film / drama, Česká republika/Slovensko/Polsko/Francie,
1998,
110 min.DVD a Blu-Ray od 27.11.2013 Magicbox
Režie:
Vladimír MichálekHerci:
Boguslaw Linda,
Olaf Lubaszenko,
Jiří Bartoška,
Agnieszka Siteková,
Vlasta Chramostová,
více...Ocenění:
1998,
Český Lev,
Nejlepší film1998,
Český Lev,
Režie,
Vladimír Michálek 1998,
Český Lev,
Scénář,
Jiří Křižan 1998,
Český Lev,
Kamera,
Martin Štrba 1998,
Český Lev,
Hudba,
Michael Lorenc 1998,
Český Lev,
Střih,
Jiří Brožek 1998,
Český Lev,
Zvuk,
Radim Hladík Jr. 1998,
Český Lev,
Výtvarný počin,
Jiří Sternwald 1998,
Český Lev,
Herec v hlavní roli,
Olaf Lubaszenko 1998,
Český Lev,
Herečka ve vedlejši roli,
Agnieszka Sitek Strhující příběh o muži, který se stane proti své vůli najatým vrahem. V létě roku 1943 do moravské vesnice uprostřed Hané jako by válečné události ještě ani nedolehly. Dvanáct bohatých statkářů zde však žije ve strachu z nemanželského syna jednoho z nich. Sekal má za sebou krušné dětství nemanželského dítěte, kterým všichni pohrdají, nic mu nepatří, slušné děvče si ho ani nevšimne. Je zatrpklý a krutý, nenávidí všechno a všechny. S protektorátem přišel jeho čas. Udává sedláky ze zločinů proti Říši a za odměnu dostává jejich majetky. Sedláci v obavách nejen o majetek, ale i ze strachu o život, dospějí k rozhodnutí, že je třeba se Sekala zbavit. K samotnému činu však využijí kováře Juru Barana, který se ve vesnici skrývá před německými okupanty.
Uprav informace o filmuKomentář k filmu Jedna z klasik, ke kterým se dostávám tak dlouho, až už je v podstatě pozdě, a já jsem pokaždé trochu zklamaná, protože prostě nechápu, co je na daném snímku tak super. Možná mi jen nesedla určitá zkratkovitost, kdy na mě celý film působil trochu nedotaženě a nedodělaně, jako kdyby mi v něm něco chybělo. Ale absolutně nemůžu popřít sílu příběhu, který byl především naprosto úžasně zahrán.
Všechny komentáře k filmu 22+ Napiš komentář k filmu a získej DVDWeb:
IMDB,
Titulky Videotéka:
přidat si do ní film
Popis filmu Je třeba zabít Sekala
Drama z léta roku 1943, tedy z období, kdy okupované Československo figurovalo na mapách coby Protektorát Čechy a Morava. Odehrává se v moravské vesnici Lakotice, kde není jediný Němec, kam válečné události jako by ani nedoléhaly.... Sedlák Jura Baran, stíhaný gestapem, uprchl z rodných hor chudobného Valašska, aby se ukryl uprostřed žírné roviny Hané v Lakoticích. Jako cizinec nemá důvěru domácích. Lakotice jsou vesnička o pár staveních, kolem je mezi zlatými lány zrajícího obilí rozeseto dvanáct bohatých statků, jejichž majitelé žijí ve strachu ze Sekala. Je to nemanželský syn z jednoho statku. Má za sebou krušné dětství parchanta, kterým všichni pohrdají, nic mu nepatří, slušné děvče si ho ani nevšimne. Sekal je zatrpklý a krutý, nenávidí všechno a všechny. S Protektorátem přišel jeho čas. Udal už dva majitele statků ze zločinů proti Říši. Dostal za to jejich majetek, oni šli do koncentráku a na smrt. Z parchanta je největší sedlák a dává najevo, že dva statky mu nestačí.
Babe: Prasátko ve městě(Babe: Pig in the City) Jako tři mušketýři se Babe, Ferdy a pan Hoggett vydávají na křížov... dnes 05.20 | |  |
| Barva peněz(The Color of Money) Paul Newman býval jedním z nejlepších hráčů kulečníku. Hráčská legend... dnes 17.45 | |  |
| Něco jako komedie(It's Kind of a Funny Story) Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslé. C... dnes 21.50 | |  |
| Podobné filmy |
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů
napiš nám.