fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 15 hlasů
film / drama, Československo, , 82 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:38



Proslulý jihočeský silák G. Nezval zkrotí nejen pár splašených koní, ale i J. Štěpničkovou.
Jan Cimbura prodělal vojnu a odchází jako pacholek na venkovský statek. Majitel gruntu v něm dostane tu nejlepší oporu - Cimbura je vzdělaný, pracovitý, poctivý a mimořádný silák. Zachrání děti z hořícího lesa, postaví se proti loupeživým banditům, dokáže se postavit silou proti celému mužskému osazenstvu venkovské zábavy. Nakonec se postará i o kdysi vysněnou, ale jemu osudem odepřenou, venkovskou krasavici Marjánku, která ovdoví.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu jan Cimbura -film natočen podle skutečnosti a opravdu tento jihočeský silák existoval. V hlavní roli Gustav Nezval, který na tehdejší dobu byl fakt Štramák. Jistě i tento film má chyby, jako setí obylí do kruhu, které potom roste rovně, ale to nevadí. Hlavní je, jak film ukáže Gustava Nezvala coby siláka a neodolatelného muže po kterém kouká kdejaká sukně. :-D :-D Tento film mám ráda a nenechám si ho nikdy ujít, opravdu má dost do sebe.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jan Cimbura

České filmové drama o životních osudech zbožného jihočeského poctivce, který konal jen dobré skutky. Titulní hrdina je jihočeský chasník a později sedlák, který je ztělesněním idealizovaného křesťana, plného lásky k bližnímu i Bohu. Na počátku příběhu se vrací domů do rodné vsi z dlouholeté vojenské služby a při loučení se svým kamarádem Josefem Piksou z Putimi slibuje věčné přátelství. Ačkoli je sám ze statku a rolnickou živnost má v krvi, nemá otci za zlé, že odkáže statek ne jemu, ale mladšímu Jírovi, a to na úkor Cimburových vlastních práv. Bez hořkosti v srdci se nechá najmout jako čeledín u sedláka Kovandy. Je tu vzorným pracovníkem, který nekouří, nepije a hledí si jen svého díla, takže je s ním sedlák spokojen. Tuze se mu líbí Marjánka, hezká a pracovitá děvečka z Kovandova statku. Když se však dozví, že o ni má zájem také kamarád Piksa, který je mnohem zámožnější než on, ustoupí a přenechá mu Marjánku. Když pak po čase Piksa náhle zemře, ujme se Cimbura nejen Marjánky a jejich dětí, ale stane se také hospodářem na Piksově statku a Marjánčinou životní oporou.


Podobné filmy

Vzkaz v láhvi
(Message in a Bottle) Kevin Costner nechá vkročit do svého života novinářku. Ale musí se n...
dnes 17.35
Nova Cinema
Šíleně bohatí Asiati
(Crazy Rich Asians) Rachel doprovází svého dlouholetého přítele Nicka na svatbu jeho nejle...
dnes 20.00
Nova Cinema
Zakázané ovoce
(Out of Sight) Bankovní lupič George Clooney je vždy jednou nohou ve vězení. Po poslední d...
zítra 00.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 12. 5. 2021 Svátek má Pankrác
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz