fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 4732 hlasů
film / thriller, akční, drama, science fiction, USA, , 142 min., od 12 let
The Hunger Games
Kinopremiéra v ČR a SK 22.3.2012, DVD od 10.10.2012 a Blu-Ray od 31.10.2012 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize dnes CineStar TV Action & Thriller 08.00
CineStar TV Action & Thriller 08.00
Ukázka
00:59Svět se bude dívat.
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvárcenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska... Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit? Film vznikl na motivy světoznámé trilogie Hunger Games, která se světem šíří jako oheň. Když například do Google zadáte "Katniss Everdeen" vyjede Vám 1 150 000 odkazů. Série, která je plná dramatických situací, je zasazena do budoucnosti a vznikla díky televizi a mytologii. Autorka na námět přišla, když znuděně přepínala mezi televizními programy, z nichž na jednom běžela nějaká reality show a na druhém reportáž z války v Iráku. Na jednom programu lidé soutěžili o peníze, na druhém bojovali o své životy. Oba obrazy se jí v hlavě spojily v jeden a nápad byl na světě. Pokud by římský císař měl televizi, z gladiátorů by byly televizní hvězdy - byla by to masová, velmi populární zábava. Autorka se také inspirovala oblíbenou pověstí o Theseovi a Minotaurovi, podle níž musely Atény po prohrané válce po řadu let vysílat a obětovat 7 chlapců a 7 dívek Minotaurovi, dokud Theseus, jeden z obětovaných, Minotaura nezabil.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu ´Hladové hry´, jak z ní v překladu název snímku je název hry v rámci reality show, ve kterém mladí dospívající lidé soutěží vzájemné bitvě na život a na smrt, kteří jsou navíc systémem náhodně vybráni. Důvod a smysl je samozřejmě plně vysvětlen. V dnešní době když vidíme, jak už televizní stanice neví, jakou reality show by vymyslely, by asi nebylo překvapení, kdyby něco takové někdy v budoucnu skutečně vzniklo. Natočeno na základě románové řady autorky Suzanne Collins s prvky utopie a dystopie v akčně dramatické romanci v žánru sci-fi. Co se týče námětu, není to nic nového pod sluncem. Taková televizní zábava byla představena už nesčíslněkrát a to v různých variantách. Například: ´Rollerball´ (1975, 2002), ´Běžící muž´ (1987), ´Zabít nebo zemřít: Hráči - série sedmá´ (2001), ´Battle Royale´ (2002) a další. I přesto je to tentokrát oproti jmenovaných snímků poněkud jiné. A co si budeme povídat, stylem i tempem se celý koncept hodně podobá filmovému počinu ´Stmívání´ (2008), jen s tím rozdílem, že tady nejsou žádní upíři či vlkodlaci. Oba snímky však mají srovnatelnou milostnou etudou a s tím spojenou celkovou atmosféru. To také znamená, že je snímek plně oproštěn on drsných bojových scén za použití gore. Ke krveprolití samozřejmě dojde, ale jen z nutnosti v rámci příběhu, avšak jedná se o skutečně krátké občasné scény. Dohromady tak není o co stát. Místy se také krapet vytváří divácké chaotické nepochopení toho, co se vlastně zrovna děje a proč, což celé vyprávění trochu shazuje. A to i přes fakt, že je příběh poháněn strachem, hrůzou, odhodláním a hlavně hrdinskými činy bojovníků v zájmu vyhrát za každou cenu. Sci-fi kreativita podpořená vizuální stránkou místy buduje napětí, ale na pilu se moc netlačí. Jako ryze zábavný snímek se dá akceptovat, ale i tak jakoby to divákům ještě zůstalo něco dlužno. A to i přesto, že do své hlavní role dala Jennifer Lawrence všechno i když to mnohým nemusí tak připadat. Plně pochopila charakter postavy a podle toho se do toho také
Všechny komentáře k filmu 63+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hunger Games

Jsme v budoucnosti, kde Severní Amerika neexistuje. Na jejím místě vyrostl Panem a národ se rozdělil do dvanácti okresů. Každý rok všechny okresy vyberou ze svých řad z každého pohlaví dospívajícího jedince (tzv. Odměna), aby prověřili jejich sílu v soutěži zvané Hunger Games. Televizní hry (zčásti zábava a zčásti brutální odplata za minulá povstání) jsou vysílány po celém Panemu. Čtyřiadvacet účastníků je nuceno eliminovat své konkurenty, zatímco obyvatelé Panemu jsou nuceni jejich počínání sledovat. Když je Katnissina mladší sestra vybrána jako Odměna 12. okresu, Katniss dobrovolně přebírá její místo a trénuje pod vedením násosky a bývalého šampiona Hunger Games, Haymitcha Abernathyho, aby zostřila své zabijácké instinkty. Pokud chce přežít tuhle hru a vyjít z ní z ní jako vítěz, musí mladá bojovnice zapojit všechny své schopnosti.


Podobné filmy

Pixely
(Pixels) Mezigalaktičtí mimozemšťané si vyloží obrazové záznamy klasických videoher jako v...
dnes 14.05
Nova Cinema
Focus
Úspěšný podvodník Will Smith se rozhodne vzít pod svá křídla půvabnou Margot Robbie a zasv...
dnes 20.00
Nova Cinema
Noční zvířata
(Nocturnal Animals) Susan Morrow má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v živ...
dnes 22.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 25. 1. 2022 Svátek má Miloš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz