fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

54% 1660 hlasů
film / akční, dobrodružný, fantasy, science fiction, USA, , 127 min.
Jupiter Ascending
Kinopremiéra v ČR a SK 5.2.2015, DVD a Blu-Ray od 10.6.2015 Magicbox

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:42Rozšiř své obzory.
Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones, znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine, geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je sledovat Jupiter, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Celkem pohodový film. Moc jsem od něj nečekala, ale příjemně mě překvapil. Vesmír a jeho filozofie a obchodní praktiky a byrokracie je velice zajímavý. Film má také skvělou výpravu a je velice zábavný. Možná by mohl mít lepší herecké obsazení a méně scén Jupiteřiny rodiny. Zajímavé by mohlo být i pokračování-zda by se někdo přece jen nechtěl smířit s tím, že Země nebude sklizena.
Všechny komentáře k filmu 40+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jupiter vychází

Jupiter je dcerou ruské imigrantky a žije spolu se svou přistěhovaleckou rodinou v Chicagu. Pracuje jako nájemná uklízečka ve vilách movitějšího obyvatelstva. Svůj nuzný život nenávidí a sní o tom, že si koupí teleskop, jaký míval její otec. Proto kývne na nápad svého bratrance, aby na reprodukční klinice prodala svá vajíčka. Tomu zabrání elitní vesmírný legionář Caine, který ji vytrhne ze spárů jisté smrti. Jupiter, aniž to tuší, je totiž reinkarnací zesnulé vladařky jednoho z nejbohatších konglomerátů obchodujících s emulzí, která umožňuje lidem žít věčně. Důležitou složkou k výrobě této emulze jsou právě lidé. A právě kvůli téhle látce je ochoten dědic společnosti Balem vyhubit veškerý život na Zemi, než aby nechal Zemi padnout do rukou právoplatné dědičce Jupiter. Není ovšem sám, kdo s ní má své plány.


O filmu

obrazek
Daleko od Země, daleko od naší sluneční soustavy, vládla po celá tisíciletí jedna z nejmocnějších dynastií vesmíru. Nyní, po smrti vládkyně rodu, se její tři hlavní dědicové - Balem, Kalique a Titus - pustili do války a soupeří o nadvládu na rodem Abrasax.

Ale vynořil se další dědic s ještě větším nárokem na trůn. Mladá žena, zrozená na Zemi, která nemá ani tušení, že je geneticky předurčena pro budoucnost daleko za hranicí její představivosti a schopnostmi, které by mohly změnit osud její planety.

Pronásledována a obklopena nepřáteli je Jupiter Jonesová přinucena vzdát se obyčejného života a s pomocí lovce odměn s vojenskou minulostí, ze kterého se stane jediný její spojenec, se musí vyrovnat se svým skutečným osudem.

Ve filmu „Jupiter vychází“ přivedou filmoví tvůrci Lana a Andy Wachowski diváky opět do neprobádaných fantastických nových světů. Jejich první původní akční sci-fi od natočení trilogie „Matrix“ - „Jupiter vychází“ - ukazuje vesmír, ve kterém je Země pouze nepatrnou součástí obrovské mašinérie galaktického obchodu - výhra, které se vítěz zmocní a připraví ji o její nejcennější bohatství: lidstvo.

„Vzpomínám si, že nás vždy fascinovala možnost existence mimozemské inteligence a potenciál neodmyslitelně spjatý s nekonečností vesmíru.“, říká Lana Wachowski. „Snad všichni si zamilovali dokumentární televizní seriál ‚Cosmos‘. A velmi silně nás ovlivnil film ‚2001: Vesmírná odysea‘. Ale jako vypravěče příběhů nás nadchl zejména potenciál spočívající v odpovědi na otázku: ‚Pokud tam někde venku je někdo jiný a ví o nás, proč nechce, abychom my věděli o něm?‛“

Sci-fi „Jupiter vychází“ s prvky dalších svých oblíbených žánrů napsali, režírovali a produkovali sourozenci Wachowští. Kromě napínavého akčního děje se filmem prolíná i milostný příběh mezi dvěma jedinci, kteří by se nikdy nebyli setkali, nebýt jedné mimořádné události, ke které, pokud je to vůbec možné, dojde jen jednou za dlouhá staletí: Rekurence, zrození člověka, jehož genetická výbava je naprosto identická s genetickou výbavou jiného člověka.

Jupiter Jones je Rekurence. Její genetický profil se přesně shoduje s genetickým profilem ženy, která před svou tajemstvím obestřenou smrtí vládla jednomu z nejvýznamnějších rodů ve vesmíru. Díky tomu má Jupiter, bez ohledu na svou neurozenou výchovu, nárok na nezměrné bohatství a stává se z ní hlavní postava kolosálního boje o moc, ve kterém se Země ocitá ve středu dění. Stávající rodoví dědicové jsou odhodláni Jupiter odstranit.

Děj filmu „Jupiter vychází“ začíná v současném Chicagu a přesouvá se do kosmu. Střídavě majestátní a hrozivé panorama tvoří kulisu příběhu, ve kterém je mladá žena náhle vytržena z naprosto obyčejného lidského života a kromě svého královského původu, o kterém do té doby neměla ani tušení, se musí vypořádat se všemi z toho plynoucími riziky a odpovědností - nejen k vlastní osobě, ale i ke všem, které miluje, i k celému lidstvu na své planetě. Na cestě za splněním svého poslání objeví svou skutečnou sílu a smysl svého života, ale možná také najde svou pravou životní lásku.

obrazek
„Je to velmi inteligentní, skvělý a zábavný příběh.“, říká Mila Kunisová, která ztvárnila titulní roli Jupiter Jonesovou, nic netušící dědičky vedoucího postavení v rodu, který doslova vládne světu. „Je to hodně akční film a krásný milostný příběh, a přestože se odehrává v těch nejfantastičtějších prostředích, všechno působí velmi skutečně a opravdově. A moc se mi líbí, že film obsahuje i značnou dávku chytrého humoru.“

„Lana a Andy Wachowski postupují při tvorbě příběhu od molekulární úrovně až po rozlehlý vesmír.“, říká Channing Tatum, představitel Caina Wise, profesionálního stopaře, kterého vyslal na Zemi jeden ze tří sourozenců rodu Abrasax, aby na základě genomu Jupiter Jones ověřil její nárok na rodové dědictví a zajal ji. Caine neví nic o důvodu své mise, kterou od počátku komplikuje několik nájemných lovců lidí, kteří jsou odhodláni za každou cenu zajmout Jupiter sami. „Snaží se přijít na to, proč se to všechno děje, a musí se rozhodnout, zda ji má chránit, či zda jim ji má přenechat.“, říká Tatum.

Caine je téměř normální člověk, ale nepatrná příměs vlčí DNA zlepšuje jeho schopnosti a omezuje jeho předpoklady pro normální život. Stává se z něj Jupiteřin ochránce, protože postupně začíná chápat, kdo Jupiter ve skutečnosti je a co je v sázce, pokud lidé, kteří ji chtějí zneškodnit, uspějí.

Ať už diváci sledují letecké přestřelky nad Chicagem mezi soupeřícími mimozemskými nájemnými lovci lidí na noční obloze či se ocitnou ve vzdálených hlubinách vesmíru, tito filmoví tvůrci jdou do všeho naplno. Ví to dobře i jejich produkční partner, který s nimi spolupracuje již od filmu „Matrix Reloaded“, producent Grant Hill: „S nadšením se vrhají do řešení všech problémů, které se při natáčení vyskytnou, a obrovský záběr filmu, jeho koncepce a zamýšlené efekty v nich probouzí tvůrčí elán. Uměleckým záměrem je výsledná úžasná podívaná: velkolepé sci-fi, které uspokojí většinu příznivců tohoto žánru.“

„Sourozenci Wachowští prosluli svým novátorským přístupem a bohatou obrazotvorností.“, dodává Hill. „Ale nejedná se o samoúčelnou podívanou. Vždy je podřízena příběhu, v tomto případě putování napříč několika samostatnými říšemi, z nichž pro každou musely být vytvořeny specifické formy života a technologie, vlastní způsoby cestování napříč vesmírem a vedení významných bitev.“

Filmaři vytvořili stejně rozlehlou scénu, jako je rámec příběhu, ve kterém Jupiter s překvapením zjišťuje, že lidstvo nemá svůj původ na Zemi a že její planeta je součástí mnohem většího ekonomického celku a sociálního uspořádání, jehož původ sahá více než miliardu let do historie. Země je jen jedním z mnoha aktiv aktuálně vlastněných obávaným Balem z rodu Abrasax v podání Eddieho Redmayna. Přestože pocházejí ze stejné, miliardy let staré DNA, členové rodu Abrasax jsou představiteli kultury na tak vysokém stupni evolučního vývoje, že v lidské populaci Země nevidí nic víc než hospodářská zvířata, tržní plodiny, které mohou pěstovat - a sklízet - podle svých potřeb.

obrazek
Toto poznání je pro Jupiter stejně šokující, jako vědomí, že právě ona drží v rukou klíč k odvrácení nepříznivého osudu. Ale aby mohla Jupiter vykonat vše, co pro ni osud připravil, musí se zbavit všech pochybností a vymanit se z omezení, která vždy brala jako normální součást svého života. Musí sebrat odvahu a navzdory nepříznivým okolnostem začít uplatňovat z titulu prvorozené dcery svůj nárok na následnictví a stát se tím, co jí bylo předurčeno.

„Příběhy jsou tak dobré, jak podlí jsou padouši, kteří v nich vystupují.“, říká Lana. „V tomto případě jsme vymysleli rod padouchů, kteří jsou pokřiveným odrazem Jupiteřina rodu. Podobně jako rody Abrasaxů a Bolotnikovů jsme všichni vinni tím, že někoho využíváme či na něho činíme nátlak. Všichni jsme se už někdy nadřadili nad ostatní a postavení a bohatství pro nás bylo cennější, než by mělo být. Navzdory rozlehlosti vesmíru bylo důležitě, aby postavy zůstaly lidské, aby odrážely ty nejlepší i nejhorší lidské vlastnosti.“

„Jupiter nemá superschopnosti.“, říká Mila Kunisová. „Neví, jak střílet z pistole. Je to jen průměrná dívka, která se znenadání ocitá v nové situaci a všechno se musí sama naučit.“ Mila Kunisová dodává: „Stejně jako mnozí z nás je i Jupiter jedním z těch lidí, kteří nic netuší o svém velkém významu či schopnostech vykonat něco velkého, nebo zda dokonce existuje něco víc, než to co jim bylo dáno do vínku při narození. Tak trochu jako ve snu kráčela životem až do chvíle, kdy někdo přišel, či se stalo něco, co ji z toho snu probudilo. Myslím, že mnoho lidí si uvědomí, že jim se to stalo také. Já určitě. Někdy si člověk není jistý, kterou cestou se vydat, nebo kam právě směřuje, dokud se nestane něco, co ho přinutí uvědomit si, že život znamená mnohem víc, než to, jak dosud žil.“

Lana říká: „Chtěli jsme natočit příběh o šílené, beznadějné cestě, která ji zavede tak daleko, jak je to jen možné, aby si opět uvědomila svůj ‚domov‛ a to, co je pro ni důležité.“ Lana pokračuje: „Po naší desetileté práci na trilogii ‚ Matrix‘ jsem si na Díkůvzdání u rodičů přečetla knihu The Odyssey. Potom jsem se dívala na film ‚Čaroděj ze země Oz‘ a s překvapením jsem zjistila, že oba příběhy jsou si podobné, zejména svým pojetím ‚domova‛. Domov je jakýsi ústřední bod přitažlivosti a pomáhá nám porozumět sobě samým. Návrat domů nás nutí zamyslet se nad tím, v čem jsme se změnili a v čem jsme naopak zůstali stejní. A v tu chvíli Andyho a mě poprvé napadla postava Jupiter Jones, nešťastné ženy, která má pocit, že není úniku z každodenní těžké dřiny a vydá se do vesmíru, kde se dozvídá, kým je a jaká vlastně je - stejně jako mnozí lidé, kteří nejsou spokojeni se svým životem a vydávají se na cestu, aby zjistili, co vlastně chtějí a potřebují; potom se vracejí s novým pohledem na svět i na sebe a váží si svých kořenů.“

Ale Jupiter se na tuto cestu nevydává sama. Provází ji Caine. Zanedlouho si uvědomí, že přestože jsou oba velmi silní i jednotlivě, společně jim to jde ještě lépe a nemalý úkol, který mají před sebou, vyžaduje, aby své síly spojili. Jakmile plně pochopí plány rodu Abrasax, uvědomí si, že se nejedná jen o osud Země, ale i bezpočtu dalších planet.

Čím více se Jupiter a Caine zaplétají s mocenskými kruhy a čím více se dozvídají o skutečném účelu své existence a hrůzách blížící se ‚sklizně‛, tím více ve filmu „Jupiter vychází“ vyvstávají některé otázky, které nás vždy zajímaly. Jak podotýká Andy Wachowski: „Týká se to otázky, kým jsme a jaké je naše místo ve vesmíru; jestli jsme ve vesmíru sami, nebo zda je život i na jiných planetách.“

Co když všechno, čemu o životě na Zemi věříme, není pravda? Co když tam někde venku je někdo jiný a jakou roli pak skutečně hrajeme v obrovském soustrojí vesmíru? Tatum říká: „Lana a Andy stvořili svět, po jehož zhlédnutí si připustíte možnost, že jsme pouze nepatrným zrnkem písku na obrovské pláži.“

Podobné filmy

Křižovatka smrti 2
(Rush Hour 2) Dva policajti Jackie Chan a Chris Tucker se znovu setkávají v Hongkongu a tě...
dnes 22.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Rychle a zběsile 7
(Fast & Furious 7) Vin Diesel a jeho parta si mysleli, že kriminální minulost nechali za s...
dnes 23.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Parchanti
(Losers, The) Členové elitní speciální jednotky byli vysláni do bolivijské džungle na pátr...
zítra 01.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 29. 3. 2020 Svátek má Taťana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz