fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

85% 4764 hlasů
film / akční, dobrodružný, USA, , 115 min., od 11 let
Raiders of the Lost Ark
DVD od 14.5.2008 a Blu-Ray od 19.9.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1981, Oskar, Vizuální efekty, Film


Ukázka
00:33Archeolog a dobrodruh Harrison Ford musí najít biblickou Archu úmluvy se zvláštní mystickou silou dříve, než ji nacisté zneužijí.
Rok: 1936 Místa pobytu: Amazonie, Tibet a Egypt Indiana Jones, slavný archeolog a tomb raider je pověřen vládou spojených států, aby našel mystickou archu úmluvy. Ve svém patrání, ale není osamocen. Sám fuhrer třetí říše má na ziskání archy eminentní zájem, jenž ale nepramení z touhy po prozkoumání neprobádaného ba ani přáním vystavit archu v muzeu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Rok 1936, Amazon/Tibet/Egypt. Legendární filmoví tvůrci, Steven Spielberg a George Lucas spojili své talenty a vytvořili Indiana Jonese, archeologa dovedně se ohánějícího bičem. Indy (Harrison Ford) je pověřen vládou Spojených států, aby našel Archu úmluvy se zvláštní mystickou silou, kterou chtějí získat pro své nekalé cíle nacisté. Indy uzavírá spojenectví s Marion Ravenwood a tato dvojice spolu prožívá jedno strhující dobrodružství za druhým. Indiana Jones se rychle stal jedním z nejpopulárnějších filmových hrdinů. A tak, ať již vidíte Dobyvatele ztracené archy poprvé nebo postoprvé, prožíváte vzrušující dobrodružství s nimi. Je to jedno z nejlepších filmových dobrodružství všech dob!
Všechny komentáře k filmu 51+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy

<>Obrázek nenalezen<> Píše se rok 1936. Archeolog a dobrodruh dr. Henry Jones, přezdívaný Indiana Jones, se vrací z dalšího neúspěšného střetnutí se svým úhlavním nepřítelem, vzdělaným, ale úlisným archeologem Belloquem. V kanceláři jej navštíví agenti americké tajné služby, kteří zachytili německou depeši z níž znalý vědec pochopí, že nacisté hledají v Egyptě bájnou biblickou Archu úmluvy, které jsou přisuzovány nadpřirozené vlastnosti a že se jim podařilo objevit bájné město Tanis, kde má být archa podle legendy uložena. Jones je pověřen úkolem najít Archu dříve než Němci, kteří ji chtějí zneužít ke světovládě, a dopravit ji bezpečně do Spojených států. K přesné lokalizaci archy jim však chybí hlavice kamenné berly, kterou má Jonesův učitel, profesor Ravenwood. Jones se vypraví za jeho dcerou do Nepálu, kde žena vede levnou putyku a přivydělává si pijáckými závody.
<>Obrázek nenalezen<> Urazí se, když zjistí, že Indy přijel pouze proto, aby ji požádal o hlavici berly, ale když je přepadne bezohledný gestapák Toht s najatými nepálskými zabijáky slíbí mu pomoc. V Egyptě se Indy spojí se svým přítelem Sallahem, který ho informuje o tom jak si vede nacisté, které nevede nikdo jiný než Belloq. Zjistí, že němci mají špatné údaje a kopou na špatném místě. Němci se Indiho pokusí otrávit, ale on včas rozpozná nebezepčí, nedokáže však zabránit tomu, aby neunesli Marion a když auto, které ji odváželo exploduje, domnívá se, že je mrtvá. Ač sklíčený žalem, pokračuje v pátrání, pronikne do na německé vykopávky a s pomocí berly zjistí, kde se archa nachází. Podaří se mu ji najít, v tom okamžiku se však objeví němci s Belloquem a zmocní se jí. Indiana s nasazením života zničí letadlo, kterým chtěli Němci archu odvézt Hitlerovi a zmocnitr se auta, které ji převáží do Káhiry.
<>Obrázek nenalezen<> Naloží ji na loď a odváží do Ameriky, jenže karta se brzy obrátí a archy se opět zmocní nacisté. A nejen do, do jejich zajetí se dostane i sám Indiana Jones.


O filmu

Jeden z nejslavnějších fantastických dobrodružných filmů 20. století se konečně dostává na televizní obrazovky. Vznikl v roce 1981 a vymysleli ho slavní režiséři George Lucas a Steven Spielberg během pobytu na Havajských ostrovech. Hrdina jenž v sobě spojuje kouzlo agenta Jamese Bonda s dobrodružnými filmy čtyřicátých a padesátých let patří k nejslavnějším filmovým postavám a přestože od jeho natočení uplynulo už dvacet let, neztratil nic ze svého kouzla, dynamiky a technické dokonalosti. Podle Lucasova a Kaufmanova námětu napsal scénář jiný slavný režisér, Lawrence Kasdan (z jeho tvorby jste u nás mohli vidět například filmy Silverado či Francouzský polibek) a režie se ujal Steven Spielberg (A.I.-Umělá inteligence, E.T. - Mimozemšťan, Čelisti, Duel), který tu předvedl jeden ze svých vrcholných režisérských výkonů. V hlavní roli neohroženého archeologa uvidíte jednoho z nejslavnějších světových herců Harrisona Forda, jehož jste mohli vidět ve filmech jako třeba Hvězdné války, Sabrina, Air Force One nebo Blade Runner.

Podobné filmy

Ohnivý oceán
(Hidalgo) Kovboj Viggo Mortensen přijal výzvu zúčastnit se se svým věrným koněm Hidalgem v...
dnes 15.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Van Helsing
Hluboko v karpatských horách stojí proti Draculovi osamělý bojovník Van Helsing. Legendárn...
dnes 17.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
První rána
(Jackie Chan´s First Strike) Jackie Chan měl za úkol sledovat Rusku Natašu. Zdálo se to je...
čt. 4.6. 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 2. 6. 2020 Svátek má Jarmil
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz