fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 161 hlasů
film / komedie, drama, Československo, , 71 min., od 11 let
Kinopremiéra v ČR 24.11.2016, DVD od 23.7.2007 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:55Setkání dvou bývalých spolužáků z konzervatoře. První z protagonistů, světácký Petr, pokračuje v Praze v hudební kariéře a ke kamarádovi „na venkov“ si přivezl atraktivní mladou milenku Štěpu. Ženatý Karel na umělecké ambice dávno rezignoval, vede maloměstskou hudební školu, dostavuje rodinný dům a vyhrává na pohřbech. Oba hrdinové jsou - každý jiným způsobem - navenek úspěšní a spokojení, klukovské trumfování a závist však postupně přerůstá ve společnou, leč nenaplnitelnou touhu něco změnit.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jan Vostrčil byl geniální (ne)herec (škoda, že ho ve filmu není víc, je neskutečně zábavný a autentický) a některé scény jsou typicky "novovlňácky" silné a vtipné (finální přípitek je vynikající). Ale "formanovky" a (minimálně) první díl eskapád Homolkovic famílie mi přišly filmově "plnější"... 70 %
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Intimní osvětlení

Za provinčním hudebníkem přezdívaným Bambas přijíždí u příležitosti konání amatérského koncertu Petr, Bambasův bývalý spolužák z konzervatoře. Vlastně nic jiného se už ve filmu nestane, ti dva spolu popíjejí, povídají si do noci, trochu muzicírují… Vše napovídá tomu, že Petr, který s sebou přivezl atraktivní přítelkyni, zatím nezakotvil a užívá si svobody. Zato kolem Bambase pokřikují jeho děti, musí poslouchat tchyni a zejména bodrého a agilního tchána a jít zahrát i na pohřeb, mají totiž rozestavěný dům a každá koruna je dobrá. Kamarádi se neviděli deset let a teď rozháraně bilancují, kolik toho zbylo z mladických ideálů, Bambas se cítí „zahrabaný“, ale možná, že Petr by s ním docela rád měnil.


O filmu

Soustředil-li se Passer ve vnějším zkoumání postavy nejprve na její tvář, která pro něj byla oknem do duše, Forman tvář od celku nikdy neodděloval; vlastně se ani do duše dívat nechtěl. Daleko víc než Passer hledal příběh v situacích pokud možno co nejobyčejnějších, banálních, nedramatických a teprve pak do něj vpravoval člověka. Passer napřed skrz tváře pronikal do figury, přilnul k ní a pod vlivem emoce mu začaly vyvstávat obrysy možného příběhu. Přestože nebyl schopen postavy zesměšňovat břitkou bezohledností, natož je urážet, ocitají se v situacích přinejmenším ztrapňujících, kdy se prozrazuje jejich špatná stránka, slabost či omezenost. Passer jim ani ve své laskavosti nic neusnadnil a nechal je napospas sobě samým.

Podobné filmy

Román pro pokročilé
Noblesní světák se slabostí pro styl a ženy Rudolf Anděl je po rozvodu nucen přestěhovat s...
dnes 18.10
Nova Cinema
Karate Kid
(The Karate Kid) Když se Jaden Smith přestěhuje se svou matkou z Detroitu do Číny, stane s...
dnes 20.00
Nova Cinema
Sissi
Cesta lásky vede z rodinného sídla k císařskému dvoru. První část klasické rakouské romant...
dnes 20.00
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 27. 6. 2022 Svátek má Ladislav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz