fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 24.6.2019 

Recenze

To, co začalo jako sympatický nízkorozpočtový film, se postupně stalo fenoménem, na který chodí do kina stále více lidí a nudit se nebudou ani tentokrát.  
 
Začínáme přesně tam, kde jsme skončili. John má hodinu, než bude vyobcován ze zločinecké komunity a nezbývá mu příliš času, aby se připravil na to, co přijde. Chystá se na něj totiž celá řada nájemných zabijáků, kteří za jeho hlavu mohou získat velmi tučnou odměnu.  
 
Ve hře se ale objeví i staří známí. Laurence Fishburne jako král bezdomovecké sítě, Winston (Ian McShane), ředitel hotelu New York City Continental a nesmím zapomenout ani na recepčního hotelu Charona (Lance Reddick), který si tentokrát uzme o něco více prostoru a je to jedině k dobru.  
 
Na cestě k vlastnímu přežití navštíví John mnoho míst, skrýší a pozabíjí řadu známých i neznámých útočníků, především však ani na chvíli nenudí. To, co bylo minule skvělé, ale trochu jsem se obával, že to samé by znovu už nemuselo fungovat, je zde povýšeno na ještě vyšší úroveň. Choreografie je neskutečně nápaditá. Nepoužívají se jen střelné zbraně, ale také chladná ocel všeho druhu a na řadu přijde třeba i kniha. Samozřejmě vše v patřičně drsném provedení.  
 
A když už se toho zdá až malinko příliš, objeví se některá z nových postav. Ať už je to Sofia (Halle Berry), která je se svými psy prostě skvělá a člověk by se na jejich kousky mohl dívat daleko déle nebo Mark Dacascos, kterého znalci pamatují například z filmu Mistr neznámého boje. Je vidět, že své umění stále ovládá a rozhodně patří k tomu nejlepšímu co se ve třetím Wickovi objevilo.  
 
Jinými slovy, komu se nelíbil první ani druhý díl, na třetí určitě nepůjde. Komu se líbil alespoň jeden z předchozích snímků, ten byl neměl váhat, protože zvěsti o tom, že to je možná nejlepší snímek celé série nejsou daleko od pravdy. Rozhodně mě tedy neděsí, že bude John pokračovat i ve čtvrtém díle a musím přiznat, že se na něj už teď dost těším.

moviefan, 9 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 5. 7. 2022 Svátek má Cyril a Metoděj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz