fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

53% 1127 hlasů
film / komedie, USA, , 87 min., od 12 let
Cats & Dogs / Like Cats & Dogs
Kinopremiéra v ČR 22.11.2001, DVD od 10.6.2002 Warner

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


V TV televize zítra FOX Movies (hr) 07.50
FOX Movies (hr) 07.50
Ukázka
01:50Ovládnout svět - o to tady běží!
Už od počátků věků zuří na planetě Zemi tajná válka o její ovládnutí mezi dvěma rasami. Ta válka je tak dobře skryta lidským zrakům, že se klidně může odehrávat ve vašem obýváku a vy ji ani nezaregistrujete. A stejně jako u lidských válečných konfliktů, i zde došlo po letech vyjednávání k uzavření křehkého příměří. Právě v těchto dnech mu hrozí, že bude pohřbeno pod novou vlnou nepřátelství. A co se v takové chvíli stane s námi lidmi, kteří jsme nic netušíce na míru mezi kočkami a psy bytostně závislí? Raději nedomýšlet. Raději bez dechu sledujme manévry kočičích jednotek, které se pod vedením maniakálního kocoura Tinklese rozhodly dobýt domácnost profesora Brodyho, který má možnost vstoupit do dějin jako první vědec na světě, který vyvinul lék proti alergii na psy. A pak už nic nebude stát kočičí invazi v cestě...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Kdysi má oblíbená pohádka se postupem času smrskla na zvířecí ztělesnění kočičího Hitlera a psího Bonda ve štěněčích plenkách. Zní to šíleně? Vězte, že jsem vážil slova. Je to opravdu takové, jak vám to připadá. A to je možná i dobře. Alespoň ten průměr si to tak udrželo. 60%
Všechny komentáře k filmu 18+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jako kočky a psi

obrazek
Na trávníku před domem sebere kočka noviny a provokativně si s nimi hraje. Pes za oknem štěká jako pominutý. Profesor Brody se ženou a synem Scottym se vracejí z nákupu. Když Scotty otevře dveře, pes se vyřítí ven a honí kočku. Té se nakonec podaří vylákat protivníka do vozovky. Ze zatáčky se vyřítí dodávka a psa bleskurychle naloží. Ze zadního okénka se spokojeně šklebí (jak jinak) kočka... Ústředna psí špionáže je otřesena. Jeden z nejlepších agentů, nasazený u profesora Brodyho, byl unesen. Je ho třeba nahradit agentem novým. Psi trénují ze všech sil a cvičí bojová umění. Na farmě se jedno ze štěňat bígla vynalézavě, avšak marně pokouší dostat ven z uzavřené stodoly. Zkoprnělá mírumilovná štěňata vzápětí zmizí v díře, vyříznuté v podlaze, a kdosi je nahradí malými dobrmany. Jen vynalézavé štěňátko pozoruje, jak se malí agenti vzorně seřadí a poslouchají instruktora. Paní Brodyová si chce na farmě koupit štěně. Překvapený farmář nechápe, jak jeho štěňata mohla změnit vzhled.


<>Obrázek nenalezen<> V tu chvíli vyleze z úkrytu malý bígl a paní Brodyová má o novém domácím mazlíčkovi jasno. Chlapec Scotty není z nového pejska nadšený. Doufal, že se mu vrátí jeho starý pes. Matka mu vysvětlí, že zvíře potřebuje pro práci i tatínek, který má doma ve sklepě laboratoř, v níž se snaží nalézt lék proti alergii na psy. Scotty dá štěněti jméno Lou. Kočky, jež se oprávněně obávají, že Brodyho lék vynese psům lepší pozici u lidí, brzy znovu zaútočí. Pošlou nic netušícímu Louovi, který si hraje na zahradě, balónek s přivázanou výbušnou kostí. Nástrahu zneškodní pes od sousedů, agent Butch. Ten ukáže Louovi počítač, skrytý v boudě a napojený na špionážní centrum. Lou se seznámí i s dalším psím špionem Peekem, jenž má na starosti sledování. Na zámku se u prostřeného stolu radí kočky, v jejichž čele je brutální perský kocour Zvoneček, o tom, jak zabránit profesorovi Brodymu v dalším výzkumu. Rokování přeruší příchod hospodyně. Bezmocný Zvoneček je odnesen do koupelny, kde ho čeká lázeň. Lou zatím absolvuje školení na agenta. Dozví se, že za dávných let panovaly kočky, které ovládly člověka. Ale psi povstali a stali se tak přáteli lidí. Lou na zahradě poctivě trénuje.

obrazek
Profesor Brody si při mazlení s ním píchne pokusnou injekci. Vzápětí mu všude naskáčou červené boláky: vakcína není účinná. Scotty, na něhož nemá otec čas, si z nezbytí začne hrát s Louem. V noci přistanou na zahradě Brodyových dva kočičí nindžové, kteří napadnou Loua. Srdnatý štěněcí bojovník s trochou štěstí útočníky zažene. Protože však hluk probudil paní Brodyovou, skončí Lou venku na zahradě. Když se potuluje kolem domu, seznámí se s fenkou Ivy, která mu dá několik cenných rad ohledně chování k páníčkům. Tatínek slíbí Scottymu, že s ním odpoledne půjde na fotbalový zápas. Hospodyně přinese Zvonečka k jeho pánovi. Pan Mason leží na posteli, připojený k přístrojům, je v umělém spánku a na očích má masku na spaní. Když se Zvoneček dozví, že likvidační akce skončila nezdarem, rozhodne se poslat k Brodyovým Rusa. Ráno najde paní Brodyová před domem zubožené kotě. Vezme ho dovnitř. Je to ovšem zakuklený špičkový kočičí zabiják. Mezi zvířaty okamžitě vypukne boj. Na pomoc dorazí i Butch. Při líté bitvě sice dochází k ničení domácnosti, ale paní Brodyová, která se vrátila pro mobil, si ničeho nevšimne. Rus je poražen ve chvíli, kdy profesor Brody otevře dveře laboratoře a přirazí ho ke zdi.

<>Obrázek nenalezen<> Když se vrátí paní Brodyová domů, je už všude uklizeno, ale profesor zapomněl, co Scottymu slíbil... - Když si Scotty a Lou hrají, jejich míč se náhodou dostane otevřenými dveřmi do laboratoře a nadělá tam paseku. Odevšad něco někam teče. Samočinně se spustí testování vzorků, "upravených" o všechny možné přísady. Po několika negativních hlášeních přístroj náhle oznámí pozitivní reakci. Profesor Brody je šťasten: lék je na světě! Kočky usadí bezvládného pana Masona na vozíku do auta a odjedou do jeho továrny na umělé vánoční stromečky. Dovezou ho do kanceláře a Zvoneček dá prostřednictvím závodního rozhlasu Masonovým jménem všem zaměstnancům okamžitou výpověď. - Scotty vyhrál lístky na fotbal a vydá se s rodiči na zápas.

<>Obrázek nenalezen<> Parkoviště u fotbalového stadionu však zeje prázdnotou. Než se Brodyovi stačí zorientovat, omámí a unese je kočičí komando. Únos rodiny je ohlášen psům. Kočky vydají ultimátum: buď psi přivezou do Masonovy továrny všechno z profesorovy laboratoře, nebo bude rodina zlikvidována. Na Světovém psím koncilu je hlasováním rozhodnuto, že Brodyovi budou obětováni. S tím však nesouhlasí Lou. Naloží všechno, co v laboratoři najde, a vydá se do továrny. Tam je živo. Kočky posílají do světa ohromné myší vojsko, jež má za úkol roznést po světě prostředek, vyvolávající alergii na psy. Lou vtrhne do továrny a s pomocí Butche a Peeka po velkolepé bitvě své pány osvobodí. Myši jsou zadrženy, nákaza odvrácena. Lou, Scotty a profesor Brody na zahradě hrají fotbal. Znechuceného Zvonečka odnese hospodyně ke svým sestrám a všechny pro něj šijí překrásné modely ...


O hercích

Jeff Goldblum
obrazek Narodil se 22. října 1952 v Pittsburghu, USA. Studoval herectví u Sanforda Meisnera v newyorské umělecké dílně Neighborhood Playhouse. Jeho kariéra se nedá označit za raketovou. Najdeme ho například v titulcích filmu Přání zabít, kde je uváděn jako Násilník č. 1. Od té doby si zahrál Goldblum podobných postav ještě mnoho. Celosvětovou popularitu získal postavou šíleného vědce v hororu Moucha Davida Cronenberga z roku 1986. Na výsluní světového filmu se pak vrátil díky rolím v kasovních supertrhácích Jurský park Stevena Spielberga a Den nezávislosti Rolanda Emmericha.

Elizabeth Perkinsová
obrazek Debutovala před filmovou kamerou rolí ve filmu Ohledně minulé noci , který byl natočen podle hry Davida Mameta Sexual Perversity in Chicago. Pozornost diváků i kritiky si pak získala po boku Toma Hankse ve filmu Velký a rolí v rodinném dramatu Avalon.

Tobey Maguire
obrazek Narodil se jako Tobias Vincent Maguire 27. ledna 1975, Santa Monica, California, USA. Na devátém stupni ukončil školu a začal studovat herectví. Po několika reklamách uspěl v televizi. Herecký průlom na stříbrném plátně pak přišel se snímkem Pravidla moštárny.

Alec Baldwin
obrazek Narodil 3.4.1958 v Massapequa ve státě New York. Jeho tři bratři (William, Stephen a Daniel) se také věnují herectví. Vzal si za manželku Kim Basingerovou. Ve filmu debutoval v roce 1987 snímkem Forever, Lulu.

Susan Sarandonová
obrazek Narodila se 4. října 1946 v New Yorku, USA. Vystudovala matematiku, filozofii a divadelní vědu na katolické univerzitě ve Washingtonu. Tam se seznámila se svým prvním manželem, budoucím hercem Chrisem Sarandonem. Jeho prostřednictvím také získala svou první filmovou roli. Jejím druhým manželem je herec a režisér Tim Robbins.

Charlton Heston
obrazek Vlastnín jménem Charles Carter se narodil 4. října 1924 v Evanstonu, Illinois, USA. Příjmení Heston získal po nevlastním otci. Studoval herectví na Northwestern University, působil jako rozhlasový hlasatel v Chicagu a za války sloužil tři roky u letectva. Na Broadwayi debutoval v roce 1947 v Shakespearově dramatu Antonius a Kleopatra. Působil v newyorské televizi a počátkem padesátých let odjel do Hollywoodu, kde se prosadil rolí ve filmu The Greatest Show on Earth. V roce 1959 získal Oscara za mužský herecký výkon v Ben Hurovi. Hestonovy nejslavnější role jsou legendární historické postavy a takřka nadlidští hrdinové vůbec. Heston režíroval tři filmy, přičemž k prvnímu z nich si sám napsal scénář - Antonius a Kleopatra, Zlatý důl, Muž do nepohody.

O tvůrcích

Lawrence Guterman
Začal natáčet filmy už jako dítě na 8mm kameru. V době studií na Harwardu pracoval v místním humoristickém časopise. Roku 1995 dokončil filmovou školu. Jeho povídka, kterou napsal pro televizní seriál Příběhy z krypty zvítězila na Mezinárodním filmovém festivalu v Hustonu a zaujala natolik Stevena Spielberga, že dostal šanci pracovat na CD romu společnosti DreamWorks podle jiného úspěšného seriálu Husí kůže. Brzy na to dostal šanci natočit několik sekvencí do animovaného filmu MravenecZ. Byl to pochod do bitvy s termity a pattonovský motivační projev. Kočky a psi jsou jeho filmovým debutem na celovečerním poli.

John Debney
Složil hudbu pro několik výrazných celovečerních filmů: Spykids, Spot, Lhář, Lhář, Ostrov hrdlořezů nebo Náhlá smrt. Za svoji práci pro televizi získal několik cen Emmy- mimo jiné za titulní skladbu seriálu Ponorka SeaQuest.

Julio Macat
Začal pracovat jako kameraman už v devatenácti letech. Mezi jeho nejznámější filmy patří Sám doma 1, 2, Bláznivý profesor nebo Ace Ventura zvířecí detektiv.

Podobné filmy

Čtyřicítka na krku
(Flirting with Forty) Heather Locklear, rozvedená matka dvou dětí, chce oslavit čtyřicátin...
dnes 14.15
Nova Cinema
Okno
O složité cestě starého mládence do chrámu manželství. Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři...
dnes 14.30
ČT1
Bridget Jonesová: S rozumem v koncích
(Bridget Jones: The Edge of Reason) Třicátnice Renée Zellweger už není sama. V úžasném prá...
dnes 16.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 25. 5. 2022 Svátek má Viola
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz