fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

69% 61 hlasů
film / komedie, Československo, , 89 min.
DVD od 20.1.2006

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:50V. Burian předvádí lázeňské společnosti roli slavného admirála!
Pražským mořem bývala svého času Vltava a pražskými námořníky tradičně bodří obyvatelé Podskalí. A právě zde žije i Adam Korkorán, kapitán slavného vltavského parníku Primátor Dittrich. Nedopatřením se dostane do mondénních letních lázní, kde je snobskou společností považován za proslulého korvetního kapitána. Je dokonce zvolen za protektora slavnosti Slunce. Ty se opravdu povedou, ale jen do chvíle, kdy do lázní dorazí inspektor paroplavební společnosti.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nezapomenutelná role Vlasty Buriana... Opět zápletka ve formě omylu a záměny. Zajímavé, poutavé, u tohohle filmu, jak už je u Vlasty zvykem, se nudit nebudete, a pokud jo, určitě přijde scéna, kdy vás Vlasta z nudy vytrhne svým bravurním herectvím, poulícíma očima či charakteristickou barvou hlasu spojenou s jeho ojedinělým přednesem.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hrdinný kapitán Korkorán

Král komiků Vlasta Burian v jedné ze slavných a nezapomenutelných uniformovaných rolí. Konkrétně v roli kapitána vltavské paroplavby Adama Korkorána, který má sice pod palcem jen malý pražský parník Primátor Dittrich, ve svých snech se však stává slavným hrdinou dobrodružných pirátských příběhů a navíc je snobskou lázeňskou společností považován za proslulého admirála. Všechno to vlastně způsobily problémy, které s ním neustále mělo ředitelství paroplavební společnosti. Když totiž Korkorán, jehož vzorem je jeho slavný jmenovec, odmítl odejít do důchodu, poslali ho alespoň do lázní, aby měli na chvíli pokoj. Na nádraží v Poděbradech však sluha z luxusního lázeňského hotelu popletl kufry a tak se stane, že je Korkorán považován za korvetního kapitána a boháče. Ten oslněn přepychem omyl nevyvrátí, ale naopak se do nové role vžije natolik, že oklame i zkušeného admirála ve výslužbě Piacciho, spřátelí se s ním a je dokonce vyhlášen nejoblíbenějším hostem sezóny. Když mu však dojdou peníze, napíše své hospodyni, aby mu poslala úspory, a to ženu natolik vyvede z míry, že se za ním vypraví, což samozřejmě vede k tomu, že pravda vyjde najevo. Ostudou zničený Korkorán se vrátí domů místo očekávané výpovědi se však dočká povýšení do funkce vrchního inspektora. Majitelem paroplavební společnosti je totiž admirál Piacci, jeho přítel z lázní.


Podobné filmy

Plán hry
(The Game Plan) Hráč amerického fotbalu Dwayne Johnson má slávu, respekt spoluhráčů, vypra...
dnes 12.50
Nova Cinema
Šíleně bohatí Asiati
(Crazy Rich Asians) Rachel doprovází svého dlouholetého přítele Nicka na svatbu jeho nejle...
dnes 20.00
Nova Cinema
Mars útočí!
(Mars Attacks!) Stovky létajících talířů z Marsu míří k Zemi. Americký prezident a jeho tý...
dnes 22.25
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 12. 5. 2021 Svátek má Pankrác
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz