fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

73% 224 hlasů
drama / komedie, Kuba/Mexiko/Španělsko/USA, , 108 min., od 11 let
Fresa y chocolate / Strawberry and Chocolate

Režie: ,
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1994, Nominace na Oskara, Cizojazyčný film


Ukázka
02:23


Na pomezí humoru a melancholie se pohybuje kouzlo kultovního filmu z exotické socialistické Havany s oprýskanou nádherou někdejší slávy.
Student David, přesvědčený o správnosti komunismu, chce vlastně špehovat homosexuálního umělce Diega. Excentrický a kultivovaný umělec však hocha svádí a zároveň fascinuje debatami o osobní a politické svobodě. Ve filmu jsou i narážky na socialistické Československo.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jahody a čokoláda

obrazek
Jedním ze dvou protagonistů hořké komedie je homosexuální mladý muž, který je navíc intelektuál a disident, zatímco ten druhý je dělnický kádr, studující na univerzitě politické vědy. Jemný a vzdělaný Diego se vůbec netají se svou sexuální orientací ani s osobitou náboženskou vírou. V kavárně nad zmrzlinou (odtud i název filmu) se kvůli sázce vnutí nezkušenému Davidovi, jehož chce svést. Mezi oběma muži se během dalších setkání (tvořících náplň komorního snímku) vytváří zvláštní pouto přátelství. Diego otvírá upřímnému mladíkovi nové obzory a jemně mu vyvrací skálopevné komunistické přesvědčení tím, že mu ukazuje zcela neznámý svět. Zasvěcuje ho do knih zakázaných autorů (mj. Josého Lezamy Limy), pouští mu desky s vážnou hudbou i se skladbami kubánského emigranta Ignacia Cervantese a otevřeně se s ním baví o politické situaci i o homosexualitě. Seznámí ho se svou svéráznou sousedkou Nancy, která se stane Davidovou milenkou. Pod vlivem nového přátelství se z oddaného komunisty stává jiný člověk. Diego emigruje, ale jeho vliv už bude Davida provázet celý život...logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 1. 10. 2020 Svátek má Igor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz