fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

69% 1146 hlasů
film / thriller, akční, drama, USA, , 141 min., od 12 let
Clear and Present Danger
Blu-Ray od 6.4.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize po. 28.6. Sky Movies Crime & Thriller HD 21.00
Sky Movies Crime & Thriller HD 21.00
Ukázka
02:31Jack Ryan opět v akci. Tentokrát proti kolumbijské narkomafii i proti americkým politikům, kteří zneužili svých pravomocí.
Thriller Jasné nebezpečí je volným pokračováním filmu Vysoká hra patriotů. Hlavním hrdinou je opět speciální agent CIA Jack Ryan a jeho rodina: půvabná lékařka Cathy a jejich malá dcerka. Tentokrát je zavražděný blízký přítel prezidenta na své jachtě v Karibiku. Nitky podezření směřují k drogové mafii v Columbii. Úlohou pověří Ryana.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Harrison Ford coby Jack Ryan podruhé, jinak v sérii třetí příběh o jednom skvělém agentovi CIA. A tak tu máme opět zjednodušeně ukázanou práci této zpravodajské služby USA v dramatické etudě, ve které se neustále a plynule buduje napětí a úspěšně udržuje. Vlastenci musí být spokojeni. Ale na druhou stranu se tvůrci přeci jen nevyhnuli kritiky a v podstatě kopance do vlastních řad. Ano, jedná se o politický thriller, který vyniká hlavně určitými skutečně reálnými detaily, což je spíše práce Toma Clance, autora knihy, podle které byl snímek natočen. Snímek je ve svém žánru přesvědčivý, i když zamrzí málo akce. Avšak na druhou stranu, přeci jen se tímto nekopíruje James Bond, že?
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jasné nebezpečí

obrazek
Vlivný americký obchodník je i se svou rodinou zavražděn. Stopy vedou ke kolumbijské narkomafii a protože byl obchodník přítelem amerického prezidenta Bennetta, nařídí hlava státu, přestože je to protizákonné, aby bylo do Kolumbie vysláno speciální komando, které má na kolumbijskou narkomafii zaútočit. Jack Ryan zastupuje svého těžce nemocného přítele, admirála Greera. Aniž by tušil, že v Kolumbii operuje komando řízené agentem zkušeným Clarkem, žádá před senátním výborem o další finance na kolumbijskou operaci a zaručí se předsedkyni výboru, za to, že CIA nepodnikne v Kolumbii žádnou vojenskou operaci. Ryan zjistí, že zavražděný obchodník pral pro kolumbijského bosse Escobeda peníze pocházející z obchodu s narkotiky.
obrazek
Při vyšetřování v Kolumbii jsou Američané vlákáni do smrtící pasti, z níž se podaří uniknout pouze několika málo lidem, mimo jiné také Jackovi. Prezidentův poradce Ritter se rozhodne přitvrdit a když se bossové kolumbijské mafie sejdou na Escobedově haciendě k jednání, zničí ji mimořádně účinnou dálkově naváděnou bombou. Jack je masakrem, při kterém zahynuly také ženy a děti, šokován. Pomocí počítačového modelu situace zjistí, že šlo akci Američanů. Mezitím Escobedova pravá ruka, bezohledný Cortez vyjedná s prezidentovým poradcem Cutterem špinavou dohodu. Cortez odstraní Escobedu, zaujme jeho místo a sníží obchod s narkotiky na polovinu, výměnou chce dostat americké komando. Cutter vlastní muže obětuje a na obchod přistoupí. Když se Jack dozví, co se stalo, odletí okamžitě do Kolumbie, kde se setká s Clarkem, kterému se pokusí vysvětlit, kdo stojí za zradou jeho mužů a společně s ním se pokusí zachránit zbylé muže, držené v Escobedově zajetí.


Podobné filmy

Můj kamarád drak
(Pete's Dragon) Řezbář Robert Redford povídá dětem ze sousedství o drakovi, který žije hlu...
dnes 09.20
Nova Cinema
Zelený sršeň
(The Green Hornet) Britt Reid je synem jednoho z mediálních magnátů v Los Angeles a je dok...
dnes 11.45
Nova Cinema
Deník Bridget Jones
(Bridget Jones´s Diary) Může třicetiletá a ještě svobodná Renée Zellweger najít muže na ce...
dnes 18.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 22. 6. 2021 Svátek má Pavla
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz