fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

76%
film / komedie, drama, USA, , 132 min., od 12 let
I Am Sam
Kinopremiéra v ČR 30.5.2002, DVD od 1.4.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:18Nerozlučnou dvojici - retardovaného otce Sama a jeho dcerku Lucy chtějí úřady oddělit. A tak musí Sam celému světu ukázat, jak silná láska může mezi dcerou a otcem vzniknout.
Sam je starostlivý otec, který miluje svoji dceru Lucy. Problém je v tom, že jeho mentální vývoj se kdysi zastavil zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Dosud se mu s pomocí přátel dařilo překonávat všechna úskalí otcovství. Teď ale do hry vstupuje agilní sociální pracovník a Samovi hrozí, že mu Lucy bude odebrána, protože ho začíná mentálně převyšovat. Případu se ujímá zkušená právnička a společně se snaží přesvědčit systém, že si Sam zaslouží být otcem se vším všudy...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Herci jsou doopravdy skvostní, včetně maličké Dakoty. Je to film, který se vás skutečně dotkne a snad i trochu změní váš pohled na svět. Jen kdyby nebyl tak zdlouhavý.
Všechny komentáře k filmu 27+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jmenuji se Sam

Spisovatel Bill se nechá manželkou přemluvit k víkendové plavbě na luxusní jachtě jejího bratra Philipa. S nimi se na moře vydají také Phillipova přítelkyně Catherine a jeho klient, mladý muzikant Alex. Pětice se zcela odlišnými charaktery a přístupem k životu se sice příliš neshodne, přesto by mohla strávit příjemné dva dny na vlnách, třpytících se sluncem. Kdyby ovšem nenarazila na moři na hořící loď a nevzala na palubu dva trosečníky. Kubánskou emigrantku Camille a bisexuálního transvestitu Tima, který sotva se dostane na palubu jachty, vytáhne zbraň. V tu chvíli se plavba mění v noční můru a boj o život. USA 1994, thriller.


O hercích

Sean Penn
Narodil se 17. srpna 1960 v Burbanku, Kalifornie. Za roli Sam Dawsona byl nominován na Oscara. Mimo to, že je herec režíroval také thrillery Vyvrhel nebo Křižovatka smrti. Napsal je a produkoval. Vedle Davida Leana a Andrewa Davise patří mezi režijní vzory herce a režiséra C.T. Howella. Jack Nicholson, který hraje v jeho snímku Křižovatka smrti o něm tvrdí, že je režijně Penn obrovský talent. Je synem režiséra Arthura Penna, v jehož filmu Judgment in Berlin má cameo svědka při procesu. Jeho mladší bratr Christopher Penn je také herec a starší bratr Michael Penn je hudebníkem. První roli dostal v seriálu Barnaby Jones.

Hrál především role drsných a problémových mladíků. Mezi jeho filmy patří Tenká červená linie, Hra, U-Turn, Jak ta je úžasná!, Mrtvý muž přichází, Carlitova cesta, Stav milosti, Nejsme žádní andělé, Oběti války, Barvy, Tváří v tvář smrti, Shanghajské překvapení, Koumáci, Dravec a feťák, O závod s měsícem, Zlí hoši, Výprask na Ridgemontské střední, Večerka nebo Jak zemřel Randy Webster. Mezi jeho další herecké ceny patří Stříbrný medvěd za roli trestance v dramatu Mrtvý muž přichází.

Michelle Pfeifferová
obrazek Patří mezi nejvíce ceněné herečky současnosti. Jako studentka Fountain Valley High School se začala věnovat divadlu, pracovala jako modelka v TV reklamách, hrála v seriálech a pokoušela se proniknout na stříbrné plátno. Jak o sobě sama často prohlašuje, nepovažovala se za nijak zvlášť přitažlivou osobu, protože v ní ze střední školy přežíval mindrák způsobený posměchem spolužáků z jejích výrazně vykrojených rtů. Dodnes na dotazy novinářů ohledně jejich tvaru odpovídá, že v mládí spadla z kola a otok ještě nesplaskl.

Do světa filmu se jí podařilo výrazněji proniknout přes postel mafiána v podání Al Pacina ve snímku Zjizvená tvář. Film měl obrovský ohlas, ale především díky hlavnímu mužskému představiteli. Následovaly však herecké příležitosti, které využila beze zbytku: romantická fantasy Jestřábí žena a sexy hororová komedie Čarodějky z Eastwicku. Nomimaci na Oscara obdržela za roli v dobovém snímku Stephena Frearse Nebezpečné známosti. Zlatý Glóbus a druhou nominaci na Oscara pak dostala za melodramatickou komedii Báječní Bakerovi hoši, ve které po Pomádě 2 opět předvedla, že má také pěvecký talent. Za svoji kariéru ztělesnila nejrůznější prototypy žen, většinou však vybavené elegancí i dramatickým potenciálem. Od půvabných zranitelných dívek (Jestřábí žena), přes citově strádající (Frankie a Johnny) až po femme fatale (Mindy Simmons v Posledním pokušení Homera Simpsona, epizodě z roku 1989 dostupné na kazetě Sex, lži & Simpsonovi). Třetí nominaci na Oscara pak získala za antirasistické drama Pole lásky, pro které se rozhodla, když se jí zdálo, že slíbená role ve feministickém filmu Thelma a Louisa jí neustálým odkládáním začátku natáčení uniká.

Mezi její nejlepší role patří ty ve filmech Čarodějky z Eastwicku, Nebezpečné známosti a Batman se vrací. Jak sama říká, ráda představuje ženy, které se rvou se svými vášněmi a bláznovstvím a odmítá hrát Pfeifferovou.

Dianne Wiestová
obrazek Objevila se v pěti filmech Woodyho Allena - Purpurová růže z Káhiry, Září, Zlaté časy rádia, Hana a její sestry a Výstřely na Brodwayi. Wiestová získala svou první Cenu akademie pro herečku ve vedlejší roli za učinkování ve filmu Hana a její sestry. V roce 1995 získala uznání prakticky všech asociací kritiků a zároveň i cenu Akademie pro herečku ve vedlejší roli za ztvárnění postavy Heleny Sinclairové ve snímku Výstřely na Brodwayi; ta přinesla Wiestové druhého Oskara a třetí nominaci. V roce 1996 obdržela Wiestová na Filmovém festivalu v Sundance cenu Piper Heidseicka. V tom samém roce učinkovala také v komedii Mikea Nicholse Ptačí klec, společně s Robinem Williamsem, Nathanem Lanem a Genem Hackmanem.

K jejím dalším úspěch lze počítat učinkování ve filmu Independence Day z roku 1983, Tančím, jak nejrychleji dovedu, Zamilovat se, Střihoruký Edward, Človíček Tate a Rodičovství. Z poslední z nich získala svou druhou nominaci na Cenu Akademie. Wiestová začínala svou kariéru v American Sheakspeare Company, získala cenu Obie, Clarence Derwentové a Světovou divadelní cenu pro nejlepší herečku za své učinkování ve hře The Art of Dining v roce 1983. Svůj režijní debut v divadle si odbyla v roce 1985 ve Williamstown Playhouse, kde nastudovala hru Not About Heroes. Učinkovala také ve hře Summer House v Lincolnově centru. K jejím filmům z nedávné doby patří Zaříkávač koní Roberta Redforda nebo Drunks Petera Cohena.

O tvůrcích

Jessie Nelsonová
Začínala jako herečka v experimentálním divadelním souboru Mabou Mines, později začala spolupracovat s The New York Shakespear Festival. Režírovala dokument My First Time a později pro televizi kritikou cenněný snímek To the Moon Alice. Jejím prvním celovečerním filmem, který režírovala byl titul Corrina, Corrina, ve kterém hráli Whoopi Goldbergová a Ray Liotta. Scenáristicky také spolupracovala na snímku Susan Sarandonové a Julie Robertsové Stepmom. Její příští režií je snímek That's All Folks v produkci Martina Scorseseho. Společnost Warner Bros. distribuovala film podle jejího scénáře Druhá šance.

Kristine Johnsonová
Pracovala na tomto filmu několik let. Podílela se na scénářích filmů Fiktivní zločiny s Harvey Keitelem, Kelly Lynchovou a Fairuzou Balkovou. Měla také podíl na vzniku takových titulů jako Dobré ráno Vietname a Coupe De Ville. Koprodukovala superúspěšnou komedii Vyhoď máti z vlaku. V současnosti pracuje s režisérkou Allison Andersonovou na snímku Johnson lives.

Elliot Davis
Díky své stylové práci s kamerou byl často vybírán výraznými režiséry. Vybral si ho například Steven Soderbergh pro titul Zakázané ovoce. Při dřívější spolupráci s ním získal Davis Independent Spirit Award za titul The Underneath a pracoval s ním i na filmu Gray's Anatomy and King of the Hill. Spolupracoval též s Alanem Rudolphem na titulech jako Equinox, Love at Large, Mortal Thoughts a Snídaně šampionů. Mezi jeho další filmy patří Živelná pohroma s Benem Affleckem a Sandrou Bullockovou, Co dělat v Denveru když člověk nežije, Ledové ostří. Michelle Pfeifferová stála před objektivem jeho kamery už ve filmu White Oleander.

John Powell
Vychází z klasické hudby. V Londýně vystudoval Trinity College of Music. S Gavinem Greenawayem se podílel na několika výrazných performancích. S Hansem Zimmerem se pak podílel na filmu Bílý tesák. Ve Spojených státech je dosud teprve čtyři roky a již má za sebou hudbu k takovým filmům jako Tváří v tvář Johna Woo a spolupodílel se na titulech MravenecZ, Slepičí úlet, Shrek nebo Živelná pohroma.

Podobné filmy

Babička
Obrazy ze života na Starém Bělidle ve filmovém přepisu klasického díla Boženy Němcové (194...
dnes 06.25
ČT1
Ropáci
Kultovní sci-fi film oceněný Studentským Oscarem, který mystifikačním způsobem apeluje na ...
dnes 07.40
ČT2
10 pravidel jak sbalit holku
Nadaný, ale nesmělý Matouš Ruml žije se svými kamarády v pronajatém bytě a jeho největší l...
dnes 13.15
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 3. 12. 2023 Svátek má Svatoslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz