fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

68% 1047 hlasů
film / thriller, drama, historický, válečný, USA/Velká Británie/Německo, , 138 min., od 12 let
K-19: The Widowmaker
Kinopremiéra v ČR 21.11.2002, DVD od 22.4.2003 SPI

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize pá. 10.7. Film+ 19.55Archiv
02:25Zkáza si našla svého hrdinu.
Dramatický příběh na motivy skutečných událostí. Rok 1961, Severní atlantik. První sovětská jaderná ponorka s označením K-19 se vydala na svojí první ostrou plavbu. Ještě před vypuštěním na otevřené moře si kvůli sérii nešťastných nehod vysloužila přezdívku "výrobce vdov". Už zanedlouho po vyplutí tato přezdívka získá další opodstatnění, protože vedená dvěma veliteli-rivaly, se ponorka opět dostane do velkých problémů. V lepším případě jen rozšíří dlouhou sérii velkých neštěstí 20.století, v tom horším se může stát příčinou nukleární exploze, která přivede obě supervelmoci studené války ke zničujícímu nukleárnímu konfliktu. Osud světa nyní leží v rukách vystrašených námořníků, a bude záležet na schopnostech obou velitelů, zda překonajít osobní neshody tváří v tvář hrozící katastrofě.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Řemeslně velmi dobře odvedená práce, jejíž výsledný dojem kazí jen přemíra patetičnosti a zvláštní výběr soundtracku. „This is the future, Pavel. Cars that never need refueling. Free power for every family. Maybe even travel to the planets.“
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu K-19: Stroj na smrt

obrazek
Harrison Ford a Liam Neeson v dramatickém thrilleru podle skutečných událostí z dob studené války, a to v rolích ruských námořních důstojníků jaderné ponorky. V roce 1961, v době kdy se svět zdál každý den na pokraji jaderné války, kdy by sovětské nukleární zbraně byly schopné zničit celou planetu dvakrát a americké dokonce desetkrát, se odehrává příběh o odvaze, cti, poslušnosti a zodpovědnosti, které se musí projevit za extrémních podmínek ohrožení nejen vlastních životů posádky, ale i mnoha dalších. K-19: Stroj na smrt není filmem o válce, ale o principech, odvaze, srdci a mozku vojáka. Je to rovněž příběh o světě, v němž vládne technologie a oběti ve jméně národní bezpečnosti jsou běžné. Je to příběh o tom, jak snadno se rodí tragédie, ve válečném čase nebo i kdykoli jindy, náhodou, chybou přístrojů ... anebo lidským selháním.
obrazek
Inspirován skutečnými událostmi, vypráví film o hrdinství kapitána Alexeje Vostrikova, který je, v době vrcholící studené války, povolán převzít velení jaderné ponorky od jejího původního velitele, kapitána Michaila Polenina. Vostrikovým úkolem je rychle vypravit špatně připravenou ponorku na její první misi, přesně podle plánu, a to za jakoukoli cenu. Vostrikov, Polenin ani oddaná posádka K-19 zdaleka netuší, co všechno je čeká. Cena za ruské gesto je skutečně vysoká a porucha nukleárního zařízení v politických důsledcích ohrožuje celou planetu... Od jaderné tragédie nedozírného dosahu, v době, kdy budoucnost stále balancuje na ostří nože, může svět zachránit pouze statečnost několika ruských námořníků.


O hercích

Harrison Ford
obrazek Narodil se 13. července 1942 v Chicagu v rodině Ira a ruské židovky. Pozici filmové megastar mu zajistily především dvě role: Han Solo, pilot a pašerák ze série Hvězdných válek IV -IV a Indiana Jones z volné, dosud třídílné série. Po studiu na univerzitě absolvoval několik menších rolí. V roce 1973 ho mladý režisér George Lucas obsadil do svého filmu "Americké graffiti". Rok na to si zahrál v Coppolově snímku "Rozhovor". Průlom nastal v roce 1977 s prvním (respektive IV.) dílem Hvězdných válek. V roce 1979 si zahrál v "Apocalypse Now" a o rok později "Hvězdné války - Impérium vrací úder". V roce 1981 začíná další kult filmem "Dobyvatelé ztracené archy" a Ford se stává Indianou Jonesem. O rok později pak hraje hlavní roli v legendárním sci-fi "Blade Runner".

Liam Neeson
obrazek Narodil se 7. června v Severním Irsku, kde se až do roku 1976 věnoval povolání učitele. Poté začal hrát divadlo a pro film ho objevil režisér John Boorman, který ho obsadil do svého legendárního snímku "Excalibur" z roku 1981. Následuje účinkování v televizních projektech. V roce 1984 hrál ve filmu "Vzpoura na Bounty" s Melem Gibsonem. V roce 1986 účinkoval v úspěšném snímku "Mise" s Robertem de Nirem. V roce 1992 si zahrál hlavní roli v nevšedním thrilleru "Podezřelý". Celosvětového úspěchu dosáhl titulní rolí v Spielbergově mistrovském kuse "Schindlerův seznam" z roku 1993. U Spielbergova kolegy Lucase si pak zahrál v "Star Wars - Epizoda I" rytíře Jedi. Účinkuje i v nejnovějším Scorseseho snímku "Gangs of New York".

Podobné filmy

Boj o patent
(Flash of Genius) Univerzitní profesor Bob Kearns žije v kolébce automobilového průmyslu D...
dnes 17.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kult hákového kříže
(American History X) Z mladého studenta Edwarda Nortona se, po smrti svého otce, stává sto...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Boží pole s.r.o. (2/2)
Bouřkové mraky Závěr komediální i dramatické romance o mužích a ženách, kteří propadli lé...
dnes 22.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 2. 7. 2020 Svátek má Patricie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz