dobrodružné pohádky, nelze počítat s hladkým průběhem a tečkou ve stylu "a štěkali tu šťastně až do smrti". Velká kumulace psů rozličných ras totiž zvyšuje riziko odhalení téhle originální nelegální ubytovny, a i když si to děti snaží nepřipouštět, tuší, že se to jednoho krásného dne provalí. Poprask, který vyvolá objevení téhle nelegální ubytovny městskými úředníky, je ale ještě neskutečnější než samotný provoz hotelu pro psy.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nečekal jsem, že to bude tak koukatelný. Dobře vycvičený hafani a celkem dobrá zábava. Kdybych byl ulítlej na psy, tak bych dal plnej počet. 61%
Všechny komentáře k filmu 17+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hotel pro psy

Proto před stávajícím párem náhradních rodičů musí existenci věčně hladového psa Pátka tajit. Bohužel jim rychle docházejí nápady, jak a kde ho pořád ukrývat. Když náhodou objeví opuštěný hotel, ve kterém bydlí pár toulavých psů, Andi dostane nápad. Díky Bruceovu mimořádnému talentu vytvořit z obyčejných věcí mechanické zázraky. S pomocí několika kamarádů předělají opuštěný a chátrající hotel v kouzelný psí ráj - nejen pro svého Pátka, ale pro všechny psy, které najdou. Když sousedy začne rušit psí štěkání a místním chytačům začne být podezřelé, kam všichni hafani zmizeli, musí Andi a Bruce vynaložit všechny síly a nápady, aby zůstali utajeni.


O filmu

obrazek
Vše o Hotelu pro psy

Andi a její mladší bratr Bruce mají tajemství - úžasného, chlupatého a stále hladového psa, Jack Russell teriéra jménem Pátek. Doma v malém bytě, kde platí pro psy přísný zákaz, rychle dojdou možností skrýší, proto se sourozenci rozhodnou, že za každou cenu najdou Pátkovi nový domov.

To je zápletka komedie Hotel pro psy, nápadité pohádky z města, jejímž námětem je oblíbená kniha dětské spisovatelky Lois Duncan. Producentce Lauren Shuler Donner, milovnici a ochránkyni zvířat, se líbila myšlenka důležitosti rodiny, jakkoliv zdánlivě netypické. Kromě toho viděla v knize silný potenciál pro vtipný a dobrodružný film. “Hotel pro psy je komedie i dobrodružství zároveň. Andi a Bruce musí vynalézavě najít způsob, jak ukryjí svého psa Pátka a posléze všechny zatoulané psy, které potkají. Čím víc psů zachrání, tím se celá situace stává nebezpečnější pro ně. Takže Bruce musí neustále vymýšlet nové a nové zlepšováky, aby udrželi psi šťastné a tiché zároveň.”

Humor příběhu je postaven na psích kouscích - jeden pes rozkouše cokoliv, co mu přijde do cesty, jiný vyje nervozitou, když se nemůže koukat z okna. Producentka Shuler Donner říká, že věřila, že natáčení se psy přinese veselé nehody na place. A prý se nemýlila. Dodává: “Já i můj manžel jsme velcí milovníci psů. Také je zachraňujeme. V tuto chvíli máme doma tři.” Další vtipnou rovinu komedie představují Bruceovy vynálezy. “Dává je dohromady z věcí, které my považujeme za odpad. Ty přístroje jsou tak chytré, že se jim smějete s obdivem.”

“A v neposlední řadě mám moc ráda děti,” pokračuje. “Tyto děti kolem sebe působí zmatek, protože udělají cokoliv, aby mohly být spolu. Než do jejich životů vstoupí všichni ti psi, mají strach pustit si k tělu někoho jiného. A když se rozhodnou, že i přes zákaz budou zachraňovat psy, jsou ve finále zachráněny především ony.”

“Zásadní scénou film je okamžik, kdy Andi říká svému bratrovi, že musí Pátkovi najít opravdovou rodinu. Bruce trvá na tom, že oni jsou jeho skutečná rodina. Nakonec, když přijmou za své všechny opuštěné psy, stanou se tou opravdovou rodinou, o které mluvil.”

Hotel pro psy je režijním celovečerním debutem Thora Freudenthala. Toho oslovila myšlenka důležitostí někam patřit. “Příběh vytvořil zajímavou paralelu mezi dětmi a psy. A ačkoliv jsem byl několikrát varován, že vybrat si za debut práci s dětmi a zvířaty je riskantní, byl jsem přesvědčený, že ten příběh je důležitý a stojí za to ho zfilmovat.”

obrazek
Producent Jason Clark s Freudenthalem v minulosti pracoval na obou dílech o Myšákovi Stuartovi, kde Freudenthal působil jako hlavní tvůrce storyboardů.

Producenti byli po shlédnutí jednoho Freudenthalova krátkého filmu přesvědčeni, že díky svému umění vizuálně ztvárnit věci a zkušenostem z animace, natočí jedinečný příběh. “Způsob, jakým dělá záběry, pohyby kamery, použití barev a světla, to vše z něj dělá výjimečného, vizuálně velmi zajímavého režiséra.”

Cílem tvůrců bylo vytvořit film pro celou rodinu. Producentka Shuler Donner dodává: “Má to být film, který se bude líbit stejně dětem jako rodičům. Smějete se, možná párkrát potají utřete slzu, ale nikdy to nesklouzne do přeslazené kýčovitosti. Děti se zvířaty prožívají divoké dobrodružství, které si všichni užívají. Psi jsou tak roztomilí, děti tak zapálené a nápady tak vtipné, že se pobaví i rodiče.”

Producent Ewan Leslie k filmu říká: “Hrozně se nám líbil Thorův “podivínský” přístup k filmu. Jako umělec chtěl vytvořit obyčejný svět, který svým vzhledem okouzlí děti i dospělé. Zajímavým způsobem navodil pomocí barev náladu. A soustředil se na detaily, které nám ostatním unikaly. Bylo pár nápadů, za které Thor tvrdě bojoval, ačkoliv zbytek týmu je považoval za zbytečné. Většinou se pak ukázalo, že měl pravdu. Díky těmto maličkostem má film vyšší úroveň než průměrná rodinná komedie.”

Tajnou zbraní filmu je, že kromě humoru má i hluboké, citové jádro. “Je příjemné vidět takový příběh v hraném filmu, dnes jsme zvyklí spíše na animovanou formu. Je to návrat k velkým rodinným filmům 60. a 70. let minulého století, typu Zamilovaný profesor nebo The Shaggy Dog.”

Producent Clark souhlasí: “Jsem si jistý, že se diváci budou smát, ale také se dojmou. Podstatou filmu jsou dvě opuštěné děti a zvířata, kvůli kterým děti udělají cokoliv. Hotel pro psy je zábavný, napínavý a bere za srdce, proto si myslím, že se bude líbit divákům všech generací.”

obrazek
Herecká rodina v Hotelu pro psy

Pro ústřední roli upovídané sestry Andi, která drží ochrannou ruku nad svým mladším bratrem, si filmaři vybrali vycházející hvězdu Emmu Roberts. “Potřebovali jsme někoho, na kom lze postavit celý film,” říká režisér Freudenthal. “Najít někoho takového v tak mladém věku je mimořádně obtížné. Emma přišla a byla neuvěřitelně profesionální. Hned rozuměla filmařské řeči a její úroveň profesionality a připravenosti byla úchvatná.”

Producent Leslie k tomu dodává: “Emma patří mezi ty herečky, jejichž tvář rozzáří plátno. Kamera ji prostě zbožňuje.” “Emma má kouzlo osobnosti,” říká další producent Clark. “Je to velmi charismatická herečka, která zvládla široký záběr své role. Andi v sobě ukrývá smutek, ale navenek působí jako nezlomná optimistka.”

Sama herečka byla nadšena citovou proměnou, kterou její postava během děje prošla. “Andi je uličnice, ale na svého bratra dává velký pozor. Díky dobrodružství, psům a novým kamarádům se mezi nimi vytvoří něco, co tam dříve nebylo.”

Andi i její bratr v sobě musí mít velkou sílu, protože se o sebe musí sami postarat a musí najít směr, jakým chtějí směřovat svůj život. Pro roli Bruce, malého bratra a technického koumáka hledali filmaři herce, který bude vtipný a zároveň dokáže zdůraznit výjimečnou stránku dětského génia. Svého Bruce našli v Jake T. Austinovi.

Mladý herec v sobě má správnou kombinaci nevinnosti a modrosti, kterou postava Bruce vyžaduje. Ačkoliv je to technický génius, je dostatečně vtipný. Hlavní postavy doplňují tři další mladí herci. Zaměstnance místního zverimexu - Dava a Heather - hrají Johnny Simmons a Kyla Pratt. Marka, komicky nešikovného teenagera, který pracuje v nedalekém supermarketu, hraje Troy Gentile.

Sociální pracovník Bernie je nejspolehlivějším dospělým v životě Andi a Bruce. Je jejich záchranná kotva. Je disciplinovaný, mají z něj respekt, ale zároveň je to jejich kamarád. Hraje ho na Oscara nominovaný Don Cheadle.

Rodiče Andi a Bruce hrají Lisa Kudrow a Kevin Dillon. Tito stárnoucí muzikanti, zoufale toužící stát se rockovými hvězdami, si bohužel nedokážou přiznat, že jejich hudba je naprosto zoufalá.

Otec Carl je ve svých představách velký rocker, žije ale v naprosté lži. Jeho žena Lois přeci jen trochu soudnosti má, ale také stále věří, že jednou se prosadí. Lisa Kudrow popisuje postavy rodičů: “Hudební talent Lois a Carla lze nejlépe popsat slovy neexistující. Můžeme si říkat “skupina”, protože Carl má kytaru a já elektronické piano, které dokáže napodobit několik nástrojů najednou. Jejich talent je víc než špatný, vlastně je trapný. Bylo zábavné hrát, že něco neumím. Když je to opačně, je na vás vynakládán tlak, abyste byli opravdu dobří, ale být špatný je snadné.”

Přestože Scudderovi nejsou nejlepší rodiče, způsob, jakým je Lisa Kudrow a Kevin Dillon hrají, vede k tomu, že si je diváci oblíbí. Nikdy nemáte pocit, že by jejich děti byly ve skutečném ohrožení, naopak dávají jim důvod, aby držely při sobě.

obrazek
Hoteloví hosté

Udržet miláčka sourozenců, chlupáče Pátka, v utajení je těžší a těžší. Jeho neschopnost odolat jakémukoliv jídlu ho dělá viditelným v nejméně vhodné chvíle. Pátkova touha po jídle dostává děti do problémů, ale nakonec je právě on poslem dobrých zpráv.

Psí herec alias Pátek je nalezený pes jménem Cosmo. Tvůrci do filmu použili maximum nalezených tuláků, které byli schopni obstarat. Výcviku psů se ujal jeden z nejlepších zvířecích trenérů Hollywoodu Mark Forbes.

Kromě Pátka se stálými residenty hotelu stane devět dalších psů. Lenny (ohromný mastif, který vyje, když nemá výhled z oken) a Georgia (drobná bostonská teriérka, jež vyžaduje, aby mohla opakovaně aportovat) v hotelu bydleli už dříve.

Cooper, Shep a Romeo si vezme Andi na žádost Dava ze zverimexu. Každý z těchto psů má podivný zvyk, který jim znemožnil nalézt páníčka. Cooper, anglický buldok, rozkouše všechno, co mu přijde do cesty - sádrokarton, boty, řidičák, prokouše si i cestu ven z krabice.

Shep je energická kolie, která miluje nahánění kohokoliv. Nakonec je to užitečný pomocník v udržování smečky pohromadě, když se náhodou ztratí. Romeo je naháč, který není zrovna z nejhezčích. To on ale neví, takže se zamiluje do překrásné Juliet a vytvoří s ní nečekaný pár. Juliet je neupravený pudl, kterého děti zachrání před chytači psů. Když jí ostříhají, stane se z ní psí královna krásy, kvůli které je nejistý a plachý Romeo ochotný udělat cokoliv.

Poslední v řadě, ale ne důležitosti je Henry, ohromný beauceron (francouzská rasa vypadající jako kříženec dobrmana a rotvajlera) s něžnou duší pacifisty. Henry měl pána, který z něj chtěl mít hlídače, to ale vůbec nešlo dohromady s jeho povahou.

Vzhledem k tomu, že psy nelze naučit text nebo způsob, jakým se mají podle scénáře chovat, bylo nejprve nutné vybrat vhodné rasy, které by vzhledem, velikostí a výrazem ve tváři odpovídali jednotlivým “psím” rolím.

Výsledkem byla smečka 70 psů, převážně kříženců. Dvě třetiny z nich byli nalezenci. Díky zarytému ochránci zvířat, producentovi Lesliemu, se během natáčení podařilo nalézt nový domov pro 14 psů.

obrazek
Starého psa novým kouskům...

Výcvik hlavních “psích” hrdinů začal 16 týdnů před natáčením. Výcvik těch, kteří nebyli nikdy trénovaní, byl rozdělen do 4 fází. Během první se naučili základní povely jako “sedni” a “lehni”. Druhá fáze byla zaměřena na složitější povely typu “přines” nebo “zavrť ocasem”. Ve třetím období trenéři vysledovali, jakým způsobem psi reagují na různé situaci, tzn., kdy prosí packou ve vzduchu, kdy stáhnou ocas mezi nohy nebo sklopí uši. V závěrečné fázi vzali psy na veřejná místa jako obchodní dům, park nebo vlak, aby navodili atmosféru podobnou té, která pak panovala na place.

Při vlastním natáčení, před každým záběrem byla potřeba každému psu zvlášť vysvětlit, co má dělat. Kromě toho bylo potřeba spřátelit psí herce s herci lidskými.

Malý génius a jeho zlepšováky

Jedenáctiletý Bruce dokáže vymyslet vynálezy z odložených věcí, které jsou pro většinu lidí k ničemu. Do té doby jeho talent nikdo pořádně nedocenil, ale nyní v hotelu pro psy, kde je potřeba mnoho zlepšováků, má obdiv všech svých kamarádů.

Tvůrcem důvtipných vynálezů, které mají ubytované psy zabavit, nakrmit a především je udržet potichu, je na Oscara nominovaný odborník na speciální efekty Michael Lantieri.

Mezi nejpromyšlenější přístroje patří házecí stroj, který může Georgia, toužící po aportování, obsluhovat sama; pokoj, kde může kolie Shep nahánět mechanickou ovci na dálkové ovládání, sestavenou z rybářského lana, kuchařských rukavic, vatových tamponů a molitanu připevněnému na autíčkách na dálkové ovládání.

Další vynález, který měl uspokojit jeden z nejčastějších psích zvyků - zálibu koukat z okna jedoucího auta, Bruce sestavil z dveří rozbitého auta a správně nastavených větráků.

Když je hotel plně obsazen “hosty”, sestaví Bruce ohromnou krmící linku, skládající se ze dvou pásů plných misek, které po stole rozváží dětský vláček. Jeden z nejtěžších úkolů trenérů bylo přinutit psy, kteří seděli na začátku stolu, aby nechali padesát misek plných žrádla projet kolem nich, aniž by se do nich vrhli.

Podobné filmy

Terč
(Mr. Nice Guy) Sympatický kuchař má smůlu, protože se připletl do cesty mafii. A mafie má ...
dnes 12.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pleš
Tréma je prevít! Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1980). Hrají: D. Medřická, L. Termer...
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Ženy v pokušení
Úspěšná psycholožka Lenka Vlasáková vždy dokáže svým pacientům fundovaně poradit. Když ale...
dnes 17.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 28. 1. 2021 Svátek má Otýlie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz