fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 213 hlasů
film / komedie, Československo, , 102 min.
DVD od 1.4.2004

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:12Štěpán a Kendy poznávají, že i s přistřiženými křídly je možné se vznášet.
Zatímco Kendy se jako pomocný režisér vrací do rodného města natáčet s televizním štábem třináctidílný seriál, Štěpán Šafránek, vybaven po promoci maminčinými radami, nastupuje na své první místo - na internu zdejší nemocnice. Jeho nepřizpůsobivost místním poměrům a smysl pro etiku zvoleného povolání však příliš nevyhovuje ostatním už "zaběhnutým" kolegům. Zatímco ti se škodolibě baví jeho horlivostí a zodpovědností, Štěpán má stále větší problémy s nadřízenými, až je nakonec přesunut na všemi odmítané místo venkovského obvodního lékaře. V Bezdíkově však potkává novou, snad už trvalou a opětovanou lásku, s níž se posléze rozhodne žít a pracovat v severních Čechách.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to stejný jako s dalšíma básníkama, tak jsem jednoduše, vložím svůj komentář od druhých básníků. Nemám rád české filmy, jelikož mě nijak zvlášť neoslňují, nic mi nenabízí a nebaví mě. I když jsem tam se najde opravdu skvěle natočený kousek. A s tímhle filmem a s mým osobním postojem a chutí a názory na filmy můžu říct, že je to pro mě další český nic. Absolutně mě to nebavilo, šíleně jsem se u toho nudil kromě momentů, kdy jsem spal. A nehorázně jsem měl radost z toho, že tenhle film má svůj konec, ale vadilo mi, že až po takový dlouhý době. Pokud máte stejný postoj k české kinematografii, tak u tohohle filmu zbytečně ztratíte svůj drahocenný čas.
Všechny komentáře k filmu 28+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jak básníkům chutná život

<>Obrázek nenalezen<> Po úspěšné promoci se čerstvý doktor Štěpán Šafránek vrací do rodného města, aby vybaven studiem nabytými znalostmi a maminčinými radami nastoupil v místní nemocnici na internu. Úsměvný studentský život skončil a Štěpán se postupně seznamuje s životem pracovním a novým prostředím, s přísnou primářkou, záletným kolegou Sahulákem, kolegyní Tupou i nevrlou uklízečkou. Podaří se mu rozzuřit primářku, když k její prominentní pacientce přidělí na perfektně vybavený dvoulůžkový pokoj paní Hubáčkovou. Na druhou stranu se ovšem díky tomu seznámí s její půvabnou dcerou Alenkou. Což je sice hezké, ale draze zaplacené. Pro své postoje a zásady totiž brzy "narazí" a je při nejbližší příležitosti přeložen na místo venkovského obvodního lékaře do Bezdíkova. Tady, v malé ordinaci s kamny na uhlí a výřečnou zdravotní sestrou Toničkou, se musí vypořádat nejen se zástupy čekatelů na razítka a různá potvrzení, ale také odpoledními návštěvami u pacientů. A opět se setká s Alenkou, která žije na místním zámku s rodiči, kteří tu pracují jako kasteláni. <>Obrázek nenalezen<> Když v televizi zahlédne bývalého spolužáka a spolubydlícího Mirečka, toho času delegáta mezinárodní zdravotnické organizace, spojí se dalšími spolužáky Venošem, Honzou a Vendulkou a společně ho unesou na flám do Venošova sklípku. Stále více času však Štěpán věnuje Alence, které začne říkat Píšťalka a do níž se zamiloval, přestože je zasnoubená s přízemním učitelem Hájkem, který má celý život naplánovaný do nejmenších podrobností. Snaží se jí rozmluvit plánovanou svatbu a recituje jí básničky, přestože za to od kamaráda Kendyho podle jejich dávné úmluvy dostane nafackováno. Nakonec dá Píšťalka Štěpánovi před Hájkem přednost, i když než se tak stane musí překonat ještě spoustu překážet v životě osobním i pracovním.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Autoři básníků - scenárista Ladislav Pecháček a režisér Dušan Klein - zaměnili v tomto pokračování "básníků" lehký tón studentské recese za poněkud ostřejší až satirickou polohu, kterou přináší drsná realita praxe a skutečného života, kdy už nic není na zkoušku. Ale i tentokrát filmu nechybí laskavost a moudrost, jeho hrdinové vyzařují kolem sebe jakési fluidum pohody a radosti ze života. Působivost filmu vedle výborných hereckých výkonů opět umocňují kreslené sekvence, jejichž autorem je tentokrát Jiří Šalamoun.

Podobné filmy

V cizí kůži
(The Change-Up) Ryan Reynolds a Jason Bateman spolu vyrůstali. Oba touží ocitnout se v kůž...
dnes 22.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Sexmise
(Sexmise aka Seksmisja) Slavná polská komedie o dvou mužích ve světě žen. Hlavní hrdinové,...
zítra 00.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Mezi námi děvčaty
(Freaky Friday) Energická psycholožka Jamie Lee Curtis řeší neustálé konflikty se svojí do...
zítra 01.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 24. 10. 2020 Svátek má Nina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz