fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 252 hlasů
film / drama, Kanada/Jížní Afrika/Velká Británie, , 116 min., od 16 let
Partition

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:17artition je drama o milostném příběhu, který jde proti politickým a národním událostem. Na konci 2. světové války zruší 38 letý vysloužilý voják Gian Singh svůj závazek vůči Britsko-Indické armádě a vrací se zpět do své rodné vesnice poblíž
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu A zase som plakala, rumázgala ako malá. Takéto filmy zbožňujem - ľudské, plné lásky a hoci popretkávané tragédiami, nešťastiami, bolesťou, tak predsa len naplnené nádejou a perspektívou. Pohľad na život v dvoch rozličných krajinách východného orientu. Láska miestnych ľudí k ich rodnej zemi, ťažké údely a pritom otvorené srdcia, náboženský fanatizmus...láska dvoch nábožensky odlišných ľudí je zároveň nezmyselnou prekážkou.Nemám slov.Zbožňujem príbehy, ktoré sa zaoberajú cudzou kultúrou.Dáva nám privoňať si k bežným vôňam na ulici v Indii. Necháva nás s úžasom pozorovať tisíce odtieňov červenej a ružovej na svadobnom sárí. Opisy sú nádherné, dialógy premyslené, dejová krivka má myšlienku. Postavy sú k veci a nie sú ničím prikrášlené. Nikto nie je úplne čierny alebo biely. Mimoriadne silný, emóciami nabitý príbeh, ktorý mi tuším odporučila kolegyňa a trafila presne.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hranice

Bývalý voják se na konci 2. světové války vrací do své rodné vesnice v Indii. Má v plánu poklidný život plný modliteb a práce na poli. V roce 1947 však Indie vyhlásí svou samostatnost a díky tomu, že hranice mezi muslimským Pákistánem a hinduistickou Indií je určena úplně nově, ocitá se Gian se svým pozemkem poblíž nové hranice. On i jeho sousedé jsou neustále sužovány masakry ze strany pákistánských muslimů. Po jednom z nájezdů nachází Gian v lese osamělou muslimskou dívku Naseem. Když vidí, jak je vyděšená, odvede ji tajně do svého domku. Zanedlouho však pravda vyplave na povrch a Gian i jeho matka se kvůli ubytování mladé muslimky stávají terčem nenávisti vlastního lidu. Naseem s Gianem společně hospodaří na jeho políčku a postupně se přese všechny předsudky do sebe zamilují. Giana přijede navštívit jeho známá Margaret, s jejím bratrem byl ve válce. Požádá ji, aby mu pomohla s oficiálními papíry pro Naseem. Margaret zjistí, že její rodina žije. Dokáže zamilovaný pár přežít další nástrahy, jež jim klade do cesty svět plný náboženské nevraživosti?


Podobné filmy

Stíhači Red Tails
(Red Tails) Příběh o amerických pilotech zvaných Tuskegee Airmen odehrávající se za druhé ...
dnes 09.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Rozpoutané peklo
(Dante´s Peak) Do idylického městečka Dante´s Peak na úpatí již dlouhou dobu nečinné sopky...
dnes 12.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Divá Bára
Samorostlá dívka a opovrhovaná dcera obecního pastýře se ničeho nebojí. Jenže pověrčiví ve...
dnes 14.25
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 28. 9. 2020 Svátek má Václav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz