fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

82% 2078 hlasů
film / drama, romantický, válečný, USA, , 233 min., od 11 let
Gone with the Wind
DVD od 15.1.2001 Warner

Režie: , ,
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1939, Oskar, Adaptovaný scénář (S. Howard), Ženský herecký výkon ve vedlejší roli (H. Mcdanielová), Kamera (E. Haller), Režie (V. Fleming), Film, Ženský herecký výkon (V. Leighová)


Ukázka
02:28Dramatický milostný příběh Scarlett O'Harové a světáckého Rhetta Butlera, odehrávající se v letech občanské války a následující rekonstrukce poraženého Jihu (1861 - 1873). Snímek natolik přesáhl svou dobu, že okouzluje i dnes díky silnému příběhu, velkolepé výpravě, krásné kameře i hereckým výkonům.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jsem na rozpacích, protože film je dlouhý a místy může připadat zdlouhavý, ale přitom tam je několik pasáží, kde se některé věci stanou strašně rychle, že to působí i nepřirozeně. Příkladem pro mě je zhruba třetí čtvrtina, kdy si hlavní hrdinka užívá klidu a má dítě atd. Tam mi přijde, že to strašně chvátalo. Navíc konec (prý podle knížky) působí jako násilné ukončení ve stylu, "už máme přes tři hodiny, tak tady to utneme", i když chápu, že to bude končit otevřeným koncem. A ještě pár míst mi přišlo takových uspěchaných, a zejména hrdinčino rozhodnutí co se týče druhého manželství mi nesedělo. Tam to bylo takové rychlé rozhodnutí, přitom by možná šlo najít kompromis. Nebo by aspoň bylo vhodné naznačit, že žádná jiná alternativa není.
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jih proti Severu

Kolem krásné dcery plantážníka se rozvíjí filmový epos americké občanské války. Scarlettina láska, Ashley Wilkes, si bere za ženu svou sestřenici Melanii, na truc tomuto sňatku se Scarllet také vdává, avšak záhy ovdoví. O Scarlett projevuje zájem Rhett Butler, ale její srdce patří i nadále Ashleymu. Během války pečuje o zraněné vojáky, ale i o Melanii a jejího syna. Po útěku z Atlanty, za pomoci Rhetta Butlera, se uchyluje na rodinnou farmu. Zde odkázána jen sama na sebe znovu buduje opuštěnou a zpustošenou farmu. Aby získala na tuto obnovu peníze uzavře Scarllet účelový sňatek se snoubencem své sestry. Časem opět ovdoví a vdá se za Rhetta Butlera, který ji zahrne luxusem. Po dramatických událostech, při kterých zahyne Scarlettina dcera a Ashleyho, na kterého si Scarlett stále myslí, manželka Melánie, stojí Scarlett před rozhodováním mezi dvěma muži. Vlastní ujištění, že ve skutečnosti miluje svého muže Rhetta, však přichází pozdě, a manžel ji opouští.


Podobné filmy

Město
(The Town) Ben Affleck stojí v čele bandy nelítostných bankovních lupičů a chlubí se tím, ...
dnes 21.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Overlord: Nacistické zombie
(Overlord) V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi. ...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Osudný svah v Aspenu
(Aspen Extreme) Dva kamarádi se rozhodli, že se stanou lyžařskými instruktory. Pád do prop...
zítra 02.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 4. 12. 2020 Svátek má Barbora
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz