fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

71% 798 hlasů
film / komedie, akční, krimi, drama, Belgie/Lucembursko/Francie, , 97 min., od 15 let
Kinopremiéra v ČR 9.4.2009, DVD od 18.6.2010 Urania

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize ne. 19.7. Filmbox Extra HD 02.35
Filmbox Extra HD 02.35
Archiv
02:17Jsem zpět!
Pro sedmačtyřicetiletou akční hvězdu devadesátých let zbývají už jen role v laciných béčkových filmech. Když se k tomu přidá ještě soud o opatrovnictví dcery, je na čase se vrátit domů. Sotva však Jean-Claude Van Damme vystoupí na bruselském letišti, zaplétá se shodou tragikomických náhod do řetězce událostí, které ho donutí bilancovat svůj dosavadní život.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Poměrně jsem se nudil. Jean-Claude se sice snaží víc hrát a přiblížit nám, jak to má hvězda někdy těžké, ale i přesto mě nenadchnul. Pár scén mě pobavilo (v taxíku a v bance s cigaretou), ale to nestačí. Chlápek s tou parukou střihlou na mikádo mě vadil od prvního jeho vstupu. Ostatní byli absolutně bez nějakého charizma. Nechci to zas shazovat přehnaně, protože snahy udělat film s Van Dammem jinak než v jeho béčkové historii si cením. 45%
Všechny komentáře k filmu 16+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Kdo by neznal Jean Claude Van Dammea, jednu z nejznámějších belgických tváří filmového průmyslu a velkého popularizátora karate přelomu osmdesátých a devadesátých let? V novém filmu Mabrouka El Mechriho si mohou fanoušci Jean Clauda vychutnat v trochu jiném (a slušivém) světle.    Jean Claude Van Damme (Jean Claude Van Damme) momentálně nemá zrovna na růžích ustláno – točí Bčkové filmy jako běžícím pásu, producentovi se nedaří dostat jej k serióznější roli, a navíc se nedostává peněz na právníky, kteří belgického herce zastupují ve věci rozvodového řízení a svěření dcery do péče. Je to snad dostatečný důvod, aby se mezinárodně uznávaná celebrita pokusila o ozbrojené přepadení? Odpovědí je zabarikádovaná bruselská pošta, střelba, rukojmí a hlas Jean Clauda na telefonu, diktující podmínky jejich propuštění. V budově se však kromě herce a rukojmích pohybují ještě další lidé (Zinedine Soualem, Karim Belkhadra, Jean-François Wolff), kteří komisaři Brugesovi (François Amiens), vel... Celá recenze
Tma, 7 z 10

Popis filmu JCVD

Jeanu-Claudu Van Dammovi je sedmačtyřicet a některé náročné scény ho už zmáhají. Navíc má problémy v osobním životě. S bývalou ženou se soudí o dceru a zdá se, že by o ni mohl přijít. Najme si vynikající advokáty, brzy se ale ukáže, že na ně momentálně nemá. Přilétá do rodné Belgie. Co nejdříve si chce v Bruselu zajít na poštu pro peníze, protože mu dal advokát dvanáctihodinovou lhůtu. Pokud nezaplatí, nebude ho zastupovat. Z letiště ho veze povídavá taxíkářka, která je nadšená, že vidí svého oblíbence. Méně nadšená je tím, že se hvězdě neustále klíží oči a na její otázky nemá chuť odpovídat. Jakmile herec vystoupí před poštou, dva fanoušci se s ním chtějí vyfotografovat. Vyhoví a pak už spěchá do budovy. Vzápětí se ale ozve výstřel. Všichni jsou zděšení a usoudí, že se slavný Jean-Claude Van Damme právě dopouští loupeže... Na místo dorazí policejní komisař Bruges a po něm i zásahová jednotka. Shromáždí se dav zvědavců. Jelikož se ukáže, že uvnitř je krvácející muž, komisař požádá, aby mohl vstoupit s lékařem. Zásahová jednotka však místo lékaře pošle svého muže a lupiči lest prokouknou. Napětí by se dalo krájet... Lupiči Jeanu-Claudovi poručí, aby oznámil policii jejich podmínky: milion eur, autobus na letiště a letadlo. Jean-Claude na poslední chvíli ještě doplní sumu 465 000 dolarů pro svého advokáta. Mezi rukojmími je i mladá žena s chlapcem, které chtějí policisté dostat ven přednostně. Lupiči ale odmítají. Na místo dorazí Jean-Claudovi rodiče, kteří nic nechápou. Jejich chlapec je přece hodný, kuřeti by neublížil. Lupiči se nakonec rozhodnout pustit chlapcovu matku, ale aby venku neprozradila, jak se situace ve skutečnosti má a že Van Damme není lupičem, ponechají si chlapce. Nakonec se ovšem zloději začnou hádat, a když se jeden z nich dopustí urážky matky svého kumpána, je zastřelen. Jean-Claude se pokusí přemluvit ostrahu pošty, aby s rukojmími vyšli před budovu a nechali policii jednat. Podaří se to ale jen několika z nich. Přepadová jednotka podnikne útok bočním vchodem a Arthur, člen ostrahy, vystřelí. Ihned ho zasáhnou policejní kulky. Jean-Claude, který se s ním sblížil, je nešťastný. Když už policie jednou slavného akčního hrdinu má, komisař Bruge rozhodne, že musí do basy.


O filmu

obrazek
Na pomezí skutečnosti a fikce sledujeme Jean-Clauda Van Damma v příběhu o pádu hvězdy, jíž minulost odpírá právo na normální život. Vyčerpán soudním řízením i filmovými manažery a producenty, kteří jej poslední roky jen okrádají, se vrací do rodné Belgie. Nejraději by si lehl do prvního hotelu a prospal několik dní a nocí, ale v Bruselu stále platí za hvězdu, a tak ho každou chvíli někdo zastaví a chce se s ním dát do řeči nebo aspoň vyfotografovat.

Jean-Claude navíc musí do dnešního poledne uhradit honorář svému právníkovi, jenže kreditní karta je prázdná. Chvíli poté, co Jean-Claude vejde do dveří místní pošty, se ozve výstřel. Mohla by se snad hollywoodská akční hvězda pokusit v nějakém zkratu vyloupit poštu?

Film francouzského režiséra s alžírskými kořeny Mabrouka El Mechriho rozehrává napínavý a vtipný příběh hvězdy akčních filmů a pro Belgičany téměř národního hrdiny, který se prosadil v Hollywoodu. Jean-Claude, jak si mu fanoušci zvykli familiérně říkat, hraje sám sebe se sympatickou otevřeností, v níž je kus sebeironie, autentického fyzického a psychického vyčerpání i čas pro osobní zpověď. Když mu k spánku přiloží psychopatický lupič skutečnou zbraň, mění se akční idol v obyčejného muže, který je naplněn strachem, obavami i nadějemi. Film JCVD není klasickým portrétem hvězdy. Staví na fiktivní zápletce a zároveň čerpá z Van Dammova skutečného života, který ještě před drogovými a promiskuitními aférami formovali rodiče a kodex bojového umění.

Jean-Claude Van Damme rád přiznává, že natáčení filmu JCVD bylo pro něj tou „nejlepší terapií, jakou kdy zažil“.

Podobné filmy

Madisonské mosty
(The Bridges of Madison County) Náhodné setkání fotografa Clinta Eastwooda a vdané ženy Me...
dnes 08.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Danielle Steelová: Kaleidoskop
(Danielle Steel´s: Kaleidoscope) Bývalý advokát se na konci života rozhodne vrátit k jedno...
dnes 10.30
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Čtvery Vánoce
(Four Christmases) Každý rok na Vánoce unikají Vince Vaughn a Reese Witherspoon svým rozve...
dnes 11.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 10. 7. 2020 Svátek má Libuše/Amálie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz