fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

66% 1179 hlasů
film / thriller, krimi, drama, USA/Velká Británie, , 108 min., od 12 let
Derailed
Kinopremiéra v ČR 26.1.2006, DVD od 24.5.2006 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:18Byla to přitažlivost, téměř osudová ...
Výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine je jen dalším člověkem z Chicaga, který každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris, jeho život se nenávratně změní.
Lucinda je šarmantní, krásná a svůdná. Přestože jsou oba v manželském svazku a mají děti, jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná. Společné obědy brzy přejdou v koktejly po práci a zanedlouho se už oba ocitají v hotelovém pokoji. Jejich zdánlivě bezchybný vztah se však radikálně změní v okamžiku, kdy do pokoje vtrhne brutální cizinec LaRoche a začne oba milence ohrožovat pistolí. Poměr se brzy změní v noční můru, která je mnohem nebezpečnější a násilnější, než si dokázali představit. Charlesův život začne být brzy plný podvodů, vydírání, násilí a zločinu. Vzhledem k nemožnosti svěřit se své ženě nebo kontaktovat policii se stává vězněm ve světě, který nepoznává, a v němž není po jeho předchozím životě ani památky.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Charles mne stále nasíral svým přístupem k situaci, do které se dostal, když přemýšlel rozkrokem. Vůbec nejvíc se mi líbil záporák, Vincent Cassel toho hajzlíka zahrál skvěle a perfektně se hodí na takové role.
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hra s nevěrou

Charles Schine, středostavovský muž středních let, pracuje v jedné menší reklamní agentuře, je několik let ženatý a mají nemocnou dceru. Dívka trpí nejhorší variantou cukrovky a musí si každý den píchat inzulin. Charles se ženou šetří peníze na nový experimentální lék, který by jejich dceři mohl pomoci. Jednoho dne se Charles cestou do práce seznámí ve vlaku s krásnou Lucindou. Zdá se, že i Lucinda je ve svém manželství nespokojena, a tak se mezi oběma začne vyvíjet vztah... Jednoho dne spolu skončí na pokoji malého hotelu. A právě tady dojde k neočekávané události. Oba milenci jsou náhle přepadeni neznámým a hodně brutálním útočníkem. Ten je nejdříve obere o peníze, pak Charlese zbije do bezvědomí a Lucindu znásilní. Charles chce, aby společně s Lucindou zašli vše ohlásit na policii. Lucinda to s ohledem na svého manžela však odmítá. K Charlesovu překvapení se za pár dní ozve útočník, La Roche, znovu. Začne Charlese vydírat a chce po něm peníze výměnou za neprozrazení jeho vztahu. A tak Charles La Rochemu předá prvních dvacet tisíc. Jenže za nějaký čas se La Roche ozve znovu a chce rovnou sto tisíc dolarů... Charles by tyto peníze měl, má je našetřené pro dceru, ale nechce už dál La Rochemu platit. La Roche ho však pomocí telefonátu dostane do Lucindina bytu, kterou před jeho očima ohrožuje pistolí. Charles slibuje, že zaplatí. Jenže ani teď se Charles nechce nechat vydírat. Obrátí se na svého kamaráda z práce. Dexter v agentuře dělá různé drobné práce okolo údržby a Charles o něm ví, že už byl v minulosti ve vězení. Dexter slíbí Charlesovi, že mu pomůže se La Rocheho zbavit... Společně s Charlesem jedou na místo předání peněz. Dexter má u sebe pistoli a chce La Rocheho vystrašit. Jenže ten se nezalekne a přímo před Charlesem Dextera na místě zastřelí. Charles následně doopravdy vybere peníze pro svou dceru a La Rochemu zaplatí. V té době se v agentuře objeví detektiv, který Dexterovu vraždu vyšetřuje. Charles pochopí, že je hlavním podezřelým. Je ale rozhodnutý ještě jednou vyhledat Lucindu a ujistit se, že je v pořádku. V její práci však zjistí, že pod jménem Lucinda zde pracuje úplně jiná žena.


O filmu

obrazek
Předtiskovou verzi knihy Jamese Siegela, která pojednává o rozsáhlých následcích, jež může způsobit jediná osudová životní chyba, si producent Lorenzo di Bonaventura přečetl přes vánoční svátky. Po celou dobu se od ní nemohl odtrhnout a ihned si ji představoval ve filmové podobě. Jakmile zjistil, že ještě nikdo nezakoupil práva na její filmové zpracování, okamžitě tak učinil. Příběh knihy jej velmi oslovil: „Všichni děláme v životě chyby - všichni jsme někdy udělali nějaké špatné rozhodnutí. A někdy se jedná o vyloženou drobnost, takže se nezabýváte tím, jaké může mít důsledky. Charlesi Schineovi uštědřil osud v poslední době několik podpásovek, které jej činí více zranitelným. Tento momentální stav mu bohužel dovolí udělat onu osudnou chybu.“

Román okouzlil také scénáristu Stuarta Beattieho, který jej považoval za vynikající hitchcockovský příběh. Líbila se mu také jeho ústřední postava: „Vzbuzuje velký soucit. Udělal zásadní chybu, ale musí za ni platit, znovu a znovu. Myslím, že kdybych byl v jeho kůži, udělal bych přesně totéž, dopustil bych se stejných chyb a stejně jako Charles bych se nořil stále hlouběji a hlouběji. Přišlo mi to úžasné. Hra s nevěrou je vším tím, čím by dobrý thriller měl být.“ Beattie se svou účastí na jeho filmové podobě ihned souhlasil. „V současné době už tyhle hitchcockcovské filmy vůbec nevídám. Jeho snímky jako Směr severo severozápad vyprávěly příběhy obyčejných mužů, kteří se ocitnou ve výjimečných situacích, přičemž dějová linie se hemží skvělými zvraty.“
obrazek
Beattie je hrdý, že byl „od začátku do konce jediným scénáristou filmu, což je v Hollywoodu v současné době spíše výjimkou. Myslím, že takovou volnost dostává scénárista u jednoho filmu ze sta. Bylo to úžasné.“ Chvílemi vtipkoval, že se bude „muset sám se sebou dostat do rozepře nad podobou některých scén, abych se cítil jako při normální práci na filmu. Jinak by to bylo až moc zvláštní.“

Vzhledem k množství dějových zvratů a překvapení musel být Beattie opatrný, aby v průběhu filmu neztratil své publikum. „Musíte si dávat pozor na každou větu, kterou napíšete, a neustále se ujišťovat, že může být později, kdy už víte, co se doopravdy děje, interpretována úplně jiným způsobem. Když se na něj podíváte poprvé, bude to jeden film. A doufám, že napodruhé bude zase úplně jiný. To je na tomto příběhu skvělé.“

Působivost scénáře herce velmi přitahovala. „V tomto filmu je jedno překvapení za druhým. Pro diváky nebude jednoduché děj dopředu odhadnout. Někdy jdete do kina a po 15 nebo 20 minutách už víte, jak film skončí. Tentokrát se vám to ale nestane,“ říká RZA.
obrazek
Mikael Håfström, pro nějž je Hra s nevěrou prvním režijním počinem v angličtině, může na první pohled působit jako překvapivá volba, ale každý se shodl na tom, že je pro tento film ideální. Herce stejně jako Di Bonaventuru uchvátil jeho průlomový film Nenávist. „Líbila se mi především jednoduchost jeho vyprávění. Vytvořil realistické prostředí a chápal, jak do děje vtáhnout publikum,“ říká producent. „Patří k těm režisérům, kteří dokáží hercům říci, co mají dělat. Není to o tom, že by celou dobu sledoval jen vlastní režii - je jedním z režisérů, kteří si všímají zejména herců, což je skvělé, protože tomu tak pokaždé není. Spousta režisérů si všímá především toho, co se děje okolo herců, a nikoliv jich samotných,“ říká Vincent Cassel.

Håfström na place vytvořil zajímavé tvůrčí prostředí. „Připadalo mi, že jsem v dobrých rukou. Naváděl mě určitým směrem pouze v případech, kdy jsme se oba shodli, že by se jím měla má postava vydat. Je velmi, velmi bystrý a pro tento film byl skvělou volbou. Ve špatných rukou by se z něj mohl stát film, jakých jste už viděli spousty,“ říká Owen.
obrazek
„Líbí se mi, že ve středu tohoto filmu je skvělá rodina - je to srdce i duše celého snímku a vzhledem k tomu, čím prochází jejich dcera, vám na jejich osudu hodně záleží,“ říká Beattie. „Máte pocit, že jsou ve svých životních rolích uvězněni a pravděpodobně strávili péčí o své dítě tolik času, že už tak trochu zapomněli na sebe navzájem,“ dodává Owen.

Film se však brzy zaměří na vztah mezi Charlesem a Lucindou. „Když se setkají, jsou oba hrozně osamělí. Mají rodiny, mají práci, mají životy plné tradičních věcí, ale z toho či onoho důvodu cítí obrovskou vnitřní prázdnotu. A najednou zjistí, že našli někoho, s kým si rozumí,“ říká Beattie. „Oba jsou v situaci, kdy potřebují potkat někoho takového, jako je ten druhý,“ souhlasí Aniston.

„Když se rozhodnou, že spolu půjdou na hotel, vlastně tím určitým způsobem dávají najevo, že už jsou unaveni z toho, jak se stále někomu rozdávají. Je to téměř sobecké gesto, ale oba se dostali do stádia, kdy už melou z posledního a potřebují něco, co by dalo jejich každodenní existenci alespoň nějaký smysl,“ pokračuje Beattie.
obrazek
Aniston považuje Lucindu za zajímavou, ale zmučenou ženu. Owenův Charles Schine působí nevinně a šarmantně, ale musí čelit obrovskému stresu, souvisejícímu s jeho rodinou a kariérou. „Nachází se v příšerné situaci. Pak se věci naprosto vymknou kontrole a z jeho života se stane absolutní blázinec,“ říká Owen. „Ocitne se v situaci, která připomíná nějakou Kafkovu noční můru.“

„Je velmi inteligentní, velmi rafinovaný a svým způsobem i vtipný. Je to nebezpečný, ale zábavný chlap,“ říká o své postavě LaRochea Cassel. „Je to pro něj hra. Hra, kterou si užívá a hraje ji velmi dobře. Ví, jak přitlačit na pilu a vytáhnout z něj všechny úspory,“ dodává producent Mark Cooper. „LaRoche hraje dvě role - na první pohled je to primitivní zloděj, ale ve skutečnosti se jedná o sofistikovaného a inteligentního kriminálníka,“ vysvětluje Beattie.

O obsazení

obrazek
S hereckým obsazením filmu nemohl být di Bonaventura spokojenější. „Je to jedno z nejrozmanitějších obsazení, jaké jsem kdy viděl. Líbí se mi, že se v jednom filmu sešli RZA, Xzibit a Giancarlo Esposito s lidmi jako Jennifer Aniston, Clive Owen nebo Vincent Cassel - je to skvělá kombinace amerických a neamerických hereckých hvězd.“

„Myslím si, že pro Jennifer je to skvělá role, a velmi mě potěšilo, když vyjádřila zájem si ji zahrát,“ říká Owen. „Tento film se velmi liší od všech snímků, na kterých pracovala dosud, a publikum ji uvidí v úplně nové herecké poloze. A pracovalo se mi s ní skvěle.“

Beattie charakterizuje Charlese jako obyčejného člověka, což dokázal Owen ztvárnit bez problémů. „Dokáže Charlese skvěle ukotvit v realitě. Dokonale chápe, jak jeho zoufalost pojmout.“

RZA se své herecké úlohy zhostil s nadšením: „Je velmi zábavné stát se na pár okamžiků někým úplně jiným. Na hraní se mi líbí to, že se měníte v jiného člověka. V případě hudby musíte naopak zůstat sami sebou.“
obrazek
Stejně si natáčení užívala také další rapová hvězda - Xzibit. Přestože ve filmu hraje zápornou roli, Aniston si jej velmi pochvalovala: „Je to ten nejpříjemnější člověk, jakého si dovedete představit. Hned první den, kdy jsem ho potkala, mi držel pistoli u hlavy a po každém záběru byl zděšený z toho, jestli mi nějak neubližoval.“

Owena nejvíce uchvátila Addison Timlin, která si ve filmu zahrála jeho dcerku. „Když pracujete s dětskými herci, jsou většinou tak skvělí díky své naivitě. Jsou připraveni a zatím si ještě neuvědomují, co přesně dělají. Ale Adison je neskutečně chytrá. Člověk opravdu cítí, že před sebou má velkou budoucnost, protože je neskutečně bystrá a inteligentní. Udělala na mě opravdu velký dojem.“

„Stává se velmi zřídka, že bych chtěla jít na film, ve kterém hraji, ale tentokrát se opravdu těším,“ říká Aniston. „Bylo to pro mě docela náročné, ale také velice zábavné. Byla jsem ráda, že se konečně mohu zhostit role, která vybočuje z řady. A všichni lidé okolo byli skvělí.“

O hercích

Clive Owen
V roce 2005 získal Zlatý glóbus a byl nominován na Oscara za roli Larryho ve filmu Mikea Nicholse Na dotek, v němž si zahrál s Julií Roberts, Judem Lawem a Natalií Portman. Owen vystudoval britskou Royal Academy of Dramatic Arts a ve svých 24 letech se stal velmi populárním díky roli v televizním seriálu Chancer. Na tento úspěch navázal několika dramatickými a silnými rolemi ve filmech jako Zavři mé oči nebo Bent. V průběhu celých devadesátých let se objevoval střídavě na televizní obrazovce, stříbrném plátně a divadelním pódiu. Pod režijní taktovkou slavných režisérů Johna Frankenheimera, Anga Leea, Wonga Kar-wai, Guye Ritchieho a Alejandra Gonzaleze Inarritu si zahrál také v krátkých filmech z produkce BMW.

Jennifer Anistonová
Vyrůstala v hereckém prostředí. Její otec John Aniston účinkoval v seriálu Tak jde čas a praotec Telly Salavas má za sebou spoustu úspěšných televizních a filmových rolí. V roce 1987 Anistonová dostudovala střední školu se zaměřením na herectví a začala hrát v divadle. O dva roky později dostala první příležitost v televizi a stala se součástí hereckého obsazení seriálu Molloy. Proslavila se zejména díky roli Rachel Green v seriálu Přátelé, která jí kromě nominací na čtyři Emmy, z nichž jednu získala, přinesla Zlatý glóbus, čtyři ocenění People's Choice Award, šest nominací na ceny SAG a nominaci na další Zlatý glóbus. Kromě velkého úspěchu, který slaví jako televizní herečka, se jí podařilo úspěšně ztvárnit několik rozličných rolí v celovečerních filmech.

Melissa Georeeová
Začala svou kariéru v Austrálii, kde pracovala na několika modelingových zakázkách a byla zvolena nejlepší náctiletou modelkou západní Austrálie. Poté, co získala roli v populární australské soap opeře Home & Away získala dvakrát nejprestižnější australské ocenění The Golden Logie. V USA se stala známou poté, co obsadila roli Lauren Reed v úspěšném seriálu Alias. Na stříbrném plátně se zatím naposledy představila v hororovém remaku 3:15 zemřeš. Jako hostující herečka se objevila také v seriálech Přátelé a Čarodějky.

Vincent Cassel
Patří k nejvýznačnějším a nejproduktivnějším francouzským hercům. Mezinárodní úspěch zaznamenal díky filmu Nenávist Mathieu Kassovitze. Ten mu zajistil přísun rolí v mnoha dalších francouzských i zahraničních filmech, mezi něž patří Byt, Nevěsta přes internet, Bratrstvo vlků - Hon na bestii, Zvrácený a Dannyho parťáci 2. Za roli ve filmu Nenávist byl nominován na dva Césary (v kategoriích nejlepší herec a nejnadějnější herecký objev), přičemž nominaci v kategorii nejlepší herec mu přinesl o šest let později také film Sur mes levres. Za tuto roli byl nominován také na cenu European Film Award.

O tvůrci

Mikael Håfström
Narodil se ve švédském Lundu. Studoval filmový obor na University of Stockholm a poté na School of Visual Arts v New Yorku. Profesionální kariéru začal jako filmový kritik na volné noze a než se stal režisérem, pracoval jako pomocný režisér a scénárista. V roce 1995 natočil svůj první celovečerní film Vendetta. Po něm následovaly snímky Leva Livet a Ondskan, přičemž druhý z nich byl nominován na Oscara.

Podobné filmy

Polibek před smrtí
(A Kiss Before Dying) Matt Dillon svede dceru naftového magnáta, protože je posedlý touhou...
zítra 03.10
Nova Cinema
Divoké kočky
(Coyote Ugly) Mladá a talentovaná Piper Perabo se chce stát hudební skladatelkou a tak se ...
zítra 10.40
Nova Cinema
Osm statečných
(Eight Below) Prudká sněhová bouře a nouzový stav donutí členy vědecké expedice opustit An...
zítra 13.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 3. 8. 2021 Svátek má Miluše
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz