fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

47% 380 hlasů
film / komedie, Česká republika, , 100 min.
Kinopremiéra v ČR 21.1.2004, DVD od 16.8.2004

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:18Modrý pramen zmizel a policejní náčelník Pepa má v pokračování úspěšné buranské komedie opět plné ruce práce.
Kameňák 2 přímo navazuje na první díl, který končí vytrysknutím modrého erektivního pramene ze skály na zámku v Kameňákově. Zázračný vliv modrého pramene na potenci způsobí v městečku nebývalý poprask a jeho blahodárnou sílu okusí i stará Kropáčková. Jak náhle se však pramen objevil, tak i zmizel. Ale zmizel opravdu? A kam? To ví nejlépe zákeřná babka Kropáčková, která se v druhém dílu stává postrachem mladých mužů v městečku. Ti končí na policejní stanici coby oběti znásilnění a následně pak v péči doktorky Heleny na psychiatrii. A na policejním náčelníkovi Pepovi Novákovi je, aby tyto neuvěřitelné události vyšetřil, tím spíš, že oběťmi chtivé babky se stávají i jeho podřízení. Zmizení modrého pramene - lukrativního předmětu podnikání - nedá spát ani místním mafiánům. Všechny stopy vedou neomylně do domku Kropáčkové v podzámčí ... Věřili byste tomu?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Z tejto série sami páčila iba jednotka, ale aj to, iba keď som bol stále decko. Dnes by som si už dobrovoľne žiaden z týchto filmov nepozrel. Sú jednoducho zlé a dnes by pre mňa už neboli vôbec vtipné. A určite nemalo vzniknúť viacero týchto filmov... Hodnotenie: 1.0/10
Všechny komentáře k filmu 89+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kameňák 2

obrazek
Pepa Novák, policejní šéf v městečku Kameňákov, má plno starostí. Ráno se marně snaží uspokojit roztouženou manželku Vilmu, na stanici ho čeká otřesený sportovec, kterého znásilnila babka Kropáčková a v terénu místní podnikatelé, kteří zuřivě pátrají po zázračném modrém pramenu, povzbuzujícím sexuální chutě a potenci. Ten nedávno vytryskl ze skály na místním zámku, ale nyní zase nečekaně zmizel. Nikdo v tu chvíli netuší, že všechny události spolu mají mnohem víc společného, než by se na první pohled mohlo zdát. Pramen totiž v tuto chvíli vyvěrá ze zdi domku babky Kropáčkové, která ho stáčí do lahví. Zatímco Pepa má stejně plnou hlavu starostí jako lord, podnikatel Kohn a primář místní nemocnice, ředitel školy představí podřízeným nového tělocvikáře Marka, který se okamžitě stane středem zájmu svých kolegyň.
obrazek
K jejich zklamání však atraktivní kolega chodí s Helenou, lékařkou na místním psychiatrickém oddělení. Ta má ostatně také plné ruce práce, protože se musí postarat o znásilněné muže, kterých přibývá. Nejhorší je, že mezi obětmi jsou i Pepovi podřízení, kteří měli za úkol přivést Kropáčkovou k výslechu. Když podnikatelé zjistí, kam zmizel zázračný pramen, který měl být úžasným zdrojem příjmů, pokusí se přimět babku Kropáčkovou, aby jim svůj domek prodala a přestěhovala se do vily po zubaři. Jenže věci nejsou tak prosté, jak se zdají.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Přesně po roce vás znovu zveme na pět dní do Kameňákova, kde se už zase dějí věci. Dobře známé postavy i postavičky z nich mají, každý trochu po svém, pěkně zamotané hlavy. K plejádě populárních herců se tentokrát přidala Helena Růžičková v roli zelinářky a hvězdné kvarteto naší populární hudby: Helena Vondráčková, Martin Maxa, Monika Absolonová a Marta Kubišová v pořadu "Chcete mě?", jenže tak trochu naruby. Režisér Zdeněk Troška měl k dispozici na šedesát tisíc "kameňáků", které zaslali diváci do soutěže po prvním díle. Zlomek z nich posloužil v mozaice příběhů.

O hercích

Václav Vydra
obrazek Narodil se v roce 1956 v Praze. Vystudoval státní konzervatoř Praha, hudebně dramatické oddělení (1977). První angažmá získal v Divadle Kladno-Mladá Boleslav, kde působil v letech 1976 -1978, od roku 1979 do roku 1994 hrál v Městských divadlech pražských (ABC). V Divadle Na Vinohradech, kde kdysi hráli jeho rodiče (Dana Medřická a Václav Vydra) a také děda, je v angažmá od roku 1996 doposud. Je spoluautorem knihy o své matce "Vaše Dana Medřická" (s B. Spisarovou). Václav Vydra je životním partnerem herečky Jany Bouškové. Zájmy: Tenis, lyžování, jachting, windsurfing, kolo, kulečník, střelba na asfaltové terče, cestování, psi, koně. Václav Vydra každoročně pořádá "Memoriál generála Custera".

Jana Paulová
obrazek Narodila se v roce 1955 v Praze. Všestranná herečka, zpěvačka, konferenciérka. Studia herectví na DAMU ukončila v roce 1976. Je provdaná za hudebníka Milana Svobodu, má dvě dcery. Zájmy: děti, psi, cestování, knihy, vlastní práce. V letech 1980 -1988 působila jako herečka a zpěvačka v Semaforu ve skupině Josefa Dvořáka. Její nejslavnější semaforskou rolí byla Královna ve hře v S Pydlou zádech, která se držela na repertoáru deset sezon). V Hudebním divadle v Karlíně účinkovala v muzikálech Někdo to rád horké (Sugar), Cikáni jdou do nebe (Rada), Pohádka máje. V Městských divadlech pražských hrála v inscenacích Smutek sluší Elektře, Bílé manželství, v muzikálu Pěna dní (ABC, 1994). Hostovala v divadlech Rokoko, Divadlo Ká. V jednom období se zaměřila výhradně na muziku. Se svým hudebním projektem A proč ne absolvovala stovku koncertů po celé republice a vydala stejnojmennou desku... S manželem Milanem Svobodou a jeho smyčcovým kvartetem účinkuje v komorním koncertním pořadu písní a šansonů. Účinkovala v řadě televizních pohádek, seriálů a inscenací, nejnověji v komedii Úlet, v režii Milana Lasici.

Marek Vašut
obrazek Narozen v roce 1960 v Praze. Studia herectví na pražské DAMU ukončil v roce 1983. Svoji hereckou dráhu započal ve Státním divadle v Brně, v letech 1985 až 1990 a v roce 1992 hrál na scéně pražského Národního divadla. V sezóně 1990 - 1991 byl stipendistou Lee Strasberg Theatre Institute v New Yorku, dnes je na volné noze. Filmem a televizí byl od počátku využíván zejména pro role drsných mužů, frajerů, detektivů apod. (Pěsti ve tmě, Krvavý román, Řád, Mission: Impossible). Jeho filmografie čítá přes třicet titulů. Z televizní tvorby připomeňme např. inscenace Na hraně, Hostina nebo seriály Dobrodružství kriminalistiky či Detektiv Martin Tomsa.

Věra Kuchtová
obrazek Narodila se v roce 1984 v Turnově. Studuje na gymnáziu a střední pedagogické škole v Liberci. Role Julči Novákové je jejím prvním setkáním s filmem. S herectvím neměla doposud žádné zkušenosti a režisér Troška si ji vybral v konkurzu. O svém účinkování v Kameňáku Věra Kuchtová říká: "Filmování jsem si představovala jako daleko lehčí práci. Natáčení bylo pro mě hodně náročné, ale všichni byli laskaví a pomáhali mi. Měla jsem skvělé herecké rodiče (Janu Paulovou a Václava Vydru) a Tomáš Lipský jako bráška byl senzační. Po střední škole bych chtěla dál studovat, buď pedagogický obor, nebo možná i konzervatoř, ale to se všechno teprve uvidí."

Josef Laufer
obrazek Narozen roku 1939 v Sables d' Olone - La Rochelle, Francie. Mládí prožíval střídavě ve Francii a Velké Británii. V roce 1961 se stal elévem-tanečníkem pražského Divadla ABC, založil amatérské pantomimické divadlo Radar a byl přijat ke studiu na DAMU a současně začal i zpívat s různými beatovými skupinami - Krystal, Olympic, Tornado a Mefisto.

Jeho talent má mnoho podob. Josef Laufer se uplatňuje se nejenom jako zpěvák, ale je také úspěšným textařem písní, scenáristou a choreografem, hercem, mimem. Jako herec syntetického žánru se představil v divadlech Semafor a v Hudebním divadle Karlín, dramatické herectví uplatnil v Národním divadle v Praze.

Josef Laufer si sám po všech stránkách připravuje jak koncertní, tak i televizní vystoupení. Své pěvecké a herecké schopnosti i pohybový talent dokáže využít tak, že v jeho programech mluvené slovo, zpěv, hudba, pantomima, tanec i herecká akce tvoří nedílný celek. Nemalou zásluhu na tom mají i jeho jazykové schopnosti. Josef Laufer stejně perfektně jako česky zpívá také španelsky, anglicky, rusky, německy nebo italsky či francouzky. Má i bohatý a pestrý repertoár. Patří ke hvězdám rock'n'rollu, s nadsázkou humoru i šarmu se umí vypořádat s operetou, dovede podmanivě tlumočit šansony i slavné evergreeny a je i výborným interpretem diskotékových hitů.

V posledních letech je také vyhledávaným režisérem. V roce 1991 režíroval představení se sólisty Národního divadla Noc s Mozartem, které mělo 1300 repríz v Praze na Bertramce a tamtéž v roce 1998 režíroval komorní úpravy Dona Giovanniho. Josef Laufer spolupracuje s mladými umělci - psal texty a režíroval představení Terezy Duchkové.

Tomáš Lipský
obrazek Žák 6. třídy. Poprvé se objevil v malé roli ve filmu Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko režiséra Václava Vorlíčka.
V Kameňáku hraje sprosťáka Pepíčka Nováka, který neomylně komentuje dění v rodině i v městečku a svým rodičům připraví nejednu u pernou chvíli.

Drobný brýlatý Tomáš, připomínající spíš hloubavého "vzorňáka", se na natáčení zjevně dobře bavil a sbíral herecké zkušenosti. Chce být totiž hercem, a to hercem komediálním. Rád by hrál v podobných komediích jako jeho prastrýc (Čtyři vraždy, stačí, nebo Šest medvědů s cibulkou), které točil jeho děda.

Václav Glazar
obrazek Narozen roku 1946.
Profesí televizní scenárista a dramaturg. Spoluzakladatel, principál a umělecký šéf kabaretu Srdce a kámen. Dramaturg kabaretních programů, konferenciér, zpěvák i představitel ženských rolí (vystupuje pod pseudonymem Vendula). Nejslavnější role: Dolly Leviová, Whitney Houston, Vendulka Šuláková.
Ve filmu Kameňák hraje Václav Glazar Matku představenou.

O tvůrcích

Zdeněk Troška
obrazek Rodák z Hoštic u Volyně, narozen 18. 5. 1953. Absolvoval středoškolská studia na Lycée Camot ve francouzském Dijonu a poté filmovou a televizní režii na pražské FAMU (1978). Zdeněk Troška je nesporně jedním z nejpopulárnějších a komerčně nejúspěšnějších režisérů českého filmu posledních dvaceti let. Jeho filmy vidělo bezkonkurenčně nejvíce diváků a jejich uvedení v televizi bylo vždy nejsledovanějším pořadem mezi všemi televizními stanicemi v České i Slovenské republice (např. pohádka Z pekla štěstí měla 72,5 % sledovanosti na TV NOVA). Filmy Zdeňka Trošky získaly mnoho ocenění a byly prodány do více než 30 zemí světa. S jeho filmy se rády spojují největší a nejvýznamnější firmy, protože jeho jméno na plakátech nejen láká do kin milióny diváků, ale také přitahuje obrovský zájem všech médií.
Zdeněk Troška se proslavil zejména komediální trilogií "Slunce, seno...", ale diváci měli možnost posoudit jeho režisérské a scenáristické kvality také na filmovém zpracování vážnějších témat - Poklad hraběte Chamaré a Zkouškové období. Kdo z nás by si dnes dokázal představit vánoční televizní obrazovku bez některé z jeho slavných a úspěšných pohádek - O princezně Jasněnce a létajícím ševci, dvoudílných Princezna ze mlejna a Z pekla štěstí? Tyto filmy získaly masový zájem publika a s úspěchem se promítají nejen na mnoha zahraničních festivalech, ale také se prodávají na videokazetách, aby rozšířily domácí videotéku mnoha rodin. Mimořádně úspěšná byla retrospektivní přehlídka Troškových dětských filmů na I. MFF pro děti a mládež v Petrohradě.

Jiří Pomeje
Narozen v roce 1964 v Českých Budějovicích, v roce 1988 absolvoval herectví na pražské DAMU Místo divadelního angažmá upřednostnil drobné televizní role a možnost svobodného povolání, věnoval se i choreografii. Brzy se prosadil ve filmech režiséra Vladimíra Drhy Dotyky, Jestřábí moudrost a zejména Muka obraznosti podle románu Vladimíra Párala. Je zakladatelem produkční společnosti Fronda film, spol s r. o. Aktivně je činný v dabingu, zahrál si v řadě televizních inscenací. Vedle herectví se dnes věnuje také filmové produkci. Jeho manželkou je herečka Michaela Kuklová.

Podobné filmy

Jak se pomstít bejvalce
(Se mi lasci non vale) Vincenzo a Paolo nemají zrovna štěstí v lásce. Jejich přítelkyně ji...
dnes 09.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Santa má bráchu
(Fred Claus) Fred to má v životě těžké, je mladším bratrem Santa Clause a nesnáší ho! Když...
dnes 12.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Křupan
(Loser) Obavy Jasona Biggse ze studia na vysoké škole v New Yorku se naplnily. Nejen, že m...
dnes 14.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 27. 11. 2020 Svátek má Xenie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz