fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Fotky    Podobné filmy    

61%
film / pohádka, Německo, , 58 min., od 7 let
Die zertanzten Schuhe

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize čt. 6.6. Romance TV 03.35
Romance TV 03.35Král Karel je zoufalý. Jeho dvanáct dcer před ním skrývá velké tajemství. Každé ráno mají zničené střevíčky a on netuší, co v noci vyvádějí. Nešťastný král nechá proto vyhlásit, že dá ruku jedné z dcer tomu, kdo záhadu vyřeší. Jenže ani jeden z princů, kteří se přihlásili, na nic nepřijde. Pak se ale objeví voják a loutkář Anton a na první pohled si zamiluje princeznu Amandu...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Když se na německých pohádkách nepodílí naši tvůrci, prostě a jednoduše to není ono... Dívat se na to dá, ale chybí tomu ta správná jiskra. Hrad vypadá přes veškerou snahu pořád jako zřícenina (asi se o něj těch 10 let truchlení po královně nikdo nestaral). A protože je to pohádka, musí asi jít logika stranou - těch 12 princezen vypadá spíš jako parta holek z jedné třídy, než rodné sestry - že by mezi nimi měl být nějaký věkový rozestup, na to nevypadají ani náhodou. A když pláčou nad tím, že smuteční výzdoba z oken nedosáhne na zem, aby mohl loutkář prchnout, on mezitím jeden cancour ze země uváže ke sloupku a udělá si z něj houpací síť... A tak trochu vadí, že nikoho nezajímá, co jsou ti "princové" zač, proč jsou zakletí, jaký mají majetek a tak. Hlavně že umí tancovat.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jak princezny po nocích tancovaly

Pohádka bratří Grimmů o dvanácti princeznách a tajemství protancovaných střevíců. Král Karel je zoufalý. Není divu. Mít na starosti kromě království také dvanáct dcer, to dá jednomu králi pořádně zabrat i kdyby jeho dcery neměly žádné podivné tajemství. Jenže ony jedno mají. Každé ráno jsou k smrti vysílené, mají úplně zničené střevíčky a žádná nechce prozradit, nebo možná vůbec neví, co se s nimi v noci dělo. Neví to, nebo nemůže prozradit, ani nejstarší princezna Amanda, která jediná má každé ráno střevíčky v pořádku. A tak král hledá pomoc, kde se dá. Za odhalení záhady slibuje princeznu a půl království. Mnoho princů se o to již snažilo, ale žádnému se to však nepodařilo. A když princové došli, nabídl král princeznu komukoli, kdo se o odhalení tajemství pokusí. Stále však marně. Jednoho dne se o králově trápení dozví voják a loutkář Anton, který se nenechá odstrašit šibenicí hrozící každému, kdo se přihlásí a tajemství neodhalí. Zamiloval se totiž na první pohled do princezny Amandy. Tím ovšem vzbudí žárlivost intrikánského hofmistra, který si sám dělá na princeznu i královský trůn zálusk a ten se rozhodne Antonovi jeho snahu překazit. Sympatický voják však získá nečekanou pomoc tajemné stařeny, která mu půjčí plášť, s jehož pomocí se může stát neviditelným a díky němu může nepozorovaně sledovat dvanáct očarovaných princezen, které se s úderem půlnoci vydávají do podsvětí. Antonovi se podaří odhalit tajemství zničených střevíčků, současně se však objeví problém. Pokud by princezny prozradil, udělal by je nešťastnými, pokud bude mlčet, skončí na šibenici.


Podobné filmy

Obr z Černé skály
Islandská pohádka o chudém rybáři a jeho třech dcerách (1969). Hrají: M. Růžek, V. Postrán...
so. 1.6. 08.08
ČT1
Jak Honza ke štěstí přišel
(Hans Im Glück) Za sedm let služby dostal Honza valoun zlata, za který si může koupit, nač...
so. 1.6. 08.55
Nova Cinema
O velkém nosu
Stačí se zamilovat a tatam je pýcha a domýšlivost (1983). Hrají: L. Vaculík, V. Jeníková, ...
so. 1.6. 13.05
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 30. 5. 2024 Svátek má Ferdinand
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz