fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

68% 844 hlasů
film / thriller, drama, USA, , 126 min., od 11 let
Instinct

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:58Oscarové hvězdy Anthony Hpkins a Cuba Gooding Jr. v dramatu z divoké džungle a temných zákoutí lidské duše.
Úctyhodný antropolog Ethan Powell při výzkumu v africké džungli ubil dva pytláky vraždící jeho oblíbené gorily. Od té doby nepromluvil ani slovo - začal se sám chovat jako gorila. Tragický Powellův případ je z pohledu mladého ambiciózního psychiatra Thea Cauldera jedinečnou příležitostí jak na sebe upozornit ve vědeckých kruzích a s jediným pacientem poskočit hned o několik stupínků v kariéře. Při práci na odborném posudku pro americký soud, který má rozhodnout o antropologově dalším osudu, navštěvuje zhýčkaný psychiatr svého pacienta v nejtvrdším kriminálu. Při společných sezeních, která jsou zpočátku soubojem vůlí dvou silných osobností, se mezi zcela rozdílnými muži začne rodit důvěra přerůstající ve zvláštní přátelství...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Hlavny herec Anthony Hopkins snad nedokaze sklamat svojich fanusikov. A nemusi pritom vela nakecat. Reziser John Turtletaub odviedol slusnu pracu. 70 %
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Instinkt

obrazek
Za přísných bezpečnostních opatření je z Afriky do Spojených států dopraven vědec Ethan Powell. Na letišti se mu podaří uniknout, ale zastaví se, když zahlédne v hale svou ženu Marjorii a dospělou dceru Lyn. Mladý ambiciózní psychiatr Theo Caulder získá možnost Powella vyšetřit, což by mu mohlo pomoci v kariéře. Uznávaný antropolog zmizel před několika lety v džungli, kde žil mezi horskými gorilami. Při obraně goril napadených lovci zabil dva lovce a tři další zranil. Při první schůzce odmítá Powell s psychiatrem komunikovat a krátce nato se porve s brutálním vězněm Blutem, kterého málem zabije. Důvodem byla karta, které rozdává cynický bachař Dacks. Ten kdo dostane eso, má totiž nárok na vycházku na vězeňském dvoře.
obrazek
A Bluto chtěl eso, které Dacks podstrčil Powellovi. Theo navštíví Powellovu dceru Lyn, a přesvědčí ji, aby s ním spolupracovala. Dosáhne toho, že Powell konečně promluví a vypráví svůj příběh. Vždy byl samotář, vždy miloval africké expedice, dlouhá léta se věnoval studiu horských goril a nakonec zjistil, že se mezi nimi cítí bezpečněji než mezi lidmi. Postupně se zbavoval pout s civilizací a nakonec se zcela přizpůsobil životu mezi gorilami. Podle svého názoru, že do světa lidí nepatří a netýká se ho. Zůstává však alergický na zmínky o své dceři. Theo, znechucený systémem karet, který obrací agresivitu vězňů proti sobě a nikoli proti strážným, sjednotí s Powellovou pomocí vězně a dosáhne zrušení tohoto brutálního systému.
obrazek
Tím však rozzlobí ředitele věznice, který nařídí Theovi, aby do týdne věznici opustil. Theo se svěří Lyn, že se stává přítelem a žákem jejího otce. Jenže potom se Dacks začne Powellovi mstít a nakonec ho vyprovokuje k útoku. Vzápětí Theo zjistí, že vinou incidentu se Powell opět uzavřel do sebe a přestal komunikovat s okolím.


Podobné filmy

Mumie se vrací
(Mummy Returns) Osudy lidstva visí na vlásku a zachránit ho mohou jen Brendan Fraser a Rac...
dnes 15.20
Nova Cinema
Barva peněz
(The Color of Money) Paul Newman býval jedním z nejlepších hráčů kulečníku. Hráčská legend...
dnes 17.45
Nova Cinema
Pulp Fiction: Historky z podsvětí
(Pulp Fiction) Tři na první pohled nesouvisející historky z krvavého podsvětí tvoří jeden ...
dnes 22.00
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 4. 3. 2021 Svátek má Stela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz