fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

56% 2123 hlasů
film / komedie, akční, dobrodružný, drama, hororový, science fiction, USA, , 138 min., od 12 let
The Hulk
Kinopremiéra v ČR 10.7.2003, DVD od 10.11.2003 Universal

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Nevím, kdo jsem. Nevím, jak jsem vznikl. Vím jen, že mě nebudete mít rádi, až se rozzlobím.
Bruce Banner, vědec každým coulem, má všechny důvody ke zlosti na své nadřízené. Jeho převratná vědecká práce, která změnila pohled na možnosti genetické technologie, je zapomenutou a pro jejího autora stále bolestivou minulostí. Jen Betty Rossová, skvělá spolupracovnice a někdejší přítelkyně, se snaží uchránit ho před dalšími střety a konflikty. Stala se totiž svědkem neúspěšného pokusu, kdy Bruce, ve snaze zabránit explozi a zachránit holý život, byl vystaven smrtelné dávce záření gama. Zdánlivě se nic nestalo, ale jednoho dne opustilo Bruceho laboratoř obrovské monstrum. Svalovec známý jako Hulk, který za sebou zanechal jen trosky. Je nebezpečný lidem, ale i celému světu. Armáda a její arzenál jsou uvedeny do stavu nejvyšší pohotovosti. Betty tuší souvislosti, ale ve svém boji o záchranu zeleného giganta i blízkého člověka je téměř osamělá...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to příjemný a pohodový film na který se dá koukat.
Všechny komentáře k filmu 45+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2, Oficiální stránka 3    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hulk

Vědec, doktor David Banner, vždycky když se rozčílí, promění se v silného a velkého nadčlověka Hulka. Zoufale se snaží zbavit svého druhého monstrózního já, a proto se tajně vkrade do vládní výzkumné laboratoře doktora Ronalda Pratta a doufá, že tam najde vysvobození. Když Pratt objeví Bannerovo tajemství, nabídne mu pomoc. Ale krásná agentka, která má získat Prattovy myšlenky pro teroristy, donutí Bannera vybrat si mezi láskou, loajalitou, dobrem a zlem a nakonec i mezi životem a smrtí... Hlavní představitelé jsou Eric Bana a držitelka Oscara za Čistou duši Jennifer Connellyová a na dva Oscary nominovaný Nick Nolte. A je tu ještě jedno jméno - Ang Lee. Hulka totiž natočil tento šikmooký režisér (mj. V jeho zpracování komiksového námětu se objevuje něco víc než jen souboje velkého tvora s armádou vojaků a tanků. Ang Lee je multižánrový expert, který ať natočí film jakéhokoli žánru, vždy mu dodá své obrovské srdce.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Hulk patří k legendárním hrdinům komiksové literatury, neboť v osobitém pojetí tohoto specifického žánru je modernizovanou podobou "případu" dr. Jekylla a pana Hyda. "Narodil" se v roce 1962 a už na sklonku 60. let byly jeho kreslené příběhy bezkonkurenčně nejprodávanější. Z jeho popularity těžil celých pět let (1977 - 82) nekonečný televizní seriál, v němž chtěla dlouhodobě pokračovat i prestižní NBC. Stačila natočit ještě tři samostatné televizní filmy, než onemocněl hlavní představitel. Současná úroveň vizuálních počítačových efektů nabízí příběhu Hulk/Banner zcela nové možnosti. S tímto vědomím a zázemím nabídku studia Universal přijal i držitel Oscara, původem tchajwanský režisér Ang Lee, kterého lze právem označit za skvělého filmaře všech žánrů. Natočil např. úsměvnou Svatební hostinu, adaptaci stejnojmenného románu Jane Austenové Rozum a cit či historický akční snímek Tygr a drak, jímž si splnil svůj dávný sen - realizovat film s čínským bojovým uměním. I Hulkem, který je především portrétem muže, vedoucího válku se světem i se sebou samým, potvrdil svoji jedinečnou pověst a lze právem očekávat, že jeho nejnovější film doslova otřese kiny na celém světě...

O produkci

obrazek
Měl jsi vždy někoho, kdo se o tebe staral? Bránil tě, když tě někdo napadl, ohrožoval šílený řidič nebo lupič s nožem? V těchto vypjatých okamžicích a vzrůstajícím násilí se někdo objevil - stále přítomný mstitel, jehož pohání spravedlivý hněv a neuvěřitelná síla - který odvrátí nepřítele a pomstí každé zlo. Nelituje svých činů, nepřipouští si žádné důsledky, protože v zápětí vše zapomene. A co když tento mstitel jsi ty sám?
Po více než čtyřech desetiletích trvalé popularity přichází na filmové plátno jedna z Marvelových komiksových a nesmírně populárních postav.
Vědec Bruce Banner má mírně řečeno, velké problémy v zaměstnání. Je vynikajícím vědcem v oboru genové technologie, ale nenachází dostatek pochopení, aby své výzkumy mohl uplatnit. Jeho bývalá přítelkyně, rovněž vědecká pracovnice Betty Rossová, mu jako kolegyně pomáhá v práci. Při jednom z rozhodujících a neúspěšných pokusů je Bruce vystaven velké dávce gama ozáření. Zatímco u normálního člověka by bylo smrtelné, Bruce přežije, ale něco s s ním stalo. Má výpadek paměti. Nechápe, co způsobilo neúspěch experimentu. Začíná v sobě cítit přítomnost něčeho cizího, co je však spojeno s jeho bytím, něco nebezpečného, ale současně přitažlivého.
obrazek
Mezitím se objevuje ohromná bytost, neuvěřitelně velká a silná, které se říká Hulk, která v zuřivém záchvatu zničí celou Brucovu laboratoř a i jeho dům zanechá v troskách. Je přivolána armáda, které velí Bettin otec generál "Thunderbolt" (blesk) Ross. Do hry se zapojí i Brucův rival, rovněž vědec Glenn Talbot. Ve hře je jak osobní odplata, tak rodinné vztahy a hlavně strach z neznámého zla.

Nositel Oscara, režisér Ang Lee se tentokrát obrátil k Marvelovým komiksům. Převedl na plátno příběh o Hulkovi v němž zkombinoval všechny prvky nesmírně populárního příběhu s vizuálními efekty o superhrdinovi s něžnou romancí a klasickým horrorem.

O postavách

<>Obrázek nenalezen<> Režiséru Angu Leeovi bylo jasné, že nejdůležitějším předpokladem úspěchu filmu bude výběr hlavního představitele. I když ILM dají život "zelenému Goliášovi", je třeba najít takového herce, , který by dokázal naplnit jeho lidskou podobu, a vyjádřil nejenom jeho vnitřní konflikt a depresi, ale i jeho soucítění. Australský herec Eric Bana, poměrný nováček, získal roli díky svému výkonu ve filmu Chopper, jímž ve filmu debutoval.
"Eric hrál v tomto filmu bytost, která je určitým způsobem lidským monstrem, postavu, která byla tak nestvůrná, protože byla současně tak lidská," říká Lee. Velmi jednoduchými prostředky dokázal vyjádřit nadlidskou zuřivost ale i inteligenci. Domníval jsem se, že bude báječné vidět ho jako Bruce Bannera, který v sobě musí potlačovat svou energii, dokud se sama nedostane na povrch a vede pak k jeho přeměně."

Bana říká, že ho lákaly problémy, s nimiž se Banner musel potýkat, a proto akceptoval tuto roli. "Nejpřitažlivějším momentem pro něj byla skutečnost, že film bude režírovat Ang Lee. "To, co mě zvlášť přitahovalo na charakteru Hulka byl fakt, že je to váhavý hrdina. Hulk se nemohl kontrolovat, právě proto, že to byl Hulk."
Postava Hulka byla kompletně vytvořena pomocí computeru, proto Bana nemusel nikdy prožívat muka proměny v ohromné zelené monstrum, avšak musel napomáhat CGI k této proměně v Hulka. Umělci z ILM potřebovali jeho pomoc pro náročné vytvoření tělesného pohybu i pro specifická mimická gesta, což bylo podstatné pro proměnu člověka v zeleného obra.
obrazek
Pro roli Betty Rossové, Brucovy kolegyně a přítelkyně a bývalé partnerky, která byla vlastně jedinou lidskou spojnicí mezi Bannerem a Hulkem, byla vybrána Jennifer Connellyová. Stejně jako v Marvelově komiksu se během příběhu mění, ale její základní sympatie a láska k Bannerovi stále trvá, a to bylo také základem její postavy ve filmu.
Během castingu pro tuto roli Connellyová získala Oscara za postavu Alicie Nashové ve filmu Čistá duše, ale nebyla to tato role, pro kterou si ji Ang Lee vybral.
Režisér vzpomíná: "Viděl jsem Connellyovou v mnoha filmech ale roli, na kterou nemohu zapomenout, vytvořila ve filmu Requiem for a dream. Hluboce se mě dotkla svou tragičností a moudrostí. Byla pro roli Betty perfektní volbou.

Connellyová si vzpomíná: "Když jsem slyšela, že Ang chystá tento projekt, okamžitě jsem se o něj začala zajímat. Říkala jsem si, jaká to bude zajímavá kombinace. Jako dítě ze 70. let jsem sledovala televizní seriály. A když jsem pak mluvila s Angem , zjistila jsem, že opravdu chce natočit tento film jako psychologické drama, které zkoumá rodinné vztahy - mezi Brucem a jeho otcem a Betty Rossovou a jejím otcem. To byly velmi zajímavé vztahy mezi oběma charaktery, které se pokoušely najít mezi sebou nějakou souvislost."

Do role Brucova otce byl vybrán Nick Nolte. "Je to velmi "herecký herec", říká o něm Ang Lee. "Je nebojácný a laskavý ke každému, jednoduše velká osobnost. Okamžitě si uvědomil že se v tomto příběhu propojuje populární westernová kultura s východní filozofií, což jsem sám neviděl. Nolteho zkušenosti a talent byly výbornými předpoklady pro ztvárnění postavy Brucova otce Davida. Ten byl vynikajícím vědcem a jeho výzkumy v oblasti genetiky ho ovšem přivedly až za hranice etiky. Jeho přímočará vášeň vědce, který je ponořen do svých výzkumů, navždy změnila životy jeho a jeho syna a neúprosně spojila jejich osudy.
obrazek
Nesčetný počet pracovních hodin příslušníků sekce ILM se zasloužil o zrod této bytosti, která dokáže zvednout 5 tis liber (cca 2 267 kg), skočit najednou 3 míle (7 620 m), zaběhnout 100 mil za hodinu ( cca 254 km) a vyroste od devíti do 12 stop, do výšky až 15 stop (4,56 m). To nemůže dokázat žádný kaskadér, proto postava musela vzniknout computerovou technologií.

Bylo k tomu zapotřebí:
1. Návrhy a modely na 100 kožních vrstev, což reprezentovalo všechno od barvy kůže až po žíly, vrásky, zranění, ušpinění, vlhkost, skvrny a vlasy. Všechny tyto vrstvy se kombinovaly, aby postava Hulka se mohla pohybovat v každé scéně jako opravdový, živý člověk.
2. Bylo vytvořeno 1 165 svalů, jejichž pomocí se pohyboval.
3. Práce si vyžádala 2,5 milionu hodin práce na computeru a šest terrabytů dat, což zabralo jeden a půl roku.
4. Na vytvoření postavy spolupracovalo 69 uměleckých techniků, 41 animátorů, 35 koordinátorů, 10 svalových animátorů, devět pohybových modelů pro computerovou grafiku, osm supervizorů, šest pracovníků, odpovědných za barvu kůže, pět pracovníků, animujících náladu a tři výtvarníci.
obrazek
Poprvé se objevila v seriálu Marvelových komiksů v roce 1962 jako fabulační výtvor Stana Leeho a výtvarníka Jacka Kirbyho. O dva roky později byla tato postava konfrontována s Obřím mužem v čísle 59 Tales of Astonish a v dalším vydání se už dočkala samostatného příběhu. V roce 1968 vyšel samostatný příběh pod jménem The Incredible Hulk, který vycházel na pokračování až do čísla 474 a jeho vydávání skončilo v roce 1999. Brzy však bylo obnoveno v novém seriálu (původně nesl název Hulk , který byl pak změněn na Neuvěřitelný Hulk - The Incredible Hulk) ve vydání v čísle 12. Obrovský zájem ukazuje, že není snadné se ve světě superhrdinů rozloučit s obřím zeleným mužem.

Ohromná popularita vedla k vzniku televizního seriálu CBS (1977 - 1982), v níž účinkoval Bill Bixby jako vědec Banner a kulturista Lou Ferrigno jako Hulk. Když seriál skončil ozvala se řada obdivovatelů Hulka, což vedlo k novému uvedení historky o vědci a jeho rozzlobeném alter egu na televizní obrazovku a později k vytvoření tří dalších telefilmů, vysílaných na konci 80. let. Naděje na čtvrtý díl skončily, když Bill Bixby v roce 1993 zemřel na rakovinu.

Během své dráhy jako hrdina Marvelových komiksů prodělal Hulk četné změny svého charakteru. (na začátku byl šedý, nikoli zelený a objevoval se jen v noci). Vždycky ovšem vycházel ze svého alter ega, z osobnosti vědce Bruce Bannera a lze říci, že to pro ně oba bylo složité partnerství. Ale právě ono udržovalo zájem jeho fanoušků a právě tenhle dvojaký charakter - jing a jang - dával postavě dynamiku, nutnou pro filmové ztvárnění. <>Obrázek nenalezen<> "Vždycky jsem považovala historii Hulka, prezentovanou v Marvelových komiksech, za shakespearovskou tragedii s velkým kinematografickým potenciálem," říká producentka Gale Anne Hurdová. "Odehrávalo se tu drama základních prvků lidské existence Vždy jsem na Hulkovi měla ráda, že to byl hrdina, ale ne superhrdina, srovnáváme-li ho s ostatními marvelovskými postavami, které bojují proti zločinu. Je to v podstatě konflikt pana Jekylla a pana Hydea, který mě tak zaujal. Částečně je to varovná pohádka, ale nejen o démonech, které máme v sobě, ale i o rozvoji technologie, která vytvořila Hulka. Komiksová kniha pojednává o problémech studené války, což jsme převedli do současnosti, protože dneska jde o změněnou situaci."

Hurdová vytvořila mnoho filmů, které lámaly rekordy návštěvnosti jako Terminátoř 1 a 2, Judgment day, Vetřelec, Propast a Armageddon, takže ovládá problematiku využití computerové grafiky (CGI) k dotvoření filmových charakterů a příběhu. Zdůrazňuje, že dlouhá doba přípravy na tento film byla příznivá, protože nyní je technologie na optimální úrovni k vytvoření Hulka.
"Projekt se vyvíjel po dvanáct let a mezitím se vyvinula i technologie, kterou jsme pro tento projekt potřebovali . S vynikajícími zvláštními efekty, které vytvořil Industrial Light a Magic (ILM), jsme dokonce mohli jít nad úroveň televizní show. Byly zde sice možnosti, jak přivést Hulka na plátno, ale nebyla by to ta pravá postava, jak ji vytvořili Stan Lee a Jack Kirby," dodává producentka.
obrazek
O výběru režiséra Anga Leeho producentka Hurdová říká: "Vždycky jsme si uvědomovali, že Ang je velmi nadaný filmař, protože se nikdy neopakuje. Když došlo k tomu, že by se měl Hulk natočit, začali jsme o něm uvažovat. Šlo o to vytvořit komplexní postavu, složenou z charakteru Bannera a Hulka. Dvě individua, která musí žít spolu. Jsou geneticky spojená, ale vlastně jedna bytost se snaží zničit tu druhou a současně i sama sebe. Zhlédnete-li filmy Anga Leeho, uvědomíte si jeho zájem o vnitřní charakter postav, o dynamiku rodiny, o spojenectví otce a syna. Jeho inovativní akce ve filmu Tydr a drak nás přesvědčily, že má jednoduše všechny předpoklady k tomu, natočit velký film."

Režisér Lee sám říká: Právě jsem dokončoval film Tydr a drak, když mi studio nabídlo Hulka. Zdálo se mi to jako zajímavé obohacení mé práce. Původní příběhy Hulka byly pro mne velmi inspirující, vedle energie a dynamiky, která se skrývala v kresbách Jacka Kirbyho, i dramatické volnosti příběhu Stana Leeho. Zacházeli s ohromným potenciálem hrůzy a v ní nabízeli možnost fantazie a pochopení. Uvědomil jsem si, že každý má v sobě Hulka a každý z našich Hulků je současně děsivý ale také svým způsobem příjemný. To je také na nich ta nejstrašidelnější věc".

O hercích

Eric Bana
obrazek Poprvé předstoupil před americké publikum v roli Marka "Choppera" Reada ve filmu Chopper, který měl premiéru na Filmovém festivalu Sundance v roce 2001 a po svém úspěchu v Austrálii byl promítán i v USA. Bana byl za svou roli vyznamenán jako nejlepší herec Asociací australských filmových kritiků a Australským filmovým institutem. Objevil se také ve filmu Ridleye Scotta Black hawk down, natočeném podle bestselleru novináře Marka Bowdena o americké vojenské misi do Mogadišu v Somálsku v roce 1993. V roce 2002 vystupoval Bana v australském filmu The nugget.

Nick Nolte
obrazek Narodil se ve městě Omaha v Nebrasce a k herectví se vlastně dostal přes svou sportovní kariéru. Dvakrát byl nominován na Oscara. Po celou svou hereckou kariéru si udržuje vysokou úroveň, která z něj učinila mezinárodně uznávanou hvězdu a stal se také producentem mnoha projektů, v nichž vystupoval pod hlavičkou své produkční firmy Kingsgate Films. Vytvořil širokou galerii postav, naposledy hrál ve filmu Neila Jordana The good thief. Spoluprodukoval s rež. Alanem Rudolphem film Zkoumaný sex, kde hrál po boku Neve Campbellové a Robina Tunneyho. Další film, který v nedávné době vytvořil, je Northfork. K divadelnímu herectví se vrátil v roce 2000, kdy spolu se Seanem Pennem vystupoval v San Francisku v inscenaci dramatu Sama Sheparda The Late Hennry Moss, kterou sám režíroval. Z počátku své kariéry vystupoval v akčních filmech, posléze se uplatnil jako představitel dramatických rolí např. ve filmu Hlubina, kde byla jeho partnerkou Jaqueline Bissetová, Psí vojáci, North dallas forty, Na plechárně, 48 hodin, dále v dramatu z revolučních událostí v Nikaragui Pod palbou a v psychologickém dramatu Plevel. Svou první oscarovou nominaci získal za film Pán přílivu, kde hrál po boku Barbry Streisandové, za svůj výkon obdržel i Zlatý globus. Podruhé byl nominován na Cenu Akademie a na Zlatý globus za film Utrpení (režie Paul Schrader) ...

O tvůrcích

Ang Lee
obrazek Narodil se a vyrostl na Taiwanu. V roce 1978 odešel do USA. Získal titul Bachelor of Fine Arts na univerzitě v Illinois a pokračoval ve studiu na newyorské univerzitě, kde získal titul Master of Fine Arts v oboru filmové produkce. Natočil zde krátký film Fine line, který získal na univerzitě cenu pro nejlepšího režiséra a jako nejlepší film. Jeho prvním hraným filmem byl snímek Pushing hands, uvedený na Berlínaském festivalu v roce 1992. Získal Cenu jako nejlepší film na festivalu Asian-Pacific. Film byl nominován na 9 Zlatých koní - což je taiwanská obdoba Oscarů. Byl současně prvním snímkem z Leeovy trilogie Father knows best. Dalším filmem byla Svatební hostina, uvedená v Berlíně v roce 1993, která získala nominaci na Oscara jako nejlepší zahraniční film, Zlatý globus a šest ocenění Independent Spirit Awards.
Třetím filmem trilogie byl Eat drink man woman, uvedený na festivalu v Cannes. V roce 1995 natočil snímek Rozum a cit, s Emmou Thompsonovou, Kate Winsletovou Alanem Rickmanem a Hughem Grantem, podle novely Jane Austinové, kterou adaptovala herečka Emma Thompsonová. Film byl nominován na sedm Oscarů a získal ho za nejlepší adaptaci. Získal rovněž Zlaté globy jako nejlepší film a nejlepší adaptace, vedle celé řady dalších ocenění. Dalším filmem byla Ledová bouře, která měla premiéru v Cannes 1997 a rovněž zahajovala newyorský filmový festival, hráli v ní Joan Allenová, Kevin Kline, Sigourne Weaverová aj. V r. 1999 natočil svůj další film Jízda s ďáblem a zatím posledním snímkem před filmem Hulk je Tigr a drak; měl premiéru na canneském filmovém festivalu a byl zasypán cenami včetně čtyř Oscarů, (nejlepší film na FF v Torontu, Zlatý globus a Cena guildu režisérů pro nejlepšího režiséra, Cena za nejlepší hudbu a za nejlepší zahraniční film).

James Schamus
Spolupracoval na všech filmech Anga Leeho. Byl spoluautorem a spoluproducentem filmu Tigr a drak, za který byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář. Produkoval film Ledová bouře, jehož scénář také napsal jako adaptaci románu Ricka Moodyho a dostal za něj cenu pro nejlepšího scenáristu na MFF v Cannes 1997 a o rok později cenu Guildu scenáristů a nominaci na cenu BAFTA. Napsal scénář a produkoval film Ride with the devil, spoluprodukoval Rozum a cit, který získal v Berlíně Zlatého medvěda, dále Zlatý Globus jako nejlepší film a Oscara za nejlepší adaptovaný scénář ... Schamus se též podílel na produkci řady nezávislých filmů. V roce 1991 založil spolu s Tedem Hopem společnost Good Machine, která se nedávno změnila na Focus Features. Pod vedením Schamuse a Davida Lindeho se Focus. Features v roce 2002 proměnil v novou, nezávislou divizi společnosti Universal Pictures. Schamus je profesorem filmové teorie, historie a kritiky na Kolumbijské univerzitě.

John Turman
Komiksy jsou jeho celoživotní láskou, je jejich sběratelem a vlastní jich na 10 000, včetně prvního čísla Hulka, má též podpisy Jacka Kirbyho i Stana Leeho. Vyrostl v jižní Californii, navštěvoval Art Center College of Design, studoval obor žurnalistiky na univerzitě v Coloradu a promoval na právnické fakultě U.C.L.A. (University of California Los Angeles). Svou filmovou dráhu začínal jako ilustrátor a instruktor bojových umění. Později se stal autorem. Psal půlhodinové a hodinové televizní seriály. Film Hulk je jeho první zfilmovanou adaptací komiksu.

Michael France
Vystudoval univerzitu na Floridě a navštěvoval Školu umění při Columbijské univerzitě. Jeho pronikavým úspěchem byl scénář filmu Cliffhanger, který se stal celosvětovým hitem v roce 1993, se Sylvesterem Stallonem a Renny Harlinem. France se pak vrátil k bondovské serii scénářem Golden eye, který měl opět velký úspěch v roce 1995 a pokračoval prací na dalším bondovském scénáři Jeden svět nestačí, uvedeném 1999. Franceova spolupráce s Marvelem začala filmovým přepisem komiksu The fantastic four. Úspěch při adaptaci Hulka vedl k tomu, že ho Marvel najal k práci na přepisu dalšího populárního komiksu The punisher, který je právě v přípravách.

Podobné filmy

Captain America: První Avenger
(Captain America: The First Avenger) Když začne lidstvo ohrožovat strašlivá síla, pouští s...
dnes 20.00
Nova Cinema
Zítřek nikdy neumírá
(Tomorrow Never Dies) Ziskuchtivý mediální magnát se rozhodl rozpoutat zničením britské lo...
dnes 20.15
Prima Cool
Primární cíl
(Tango One) Agent MI6 Andrew Hathaway rozjíždí akci proti drogovému bossovi Donovanovi. Te...
dnes 22.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 15. 4. 2021 Svátek má Anastazie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz